مهاجرت تحصیلی ترکیه

دانشگاه های خصوصی استانبول

دانشگاه های خصوصی شهر استانبول

مطلع شدن از شرایط تحصیل در دانشگاه های خصوصی استانبول به دانشجویان بین المللی کمک میکند تا دانشجویان بتوانند بهترین گزینه را برای تحصیل در کشور ترکیه انتخاب کنند. تحصیل در دانشگاه های دولتی در کشور ترکیه برای دانشجویان بین المللی آسان نمی باشد و دانشجویان باید شرایط خاصی داشته باشند تا موفق به ورود به دانشگاه های دولتی این کشور شوند. در حالیکه تحصیل در دانشگاه های خصوصی استانبول و ترکیه برای دانشجویان بین المللی بسیار آسان تر است و شرایط ورود به این دانشگاه ها نیز برای دانشجویان خارجی مناسب میباشد.

تحصیل در دانشگاه های خصوصی استانبول و کشور ترکیه هزینه های بالاتری نسبت به تحصیل در دانشگاه های دولتی خواهد داشت و لازم به ذکر است که هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار ناچیز میباشند. کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با افتخار آماده ارائه اطلاعات به شما عزیزان درباره دانشگاه های خصوصی استانبول در بخش های بعدی میباشند.

شرایط تحصیل در دانشگاه های خصوصی استانبول

هر سال دانشجویان و متقاضیان زیادی برای تحصیل و کسب مدرک از دانشگاه های خصوصی شهر استانبول و همچنین سایر دانشگاه های کشور ترکیه به این کشور اوراسیایی سفر می کنند. کشور ترکیه جاذبه های گردشگری زیادی دارد و ای امر باعث شده تا گردشگران و توریست های زیادی وارد خاک این کشور شوند. استانبول نیز یکی از جذاب ترین شهر های کشور ترکیه می باشد و یکی از دلایل محبوبیت این شهر در زمینه ی تحصیلی، وجود دانشگاه های انگلیسی زبان در آن می باشد. دانشگاه های خصوصی شهر استانبول و سایر شهر های ایران سطح بسیار بالایی دارند و در دنیا شناخته شده می باشند؛ اما دانشجویان باید در نظر داشته باشند که هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی شهر استانبول هزینه های بالاتری به همراه خواهد داشت.

در شهر استانبول، چهل دانشگاه خصوصی و یازده دانشگاه دولتی وجود دارد و دانشجویان می توانند برای تحصیل در این دانشگاه ها، مدارک مورد نیاز را آماده سازند و همچنین در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کنند. برخی از دانشگاه های خصوصی استانبول به دانشجویان مختلف بورسیه های گوناگون ارائه می دهند و این موضوع نیز یکی از دلایل جذب دانشجویان بین المللی به کشور ترکیه شده است. تمامی دانشگاه های کشور ترکیه بر اساس قوانین بولونیا فعالیت می کنند و این موضوع باعث ارتقا یافتن سطح دانشگاه های این کشور شده است. در ادامه با دانشگاه های خصوصی شهر استانبول بیشتر آشنا خواهید شد و اطلاعات بیشتری در این راستا کسب خواهید کرد.

اسامی دانشگاه های خصوصی در شهر استانبول

همانطور که گفته شد، تعداد دانشگاه های خصوصی در شهر استانبول به چهل دانشگاه می رسد. در این بخش قصد داریم تا به معرفی بهترین دانشگاه های خصوصی شهر استانبول بپردازیم. لیست بهترین دانشگاه های خصوصی در شهر استانبول به صورت زیر می باشد:

محل تاسیس نام دانشگاه
استانبول، ترکیه دانشگاه سابانچی
استانبول، ترکیه دانشگاه کوچ
استانبول، ترکیه دانشگاه آیدین
استانبول، ترکیه دانشگاه بیلگی
استانبول، ترکیه دانشگاه اوکان
استانبول، ترکیه دانشگاه باغچه شهر
استانبول، ترکیه دانشگاه یدی تپه
استانبول، ترکیه دانشگاه بیکنت
استانبول، ترکیه دانشگاه اوزیگین

