مهاجرت تحصیلی سوئیس

تحصیل دکترا در سوئیس

تحصیل دکترا در سوئیس

یکی از زیباترین کشورهای اروپایی سوئیس می­باشد، مردم جهان این کشور را مهد تحصیلات عالی و تحقیقات می­دانند. تحصیل دکترا در سوئیس از رویاهایی است که اکثر دانشجویان در سر می­پرورانند. هر دانشجویی که تحصیلات خود را در سوئیس به پایان می­رساند، سعی می­کند تا شغل مورد نظر خود را در این کشور یافته و در این کشور ماندگار می­شود.

دانشگاهای سوئیس

دانشگاهها در کشور سوئیس به دانشجویانی که مقطع دکتری در رشته فلسفه را می­گذرانند مدرک PHD اعطا می­نماید. مدرک PHD در دانشگاههای سوئیس یکی از بالاترین مدارک تحصیلی است که به دانشجویان در مقطع دکتری اعطا می­گردد. سطح تحصیلات در مقطع دکتری در کشورهای مختلف با یکدیگر متفاوت است و تنها برخی از مدارک دکتری در تمامی جهان معتبر است. 12 دانشگاه در کشور سوئیس مدرک PHD به دانشجویان اعطا می­نماید که این مدرک تحصیلی در تمامی نقاط دنیا به رسمیت شناخته شده اند. همچنین ناگفته نماند مراکز فنی و حرفه ای و دانشگاههای علوم کاربردی در کشور سوئیس اجازه اعطای مدرک دکتری به دانشجویان را ندارند.

پذیرش در مقطع دکترا در دانشگاههای کشور سوئیس با یکدیگر متفاوت است. دانشجویان برای ورود به این مقطع بایستی دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. برخلاف برخی از کشورها با داشتن مدرک کارشناسی امکان ادامه تحصیل در مقطع دکتری وجود ندارد. تحصیل در دوره­ی دکترا در سوئیس دارای محدودیت سنی برای افراد است، تنها افرادی می­توانند در این دوره وارد شوندکه در محدوده سنی 25 الی 28 سال باشند.

شرایط اخذ بورسیه و تحصیل دکترا در سوئیس

تدریس در دانشگاههای کشور سوئیس به چند زبان ارائه میگردد و این باعث شده است تا دانشجویان زیادی از سرتاسر جهان برای تحصیل در سوئیس سفر نمایند. بطوریکه در دانشگاههای این کشور حتی تحصیل بدون مدرک زبان نیز امکان پذیر است. همچنین برخی از دانشگاههای این کشور به زبان انگلیسی نیز آموزش می­دهند.

هم اکنون دانشگاههای کشور سوئیس میزبان40000 دانشجوی بین المللی از سراسر جهان است. تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در دانشگاههای کشور سوئیس شرایط مخصوص بخود را دارد که دانشجویان قبل از تحصیل بایستی از آنها آگاهی پیدا نمایند. مردم کشور سوئیس به سه زبان آلمانی- فرانسوی و ایتالیایی صحبت می­کنند. اما از آنجائیکه در مناطق مختلف سوئیس مردم به زبانهای مختلفی صحبت می­کنند، افراد می­توانند یک برنامه دکترا با زبان مورد نظر خود در این کشور بیابند.

دانشگاههای کشور سوئیس به دانشجویان بین المللی بورسیه هایی را اعطا می­نماید. اکثراً افرادی شانس دریافت این بورسیه ها را خواهند داشت که دارای رزومه های قوی باشند. اکثر بورسیه های تحصیلی که دانشگاهها اعطا می­نمایند برای دانشجویان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری می­باشد. بورسیه های تحصیلی باعث می­شود تا شرایط تحصیل برای دانشجویان در این مقطع راحت تر گردد. دانشگاههای کشور سوئیس از لحاظ سطح علمی با یکدیگر تفاوت هایی دارند که بهتر آنست دانشجویان قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود از این موضوع آگاهی کامل بیابند.

سیستم آموزشی دانشگاههای سوئیس

دانشگاهها و مراکز تحصیلات عالی در کشور سوئیس تحت نظارت دولت فدارل سوئیس فعالیت می­نمایند. دانشگاههای کشور سوئیس در ایالت های مختلف این کشور دارای شعبه هایی می­باشد که هر کدام از آنها جزء اصلی ترین مراکز پژوهش در این کشور محسوب می­گردد. دانشگاههای کشور سوئیس هر کدام شرایط جداگانه ای برای پذیرش دانشجو دارند. پذیرش در دانشگاههای خصوصی این کشور بمراتب راحت تر از دانشگاههای دولتی در این کشور است.

اعتبار بخشی و تضمین کیفیت آموزشی

دانشگاههای کشور سوئیس تحت نظارت شعبه های استانی و دولت فدرال مرکزی فعالیت می­نمایند. بدین معنا که شعبه های مرکزی وظیفه نظارت و حفظ دانشگاههای خود را با کمک های مالی دولت مرکزی دارد. دولت فدرال مرکزی بودجه ای را در اختیار شعبه های مرکز قرار می­دهد و این شعبه ها وظیفه طراحی و ساخت برنامه های نوآورانه  و اجرای برنامه های تحقیقاتی را دارد.

تحصیل دکترا در سوئیس

دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاههای کشور سوئیس را دارند علاوه بر اینکه باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشند. بلکه وی باید ثابت نماید آماده تحقیق بعنوان یک دانشجوی دکترا می­باشد. برای اثبات موضوع فوق دانشجو بایستی چند موضوع پژوهشی را به دانشگاه پیشنهاد دهد و موضوع پایان نامه خود را قبل از ورود به دانشگاه مشخص نماید.

همچنین دانشجو بایستی روشهای تحقیقات و نمودار زمانی از موضوع مورد نظر خود را به دانشگاه ارائه نماید. این بدان معنا نیست که دانشجو بایستی تمام ایده پژوهش خود را بطور کامل برای دانشگاه تشریح نماید بلکه تنها ارائه دورنمایی از موضوع مورد نظر وی کافیست.

شرایط دانشگاههای سوئیس برای تحصیل دکترا چیست؟

همانطور که گفته شد در در هر شهری از کشور سوئیس دانشگاههای استانی قرار دارد. این دانشگاهها فرصت های تحقیقاتی با موضوعات فراوانی را برای دانشجویان فراهم می­آورد. ناگفته نماند دانشگاههای استانی این کشور با همکاری دولت فدرال سوئیس فعالیت می­نمایند. دانشگاههای لوزان وزوریخ برنامه های دکترای فراوانی را به دانشجویان علاقمند به تحصیل در این مقطع ارائه می­نمایند.

ساختار آموزشی دکترا در سوئیس چگونه است؟

  • طول دوره دکترا در دانشگاههای سوئیس 3 الی 5 سال می­باشد.
  • دوره دکتری در این کشور همانند سایر کشورها بالاترین سطح تحصیلی در دانشگاهها است.
  • در این دوره دانشجویان به انجام تحقیقات پرداخته تا بتواند به عنوان یک محقق حرفه ای از جامعه آکادمیک تبدیل گردد.
  • در این دوره دانشجویان بر روی تحقیقاتی تمرکز می­نمایند که موضوع پایان نامه آنها در پایان تحصیلاتشان خواهد بود.

زبان مورد نیاز برای تحصیل دکترا در سوئیس چیست؟

مردم در کشور سوئیس با زبان های مختلفی صحبت می­کنند. بگونه ای که در این کشور اکثر مردم به زبانهای ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی صحبت میکنند. همچنین در دانشگاههای کشور سوئیس دروس آموزشی به دانشجویان در یک رشته ممکن است در دانشگاههای مختلف با یکدیگر متفاوت باشد. در کشور سوئیس امکان تحصیل در مدارس این کشور برای دانش آموزان کمتر از 18 سال وجود دارد. همچنین دانشجویان می­توانند به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور بپردازند. مدارکی که این دانشگاهها به دانشجویان اعطا می­نمایند مورد تأیید وزارت علوم می­باشند.

دانشجویان به هنگام تحصیل دکترا در سوئیس با سوالات متعددی روبرو می­شوند. از جمله :

  • آیا دانشجویان پس از پایان مقطع دکتری می­توانند اقامت دائم کشور سوئیس را اخذ نمایند؟
  • دانشجویان مقطع دکتری می­توانند به همراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمایند؟
  • آیا تحصیل در دانشگاههای خصوصی سوئیس بصورت رایگان است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت علاقمند به پاسخگویی به سوالات دانشجویان در زمینه تحصیل دکترا در سوئیس می­باشد. علاقمندان به تحصیل در این کشور می­توانند جهت مشاوره و راهنمایی با کارشناسان این مجموعه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *