مهاجرت تحصیلی ترکیه

خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول

خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین یکی از دانشگاه های خصوصی در ترکیه است که در سال 2003 در این کشور تأسیس گردید. این دانشگاه در مدت زمان بسیار کمی اعتبار بالایی را در میان دانشگاه های ترکیه اخذ نمود. خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول مجهز به امکانات بسیار مناسبی می­باشد. دانشگاه آیدین یکی از دانشگاه های ترکیه است که بالاترین آمار پذیرش دانشجویان بین المللی را دارد. در حال حاضر 39000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که 3500 نفر از دانشجویان این دانشگاه از 101 کشور مختلف به این دانشگاه مراجعه نموده اند. دانشگاه آیدین ترکیه دارای 11 دانشکده می­باشد رشته های مختلفی را به دانشجویان ارائه می­نماید در مجموع تمامی رشته های ارائه شده در دانشکده های آیدین به 274 رشته آموزشی می­رسد. دوستان عزیز می­توانید در زمینه تحصیل در این دانشگاه با کارشناسان با تجربه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نمائید و از نظرات و تجربیات آنان در این زمینه آگاهی یابید.

خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول بگونه ای است که خوابگاه دانشجویی مردان بصورت جداگانه از خوابگاه های خانم ها قرار گرفته است. هر کدام از این خوابگاه ها از امکانات بسیار مناسبی برخوردار بوده و محیطی آرام و امن را برای دانشجویان ایجاد نموده است. بیشترین تمرکز دانشگاه آیدین بر روی آموزش های تخصصی و حرفه ای می­باشد و با ارائه برنامه های کارآموزی به دانشجویان فرصت های شغلی آموزشی زیادی ایجاد نموده است. تدریس در تمامی دوره ها و برنامه های آموزشی دانشگاه آیدین به زبان انگلیسی است.

تحصیل در دانشگاه آیدین استانبول

می­توان گفت دانشگاه آیدین یکی از دانشگاه های بین المللی در ترکیه است. زیرا هر ساله این دانشگاه بالاترین آمار پذیرش دانشجویان خارجی را بخود اختصاص داده است. این دانشگاه با اجرای برنامه های تبادل دانشجو در میان کشورهای مختلف فرصت های مطالعاتی بسیاری را برای دانشجویان ایجاد نموده است. علاوه بر این اجرای برنامه های تابستانه استانبول دلپسند از دیگر برنامه هایی است که امکان تحصیل در دیگر دانشگاه های ترکیه را برای دانشجویان فراهم می­آرود. دانشگاه های آیدین با تمرکز بر آموزش های حرفه ای دوره های کارشناسی – کارشناسی ارشد و دکتری را در رشته های بسیار متنوع تحصیلی ارائه می­نماید. از طرفی موقعیت دانشگاه آیدین بگونه ای است که دسترسی به وسایل نقلیه عمومی – حمل و نقل و مرکز شهر برای انجام دیگر فعالیت ها براحتی امکان پذیر است. ناگفته نماند دانشگاه آیدین دارای پردیسی در مرکز شهر می­باشد که دوره های زبان انگلیسی را برگزار می­نماید و دانشجویان جهت تقویت مهارت زبان انگلیسی خود می­توانند در این دوره ها شرکت نمایند.

خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول

شهریه تحصیل در دانشگاه آیدین

دانشگاه آیدین از 11 دانشکده علوم- مهندسی و معماری-اقتصاد و بازرگانی-هنر- ارتباطات-علوم تربیتی –حقوق و دندانپزشکی تشکیل شده است. هر یک از این دانشکده ها دارای رشته های بسیار متنوعی هستند که در مقاطع کارشناسی- کارشناسی ارشد ودکتری ارائه داده می­شود. هزینه تحصیل در این دانشگاه 1750-4400 یورو در ماه تخمین زده شده است که سالانه 8% به شهریه دانشجویان افزوده می­گردد. شهریه فوق با توجه به مقطع و رشته تحصیلی دانشجویان متغیر است. علاوه بر این دانشجویان جهت اقامت در خوابگاه دانشگاه ایدین استانبول می­باید هزینه هایی را پرداخت نمایند.

شرایط خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول

خوابگاه هایی در این دانشگاه جهت اقامت دانشجویان بنا گردیده است که از امکانات بسیار مناسبی برخودارند. خوابگاه ها بصورت اتاق های یک- دو و سه نفره می­باشد و خوایگاه آقایان جدایی از خوابگاه های خانم ها است. دانشجویان امکان استفاده از خوابگاه های خصوصی در مرکز شهر را نیز دارند، که در این صورت ملزم به پرداخت هزینه های بیشتری می­باشند. خوابگاه های خصوصی بصورت بصورت مختص آقایان- مختص خانم ها و بصورت مختلف وجود دارد که بسته به امکانات آنان اجاره بهای متفاوتی باید پرداخت نمود.

هزینه خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول

دانشگاه آیدین یکی از دانشگاه های معتبر بین المللی در ترکیه است که از اولین گزینه های انتخابی دانشجویان بین المللی برای تحصیل در ترکیه می­باشد. این دانشگاه با ارائه بهترین خدمات آموزشی سعی بر این دارد تا دانشجویان بین المللی بیشتری را جذب نماید. اقامت در خوابگاه دانشگاه آیدین استانبول با هزینه هایی همراه است. بطور متوسط دانشجویان هزینه ای بین 350-700 یورو در ماه جهت اقامت در این خوابگاه ها پرداخت می­نمایند. هزینه اقامت در خوابگاه های شخصی در شهر استانبول برابر 700 یورو به ازای هر ماه و در برخی موارد دانشجویان بصورت مشترک آپاتمان هایی را اجاره می­نمایند که هزینه اقامت در آپارتمان های مشترک برابر 200-500 یورو در ماه برآورد شده است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه آیدین استانبول

از آنجائیکه دانشگاه آیدین علاقمند به جذب دانشجویان بین المللی می­باشد، بورسیه های متعددی را به دانشجویان اعطا می­نماید. بطور کلی نیمی از بورسیه های تحصیلی دانشگاه آیدین متعلق به دانشجویان بین المللی است که تحصیل در این دانشگاه را انتخاب نموده اند. این بورسیه ها دارای ارزش های متفاوتی است که برخی از آنها همه و برخی دیگر بعضی از هزینه تحصیل وزندگی در ترکیه را برای دانشجویان تأمین می­نماید. دوستان و دانشجویان عزیز قبل از مهاجرت به ترکیه و دیگر کشورها بهتر است از نظرات و پیشنهادات مفید کارشناسان و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطلع گردید.