مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل مهندسی در سوئیس

یکی از راه های کسب اقامت کشور سوئیس تحصیل مهندسی در سوئیس میباشد. آیا در مورد  شرایط تحصیل مهندسی در سوئیس دارای اطلاعاتی میباشید؟ در صورتی  که شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در رابطه با موضوع تحصیل مهندسی در سوئیس هستید با خواندن این مقاله و همچنین مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت  و مشاوره با وکلا و مشاورین این موسسه به اطلاعات جامعی در زمینه کسب اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی  به خصوص در موضوع تحصیل مهندسی در سوئیس بهره مند شوید.

آشنایی با وضعیت اقتصادی کشور سوئیس

این کشور که در زمره کشورهای  صادر کننده  میباشد و در بر گیرنده مهندسانی که در زمینه های رشته های مختلف که  در اتحادیه های برتر این کشور به فعالیت میپردازند میباشد.

آشنایی با شرایط دانشگاه های کشور سوئیس

لازم به ذکر است که شرایط پذیرش دانشگاه های این کشور  برای کارشناسان حرفه ای و مهندسانی که به طراحی ماشین  آلات میپردازند و همچنین در زمینه تولید و فروش به کار میپردازندرا شامل می شود ، و قادر به این هستند که  نحوه عملکردها را  مورد برسی و بهینه سازی  قرار دهند.

 آشنایی با وضعیت تحصیلی رشته مهندسی در کشور سوئیس

همانطور که میدانید  شغل مهندسی یکی از  وسیع ترین  شغلهای موجود در دنیاست و تقریبا قادر به این امر میباشد که به  نحوه زندگی نمودن افراد هر جامعه ای  ارزش دهد. از جمله فعالیت های که رشته مهندسی می تواند در آنها تاثیر گذار باشد. میتوان به اوقات فراغت اشخاص تا دوران درمان پزشکی،و همچنین انواع ارتباطات که به وسیله تلفن همراه و همچنین این رشته ها قادر به کمک به  سیستم های حمل و نقل مدرن و به روز میباشد، پس در نتیجه اگر  شخصی به دنبال تبدیل شدن به یک مهندس حرفه ای باشد،  قادر به این میباشد  که در یکی از رشته های متنوع از دوره های گوناگون  مهندسی در کشور  سوئیس اقدام به تحصیل نمایند.

برسی وضعیت رقابت برای تحصیل نمودن مهندسی در کشور سوئیس

همانطور که می دانید تعداد اشخاص متقاضی برای تحصیل در رشته مهندسی بسیار بالاست . همین امر باعث  افزایش  تعداد مهندسان خوب در تمامی کشور های دنیا میباشد . به طور خاص در بخش های فناوری اطلاعات و الکترونیک، کمبود های جهانی مهندسان مجرب و مستقل وجود دارد، و بیکاری در میان مهندسان حرفه ای کمتر از تقریبا هر حرفه دیگری است. در نهایت  پس از برگذاری دوره های مهندسی در  این کشور  منجر به این می شود که تعداد زیادی از  فرصت های شغلی ایجاد شود، و اشخاصی بتوانند موفق به پایان رساندن دوران تحصیلی خود شوند .

برسی و شرح کلیه رشته های مهندسی در کشور سوئیس

به صورت کلی می توان گفت که تعداد متقاضی در هر بخش از مهندسی دنیا بالاست . اما عبارتی که  اکثرا در زمان اشاره نمودن  به  شغلی خاص دررشته های  مهندسی شنیده می شود،  عبارت متنوع  بودن این رشته ها میباشد. به صورت کلی رشته های مهندسی در این کشور عبارتند از:

 1. رشته مهندسی در زمینه  برق
 2. رشته مهندسی در زمینه امور دریایی
 3. رشته مهندسی در زمینه مواد شیمیایی
 4. رشته مهندسی در زمینه کامپیوتر و به خصوص در رشته نرم افزار
 5. رشته مهندسی در زمینه کامپیوتر وبه خصوص در رشته سیستم
 6. رشته مهندسی در زمینه اطلاعات
 7. رشته مهندسی در زمینه تولید
 8. رشته مهندسی در زمینه مکانیک

برسی مزیتهای رشته های مهندسی و مقایسه این رشته ها با رشته حسابداری

 • مهندسانی که به صورت حرفه ای به فعالیت میپردازند. دارای فرصت و همچنین شانس بیشتری برای تبدیل شدن به یک مدیر اجرایی نسبت به فعالیت در هر شغل دیگری را دارند، که  تعدادشان هم اکنون بیشتر  از سه برابر حسابداران  میباشند.
 • بی تردید دوره های مهندسی موجود در کشور سوئیس قادر به فراهم نمودن شانسها و فرصت های هیجان انگیزی برای کلیه  زنان و مردان را فراهم می کند.
 • موفقیت در زمینه های صنعتی و اقتصادی در میان هر ملت در حوزه تولید و مهندسی و همچنین مهارت ها و نوآوری های  مهندسین حرفه ای در آن ریشه دارد.که این امر میتواند در شخص متقاضی تحصیل مهندسی در سوئیس بسیار تا ثیر گذار باشد.
 • کیفیت بالای سطح تحصیلات نسبتا قابل دسترسی  میباشد وتعداد و  درصد زیادی از  دانشجویانی که دارای تابعیت  خارجی باشند .
 •  شخص متقاضیتحصیل مهندسی در سوئیس قادر به انجام  این میباشد که  با افرادی از سراسرجهان ملاقات و مشارکت کند، و  کلیه رشته های مهندسی  به شما چشم انداز بسیار جهانی و درک نگرش سیاسی از زندگی را می دهد.

نکته مهم برای اشخاص متقاضی تحصیل در کشور سوئیس

نکته و هشدار مهمی که برای  اشخاص متقاضی تحصیل مهندسی  در سوئیس که به دنبال یک آینده روشن و با ارزش به همراه فرصت ها و شانس های شغلی بسیار زیاد میباشد  این میباشد که مدت  زمان زیادی برای اقدام به  شروع نمودن  دوره مهندسی در  این کشور وجود ندارد.

آشنایی با محیط طبیعی سوئیس

در صورتی که شما هم قصد استفاده از هوای آزاد و فضای باز در روزهای تعطیل را دارید، این کشور می تواند محل ایده آل و دلنشینی باشد . رشته کوه های آلپ  این کشور  که قادر به این میباشد که یک تصویر زیبا و  کامل از پس زمینه را  برای شما فراهم کند و شما  قادر به این هستید که میزان  زیادی از انرژی هه و  فعالیت های خود را  در مدت زمان چهار فصل چهار فصل را پیدا کنید  این امر باعث علاقه مندی بیش از حد شما میشود.

آشنایی با محیط ها و مکانهای تفریحی موجود در دانشگاه های کشور سوئیس

بعد از سپری نمودن  یک روز  سخت و کامل در میان  یک دوران  مهندسی در  این کشور ،  همه دانشگاه ها و کالج ها اقدام به فعالیت های تفریحی گوناگون و  مختلفی را  مختص دانش آموزانی که در کشور  خود اقدام به تحصیل می کنند .  و ذکر این مقاله خالی از ضرر نمیباشد که چندین مسابقات ورزشی بین دانشگاهی وجود دارد .

و به احتمال بسیار زیاد شما در  دانشگاه های این کشور قادر  به فعالیت نمودن در رشته ها تنیس، مراکز ورزشی و کافی نت میباشید. با این توضیح که در این مراکز  دانش آموزان می توانند لذت کافی را  ببرند. ود ر نقاطی که به دور از محوطه دانشگاه، میباشد هم  دانشجویان حق گرفتن  تخفیف در محیط های همچون  نمایشگاه ها، تئاتر ها و گالری های هنری را  دارا میباشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *