مهاجرت کاری گرجستان

کاریابی در گرجستان

آیا شما هم به کار کردن در گرجستان علاقه دارید؟آیا با وضیعت کاریابی در گرجستان آشنایی دارید؟ اگر شما هم متمایل به داشتن اطلاعاتی در موضوع کاریابی در گرجستان هستید با خواندن این مقاله  میتوانید در زمینه کاریابی در گرجستان از اطلاعات جامعی بهره ببرید.

بررسی شرایط کار در گرجستان

اولین سوالی که در این زمینه مطرح میشود این میباشد که وضعیت کار در گرجستان به چه صورت است؟ و یا اینکه  آیا شخص متقاضی می تواند بدون سرمایه به گرجستان مهاجرت کند؟ و یا اینکه شخص متقاضی قادر به این میباشد که  با اشتغال به کار در کشور  گرجستان امورات زندگی خود را بگذراند؟ همه این موارد شاید از جمله  سوالاتی باشد که به ذهن شخص متقاضی به امر کاریابی در گرجستان خطور کند ولی نکته ای که برای دانستن شخص متقاضی واجب میباشد این هست که بداند که برای کاریابی در گرجستان حتما باید  قبل از اقدام به این کار شخص متقاضی آموزش  زبان را  فرا بگیرد.

زبان گرجستان

با این توضیح که  زبان رسمی رایج در  کشور گرجستان ، کارتولی ( زبان گرجی ) میباشد  که تا حدودی سختی های فراوانی دارد. مردم کشور  گرجستان غالبا مسلط به زبان روسی میباشند در نتیجه زبان روسی را باید زبان دوم مردم  گرجستان دانست ولی تعداد افرادی که به زبان انگلیسی مسلط هستند. در این کشور زیاد نیست و فقط در اماکنی مانند مراکز اداری و بانکها ی کشور  گرجستان وجود دارند  به طور معمول کارمندان در این کشور  به زبان انگلیسی تسلط دارند  و مردم عادی گرجستان به زبان انگلیسی تسلط ندارند.

اگر شخص متقاضی مسلط به  زبان گرجی باشد و همچنین  از گرجی های مقیم  ایران باشد برای کار کردن وی  درکشور  گرجستان مشکلی وجود  ندارد ولی اگر شخص متقاضی به امر کاریابی در گرجستان  مسلط به این زبان نباشدحتما باید برای گذراندن دوره های زبان گرجی را در گرجستان اقدام نماید.

نظام آموزشی گرجستان

با در نظر گرفتن این موضوع که بر اساس آخرین آمار ارائه شده  ، بیشتر  از نود و هشت درصد مردم گرجستان باسواد هستند این کشور دررتبه های برترین کشورهای باسواد و تحصیل کرده در دنیا  طبقه بندی می شود ، در نتیجه شخص متقاضی  برای کار کردن در گرجستان رقبای سرسختی خواهد داشت که دلیلش این میباشد که غالبا نسل جوان کشور گرجستان ، دارای تحصیلات دانشگاهی هستند  و جز  آدم های باسوادی میباشند.

پس از این موضوع نتیجه می گیریم که برای پیدا نمودن کار در کشور گرجستان توسط شخص متقاضی  می بایست حتما  دارای تخصص بالایی باشد تا بتوانید موفق شود ، به این دلیل که دراین  کشور  به مقدار لازم کارگر ، نیروی کار و کارمند عادی  وجود دارد ولی اگر شخص متقاضی دارای  تخصص خاصی باشد شرایطش فرق میکند و از مزیت خاصی بهره میبرد.

هزینه زندگی و مخارج

هم اکنون قصد داریم به توضیح تفصیلی میزان مخارج و هزینه در این کشور بپردازیم که بدین صورت است که مخارج ماهیانه و  هزینه هر نفر برای زندگی کردن  عادی در  شهر تفلیس پایتخت کشور  گرجستان  دست کم در هر ماه به میزان   چهار صد الی پانصد لاری میباشد البته این نوع هزینه به جز احتساب اجاره منزل میباشد  پس اگر حقوق زیادی به شخص متقاضی  پیشنهاد نشده باشد برای این شخص بهتر میباشد که از  سفر نمودن  به این کشور و مشغول به کار شدن در این کشور بپرهیزد.

توضیح ساعت کاری در کشور گرجستان

نکته ای که حتما برای اشخاص متقاضی کاریابی  در گرجستان حائز اهمیت میباشد مربوط به  ساعت کاری در  این کشور میباشد  با این توضیح که  ساعت کاری از ساعت  ده صبح به وقت شهر تفلیس  تا  ساعت شش بعد از ظهر می باشد و روز تعطیل این کشور مانند دیگر کشور های اروپایی روز یکشنبه میباشد. و ساعت کاری در روز شنبه که روز آخر هفته در کشور گرجستان محسوب می شود به طور معمول ساعت کاری از ده  صبح  الی چهار بعد از ظهر میباشد .

کارهای مختص ایرانیان در گرجستان

سوال رایجی که برای هم وطنان  متقاضی کاریابی در گرجستان وجود دارد این میباشد که وضعیت کار در این کشور برای ایرانیان به چه صورت است؟ متاسفانه  اکثر ایرانی هایی که قصد مهاجرت و کار کردن  در این کشور را دارند ،  مسلط به زبان دوم نمی باشند حتی زبان انگلیسی. اگر شما هم با خواندن این مقاله به امر کاریابی در گرجستان  و مهاجرت به این کشور علاقه مند شدید این امکان برای شما وجود دارد تا با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلا و مشاورین مجرب این موسسه از اطلاعات جامعی در زمینه کاریابی در گرجستان بهره ببرید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *