مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه bogazici ترکیه

شرایط تحصیل در دانشگاه bogazici ترکیه

در ترکیه شعبه هایی از دانشگاه های آمریکایی وجود دارد، که از سیستم های آموزشی آمریکا پیروی می­ نمایند و از کیفیتی برابر با شعبه های اصلی که در آمریکا وجود دارد برخوردار می ­باشند. دانشگاه bogazici ترکیهنیز یکی از شعبه های دانشگاه های آمریکا می ­باشد.

این دانشگاه از معتبرترین و با کیفیت ترین دانشگاه های ترکیه است که رنکینگ بالایی را بخود اختصاص داده است. این دانشگاه در سال 1863 میلادی بعنوان اولین مرکز آموزش عالی در آمریکا تأسیس گردید که در تپه های ببک شهر زیبای استانبول موقعیت دارد. دانشجویانی که تحصیلات خود را با کسب نمرات عالی در این دانشگاه به اتمام می ­رسانند می ­توانند ادامه تحصیلات را درمقاطع کارشناسی ارشد و یا دکتری در دانشگاه های معتبر آمریکا از جمله هاروارد، ام آی تی و پرینستون ادامه دهند. دانشجویان عزیز جهت آگاهی از این پروسه می ­توانید با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید.

تحصیل در دانشگاه bogazici ترکیه

هم اکنون در این دانشگاه 10000دانشجو مشغول به تحصیل هستنند و تعداد دانشجویان نسبت به اساتید این دانشگاه 10 به یک می ­باشد. از جمله شرایط پذیرش دانشجویان در این دانشگاه کسب نمره قبولی در آزمون ورودی SAT می­باشد. این دانشگاه طرفداران بسیاری دارد و دانشجویانی که موفق به کسب رتبه های برتر در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه م ی­شوند در ابتدا این دانشگاه را برای ادامه تحصیل برمی ­گزینند. هدف دانشگاه bogazici ترکیه رسیدن به قله های تحقیق و آموزش است و دانشگاه سبز و پایدار لقبی است که این دانشگاه برای خود انتخاب نموده است.

ویژگی های دانشگاه شرح
نوع دانشگاه دولتی
سال تاسیس 1863
رئیس دانشگاه Kadri Özçaldıra
تعداد دانشجویان 16,517
مقاطع مختلف تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا
موقعیت دانشگاه استانبول
وبگاه دانشگاه bound.edu.tr

دانشگاه bogazici ترکیه یک دانشگاه تحقیقاتی در ترکیه است که دارای چهار دانشکده ادبیات، فنی و مهندسی، علوم پایه و اقتصاد می­باشد. همچنین این دانشگاه دارای دو مدرسه آموزشی و 6 انستیتو تحصیلات عالی است که مدارس این دانشگاه مدارک فوق لیسانس و انستیتو های این دانشگاه به دانشجویان مدارک کارشناسی ارشد را اعطا می ­نمایند. این دانشگاه ادامه کالج رابرت است که توسط کریستوفر رابرت تأسیس گردیده بود.

دانشگاه bogazici ترکیه

امکانات دانشگاه bogazici ترکیه

قسمت جنوبی این دانشگاه را ساختمان ها و دانشکده های قدیمی تشکیل می­ دهد . اما قسمت شمالی این دانشگاه از ساختمان های جدید و دپارتمان های آموزشی که به تازگی بنا گردیده اند, ایجاد شده است. این دانشگاه دارای سالن های ورزشی بزرگی می باشد که اکثر مسابقات پائیزه در این سالن های برگزار می­گردند. همچنین این دانشگاه دارای سالن های بزرگ دیگری نیز می­ باشد که هر ساله با برنامه ریزی مسئولین دانشگاه کنسرت های زیبایی توسط هنرمندان مشهور این کشور برگزار می ­گردد.

فارغ التحصیلان دانشگاه bogazici ترکیه

دانشجویان برجسته بسیاری از این دانشگاه فارغ التحصیل شده اند، نخست وزیر ترکیه تانسو چیلر، احمد داوود دوغلو و همچنین رئیس بزرگترین شرکت تولید مواد غذایی در ترکیه مراد اوکلر از جمله دانشجویانی هستند که تحصیلاتشان را در این دانشگاه سپری نموده اند. این دانشگاه دارای رنکینگ بالایی نیز می ­باشد بطوریکه در سال 2018 توانست رتبه 501 به بالا را در میان 500 دانشگاه برتر جهان از آن خود نماید. دانشگاه bogazici ترکیه تصمیم بر این دارد تا به انتشار دانش جهانی و گسترش دادن جنبه های علمی کشور ترکیه بپردازد.

ناگفته نماند این دانشگاه دارای کتابخانه بزرگی می ­باشد که دارای 665000 جلد کتاب است و همچنان در حال افزایش تعداد کتب های بیشتری می ­باشد. همچنین این دانشگاه از جمله دانشگاه های مورد تأیید وزارت علوم ایران نیز می ­باشد. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارند لیست دانشگاه های مورد تأیید این وزارت را در اختیار دانشجویان عزیز قرار دهد.

روابط بین المللی دانشگاه bogazici ترکیه

این دانشگاه برای دانشجویانی که جهت تحصیل این دانشگاه را انتخاب نموده اند این فرصت را مهیا می ­نماید تا بتوانند یک ترک تحصیلی خود  را در دانشگاهی خارج از کشور ترکیه بطور مثال در دانشگاه های اروپایی و یا آمریکایی بگذارنند. دانشجویانی که جهت تحصیل در یک ترم نحصیلی به دیگر کشورها سفر نموده اند از پرداخت شهریه تحصیلی ترمی که در دانشگاه bogazici ترکیه حضور نداشته اند معاف خواهند بود.

کتابخانه دانشگاه bogazici ترکیه

کتابخانه این دانشگاه فعالیت های قابل توجهی را انجام می ­دهد. هم اکنون این کتابخانه دارای 161-481 مقاله که توسط دانشجویان این دانشگاه تحریر شده اند می ­باشد. تمامی این مقالات به زبان های ترکی و یا انگلیسی می ­باشند. همچنین در این دانشگاه مقالات، پایان نامه ها، گزارشات پژوهشی و نشریاتی فراوانی نگهداری می ­شود. تعداد نشریات چاپی این دانشگاه 620 و تعداد مجلات الکترونیکی آن 79 الی 921 عدد می ­باشد. دانشجویان این دانشگاه امکان استفاده از سالن های مطالعه و اینترنت را خواهند داشت.

مرکز بهداشت دانشگاه bogazici

در این دانشگاه یک مرکز بهداشت درمانی و دندانپزشکی وجود دارد. همچنین دارای محیط های آزمایشگاهی می­باشد که دانشجویان در آن به انجام تحقیقات و تحصیلات تکمیلی می ­پردازند. آزمایشگاه این دانشگاه از امکانات بسیار مناسب و به روزی برخوردار است که دانشجویان می ­توانند براحتی به انجام فعالیت های علمی و تحقیقاتی بپردازند. دانشجویان خارجی و بین المللی زیادی علاقمند تحصیل در دانشگاه bogazici ترکیه هستند و آن دسته از دانشجویانی که بتوانند نمره قبولی در آزمون ورودی YOS را کسب نمایند، اجازه ورود به این دانشگاه را خواهند داشت. هم اکنون 919 نفر در کادر علمی این دانشگاه مشغول به انجام فعالیت می ­باشند.

بورس تحصیلی دانشگاه bogazici ترکیه

در این دانشگاه دفتری بعنوان بورس وجود دارد که دانشجویان با درخواست بورس این دانشگاه می­توانند بورسیه تحصیلی اخذ نمایند. سالانه این دانشگاه به 200 دانشجو بورسیه تحصیلی اعطا می­نماید. اکثر بورس های تحصیلی این دانشگاه مختص دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است که بورس مقطع کارشناسی بصورت بورس های نقدی، بورس موفقیت، بورس خوابگاه و یا بورس دوره تابستان شناخته می ­شوند. بورسیه های تحصیلی که در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا به دانشجویان اعطا می­گردد کل دوره­ تحصیلی آنان را پوشش می­ دهد.

دانشجویان علاقمند به تحصیل در ترکیه با سوالات بسیاری ممکن است روبرو شوند، برای مثال مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل به چه صورت است؟ که دانشجویان برای دریافت پاسخ سوالات خود می توانند به مقاله مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل مراجعه نمایند. شرایط تحصیل در ترکیه مقاله ای است که به متقاضیان کمک می کند از شرایط تحصیل و اعزام دانشجو به ترکیه در این کشور آگاه شوند و با اطلاعات بیشتری اقدام به مهاجرت کنند. مشاورین با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره سعی می ­نمایند تا دانشجویان در مسیر تحصیل در این کشور یاری رسانند. دانشجویان می ­توانند قبل از مهاجرت به ترکیه با این مجموعه ارتباط برقرار نموده و از تجربیات مفیدشان بهره­مند گردند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *