مهاجرت کاری نروژ

کار حین تحصیل در نروژ

کار حین تحصیل در نروژ

آیا می توان به کار حین تحصیل در نروژ پرداخت؟ پاسخ این سوال مثبت است و لازم است بدانید شرایط کار همزمان با تحصیل در این کشور در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار ایده آل است. این مقاله به همین موضوع اختصاص دارد تا با جزئیات این موضوع آشنا شوید. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت توصیه می نماید با مطالعه این مقاله نسبت به تحصیل در این کشور تصمیم گیری نمایید.

درباره کشور نروژ

کشور نروژ جزو کشورهای اسکاندیناوی به شمار می رود. این کشور دانستنی های عجیب و غریبی دارد، که همین موضوع باعث گردیده توریست های بسیاری از سراسر دنیا روانه این کشور شوند. همچنین جالب و ایده آل بودن این کشور سبب گردیده مردم بسیاری جهت تحصیل، کار، ثبت شرکت و در نهایت گرفتن اقامت در این کشور اقدام نمایند.

۱۹ نکته جالب درباره نروژ که نمی‌‌دانستید

در بیان نکات جالب کشور نروژ با موسسه سفیران سروش سعادت همراه باشید:

 • غذای سوشی سالمون دردهه 80 میلادی، توسط کشور نروژ به کشور ژاپن معرفی گردید.
 • کشور نروژ رتبه اول جهانی را درزمینه شاخص سلامت و ثروت در سال 2014میلادی از آن خود کرد.
 • هر گالن نفت (7/3 لیتر) در نروژ معادل 10 دلار آمریکا می باشد. بنابراین گران ترین قیمت نفت به نروژ تعلق دارد.
 • کشور نروژ در سال 2008 میلادی، مقام شوالیه را به یک پنگوئن اعطا نمود.
 • دسترسی به اینترنت برای زندانیان نروژ در سلول‌ها
 • دولت نروژ هنگام انتشار کتاب یک مولف، تعداد 1000جلد از آن را خریداری نموده و به کتابخانه‌های این کشور اهدا می نماید.
 • پادشاه هارولد نروژ قسم یاد کردکه با دختر دیگری غیر از دختر یک پارچه‌فروش که معشوقه او بود، ازدواج نخواهد کرد. سرانجام این خانم به عنوان ملکه نروژ شناخته شد.
 • در سال 2018 کشور نروژ اولین کشوری بود که رادیوی FM را کنار گذاشت و تنها از امواج دیجیتال بهره گرفت.
 • از جنگ جهانی دوم تا زمان حال حاضر، تعداد پلیس های کشته شده در این کشور، تنها 10 پلیس است.
 • پادشاه اولاو پنجم (King Olav V) ضمن استفاده از وسایل نقلیه، بهای بلیت تردد را نیز می پرداخت.

آژانس ها و سایت های استخدامی

برخی سایت های کاریابی به شرح ذیل به حضور شما معرفی می گردد. البته می توانید اطلاعات بیشتر در زمینه سایت ها و آژانس های استخدامی را از کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اخذ کنید.

 1. سایت www.finn.no
 2. سایت www.nav.no
 3. سایت www.deltidsjobb.no
 4. سایت www.manpower.no
 5. سایت www.adecco.no
 6. سایت www.jobzone.no
 7. سایت www.kellyservices.no

فرآیند جست و جوی کار در نروژ

ممکن است قصد “اقامت در نروژ به مدت بیشتر از 6 ماه را داشته باشید. در این صورت با مراجعه به اداره مالیات نروژ، یک شماره شناسایی برای شما در نظر گرفته می شود. پس از آن به عنوان فردی که مقیم نروژ است ثبت نام خواهید شد. زمانی که کد شناسایی را دریافت نمودید، مجاز به افتتاح حساب بانکی هستید. ضمن این که می باست تقاضای شغل مورد نظر خود را ارائه دهید. در این حالت رزومه فردی و تحصیلی (CV) خود را تهیه نموده و به کارفرمایان انتخابی خود بدهید. همچنین می توانید در روزنامه های محلی و سایت های کاریابی نیز به دنبال کار باشید. پس از این که شغل مورد نظر را یافتید، اکنون می توانید جهت کارت مالیاتی درخواست نمایید.

همچنین ارائه کارت معافیت مالیاتی یا کسر مالیات به کارفرما الزامی می باشد. کارت معافیت مالیاتی را در صورتی می توانید اخذ کنید که حقوق و دستمزد شما بیشتر از 950/39 نباشد. نکته قابل توجه این است که امور مربوط به افتتاح حساب بانکی و تقاضای کارت مالیاتی را به طور همزمان انجام ندهید. چراکه در این صورت دارای دو شماره شناسایی خواهید شد.

کار حین تحصیل در نروژ

دانشجویانی که قصد “مهاجرت تحصیلی به نروژ در مقاطع مختلف را دارند، این امکان را خواهند داشت که به کار حین تحصیل در نروژ مشغول شوند. آنان همزمان با تحصیلات خود می توانند به صورت پاره وقت به کار بپردازند. اما باید توجه داشته باشید که تسلط به زبان نروژی می تواند کمک بسیار موثری برای شما باشد. چراکه مشاغل مختلفی در این کشور وجود دارد که به زبان انگلیسی و نروژی است. بنابراین شایسته است به زبان نروژی آشنا باشید تا امکان جستجوی کار برایتان آسان تر باشد. در غیر این صورت می توانید به فعالیت در مشاغل انگلیسی زبان بپردازید.

نحوه انجام کار ضمن تحصیل

درخصوص کار حین تحصیل در نروژ روند قانونی می بایست از سوی دانشجو طی شود. به طور مثال دانشجویی که اجازه کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در طول هفته را دارا است، می بایست از کارفرمای خود نامه پیشنهاد کار گرفته و به دانشگاه ارائه نماید. همچنین دانشجو می بایست از موسسه گواهی را دریافت کند که اثبات شود فعالیت شغلی او همزمان با تحصیلات، لطمه ای به تحصیلات او نمی زند. دانشجویان در طول ترم تحصیلی اجازه کار به صورت تمام وقت را هم دارند. البته لازم است بدانید کلیه موسسات امکان کار حین تحصیل در نروژ را ندارند. بنابراین رقابت در بازار کسب و کار بین دانشجویان وجود دارد. اگر در مجوز کار شما نوع استخدام نامشخص باشد، این اجازه را دارید که با چند کارفرما کار کنید.

تمدید اجازه کار

چنانچه دانشجو قصد تمدید اجازه کار پاره وقت خود را داشته باشد، می بایست تاییدیه ای از سوی موسسه آموزشی به کارفرما ارائه نماید تا ثابت گردد اشتغال او تاثیر منفی بر پیشرفت تحصیلی او نداشته است. به عبارت دیگر تمدید به طور خودکار انجام نمی گردد. در همین راستا اکثریت کارفرمایان نروژی برای استخدام دانشجویان، شرط اخذ توصیه نامه را از سوی دانشجو دارند.

مشاغل مورد نیاز در نروژ

در کشور نروژ مشاغل مختلفی وجود دارد که به زبان های انگلیسی و نروژی است. مسلما اگر علاوه بر زبان انگلیسی، به زبان نروژی هم تسلط داشته باشید، پیدا کردن کار برای شما دانشجویان گرامی راحت تر خواهد بود. بر همین مبنا قصد داریم برخی مشاغل پاره وقت را که نیاز به مهارت زبان نروژی دارند، به شرح ذیل معرفی نماییم:

 • فعالیت شغلی در کافه، هتل، موسسات نظافتی و رستوران ها
 • فعالیت در زمینه تولید، صنعت و انبارها
 • فعالیت در زمینه توزیع تبلیغات
 • فعالیت در زمینه گردشگری و لیدر گردشگران
 • فعالیت در مغازه های فروش سوغات
 • کار در کمپانی های بین المللی که به زبان انگلیسی هستند.

ویزای همراه برای دانشجویان وجود دارد؟

لازم است بدانید اخذ ویزای همراه برای خانواده دانشجو و اقامت خانواده او در نروژ وجود دارد. بنابراین دانشجویانی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های نروژ را دارند، از این لحاظ هیچ گونه نگرانی نداشته باشند.

مزایای تحصیل در نروژ چیست؟

کشور نروژ نیز همانند سایر کشورها برای دانشجویانی که به تحصیل در دانشگاه های این کشور می پردازند، مزیت هایی را به دنبال دارد. برخی از این مزایاها عبارتند از:

 1. این کشور در حوزه شنگن قرار دارد، بنابراین سفر به کشورهای اروپایی برای دانشجویان مقدور است.
 2. امکان تحصیلات به صورت رایگان در کلیه مقاطع تحصیلی
 3. امکان آموزش و یادگیری زبان نروژی به صورت یکساله و رایگان
 4. امکان کار حین تحصیل در نروژ برای کلیه مقاطع تحصیلی (در مقطع دکترا حقوق و دستمزد هم به دانشجو تعلق می گیرد)
 5. و سایر مزیت ها

فهرست دانشگاه های کشور نروژ کدامند؟

کشور نروژ دانشگاه های مختلفی را در خود جای داده است. زبان های تحصیل در این دانشگاه متفاوت بوده و دروس به دو زبان انگلیسی و نروژی به دانشجویان ارائه می گردد. لیست این دانشگاه ها به قرار ذیل است:

 • دانشگاه اسلو (UiO)
 • دانشگاه صنعتی NTNU
 • نشگاه علوم زیستی نروژ (UMB)
 • دانشگاه برگن (UiB)
 • دانشگاه ترومسو (UiT)
 • دانشگاه استونگر (UiS)
 • دانشگاه آگدر (UiA)

همه تلاش موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است تا افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور نروژ را دارند، با همه جوانب این کشور آشنا شوند. بنابراین با کارشناسان ارتباط گرفته و مشاوره های تخصصی در زمینه های مهاجرت به این کشور، شرایط کار حین تحصیل در نروژ و سایر گزینه های مهاجرتی را کسب نمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *