مهاجرت سرمایه گذاری در پرتغال

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال در سال 2019

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال در سال 2019

کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال در سال 2019  بدون تردید مورد تاییدترین و برترین روش مهاجرتی به این کشور در نظر دولت پرتغال بوده است. اگر تصمیم خود را برای کار و زندگی در پرتغال گرفته اید و قصد کار آفرینی و ثبت شرکت در پرتغال را دارید، می توانید از این مقاله به عنوان راهنما استفاده کنید. در سال های اخیر، کشور پرتغال روند ثبت شرکت در این کشور را به شدت توسعه داده است. ادارهEmpresa na hora در کشور پرتغال تنها به همین دلیل احداث شده است. این بدان معناست که شما در کمتر از چند ساعت می توانید شرکت خود را در کشور پرتغال ثبت کنید.

مروری بر اقتصاد پرتغال

اقتصاد کشور پرتغال بر مبنای کشاورزی، توریسم و تجارت پایه گذاری شده است. کشور پرتغال در تولید چوب پنبه، زیتون و روغن زیتون از جایگاه ویژه ای برخوردار است. در برخی از زمینه ها نیز کشور پرتغال فرصت های خوبی در اختیار سرمایه گذاران خارجی قرار می دهد این زمینه ها عبارتند از؛

 • استفاده از انرژی خورشیدی
 • توسعه استفاده از انرژی تجدید پذیر

برای ثبت شرکت در پرتغال چه باید کرد؟

برای ثبت شرکت در کشور پرتغال باید به یکی از شعبه های Empresa na hora مراجعه کنید. این شرکت ها در سراسر کشور پرتغال وجود دارد. ثبت شرکت در یک ساعت تنها محدود به نوع خاصی از شرکت هاست. این شرکت ها شامل شرکت های سهامی خاص، شرکت های عمومی و شرکت های وابسته به امور اجتماعی است. در صورتی که قصد تاسیس شرکت در زمینه های دیگری را دارید، باید انتظار زمان به مراتب بیشتری برای ثبت شرکت را داشته باشید.

کار آفرینی و ثبت شرکت در پرتغال

یکی از مواردی که باید در هنگام ثبت شرکت به آن توجه کنید، تعیین نام شرکت است. کشور پرتغال به شما اجازه نخواهد داد که شرکت خود را با هر نامی ثبت کنید. برای مثال اگر قصد ثبت شرکت در شهر لیسبون را دارید، عبارت لیسبون باید در انتهای نام شرکت شما ثبت شود. هزینه ثبت نام شرکت در کشور پرتغال 75 یورو است. پاسخ نهایی پذیرش نام شرکت نیز پس از 15 روز کاری صادر خواهد شد. در صورتی که برای ثبت شرکت خود عجله دارید، می توانید با پرداخت 150 یورو از سیستم VIP استفاده کنید.

ایجاد شرکت در کشور پرتغال نیازمند مدارک مختلفی است. یک سرمایه گذار خارجی برای تاسیس یک شرکت کوچک یا متوسط برای کاهش هزینه های خود باید دو سرمایه گذار دیگر را بیابد. شخص سرمایه گذار برای اجازه سرمایه گذاری باید حداقل سهامی به ارزش 5000 یورو در اختیار داشته باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت در پرتغال

در صورتی که قصد دارید تا به صورت فردی برای ثبت شرکت اقدام کنید به مدارک زیر نیاز دارید؛

 1. کلیه اسناد مالی سهام دار
 2. مدارک شناسایی سهام دار
 3. پاسپورت
 4. گواهینامه رانندگی
 5. اجازه اقامت

دو مورد آخر برای کسانی است که سرمایه آن ها کمتر از 15000 یورو است. در صورتی که قصد ایجاد نمایندگی یک شرکت را دارید باید مدارک زیر را ارائه دهید؛

 • صورت جلسه تصمیم گیری در رابطه با احداث شرکت در پرتغال
 • ارائه کد شرکت و همچنین کد دسترسی
 • گواهی ثبت تجاری شرکت

پس از آنکه شرکت شما با موفقیت ثبت شد شما مدارک و اسنادی را نیز دریافت خواهید کرد. این مدارک عبارتند از؛

 • گواهینامه پیمان اجتماعی
 • گواهینامه ثبت شرکت تجاری
 • دسترسی به کارت الکترونیکی شرکت
 • شماره امنیت اجتماعی
 • پس از گذشت یک دوره زمانی شما کارت فیزیکی شرکت نیز دریافت خواهید کرد

کارت الکترونیکی شرکت شامل موارد زیر است؛

 • شماره شناسایی تجاری
 • شماره ثبت نام امنیت اجتماعی
 • کد تقسیم بندی فعالیت اقتصادی
 • شماره شناسایی تجاری
 • تاریخ ثبت قانونی شرکت

اعلام شروع فعالیت شرکت به چه صورت است؟

شرکت شما بلافاصله پس از ثبت نهایی می تواند فعالیت رسمی خود را آغاز کند. با این وجود اعلام رسمی آغاز فعالیت نیاز به طی کردن مراحل خاصی دارد. در صورتی که یک حسابدار رسمی، مدارک شما را به امضا برساند شما مجوز آغاز کار را دریافت خواهید کرد. دریافت امضای حسابداران قانونی از طرق مختلف امکان پذیر است.

هزینه های ثبت شرکت چه میزان است؟

همانطور که پیش تر به آن اشاره کردیم، این امکان وجود دارد که در یک ساعت شرکت شخصی خود را به ثبت رسانید. هزینه ی ثبت شرکتی که سرمایه آن صرفا پول نقد باشد، 360 یورو است. در صورتی که سرمایه شرکت نقدی نباشد، علاوه بر هزینه ذکر شده پرداخت موارد زیر الزامی است؛

 • به ازای هر ساختمان و شرکت، 50 یورو
 • به ازای هر اتومبیل شامل خودرو سواری، قایق، کشتی و ماشین آلات سنگین، 30 یورو
 • به ازای هر وسیله نقلیه دوچرخه، مانند موتور ، 20 یورو

ایجاد برند در کشور پرتغال نیز 200 یورو هزینه خواهد داشت. به ازای هر دسته اضافه برای برند پرداخت 44 یورو اضافه الزامی است.

آیا امکان ایجاد شعبه در پرتغال وجود دارد؟

یکی از راه های کار آفرینی و ثبت شرکت در پرتغال ایجاد یک شعبه از یک برند خارجی در کشور پرتغال است. این شرکت ها وابسته به قوانین شرکت مادر هستند و باید به قوانین اقتصادی کشور پرتغال نیز احترام بگذارند. برای تاسیس شعبه در کشور پرتغال مدارک زیادی لازم است. از جمله این مدارک می توان به پیش نویس اسناد شرکت مادر، ریز سود و زیان های شرکت، تراز نامه مالی و هرگونه مدارک مرتبطی که اداره ثبت تجارت پرتغال درخواست کرده است اشاره کرد. در صورتی که مالیات شرکت خود را در محل ثبت کشور مادر پرداخت کرده باشید و مدارک لازم را ارائه دهید، نیاز به پرداخت مالیات مجدد در کشور پرتغال نخواهید داشت. این یکی از فرصت هایی است که کشور پرتغال برای جذب سرمایه گذاران ایجاد کرده است.

یکی از راه های کسب اقامت پرتغال، کارآفرینی و ثبت شرکت در پرتغال در سال 2019 است. شما می توانید با کار آفرینی و ثبت شرکت در پرتغال یک سرمایه گذاری ایمن داشته باشید. دلیل بیان چنین کلامی آن است که پرتغال با آغوش باز سرمایه گذاران را می پذیرد. با این وجود سرمایه گذاری در یک کشور دیگر، نیاز به آگاهی دقیق از شرایط اقتصادی همه کشور ها دارد. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در رابطه با مهاجرت از طریق ثبت شرکت می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *