مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس

تحصیل پزشکی در سوئیس

 

پزشکی از رشته های پرطرفدار تحصیلی برای مهاجرت می باشد. اقدام برای تحصیل پزشکی در سوئیس با توجه به دانشگاه های خوب این کشور تصمیم خردمندانه ای است. برای تحصیل پزشکی در سوئیس باید از شرایط هزینه های شهریه و زندگی در این کشور اطلاع داشته باشید. برای اخذ اطلاعات لازم در خصوص تحصیل پزشکی در سوئیس این مقاله را مطالعه نمایید.

 

در مقاله تحصیل پزشکی در سوئیس به سوالات زیر پاسخ داده می شود:

 • مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس چیست؟
 • هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس چه مقدار می باشد؟
 • هزینه زندگی در سوئیس به چه صورت می باشد؟
 • شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس چیست؟

 

نگاهی به کشور سوئیس

 

کشور سوئیس شهرت خود را مرهون امینت، ساعت و بانک های معتبر این کشور می باشد. کشور سوئیس با وجود کوچک بودن ثروت زیادی دارد. سوئیس مقر سازمان های بین المللی مهمی چون: صلیب سرخ، سازمان تجارت جهانی و سازمان ملل متحد می باشد.

همسایه های کشور سوئیس: ایتالیا، آلمان، فرانسه، اتریش، لیختن اشتاین می باشند. برن پایتخت کشور سوئیس است که دو شهر مهم این پایتخت ژنو و زوریخ می باشند. زبان رسمی این کشور چهار زبان: آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانیایی می باشد.

مسیحیت بزرگترین اقلیت دینی در این کشور می باشد. پس از آن مسلمانان بیشتر جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

طبق تحقیقات انجام شده بهترین دانشگاه های پزشکی در این کشور قرار دارند. همچنین پزشکان در سوئیس بیشترین درآمد ماهانه را دارند. اخذ پذیرش از دانشگاه ها برای تحصیل پزشکی در سوئیس کاملا رقابتی می باشد.

همه دانشگاه های این کشور مجوز پدیرش دانشجوی خارجی را ندارند. از این رو اخذ قامت سوئیس و مهاجرت تحصیلی به این کشور اندکی دشوار می باشد.

 

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

 

 • امنیت اجتماعی بالا در سوئیس
 • امکانات رفاهی بسیار زیاد در سوئیس
 • دانشگاه های معتبر پزشکی و دندانپزشکی
 • دریافت اقامت پس از تحصیل

 

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس

 

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سوئیس بر خلاف سایر کشورهای اروپایی برای دانشجویان خارجی و داخلی متفاوت است. تفاوت شهریه پرداختی توسط دانشجویان مقیم سوئیس و سایر دانشجویان خارجی بسیار زیاد می باشد.

مخارج تحصیل در این رشته ها در سوئیس سالانه 4000- 8000 فرانک می باشد. هزینه تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه از هزینه تحصیل پزشکی در سوئیس کمتر می باشد.

 

هزینه زندگی در سوئیس

 

آگاه بودن از میزان هزینه های یک کشور قبل از مهاجرت به آن از اهمیت زیادی برخوردار است. با توجه به این که سوئیس کشور ثروتمند و گرانی است داشتن این آگاهی اهمیت بیشتری می یابد. زندگی در سوئیس مخارج بیشتری از دیگر کشورهای اروپایی دارد.

در صورت تمایل به تحصیل پزشکی و دندانپزکی در این کشور هزینه های زیر را متحمل خواهید شد:

هزینه سکونت

 • هزینه خوابگاه در این کشور ماهانه معادل 1000 فرانک می باشد.
 • هزینه خانه اجاره ای برای سکونت حداقل ماهانه مبلغ 1,200 فرانک می باشد.

 

به جز هزینه محل سکونت هزینه های حمل و نقل و خوراک نیز وجود دارد. دانشجو برای زندگی در سوئیس حداقل ماهانه به مبلغ 2000 فرانک احتیاج دارد.

هزینه شهریه تحصیل در رشته های علوم پزشکی در این کشور حدود 5000- 10,000 فرانک می باشد. این مبلغ با توجه به دانشگاه انتخابی تغییر می نماید.

با وجود این که سوئیس عضو اتحادیه اروپا نیست؛ اما مجوز تحصیل به دانشجویان این کشورها اعطا می نماید. با توجه به گران و ثروتمند بودن سوئیس برای زندگی دانشجویی ماهانه حداقل 1500- 2000 فرانک نیاز می باشد.

 

شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس

 

به واسطه کیفیت زندگی و دانشگاه های این کشور متقاضیان تحصیل پزشکی در سوئیس زیاد می باشند. به همین جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئیس رقابتی و دشوار می باشد. ولی امکانات و شرایط دانشگاه های این کشور تلاش برای اخذ پذیرش را ارزشمند می نماید.

پذیرش دانشجویان بین المللی در این دانشگاه ها راحت تر می باشد.

مدت تحصیل در این رشته 5- 7 سال می باشد. تحصیل در رشته های کالبد شکافی و زیست شناسی پیش از ورود به دانشگاه های سوئیس الزامی می باشد.

تحصیل پزشکی در سوئیس با علوم پزشکی عمومی همچون: آناتومی و زیست شناسی شروع می شود. پس از آن مطالعات پیش بالینی آموخته می شود. سپس می توان برای تحصیل تخصص اقدام نمود.

 

مدارک لازم برای تحصیل پزشکی در سوئیس

 

 • مدرک دیپلم
 • مدرک زبان
 • شرکت در آزمون ورودی کشور سوئیس

 

این دوره های تحصیلی در سوئیس از دوره های آموزشی پزشکی کشور فرانسه الگو برداری شده است.

کشور سوئیس کشوی با 3 زبان می باشد. برای اخذ پذیرش تحصیلی رشته پزشکی داشتن مدرک زبان آلمانی b2 حائز اهمیت می باشد. دانش زبانی در دانشگاه های این کشور اهمیت زیادی دارد.

درصورتی که مدرک زبان ندارید در آزمون ورودی شرکت نمایید. پس از آن مسئولیت کافی بودن سطح دانش زبانی شما را بررسی می نمایند. البته این امکان در همه دانشگاه های این کشور وجود ندارد. به همین منظور پیش از انتخاب دانشگاه این موارد را بررسی نمایید.

پس از تایید مدارک می توان برای شرکت در آزمون ورودی اقدام نماید. درصورتی که در مرحله اول قبول نشدید؛ تا آزمون سال بعد می توانید زبان فرانسه بیاموزید. دولت یادگیری زبان فرانسه را برای متقاضیان شرکت در آزمون سال بعد را الزامی نموده است.

 

تحصیل پزشکی در سوئیس

 

از سختی های تحصیل پزشکی در سوئیس آزمون ورودی این کشور می باشد. سختی دیگر این مسیر الزامی بودن یادگیری زبان آلمانی و فرانسوی می باشد. این دو مورد تحصیل پزشکی در سوئیس را دشوار می نمایند.

متقاضیان تحصیل در رشته های پرطرفداری همچون پزشکی و دندانپزشکی می توانند کشورهای دیگری را برای تحصیل انتخاب نمایند. این کشورها می تواند ایتالیا، بلاروس، آلمان و… باشند.

برای آگاهی از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کشورهای ذکر شده مقالات زیر را مطالعه نمایید:

 

 

نتیجه گیری:

 

برای تحصیل در رشته پزشکی در یک کشور اروپایی با موسسه سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید. موسسه سفیران سروش سعادت بهترین کشور و راه را برای تحصیل به شما معرفی می نماید. همچنین موسسه سفیران سروش سعادت دشواری های تحصیل پزشکی در سوئیس را کاهش می دهد.

17 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی در سوئیس

 1. h!va گفت:

  با سلام
  ایا برای تحصیل پزشکی در سوئیس میتوان از تحصیل رایگان هم بهره برد؟
  مرسی

 2. سحر گفت:

  سلام

  ممنون میشم در مورد ویزای کاری سوئیس توضیح دهید.
  سپاس گذارم بابت سایت به روزتون

 3. نیما گفت:

  ممنون از مقاله خوبتون

 4. leilakk گفت:

  سلام
  من متوجه قسمتی که به داشتن مدرک زبان اشاره کرده نشدم. منظور اینه که اگر مدرک زبان انگلیسی داشته باشیم در این کشور هیچ کاربردی نداره و جزو امتیازات حساب نمیشه؟ لطفا راهنمایی کنید. ممنون

 5. ترانه گفت:

  سلام آیا تحصیل پزشکی با زبان فرانسه آسانتر هست یا انگلیسی؟

 6. Erfan گفت:

  اقدام برای تحصیل پزشکی در سوئیس چه مقدار زمان میبرد؟

 7. قراری گفت:

  ممنون میشم درباره ویزای اقامت سوئیس توضیح بدهید؟

 8. لیدا بهرامی گفت:

  خیلی خوب بود ممنون بابت اطلاعات مفیدتون

 9. پدرِ پسرشجاع گفت:

  ممنون

 10. کوروش تقوی گفت:

  بسیار ارزنده و مفید بود

 11. نظریان گفت:

  سلام شرایط ویزای کاری چطوریه؟

 12. زهرا مشایخی گفت:

  شرایط تحصیل در رشته های پیراپزشکی هم مثل شرایط تحصیل پزشکی در سوئیس هست؟!

 13. امید گفت:

  آیا از مدارک تحصیلی پزشکی در آمریکا امکان استفاده و کاریابی هست؟

 14. Arezoo گفت:

  برای تحصیلات پیش از دانشگاه در رشته پزشکی که گفتید کالبد شکافی و زیست شناسی می باشد باید به موسسه ای مراجعه کنیم و این دوره را بگذرانیم یا گذراندن واحد های درسی دبیرستان کافی است؟
  ممنون از مقاله بی نظیرتون.

 15. امرحسین گفت:

  بسیار سودمند بود این مقاله و مطلب .
  با تشکر

 16. خدیجه هزاره گفت:

  برای شرکت در رشته های پزشکی در کشور سوئیس چه شرایطی باید داشت.
  در ضمن بابت اطلاعات مفیدتان متشکرم

 17. طلایی پور گفت:

  برای شروع تحصیل پزشکی در سوئیس چقدر باید هزینه کرد؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *