مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه bogazici ترکیه

دانشگاه bogazici ترکیه

دانشگاه bogazici ترکیه یکی از شعبه های دانشگاه های آمریکا است که در سال 1863 به عنوان اولین مرکز آموزشی از محبوبیت بالایی برخوردار است. دانشجویانی که تحصیلات خود را با کسب نمرات عالی در این دانشگاه به اتمام می ­رسانند. از این رو می ­توانند ادامه تحصیلات را در مقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در دانشگاه های معتبر آمریکا از جمله هاروارد، ام آی تی و پرینستون ادامه دهند. دانشجویان عزیز جهت آگاهی از این پروسه می ­توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

تحصیل در دانشگاه bogazici ترکیه

هم اکنون در این دانشگاه 10000 دانشجو مشغول به تحصیل هستند. تعداد دانشجویان نسبت به اساتید این دانشگاه 10 به یک می ­باشد. از جمله شرایط پذیرش دانشجویان در این دانشگاه کسب نمره قبولی در آزمون ورودی SAT می ­باشد. این دانشگاه طرفداران بسیاری دارد. دانشجویانی که موفق به کسب رتبه های برتر در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه می ­شوند. در ابتدا این دانشگاه را برای ادامه تحصیل بر می ­گزینند. هدف دانشگاه bogazici ترکیه رسیدن به قله های تحقیق و آموزش است. دانشگاه سبز و پایدار لقبی است که این دانشگاه برای خود انتخاب نموده است.

ویژگی های این دانشگاه عبارتست از:

ویژگی های دانشگاه شرح
نوع دانشگاه دولتی
سال تاسیس 1863
رئیس دانشگاه Kadri Özçaldıra
تعداد دانشجویان 16517
مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا
موقعیت دانشگاه استانبول
وبگاه دانشگاه bound.edu.tr

دانشگاه bogazici ترکیه یک دانشگاه تحقیقاتی در ترکیه است که دارای 4 دانشکده ادبیات، فنی و مهندسی، علوم پایه و اقتصاد می­ باشد. همچنین این دانشگاه دارای 2 مدرسه آموزشی و 6 انستیتو تحصیلات عالی است که مدارس این دانشگاه مدارک کارشناسی ارشد و انستیتوهای این دانشگاه به دانشجویان مدارک کارشناسی ارشد را اعطاء می ­نمایند. این دانشگاه ادامه کالج رابرت است که توسط کریستوفر رابرت تاسیس گردیده بود.

امکانات مرکز آموزشی بغازیچی ترکیه

قسمت جنوبی این دانشگاه را ساختمان ها و دانشکده های قدیمی تشکیل می­ دهد. اما قسمت شمالی این دانشگاه از ساختمان های جدید و دپارتمان های آموزشی که به تازگی بنا گردیده اند. ایجاد شده است. این دانشگاه دارای سالن های ورزشی بزرگی می باشد که اکثر مسابقات پاییزه در این سالن های برگزار می ­گردند. همچنین این دانشگاه دارای سالن های بزرگ دیگری نیز می­ باشد که هر ساله با برنامه ریزی مسئولین دانشگاه کنسرت های زیبایی توسط هنرمندان مشهور این کشور برگزار می ­گردد.

رشد دانشجویان بین المللی در این کشور در نمودار زیر شرح داده شده است:

تعداد متقاضیان بین المللی در ترکیه

فارغ التحصیلان دانشگاه bogazici ترکیه

دانشجویان برجسته بسیاری از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، نخست وزیر ترکیه تانسو چیلر، احمد داوود دوغلو و همچنین رئیس بزرگترین شرکت تولید مواد غذایی در ترکیه مراد اوکلر از جمله دانشجویانی هستند که تحصیلات خود را در این دانشگاه سپری نموده اند. این دانشگاه دارای رنکینگ بالایی نیز می ­باشد بطوریکه در سال 2018 توانست رتبه 501 به بالا را در میان 500 دانشگاه برتر جهان از آن خود نماید. دانشگاه bogazici ترکیه تصمیم بر این دارد تا به انتشار دانش جهانی و گسترش دادن جنبه های علمی کشور ترکیه بپردازد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در باب تحصیل در این کشور مقاله تحصیل در ترکیه را مطالعه بفرمائید.

ناگفته نماند این دانشگاه دارای کتابخانه بزرگی می ­باشد که دارای 665000 جلد کتاب است. همچنان در حال افزایش تعداد کتب های بیشتری می ­باشد. همچنین این دانشگاه از جمله دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز می ­باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند لیست دانشگاه های مورد تایید این وزارت را در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهد.

روابط بین المللی دانشگاه بغازیچی ترکیه

این دانشگاه برای دانشجویانی که جهت تحصیل این دانشگاه را انتخاب نموده اند این فرصت را مهیا می ­نماید تا بتوانند یک ترک تحصیلی خود را در دانشگاهی خارج از کشور ترکیه بطور مثال در دانشگاه های اروپایی و یا آمریکایی بگذارنند. دانشجویانی که جهت تحصیل در یک ترم تحصیلی به دیگر کشورها سفر نموده اند از پرداخت شهریه تحصیلی ترمی که در دانشگاه bogazici ترکیه حضور نداشته اند معاف خواهند بود. جهت اطلاع از شرایط اعزام دانشجو به ترکیه مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

کتابخانه دانشگاه bogazici ترکیه

کتابخانه این دانشگاه فعالیت های قابل توجهی را انجام می ­دهد. هم اکنون این کتابخانه دارای 161 الی 481 مقاله که توسط دانشجویان این دانشگاه تحریر شده اند می ­باشد. تمامی این مقالات به زبان های ترکی و یا انگلیسی می ­باشند. همچنین در این دانشگاه مقالات، پایان نامه ها، گزارشات پژوهشی و نشریاتی فراوانی نگهداری می ­شود. تعداد نشریات چاپی این دانشگاه 620 و تعداد مجلات الکترونیکی آن 79 الی 921 عدد می ­باشد. دانشجویان این دانشگاه امکان استفاده از سالن های مطالعه و اینترنت را خواهند داشت.

کتابخانه دانشگاه bogazici ترکیه

مرکز بهداشت دانشگاه bogazici ترکیه

در این دانشگاه یک مرکز بهداشت درمانی و دندانپزشکی وجود دارد. همچنین دارای محیط های آزمایشگاهی می ­باشد که دانشجویان در آن به انجام تحقیقات و تحصیلات تکمیلی می پردازند. آزمایشگاه این دانشگاه از امکانات بسیار مناسب و به روزی برخوردار است. دانشجویان می ­توانند به راحتی به انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی بپردازند. دانشجویان خارجی و بین المللی زیادی علاقمند تحصیل در دانشگاه bogazici ترکیه هستند. آن دسته از دانشجویانی که بتوانند نمره قبولی در آزمون ورودی YOS را کسب نمایند. اجازه ورود به این دانشگاه را خواهند داشت. هم اکنون 919 نفر در کادر علمی این دانشگاه مشغول به انجام فعالیت می ­باشند. جهت اطلاع از هزینه‌ های مرتبط به زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در ترکیه را مطالعه بفرمائید.

شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در کشور ترکیه

در این دانشگاه دفتری به عنوان بورس وجود دارد که دانشجویان با درخواست بورس این دانشگاه می­ توانند بورسیه تحصیلی اخذ نمایند. سالانه این دانشگاه به 200 دانشجو بورسیه تحصیلی اعطاء می­ نماید. اکثر بورس های تحصیلی این دانشگاه مختص دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است که بورس مقطع کارشناسی به صورت بورس های نقدی، بورس موفقیت، بورس خوابگاه و یا بورس دوره تابستان شناخته می ­شوند. بورسیه های تحصیلی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان اعطاء می­ گردد. کل دوره­ تحصیلی آنان را پوشش می­ دهد.

دانشجویان علاقمند به تحصیل در ترکیه با سوالات بسیاری ممکن است روبرو شوند. برای مثال مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل به چه صورت است؟ دانشجویان برای دریافت پاسخ سوالات خود می توانند به مقاله مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل مراجعه نمایند. شرایط اقامت در ترکیه را از طریق مقاله مذکور مطالعه بفرمائید. مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره سعی می ­نمایند تا دانشجویان در مسیر تحصیل در این کشور یاری رسانند. دانشجویان می ­توانند قبل از مهاجرت به ترکیه با این مجموعه ارتباط برقرار نموده و از تجربیات مفید بهره­ مند گردند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.