دانشگاه سابانچی در شهر استانبول

دانشگاه سابانچی در شهر استانبول یکی از دانشگاه های خصوصی کشور ترکیه می باشد که در سال 1994 میلادی در پایتخت این کشور ساخته شد و یکی از جدید ترین دانشگاه های کشور ترکیه به شمار می رود. این دانشگاه شامل سه کالج و یک مرکز آموزش زبان می باشد و لازم به ذکر است که نام کالج های این دانشگاه عبارتند از کالج مهندسی و علوم طبیعی، کالج مدیریت و کالج هنر و علوم اجتماعی. دانشگاه سابانچی دارای خوابگاه های تحصیلی، سالن های ورزشی، سالن نمایش، دریاچه مصنوعی، زمین های ورزشی، پیست، رستوران و همچنین مرکز یادگیری زبان انگلیسی می شود.

جهت ورود به این دانشگاه، متقاضیان می بایست در آزمون ورودی و زبان این دانشگاه شرکت کنند. در صورت عدم کسب قبولی در آزمون زبان، متقاضیان باید به صورت فشرده در کلاس های آموزش زبان شرکت کنند. در اولین سال تحصیلی (کارشناسی) دانشجویان باید برنامه های تحصیلی انسان و جامعه، تاریخ انقلاب، ریاضی، زبان انگلیسی، طبیعت و علم، زبان و ادبیات ترکی را سپری کنند.

هزینه های تحصیل در دانشگاه سابانچی در مقطع لیسانس به طور میانگین 15000$ و در مقطع فوق لیسانس 12000$ دلار می باشد و لازم به ذکر است که دانشجویان می توانند با کسب بورسیه تحصیلی هزینه های تحصیلی خود را کاهش دهند. همچنین هزینه های سکونت در خوابگاه های دانشجویی این دانشگاه به صورت زیر می باشد:

هزینه ظرفیت اتاق دوره
2000$ 4 کارشناسی
3700$ 2 کارشناسی ارشد
3700$ 2 دکترا

دانشگاه کوچ در شهر استانبول

یکی دیگر از معتبر ترین دانشگاه های خصوصی شهر استانبول که بیش از بیست سال قدمت دارد، دانشگاه کوچ می باشد که در سال 1993 در شهر استانبول کشور ترکیه تاسیس و ساخته شد. هدف اصلی این دانشگاه ارتقا دانشگاه دانشجویان و متقاضیان در زمینه های فکری، اقتصادی، تکنولوژی و اجتماعی می باشد و لازم به ذکر است که این دانشگاه از کمک های مالی برای انجام فعالیت های تحقیقاتی در زمینه های مختلف برخوردار می شود.

ورود به این دانشگاه با شرکت در آزمون “اس ای تی” امکان پذیر می باشد و دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند حتما باید مدرک زبان داشته باشند. کالج های این دانشگاه پیشرفته عبارتند از کالج پزشکی، کالج پرستاری، کالج حقوق، کالج مهندسی، کالج علوم، کالج اقتصاد، کالج علوم اداری، کالج علوم انسانی و اجتماعی. دانشجویان می توانند جهت تحصیل در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکترا، بیش از شصت و پنج رشته تحصیلی را انتخاب کنند.

زبان تحصیل در دانشگاه کوچ انگلیسی و ترکی می باشد و دانشجویان برای ورود به این دانشگاه می بایست دیپلم، پاسپورت، عکس، توصیه نامه و انگیزه نامه، رسید پرداخت، مجوز اقامت و همچنین مدرک زبان انگلیسی یا ترکی ارائه دهند. هموطنان عزیز جهت کسب اطلاعات و مطلع شدن از شرایط کسب ویزای تحصیلی ترکیه می توانید به مقاله ویزای تحصیلی ترکیه مراجعه کنید و از شرایط مهاجرت تحصیلی به این کشور به صورت کامل آگاه شوید.

دانشگاه آیدین در شهر استانبول ترکیه

دانشگاه آیدین در شهر استانبول قدمت پانزده ساله دارد و از معتبر ترین دانشگاه های کشور ترکیه به شمار می رود. دانشجویان می توانند جهت تحصیل در تمامی دوره های دانشجویی (کاردانی تا دکترا) وارد این دانشگاه شوند و به ادامه تحصیل بپردازند. دانشجویانی که قصد تحصیل در این دانشگاه را دارند باید قبل از سفر به کشور ترکیه محل اقامت خود را مشخص کنند و هزینه های مرتبط را پرداخت کنند. بیش از سی و پنج هزار دانشجو در دانشگاه آیدین مشغول به تحصیل می باشند و لازم به ذکر است که کالج های این دانشگاه عبارتند از کالج دندانپزشکی و کالج پزشکی، کالج حقوق، کالج علوم تربیتی ، کالج هنر، کالج ارتباطات، کالج اقتصاد و بازرگانی، کالج مهندسی و کالج معماری و همچنین کالج علوم.

دانشجویانی که قصد سکونت در آپارتمان، آپارتمان مشترک و خوابگاه های دانشجویی را دارند، می بایست به ترتیب 500 یورو، 400 یورو و 500 یورو در ماه پرداخت کنند. همچنین هزینه های تحصیل در دانشگاه آیدین به صورت زیر می باشد:

هزینه تحصیل مدت زمان تحصیل دوره تحصیلی
2000$ الی 10000$ یک سال دوره آمادگی دانشگاه
2700$ دو سال دوره کاردانی
6000$ چهار سال دوره کارشناسی
22000$ پنج سال دکترای عمومی دندانپزشکی
4500$ دو سال کارشناسی ارشد
8500$ پنج سال دکترای پیوسته
7000$ چهار سال دکترا

ورود به دانشگاه های کشور ترکیه

ورود به دانشگاه های کشور ترکیه با داشتن شرایط لازم و همچنین کسب قبولی در آزمون ورودی دانشگاه مورد نظر امکان پذیر خواهد بود. تعداد زیادی از دانشگاه های کشور ترکیه در بین پانصد دانشگاه برتر دنیا قرار گرفته اند و هر ساله دانشجویان زیادی وارد این دانشگاه های می شوند. دانشجویان بعد از اتمام دوره های تحصیلی خود می توانند با یافتن شغل مناسب، در کشور ترکیه مقیم شوند. دانشجویان و متقاضیان خارجی جهت کاهش هزینه های تحصیلی خود می توانند اقدام به اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه کنند و با این کار هزینه ها و مخارج خود را به صورت چشمگیری کاهش دهند.

برای کسب قبولی و پذیرش در دانشگاه های کشور ترکیه متقاضیان و دانشجویان می بایست مدارک تشخیص هویت، پاسپورت، مدرک دیپلم و مدرک پیش دانشگاهی، مدرک زبان ترکی و یا انگلیسی و مدارک پزشکی خود را ارائه دهند و همچنین در آزمون ورودی نمره مورد نیاز را کسب کنند. به یاد داشته باشید که تمامی مدارک ذکر شده حتما باید به صورت رسمی به زبان های ترکی و انگلیسی ترجمه شوند.

تحصیل در دانشگاه های کشور ترکیه در صورتی امکان می باشد که متقاضیان بعد از سپری کردن دوره های زبان ترکی، در آزمون تعیین سطح زبان ترکی کسب قبولی کنند. متقاضیان عزیز می توانند جهت مطلع شدن از شرایط تحصیل در دانشگاه های خصوصی استانبول و همچنین روش های مهاجرت به کشور های مختلف با کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی سفیران سروش سعادت در تماس باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *