مهاجرت تحصیلی کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل یکی از برترین طرق شناخته شده در باب اخذ اقامت از این کشور محسوب می گردد که نباید از آن چشم پوشی کرد. دانشگاه های کانادا جزء برترین دانشگاه های جهان هستند و از اعتباری معادل دانشگاه های انگلیس و استرالیا و آمریکا برخوردار هستند. اما هزینه های تحصیل در کانادا در مقایسه با هزینه های تحصیل در کشورهای فوق الذکر بسیار مناسب تر و مقرون به صرفه تر می­باشد. تحصیل در دانشگاه های کانادا به زبان های فرانسوی و انگلیسی ارائه می­گردد و دانشجویانی که از مدرک زبان برخوردار نیستند، امکان گذراندن دوره های زبان را در کالج های این کشور خواهند داشت. ناگفته نماند هزینه های تحصیل در کانادا نسبت به دانشگاه های اروپایی بیشتر است، اما دانشجویان امکان انجام کار ضمن تحصیل در این کشور را دارند و با توجه به اینکه میزان حقوق و دستمزد در این کشور بالاست، دانشجویان امکان تأمین برخی از هزینه های خود در این کشور را خواهند داشت.

با توجه به افزایش جمعیت سالخوردگان این کشور نیاز به نیروهای جوان و متخصص در این کشور بشدت مشاهده می­شود. از همین رو دولت کانادا با اجرای برنامه های مهاجرتی نیروی متخصص سعی در تأمین نیروهای مورد نیاز کشور خود را نموده است. افرادی که از مهارت و مشاغل مورد نیاز کشور کانادا برخوردارند، با ثبت نام در برنامه های مهاجرتی کانادا و کسب امتیاز لازم امکان مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را خواهند داشت. متقاضیان عزیز می­توانند زمینه مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل از مشاوره های کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بهره ­مند گردند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

کانادا دارای 32 میلیون جمعیت و یکی از بزرگترین کشورهای جهان می­باشد. با توجه به نرخ پایین بیکاری 5% در این کشور و شرایط اقتصادی بسیار مناسب کانادا افراد زیادی از طریق کار به این کشور مهاجرت می­نمایند. کانادا از منابع گاز و نفت زیادی برخوردار است و علاوه بر این درآمدهای زیادی از طریق کشاورزی- ماهیگیری و صنعت توریسم بدست می­آورد. در این کشور فرصت های شغلی بسیاری وجود دارد و اکثر شرکت های کانادایی بدنبال استخدام نیروهای کارآمد و متخصص می­باشند.طرح مهاجرتی نیروی متخصص کانادا بگونه ای است که هر ساله لیست مشاغل مورد نیاز این کشور منتشر می­گردد. افرادی که دارای مهارت های مورد نیاز این کشور هستند، با ثبت نام در این طرح امکان مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم کانادا را خواهند داشت. دولت کانادا برای ثبت نام در این طرح شرایطی را قرار داده است و به ازای هر یک از شرایط امتیازی را به آن اختصاص داده اند و متقاضیان می­بایست حداقل امتیاز لازم برای شرکت در این طرح را داشته باشند.

حداقل شرایط لازم برای ثبت نام در این طرح عبارتند از:

 • برخورداری از مهارت زبان انگلیسی و یا فرانسوی
 • برخورداری از تحصیلات دانشگاهی
 • برخورداری از تمکن مالی لازم برای تأمین هزینه های زندگی در کانادا

مشاغل مورد نیاز کانادا

برنامه­ی مهاجرتی اسکیل ورکر یکی از راههای مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل بشمار می­رود. اما می­باید مهارت فرد در لیست مشاغل سطح 0- A – B- C و یا D کانادا قرار داشته باشد. جدول سطوح مشاغل این کشور به شرح زیر است:

آیتم شرح
سطح 0 مشاغل مدیریتی (کارخانه ها- آرایشگاه- رستوران)
سطح A مشاغلی که نیازمند مدارک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.
سطح B مشاغلی که فرد دارای مدارک فنی و حرفه ای هستند.
سطح C مشاغلی که داشتن مدرک دیپلم کافی است.
سطح D مشغل پایین (میوه چینی-تمیزکاری- خدمتکاری و…)

در صورتیکه متقاضی دارای شرایط فوق باشند، مجاز به ثبت نام در این طرح را خواهند داشت و پس از آن وی می­باید در نسبت به کسب امتیاز در این مرحله بپردازد. کسب حداقل 67 امتیاز از 100 امتیاز کل در مرحله اول شرط ورود به مرحله بعدی ( استخر رقابتی) می­باشد. افرادی که حداقل امتیاز لازم را در دو مرحله کسب نمایند، امکان دریافت ویزای کاری کانادا را داشته و بهمراه اعضای خانواده خود به این کشور مهاجرت می­نمایند. اعضای خانواده متقاضی نیز از همان ابتدا دارای اقامت دائم بوده و امکان مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل را خواهند داشت.

مهاجرت تحصیلی به کانادا

آن دسته از افرادی که شغل آنها در لیست مشاغل مورد نیاز کشور کانادا نیست، ملزم به اخذ پیشنهادی کاری از سوی کارفرمایان در کانادا هستند. از آنجائیکه اخذ ویزای کاری کانادا بدین طریق دشوار است، برخی از افراد با اخذ ویزای تحصیلی به این کشور مهاجرت نموده و پس از آن اقدام به دریافت اقامت کاری کانادا را می­ نمایند. مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل یکی از بهترین راه های مهاجرتی به این کشور محسوب می­شود که افراد امکان اخذ اقامت دائم و پس از آن تابعیت این کشور را خواهند داشت.

دانشگاه های کانادا با ارائه بورسیه ها و کمک هزینه های تحصیلی دانشجویان را حمایت نموده و امکان تحصیل رایگان در کانادا را برای دانشجویان ممتاز فراهم نموده اند. دانشجویان پس از اتمام تحصیلاتشان با یافتن شغل مورد نظر خود در این کشور می­توانند اقامت موقت کانادا را که دارای اعتباری 3 ساله است اخذ نمایند. پس از پایان اقامت موقت دانشجویان می­ توانند در طرح اینتری اکسپرس کانادا شرکت نموده و براحتی اقامت دائم کانادا را اخذ نمایند.

هزینه و مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل

هزینه و مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل

همانطور که در مقدمه بیان نمودیم هزینه زندگی در کانادا و تحصیل نسبت به کشورهای نیوزلند- استرالیا و انگلیس کمتر و نسبت به کشورهای اروپایی بیشتر می­ باشد. هزینه های تحصیل دانشجویان با توجه به رتبه دانشگاه های این کشور و مقطع و رشته تحصیلی دانشجویان تعیین می­ گردد. هزینه های زندگی در کانادا نیز در ایالت های مختلف این کشور با یکدیگر متفاوت است. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی برای دانشجویان بین المللی 12000 الی 20000$ (دلار) در سال تخمین زده شده است.

ناگفته نماند هزینه های تحصیل برای دانشجویان بومی این کشور نسبت به دیگر دانشجویان کمتر می­ باشد. اما اکثر دانشگاه های کانادا بورسیه های تحصیلی متعددی را به دانشجویان ارائه می­نمایند. متوسط هزینه های زندگی در این کشور 700 الی 1000$ (دلار) در ماه برآورد شده است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کانادا

متقاضیانی که قصد تحصیل در کانادا را دارند، ابتدا باید درخواست پذیرش تحصیلی خود را به دانشگاه های این کشور ارائه بنمایند. پس از تأیید مدارک دانشجویان نامه ای مبنی بر دعوت نامه تحصیلی برای وی ارسال خواهد شد. پس از آن امکان مراجعه به سفارت کانادا و دریافت ویزای تحصیلی این کشور را با ارائه مدارک زیر خواهند داشت:

 • پاسپورت
 • عکس
 • دعوتنامه تحصیلی
 • ارائه مدارکی که تمکن مالی دانشجو را برای تحصیل و زندگی در کانادا اثبات می­ نماید.
 • گواهی سلامت دانشجو
 • گواهی عدم سوء سابقه کیفری

متقاضیانی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل را دارند، بهتر است ابتدا با کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از دیگر گزینه های مهاجرتی نیز آگاهی یابند.

10 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل

 1. معقولی گفت:

  سلام.
  مرسی از مقاله ی خوبتون. میخواستم بپرسم برای مهاجرت کاری یا تحصیلی به کانادا کدومش راحت تر هست؟
  کدوم راه ارزونتر هست و اینکه شانس بالایی برای شدن باشه.؟
  ممنونم.

 2. v!da گفت:

  با سلام و تشكر از سايت خوبتون،آیا کسانیکه از طریق برنامه‌های استانی اقامت کانادا را از طريق كار و تحصيل دریافت میکنند میتوانند در استان دیگری زندگی کنند؟ممنونم

 3. سید نجم الدین راست کردار گفت:

  با سلام ممنون از مقاله خوبتون
  یه سوال داشتم و اونم اینکه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بهتره یا از طریق کار

 4. Saba گفت:

  سلام
  ممنون از مطالب بسیار مفیدتون
  یک سوال داشتم
  لطفا در مورد ویزای سرمایه گذاری کانادا توضیح میدید؟

 5. پدرِ پسرشجاع گفت:

  خدا روزی کنه ایشالا

 6. حسین حبیبی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من ۳۸ سالمه لیسانس معماری ‌دارم برای تحصیل فوق لیسانس میتونم برای کانادا اقدام کنم؟

 7. اردلان گفت:

  سلام با 23 سال سن چطوری می تونم برای ویزای کانادا اقدام کنم؟

 8. asal گفت:

  با سلام آیا مهاجرت از طریق کار و تحصیل مناسب تر هستش یا اینکه فرزندم اونجا متولد بشه ؟

 9. Arezoo گفت:

  سلام
  برای مهاجرت به کانادا از طریق کار و تحصیل می توان به زبان غیر انگلیسی اقدام نمود؟؟ چطور ؟؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *