مهاجرت سرمایه گذاری در کانادا

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا از سایر طرق مهاجرتی به این کشور زیبا و پهناور محسوب می گردد که سالانه ذهن زیادی از افراد را به سمت خود سوق می دهد. اگر چه خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت کانادا نمی­گردد، اما افراد با خرید ملک در این کشور می­ توانند ویزای تحصیلی کانادا را اخذ و پس از آن نسبت به دریافت اقامت دائم کانادا اقدام نمایند. راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور کانادا وجود دارد و کانادا یکی از کشورهای مهاجر پذیر در جهان است که سالانه افراد زیادی به طرق مختلف به این کشور مهاجرت نموده و پس از گذشت چند سال اقامت دائم این کشور را اخذ می­ نمایند.

کانادا یکی از کشورهی مرفه و توسعه یافته در جهان است که مردم این کشور از امکانات بسیار مناسب زندگی برخوردار می­ باشند. جهت آگاهی از سایر راههای مهاجرتی به کانادا می­ توانید با کارشناسان ارشد موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از تجربیات مفید آنان در این زمینه آگاهی یابید.

کانادا کشوری پهناور در شمالی ترین نقطه­ی قاره­ی آمریکا است که از 10 استان تشکیل شده است و هر یک از این استان ها بصورت مستقل و تحت دولت فدرال کانادا اداره می­ شود. مردم کانادا به زبان های انگلیسی و فرانسوی صحبت می­ کنند و بیشترین جمعیت فرانسوی زبانان این کشور در مناطق غربی کانادا مشاهده می­ شوند. کانادا دارای جاذبه های گردشگری بسیاری است که همه ساله میزبان گردشگران زیادی از سراسر جهان می­ باشد. صنعت گردشگری در کانادا به رشد قابل توجهی رسیده و موجب درآمدزایی در بخش های مختلف این کشور شده است.

بررسی خرید ملک در کانادا

خرید ملک در کانادا برای مهاجرین محدودیتی ندارد و مهاجرین نیز اجازه خرید ملک در این کشور را دارند. علاوه بر این افراد خارجی امکان اخذ وامی به ارزش 65% از بهای ملک را دارند و از این رو خرید ملک در کانادا را امکان پذیر می ­سازد. خانه ها در کانادا به انواع مختلفی تقسیم می­شوند که عبارتند از:

 • کاندو
 • هاوس
 • بانگلو
 • مجزا
 • نیمه مجزا
 • دوبلکس

کاندومینیوم و تاون هاوس در کانادا

کاندوها واحدهای مستقل آپارتمانی در ساختمان های بلند هستند که نسبت به دیگر خانه ها در این کشور قیمت پایین تری دارند و بیشتر مورد توجه مهاجران قرار گرفته است. ناگفته نماند مالکان این آپارتمان ها ماهانه مبلغی را جهت تعمیر و نگهداری به شرکت کاند و پرداخت می­نمایند.

برخلاف آپارتمان های کانددو، آپارتمان های تاون هاوس بصورت افقی گسترش یافته است و ساختمان های با یکدیگر دارای دو دیوار مشترک می­ باشند و معمولاً خانه های ابتدایی و انتهایی چون تنها در یک دیورا مشترک هستند، قیمت بالاتری نسبت به دیگر خانه ها دارند. خانه های نیمه مجزا نیز تقریباً همانند خانه های تاون هاوس است تنها تفاوت میان آنها اینست که خانه های نیمه مجزا دارای ورودی و زمین مستقل می­ باشد، اما این خانه ها نیز با دیگر خانه های نیمه مجزا در یک دیوار با یکدیگر مشترک هستند. خانه ها بانگلو، خانه هایی مستقل هستند که دارای یک زیر زمین نیز هستند.

خانه های مجزا در کانادا

گرانترین خانه ها، خانه های مجزایی هستند که دارای پارکینگ، زیر زمین، ورودی و زمین مستقل می ­باشند. این خانه ها بصورت ویلایی ساخته شده اند. خانه های دوبلکس بگونه ای هستند که دارای ظاهری مستقل هستند، اما در درون خانه از دو طبقه ساخته شده است که هر طبقه بصورت مستقل می­باشد و امکان اجاره دادن یک طبقه از آن برای مالکان وجود دارد.

مراحل خرید ملک در کانادا

افرادی که با مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری قصد خرید ملک در این کشور را دارند، باید بدانند خرید ملک در کشور کانادا فرآیند دشواری نیست و خریداران براحتی از طریق آگهی می­ توانند ملکی را انتخاب نموده و برای خرید آن به بنگاه معاملات املاک مراجعه نمایند. خریداران در صورت نیزا امکان اخذ وام از بانک های این کشور را برای خرید ملک خواهند داشت. در ابتدای امر مبلغی بعنوان ودیعه از خریدار اخذ و به فروشنده ارسال می­ شود.

این مبلغ در صورت فسق قرارداد مسترد نمی­ گردد. با توافق نهایی میان فروشنده و خریدار و با پرداخت کل هزینه قرارداد امضا شده و ملک به خریدار تحویل داده می ­شود. همانطور که بیان نمودیم خرید ملک در کشورکانادا برای اتباع خارجی دارای محدودیتی نیست و علاوه بر این دولت کانادا مالیاتی از مالکان دریافت نمی­نماید. تنها مالکان پس از فروش ملک خود ملزم به پرداخت مالیات هستند.

نکات ضروری خرید ملک در کشور کانادا

افرادی که قصد خرید ملک در کشور کانادا را دارند، بهتر است ابتدا قوانین مربوط به خرید ملک در این کشور را مطالعه نمایند و نسبت به مالکیت حقیقی و حقوقی ملک مورد نظر اطمینان حاصل نمایند. اگرچه خرید ملک در کانادا دارای قوانین خاصی نمی­باشد و تنها در صورتیکه خریداران قصد خرید ملکی را از توسعه دهندگان دارند، می­باید در نمایندگی املاک ثبت نام نمایند. همچنین خرید ملک در بخش هایی از کشور کانادا برای مهاجرین و حتی بومیان این کشور نیز ممنوع است. اما خرید ملک در شهرهای بزرگ این کشور همچون بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند، نوااسکوشیا و کبک بدون محدودیت می­ باشد. علاوه بر این توجه به نکات زیر در هنگام خرید ملک در این کشور لازم و ضروری است:

 • بررسی شومینه و آجرکاری ملک: تعمیر و آجرکاری ملک در کانادا هزینه بر است.
 • بررسی ایوان و بالکن های ملک
 • برقکاری ساختمان
 • حرارت
 • عایق کاری ساختمان
 • دیوار های داخلی
 • پارکینیگ
 • لوله کشی- فاضلاب

نکات ضروری خرید ملک در کشور کانادا

قیمت ملک در کانادا

هزینه خرید املاک در این کشور با توجه به املاک و مستغلات مورد نظر و موقعیت آن قیمت های متفاوتی دارد. همچنین قیمت ملک در استان های مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. جدول زیر قیمت خرید ملک در استان های مختلف این کشور را نشان داده است:

استان میانگین هزینه ملک به $ (دلار) میزان افزایش و کاهش در 12 ماه گذشته
بریتیش کلمبیا 730000 2% افزایش
انتاریو 578000 0% کاهش
آلبرتا 387000 9% کاهش
کبک 297000 1% افزایش
منیتوبا 296000 4% افزایش
ساسکاچوان 288000 5% کاهش

لازم بذکر است خریداران علاوه بر پرداخت هزینه خرید ملک، ملزم به پرداخت هزینه های مالیات ملک خریداری شده، ارزیابی بانک، بیمه، بازرسی و هزینه حقوقی برای عقد قرارداد نیز می­ باشند.

روش های یافتن ملک در کانادا

افرادی که قصد خرید ملک در کانادا را دارند، از راه های مختلفی می­ توانند ملک مورد نظر خود را بیابند. از مهمترین راه هایی که افراد می ­توانند ملک مورد نظر خود را در کانادا جستجو نمایند، موارد زیر می ­باشد:

 • سایت ca
 • مراجعه به بنگاه های مناطقی که املاک جدید ساخته شده است.
 • مراجعه به آگهی ها و مجلاتی که مرتبط با خرید ملک هستند.

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این زمینه دارای تجربیات مفیدی هستند که در اختیار متقاضیان عزیز قرار می­دهند. همچنین شما دوستان عزیز می­توانید جهت کسب اطلاعات در زمینه هزینه زندگی در کانادا با این مجموعه ارتباط برقرار نمائید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *