مهاجرت کاری آلمان

کسب و کار در آلمان

اتباع خارجی برای ایجاد یک کسب و کار در آلمان می بایست ابتدا اطلاعات کافی را در این زمینه دارا باشند. در  این نوشتار به طی نمودن این مسیر از ابتدای راه و آماده سازی مدارک و شرایط مورد نیاز پرداخته ایم. شما می بایست در مورد این کشور تحقیقات به روز داشته باشید که نیزامند مشورت با یک وکیل هستید. کسب و کار در آلمان در این مقاله از سوی کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت بررسی شده است.

شرایط مجوز کاری آلمان

شرایط دریافت مجوز آلمان و روش های آن را به طور مختصر بررسی می کنیم:

 • طرح کسب و کار
 • شرایط و تجربه قبلی
 • سرمایه گذاری مالی
 • تأثیر این شرکت بر اشتغال و آموزش حرفه ای
 • سهم شما در اقتصاد ملی یا منطقه ای

مهاجران خود اشتغالی که می خواهند که یک کسب و کار در آلمان ایجاد نمایند، نیاز به حداقل 250،000€ (یورو) پشتوانه مالی و سرمایه خواهند داشت. این بیزینس حداقل می بایست برای 5 نفر آلمانی شغل جدید ایجاد نماید. پس از انجام تعهدات مجوز اقامت تقریبا به طور خودکار از سوی اداره مهاجرت صادر می شود.

قوانین ثبت کسب و کار در کشور آلمان

کسب و کار در هر کشور مستلزم رعایت مقررات و قواعد ویژه ای است. برای داشتن درک مشخص درباره شرایط آن، اطلاعاتی را به طور خلاصه فهرست می کنیم:

 • ثبت شرکت های تجاری بر مبنای مقررات
 • ثبت نام برای مالیات محلی و انجمن حرفه ای
 • ثبت نام با مقامات مالیات محلی با مدارک غیر رسمی
 • ثبت نام مسئولانه در انجمن حرفه ای
 • تکمیل فرم های مختلف رسمی و ارائه اسناد لازم
 • ارتباط با وکیل متخصص

امنیت اجتماعی در خصوص کسب و کار در آلمان

طبق قانون قانون اجتماعی، هنرمندان و روزنامه نگاران مجبورند به موارد زیر کمک کنند:

ایتم شرح
بیمه بازنشستگی 19.6% از کل درآمد آنها
بیمه درمانی 15.5% از کل درآمد آنها
بیمه مراقبت 1.95% (برای والدین) یا 2.20% (برای افراد بدون فرزند) از درآمد کل آنها

سایر فارغ التحصیلان مجبور نیستند به بیمه مراقبت های بهداشتی، حقوق بازنشستگی یا بیکاری آلمان کمک کنند، اما آنها باید اقدامات خود را برای موارد زیر در نظر بگیرند:

 • بیمه خصوصی
 • بیمه درمانی
 • بیمه معلولیت
 • بیمه عمر

افراد باید توجه داشته باشند که از سال 2009، تمام مهاجرانی که در آلمان زندگی می کنند، باید دارای بیمه درمانی معتبر باشند، که می توانند این اقدام را در دفاتر بیمه متنوع درآلمان انجام دهند.

راه اندازی کسب و کار در آلمان 

کسب و کار در آلمان یکی از روش های مهاجرت به آلمان است. راه اندازی یک کسب و کار در آلمان می تواند یک کار پیچیده ای باشد. افراد باید با پنج شرکت آلمانی فرم، و همچنین الزام قانونی، روند ثبت نام و میزان پرداخت آنها، آشنا باشند. شایع ترین شکل شرکت، GmbH است، معادل یک شرکت محدود یا با مسئولیت محدود. برای شروع کار شرکت GmbH، به فرد باید حداقل سرمایه خود را از 25،000€ (یورو) نگه دارید. شعبه (یا شرکت تابعه) یک شعبه آلمانی از یک شرکت است که در یک کشور خارجی ثبت شده است. این باید به عنوان یک شرکت تابعه ثبت شود مسئولیت شرکت مادر برای این شرکت فرعی است، بنابراین حداقل سهمیه ای وجود ندارد. و در نهایت OHG (شرکت بازرگانی باز)، یک مدل شرکتی ساده است که شرکا درگیر آن هستند و موظف به انجام کسب و کار در شرایط قرارداد هستند.

الزامات قانونی برای کسب و کار در آلمان عبارتند از:

 • برای شروع کسب و کار، فرد باید فرد در دو مجموعه ثبت مالیات انجام دهد.
 • مالیات تجارتی در Gewerbesteueram و اداره مالیات محلی در اداره مالیات را سازماندهی کند
 • شما باید یک دفتر اسناد رسمی استخدام کنید و کسب و کار را در دادگاه محلی ثبت کنید.
 • شما باید مدرک گواهینامه اقامت آلمان، پاسپورت و سرمایه اولیه را برای فرم شرکت انتخابی خود داشته باشید.

فرآیند ثبت نام کسب و کار در آلمان

فرآیند ثبت نام کسب و کار در آلمان

هنگام شروع یک کسب و کار، شرکت شما باید در دفتر تجارت محلی ثبت شود. برای انجام این کار، به موارد زیر نیاز خواهید داشت:

 • شناسه معتبر (کارت هویت) یا گذرنامه
 • مجوز اقامت
 • مجوز یا مجوز بسته به بخش (به عنوان مثال غذا)،

علاوه بر این اگر شما در بخش صنایع دستی یا یک کارت معاملاتی برای تجارت بین 10 تا 40€ (یورو) برای هزینه ثبت نام به یک کارت سفارشی نیاز دارید. بعضی از گروه های هدف و پروژه ها می توانند از کمک های مالی و کمک های دولت آلمان بهره مند شوند. به عنوان مثال، کسانی که بیکار هستند و به دنبال راه اندازی یک کسب و کار هستند، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک مالی از سوی این سازمان.

پرداخت مالیات کسب و کار در آلمان

همه شرکت ها باید مالیات بر درآمد را صرف نظر از اینکه کسب و کارتان کسب می شود، پرداخت کند. افرادی که مایل به کسب و کار در آلمان هستند باید 25% از مالیات شرکت را بپردازند، در غیر این صورت به عنوان مالیات شرکت شناخته می شوند. به طور متوسط ​​18% از مالیات های آنها به مالیه تجارت شهری یا مالیات تجاری تبدیل می شود. اگر مدل کسب و کار AG یا GmbH را انتخاب کنید، همچنین می خواهید 25% مالیات شرکت یا مالیات شرکت را پرداخت کنید. بسته به موردهای متفاوت بین 19 یا 7% به عنوان مالیات بر ارزش افزوده شناخته می شود.

اگر شرکت شما وابسته به یکی از کلیساهای تاسیس شده در آلمان باشد، 8 یا 9% به مالیات کلیسا و 5.5% به اضافه هزینه همبستگی می رسند. بازگشت مالیات بر درآمد باید تا 31 ماه مه ارائه شود. اگر برای مشاور مالیاتی درخواست می کنید، تا تاریخ 30 سپتامبر یک فرمت خودکار به فایل ارسال می شود. شما باید در نظر داشته باشید که نتایج اواخر ممکن است مجازات شوند.

ساختار مالیات در آلمان عبارتست از:

 • آلمان هشتمین کشور امن ترین مالیات در جهان است.
 • مالیات مستقیم و غیر مستقیم در آلمان و فردی که مایل به کسب و کار خود هستند، وجود دارد.
 • اگر در بیش از 6 ماه متوالی در آلمان زندگی می کنید، شما به عنوان ساکن عادی در نظر گرفته شده اید و باید مالیات بر درآمد و دارایی های جهان را پرداخت کنید.
 • افرادی که کمتر از 6 ماه در آلمان زندگی نکرده اند، بایستی مالیات را پرداخت کنند.

اقتصاد و قوانین کسب و کار در آلمان

آلمانی ها به عنوان اساتید برنامه ریزی شناخته می شوند. چشم انداز جدی آنها در کسب و کار باعث می شود آنها با افتخار و فردی باشند. قوانین کسب و کارشان باید مورد توجه و احترام قرار گیرد. کسب و کار به دنبال مجموعه ای از قوانین و قوانین ساختار یافته است.

علاوه بر این، کسب و کار جدی است، بنابراین طنز در چنین زمینه ای معمولا خوش آمدید یا تحمل نمی شود. برنامه ریزی ضروری است زیرا امنیت آن را فراهم می کند. شما باید انتظار داشته باشید پروژه خود را ارزیابی نموده و یک ایده خوب این است که، اطمینان حاصل کنید که مدارک شما به زبان انگلیسی و آلمانی در دسترس است. نامه ها باید به شخصی که موقعیت مدیریتی در آن بخش را شامل می شود، از جمله نام شخص و همچنین عنوان کسب و کار مناسب خود را به آن اشاره کند.

قرار ملاقات ها در آلمان

انتصاب های کسب و کار در آلمان اجباری است و باید 1 تا 2 هفته پیش انجام شود. شما نباید دیرکردن یک قرار ملاقات داشته باشید زیرا این کار فوق العاده بد است. برای دادن یک تصور خوب، سعی کنید حداقل 10 دقیقه قبل از جلسه بیاورید. قبل از ورود به اتاق به یاد داشته باشید که قواعد ارتباط را می شناسید.

آگاه باشید که فرد همیشه اولین بار وارد اتاق می شود. پس مردان اگر سن آنها معادل باشد، قبل از زنان وارد می شوند. دقیقه ها از جلسه اغلب برای پشتیبان گیری و حفظ یک رکورد از هر بحث استفاده می شود. در طول جلسه، ایده خوبی برای حفظ تماس با شخص صحبت کردن است. لازم به ذکر است که روش های متعددی برای اخذ اقامت آلمان وجود دارد که شرایط کامل آن را می توانید در سایر مقالات بررسی کنید. شما می توانید رفتار مشابهی را که در آن هنگام به نوبت شما است صحبت کنید. این مقاله توسط تیم مقالات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است و جهت راهنمائی شما عزیزان می باشد.

9 دیدگاه برای “کسب و کار در آلمان

 1. سحر گفت:

  سلام

  ممنون از سایت به روزتون

 2. Diba گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون.
  کارهای هنری در این کشور بازار کار خوبی دارد؟
  علت کمک های مالی از سوی هنرمندان به جه علتی می باشد؟
  متشکرم

 3. ali ram گفت:

  بابت مطلب جالبتون در مورد کسب و کار در آلمان تشکر می کنم اگه امکانش هست در مورد موسسات کاریابی در آلمان هم مطلب بذارید

 4. مهراد گفت:

  شهرهای ارزونش برای ایجاد کار کدوم شهرهاست ؟ میزان مالیات تو کدوم شهرهاش بهتره؟

 5. قراری گفت:

  بنظرتان آلمان ویزای
  طلایی نداره

 6. leilakk گفت:

  آلمان از هر لحاظ کشور فوق العاده خوبیه.

 7. امیرحسین گفت:

  با سلام
  مقاله خوبی بود.
  مرسی

 8. سیروان خردمند گفت:

  کسب و کار در آلمان برای رشته ای چون پزشکی به چه صورته؟ آیا شرایط کار در این زمینه وجود داره؟

 9. اصغرزاده گفت:

  آیا راه انداختن کسب و کار در آلمان مطلقا طرح تجاری می خواهد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *