مهاجرت کاری اوکراین

کار در اکراین

کار در اکراین

شما به فکر کار کردن در کشور اکراین هستید؟ در سال های اخیر متوسط درآمد در کشور اکراین تقریبا 2000 یورو بود. از نظر بزرگی و وسعت رتبه دوم را در اروپا به خود اختصاص داده است.  اقتصاد این کشور رو به پیشرفت می باشد. دولت اکراین توسط قانون خاصی که معیین شده است، کسانی که مشتاق کار هستند را حمایت می کنند. می توان گفت کشور اکراین به نیرو کار خیلی اهمیت می دهد و از این افراد حمایت می کنند. این کشور امروزه با سازمان ملل در حوزه کاری با هم در ارتباط هستند. کار فرما ها برای کارکنان این کشور قوانین و مقرراتی را تعریف کرده است. که کارکنان باید این قوانین و مقررات را رعایت کنند.

انواع قرارداد کاری بابت کار در اکراین 

انواع قرارداد کاری بابت کار در اکراین شامل سه مورد اساسی می شود که در ذیل به آنها اشاره شده است:

  • قرارداد به صورت بلند مدت و نا محدود می باشد.
  • قرارداد به صورت بلند مدت و ثابت می باشد.
  • توافق نامه بین دو طرف لازم می باشد.

شرایط کار در اکراین 

کار در اکراین به مدت زمان یک هفته می توانند 45 ساعت به کار مشغول شوند و باید مهارت در کار خود را داشته باشید. شرایط ویژه برای افرادی که زیر 18 سال در نظر گرفته می شود که حداکثر 36 ساعت در یک هفته امکان کار کردن دارند. در زمینه شرایط اضافه کاری در اکراین باید گفت بر اساس قوانین مطرح شده شما این امکان را دارید که تقریبا 100 ساعت اضافه کاری در یک هفته را دارا باشید. در این مورد هم این امکان را دارید که در برخی از مواقع فرق دارد. نکته مثبت در اضافه کاری برای کار در اکراین به این صورت می باشد که کارفرما باید برای ساعات اضافه کاری دو برابر نسبت به ساعت عادی به شما حقوق و مزایا پرداخت کنند.

شرایط کار در اکراین 

این کشور در کل سال بیست و چهار روز تعطیل می باشد شما می توانید ده روز از این بیست و چهار روز را به کار مشغول شوید. ولی در بعضی از روزها اجازه کار کردن به شما را نمی دهند. افرادی که فرزندان زیر سه سال را دارند این امکان را دارند مرخصی بگیرند و با توجه به نوع کار، کارفرما باید در بیشتر مواقع با کارکنان خود مدارا کنند تا مرخصی که درخواست می دهند مورد تایید کارفرما قرار بگیرد.

نکات مهم در مورد کار در اکراین

حقوق و مزایایی کارمندان برای کار در اکراین به وسیله دولت پرداخت می شود که اغلب به صورت یک ماه این اتفاق خواهد افتاد که تحت شرایطی این امکان وجود دارد که در یک ماه دو بار حقوق و دستمزد پرداخت شود. در مورد کارمندان خارجی که تابعیت خارجی دارند کارفرما این امکان را دارد با مجوز رسمی از اداره کار در اکراین و مرکز اشتغال را دریافت کنند و هیچ فردی در اکراین توانایی لازم را بابت انجام دادن کار ندارد. تابعیت خارجی اغلب مدت قرارداد یک ساله می باشد و اگر کار ادامه پیدا کرد باید هر دو طرف قرارداد جدیدی منعقد کنند.

لازم به ذکر است که کارفرما اول باید درخواست کار برای کارمند خارجی را بفرستد و مجوز صدور اغلب بین بیست و پنج روز  تا سی و پنج روز زمان لازم است. کسانی که تمایل دارند برای کار در اکراین با افرادی که مهارت خاصی برای کار خود دارند برای اقتصاد اکراین بسیار مناسب می باشد. یافتن کار برای افراد خیلی آسان می باشد ولی افراد اغلب تخصص در یک کار را ندارند.

کار در اکراین 

یکی از راه های مهاجرت به اکراین از طریق سرمایه گذاری می باشد. که این راه برای افرادی که توانایی مالی دارند پیشنهاد می شوند. به طور کلی می توان گفت با قوانین و شرایط ویژه که در هر شرایطی به اکراین مهاجرت کردید این امکان را دارید که کار در اکراین را تجربه کنید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در زمینه کار در اکراین به شما عزیزان کمک خواهد کرد. مشاوران موسسه ما با تجربه بالا و حرفه ای به صورت تلفنی و حضوری به شما عزیزان مشاوره می دهند و مشاوران ارشد و حرفه ای ما با توجه به شرایط شما بهترین راه مهاجرت را به شما عزیزان پیشنهاد می کنند.

یک دیدگاه برای “کار در اکراین

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *