مهاجرت به کشور دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک

روش های مهاجرت به دانمارک

دانمارک کشوری در همسایگی آلمان است که مردم این کشور از شرایط و بهترین امکانات زندگی برخوردار می ­باشند. ما در مقاله پیش رو قصد براین داریم تا روش های مهاجرت به دانمارک را معرفی نمائیم. اختلاف طبقاتی در سطح زندگی مردم دانمارک بسیار پایین است. بطوریکه این کشور در جایگاه نخست کمترین اختلاف طبقاتی در میان کشورهای جهان قرار دارد.

کپنهاک پایتخت این کشور است و مردم این کشور به زبان اسکاندیناوی و یا دانمارکی صحبت می­ نمایند. از این رو به شادترین مردم جهان معروف هستند. این کشوردارای اقتصادی پر رونق است. کمترین فساد اقتصادی مربوط به این کشور می­ باشد. این کشور دارای آب و هوایی 4 فصل است. فوریه را سردترین و اگوست گرمترین ماه در طول سال است. دانشگاه های این کشور با ارائه آموزش های با کیفیت در لیست برترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. تدریس به زبان های انگلیسی و دانمارکی صورت می­گیرد و دانشجویان با ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس می­ توانند از مزایای تحصیل رایگان در این کشور برخوردار گردند.

تحصیل یکی از روش های مهاجرت به دانمارک

یکی از روش های مهاجرت به دانمارک از طریق تحصیل است. همانطور که اشاره شد دانشگاه های دانمارک از جمله بهترین دانشگاه های جهان هستند که هر ساله رنکینگ های بالایی را بخود اختصاص می ­دهند. از مهمترین جذابیت های تحصیل در دانشگاه های دانمارک ارائه رشته های متنوع و نوظهوری است. در دانشگاه های دیگر کشورها کمتر ارائه داده می ­شود. طول دوره های تحصیلی در این کشور بدین قرار است:

 • مقطع کارشناسی: 3 سال
 • مقطع کارشناسی ارشد: 2 سال
 • مقطع دکترا: 3 سال

زبان تحصیل در دانشگاه های این کشور انگلیسی است. دانشجویان جهت پذیرش بایستی دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس باشند. با توجه به هزینه های تحصیل در این کشور، اکثر دانشجویان به انجام کار ضمن تحصیل می ­پردازند. از این طریق سعی می ­کنند برخی از هزینه های تحصیل و یا زندگی خود در این کشور را تأمین نمایند. ناگفته نماند دانشجویان پس از اتمام تحصیلات امکان تبدیل ویزای تحصیلی دانمارک به ویزای کاری این کشور را خواهند داشت.

شهریه تحصیل در دانمارک

دانشجویان بین المللی بایستی در دانشگاه های معتبر این کشور شهریه پرداخت کنند، در حالیکه دانشجویانی که شهروند کشورهای حوزه اتحادیه اروپا می باشند قادر هستند تا به صورت رایگان به ادامه تحصیل بپردازند. شهریه و مخارج تحصیلی دانشجویان خارجی بستگی به شهر، مکان سکونت، عادات و هزینه های تحصیلی آن ها دارد. برای مثال اگر یک دانشجوی ایرانی بخواهد در این کشور به ادامه تحصیل بپردازد. بایستی €6000 الی 16000€ (یورو) به صورت سالیانه صرف مخارج تحصیلی و شهریه کند.

لز این رو هزینه زندگی در این کشور در نمودار زیر مشخص گردیده است:

نمودار هزینه زندگی در دانمارک

همانطور که قبلا گفته شد، دانشجویان پس از اتمام دوره های تحصیلی خود می توانند اقدام به اخذ اقامت دانمارک کنند. این درخواست دارای شرایط خاصی از قبیل داشتن شغل مناسب، داشتن توان مالی و غیره می باشد. پس از گذشت یک مدت مشخص، دانشجویان می توانند نوع اقامت خود را از موقت به دائمی تبدیل کنند.

کار یکی از روش های مهاجرت به دانمارک

از دیگر روش های مهاجرت، مهاجرت کاری به کشور دانمارک است. این کشور با کمبود نیروی حرفه ای در بخش های مختلف خود روبرو است. از همین رو دولت این کشور با صدور ویزای کاری سعی بر این دارد تا نیروهای مورد نیاز کشور خود را از دیگر کشورها تأمین نماید. بطور کلی افراد به 2 طریق می­ توانند ویزای کاری دانمارک را دریافت نمایند. به منظور از فهرست مثبت، لیست مشاغل مورد نیاز این کشور است. افرادی که دارای تخصص های حرفه ای در یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور هستند، می­ توانند درخواست اقامت خود را به سفارت این کشور بنمایند. از این طریق به این کشور مهاجرت نموده و به انجام کار در این کشور بپردازد.

همچنین برخی از افراد با اخذ پیشنهاد کاری از سوی کارفرمایان می ­توانند ویزای کاری این کشور را دریافت و به این کشور مهاجرت بنمایند. افرادی که به هریک از روش های فوق به این کشور مهاجرت می ­نمایند، علاوه بر اخذ ویزای کاری این کشور می باید مجوز کار دریافت نمایند. دولت این کشور در ابتدا مجوز کاری که دارای 4 سال اعتبار است صادر می­ نمایند. پس از پایان اعتبار مجوز فرد مورد نظر در صورت تمایل انجام کار در این کشور اکان تمدید مجوز کاری و اقامت کاری خود در دانمارک را خواهد داشت. ناگفته نماند افرادی که تخصص آنها در لیست مشاغل مورد نیاز این کشور است، به همراه همسر و فرزندان کمتر از 18 سال خود می­ توانند به این کشور مهاجرت نمایند.

شرایط مهاجرت به دانمارک از طریق لیست مثبت

اگر متقاضیان خارجی در کار مشخصی مهارت داشته باشند که نیروی کار دانمارکی برای آن شغل وجود نداشته باشد، می توانند از طریق لیست مثبت این شغل را انتخاب کنند و با توجه به داشتن شرایط مناسب، برای کار به دانمارک سفر کنند.

قسمتی از فهرست این مشاغل به صورت زیر می باشد:

 • مهندس مکانیک
 • مهندس تولید
 • مهندس ساختمان
 • مهندس انرژی
 • مهندس الکترونیک
 • مهندس IT
 • مهندس طراح و مخترع
 • مهندس معماری و مدیر ساخت و ساز
 • پزشک دندانپزشک و دام پزشک
 • مدرس دبیرستان مدارس مذهبی و مدارس نمونه و سطح عالی مردمی
 • معلم دبستان ابتدایی
 • کشاورز
 • نقشه برداری زمین
 • دارو ساز
 • تحلیل گر تجاری
 • وکیل

 

اشتغال و پیشنهاد کاری یکی از روش های مهاجرت به دانمارک

متقاضیان این روش با شرایط خاصی می توانند برای کار به این کشور مهاجرت کنند. این روش باید با دعوتنامه کارفرما و یا کمپانی انجام شود که دارای موارد زیر باشد:

 • درآمد سالانه به ارزش 55000$ (دلار آمریکا)
 • داشتن بیمه بهداشت و درمانی از سمت کمپانی
 • مشخص شدن شرایط مالیات متقاضی در کشور دانمارک

لازم به ذکر است که اگر تمام شرایط بالا مهیا باشد، متقاضی می تواند همراه با همسر و فرزندان (زیر 18 سال) خود به این کشور مهاجرت کند. جهت زندگی در این کشور مقاله هزینه زندگی در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به دانمارک

سرمایه گذاری یکی از روش های مهاجرت به دانمارک

با توجه به شرایط بسیار مناسب اقتصادی و عدم وجود فساد اداری در این کشور، سرمایه گذاران خارجی از گزینه های بسیار مناسب سرمایه گذاری محسوب می ­نمایند. اکثر سرمایه گذاران با ایجاد کسب و کار و فعالیت های تجاری در این کشور به دنبال اخذ کارت سبز دانمارک هستند. کارت سبز این کشور به معنای اقامت دائم افراد است. دولت دانمارک با تابعیت دوگانه مخالفتی ندارد، از همین رو اکثر سرمایه گذاران با انجام فعالیت های تجاری در این کشور سعی بر این دارند تا تابعیت کشوری امن را که از سطح بالای زندگی برخوردار است، کسب نمایند. ناگفته نماند دولت دانمارک پس از بررسی پروژه ها و طرح های تجاری سرمایه گذاران اجازه سرمایه گذاری به آنان را خواهد داد. جهت تکمیل اطلاعات خود مقاله سرمایه گذاری در دانمارک را مطالعه بفرمائید.

کارآفرینی در دانمارک

دانمارک از بهترین کشورهای جهان برای تاسیس کمپانی، شرکت و همچنین سرمایه گذاری می باشد. شهروندان غیر دانمارکی نیز می توانند در کشور دانمارک سرمایه گذاری کنند. یا شرکت های کاری در زمینه های مختلف تاسیس کنند. کارآفرینان و سرمایه گذاران خارجی از روش های مختلفی می توانند اقدام به تاسیس شرکت و سرمایه گذاری در دانمارک کنند. این کشور با 45% از کشور های جهان قرارداد 2 جانبه جهت سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی امضاء کرده است.

بهترین گزینه ها برای سرمایه گذاری در کشور اسکاندیناوی این کشورعبارتند از:

 • انرژی های تجدید پذیر
 • فناوری و اطلاعات
 • صنایع غذایی
 • علوم زندگی
 • طراحی و نوآوری
 • صنایع دریایی

این گزینه ها گزینه های مناسبی برای سرمایه گذاری می باشند. اما متقاضیان ایرانی صرفا برای دریافت اقامت دانمارک دست به این کار می زنند که همراه خطر های بسیار جدی مالی می باشد.

پناهندگی در دانمارک

مهاجرت قاچاقی به دانمارک و یا پناهندگی از جمله روش های مهاجرت به دانمارک است. می­ توان گفت پناهندگی یکی از دشوارترین راه های مهاجرتی محسوب می­ شود. زیرا اکثر کشورها با مهاجرت از طریق پناهندگی مخالف هستند. قوانین سخت گیرانه ای بر افراد اعمال می­ گردد. دولت این کشور نیز طبق کنوانسیون ژنو تنها با پناهندگی افرادی که بدلایلی همچون امنیت،نژاد، ملیت و یا عضویت در گروه های سیاسی به این کشور مهاجرت نموده اند، موافقت می ­نماید. متقاضیان مهاجرت به این کشور بهتر است قبل از هرگونه تصمیم گیری در این زمینه با مشاورین و کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مشاوره نموده و از تجربیات آنان در امر مهاجرت بهره­مند گردند.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *