مهاجرت سرمایه گذاری در لیتوانی

کارآفرینی در لیتوانی

کارآفرینی در لیتوانی

لیتوانی کشوری در شمال شرق اتحادیه اروپا است که دارای جمعیت سه میلیون نفر می­باشد. موضوع کارآفرینی در لیتوانی موضوعی است که بسیاری از مردم جهت مهاجرت به این کشور انتخاب می­کنند. این کشور در سال 1990 از شوروی سابق جدا شد و به سرعت توانست در زمینه اقتصادی رشد نماید و هم اکنون بعنوان قطب اقتصاد اروپا بشمار می­رود. از آنجائیکه شرایط اقتصادی در این کشور بسیار مناسب است، افراد زیادی برای بدست آوردن اقامت اروپا از طریق کارآفرینی در لیتوانی اقدام می­نمایند.

ناگفته نماند این کشور از اعضای شینگن می­باشد و کسانی که موفق به کسب اقامت این کشور شوند براحتی می­توانند در تمامی حوزه اروپا سفر نمایند. با توجه به شرایط اقتصادی که در کشور لیتونی وجود دارد، بازار کار در این کشور بسیار مناسب است و افراد زیادی برای سرمایه گذاری به این کشور وارد می­شوند.

همانطور که می­دانید امروزه کارآفرینی یکی از مسائل بسیار مهمی است که اکثر کشورها به آن اهمیت ویژه ای می­دهند. کشور لیتوانی نیز از کارآفرینان خارجی استقبال می­نماید و برای این دسته افراد امتیازاتی را قرار داده است. از جمله امتیازاتی که دولت لیتوانی برای کارآفرینان در نظر گرفته است میتوان به صدور ویزای یکساله برای فرد و اعضای خانواده- افتتاح حساب های بانکی شرکتی- صدور وام های بانکی به کارآفرینان را نام برد. علاوه بر اینکه کشور لیتوانی دارای شرایط بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی است، هزینه های زندگی در لیتوانی نیز بسیار مناسب است.

ثبت شرکت در لیتوانی برای کارآفرینی

همانطور که پیش تر بیان نمودیم کشور لیتوانی از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی برخوردار است. علاوه براین کشور لیتوانی از لحاظ امنیت بسیار مناسب و بی خطر برای زندگی می­باشد. واحد پول این کشور یورو (لیتاس) می­باشد که نرخ این واحد پولی 3.45 برابر یورو است و این به دلیل ثبات اقتصادی این کشور است.

از جمله دلایل بسیار مهمی که باعث شده است که بسیاری از کارآفرینان این کشور را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند عبارتند از :

 • افراد بدون شریک لیتوانیایی می­توانند مالکیت شرکت در این کشور را بدست آورند.
 • کارآفرینان خارجی نیز می­توانند از تمامی امتیازات بانی این کشور برخوردار گردند.
 • کارآفرینان با سرمایه گذاری در این کشور براحتی می­توانند وارد مراودات بانکی با سایر کشورهای اروپایی شوند.
 • کارآفرینان از تمامی خدمات بانکی و ارزی و وام های این کشور برخوردارند.
 • سفر نمودن به تمامی اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • کارآفرینان همچنان می­توانند از تمامی خدمات بهداشتی و آموزشی این کشور بهره­مند گردند.
 • در نهایت کارآفرینان می­توانند اقامت این کشور را پس از مدت سه سال کسب نمایند.

 مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در لیتوانی

افراد برای ثبت شرکت جهت کارآفرینی در لیتوانی بایستی مدارک زیر را به مقامات این دولت ارائه نمایند.

 • ارائه و تکمیل فرم ثبت نام برای کارآفرینی
 • انتخاب نمودن نام برای شرکت
 • ارائه اسکن پاسپورت مدیر عامل
 • ارائه یک قطعه عکس
 • سند مالکیت
 • ارائه پرینت حساب بانکی
 • ارائه یک نسخه کپی از آخرین مدرک تحصیلی
 • ارائه گواهی عدم سوء سابقه کیفری

مراحل کسب و کار در لیتوانی

افرادی که قصد کارآفرینی در لیتوانی را دارند از نقطه شروع و تا زمانی که بتواند به ایجاد کسب و کاری موفق دست یابد مراحلی را بایستی طی نماید. کارآفرینان در ابتدا وضعیت اقتصادی لیتوانی را مورد بررسی قرار می­دهند وپس از آن برنامه ایی اقتصادی برای ایجاد کسب و کاری مفید در این کشور می­پردازند. همچنین کارآفرینان حمایت هایی را که دولت مذکور برای کارآفرینان در نظر گرفته است را مورد بررسی قرار می­دهند. و در نهایت تصمیم به ایجاد شرکت مورد نظر خود می­نمایند.

کارآفرینی در لیتوانی

افراد زیادی از طریق ثبت شرکت به ایجاد کسب و کار در کشور لیتوانی اقدام می­نمایند. این کشور با توجه به پتانسیل بالای اقتصادی ظرفیت بالایی برای ایجاد سرمایه گذاری دارد. از سال 2018 فرصت های شغلی مناسبی در این کشور بچشم می­خورد، و طبق نظریه اقتصاددانان این کشور لیتوانی آماده تزریق سرمایه گذاری و کارآفرینی است. هم اکنون کشور لیتوانی به عنوان قطب کارآفرینی در اروپا بحساب می­آید و کارآفرینان زیادی را به خود جذب نموده است.

اقامت در لیتوانی چگونه است؟

افراد برای اینکه بتوانند اقامت کشور لیتوانی را بدست آورند بایستی مراحلی را بگذرانند. شرایط بدست آوردن اقامت این کشور برای افرادی که از اتحادیه اروپا به این کشور سفر نموده اند متفاوت است. اما افرادی که خارج از اتحادیه اروپا برای کارآفرینی در لیتوانی آمده اند به این گونه است که افراد در ابتدا بایستی ویزانی نوعC این کشور را دریافت کنند.

افراد با ویزای نوع C  می­توانند برای انجام کارهای اولیه کسب وکار خود به مدت 90 روز در کشور لیتوانی حضور داشته و مراحل اداری کسب وکار خود را به انجام برساند. پس از انجام مراحل اداری کارآفرینی دولت لیتوانی به کارآفرینان مجوز اقامت صادر می­نماید. ناگفته نماند افراد با ویزای نوعC  به تمامی اتحادیه اروپا و حوزه شینگن رفت و آمد می­تواند.

اخذ بلوکارت اتحادیه اروپا چگونه است؟

اتحادیه اروپا برای آن دسته از افرادی که خارج از اتحادیه اروپا وارد این منطقه شده اند در صورتی که دارای مهارت های حرفه ایی باشند بلوکارت (کارت انجام کار) صادر می­نماید. این کارت به مدت 3 سال دارای اعتبار است و پس از آن به مدت 3 سال دیگر تمدید می­گردد. افراد توسط این کارت می­توانند تمامی اعضای خانواده اعم از همسر و فرزندان خود را به این کشور بیاورند. همچنان افراد پس از مدت5 سال می­توانند نسبت به اقامت دائم خود در این کشور اقدام نمایند.

رسمی کردن بلوکارت چیست؟

افرادی که برای دریافت بلوکارت اتحادیه اروپا درخواست می­دهند، در صورتیکه اداره مهاجرت با درخواست آنها موافقت نمود بایستی بلوکارت خود را رسمی نمایند.

شرایط لازم جهت رسمی نمودن بلوکارت اتحادیه اروپا عبارتند از:

 • ارائه فرم درخواست که توسط شخص تکمیل شده است.
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 3 ماه اعتبار
 • دارا بودن ویزای نوعC و یا ویزای نوع D
 • فرآیند رسمی نمودن بلوکارت بطور معمول 5 الی 10 روز طول خواهد کشید. افراد بایستی برای رسمی نمودن این کارت مبلغی در حدود28-56 یورو به اداره مهاجرت بپردازند.

افرادی که قصد ایجاد کسب و کار و کارآفرینی در لیتوانی را دارند با سوالات زیادی روبرو می­شوند از جمله:

 1. افراد برای سرمایه گذاری باید داری حداقل چه میزان سرمایه باشند؟
 2. افراد با دریافت ویزای نوعC می­توانند از سایر حقوق شهروندی این کشور برخوردار گردند؟
 3. قبل از دریافت اقامت کشور لیتوانی آیا اعضای خانواده می­توانند به تحصیل و کار در این  کشور بپردازند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آماده پاسخگویی به تمامی سولات عزیزان در این زمینه می­باشد. افراد علاقمند می­توانند با کارشناسان این مجموعه جهت راهنمایی و مشاوره ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *