مهاجرت کاری اتریش

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن

پیش از هر چیز شما باید چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن را به خوبی بشناسید و ما نیز قصد داریم در این مقاله، به بررسی چگونگی کاریابی در اتریش بپردازیم تا بتوانیم شما را در این زمینه یاری دهیم.

شرایط کار در کشور اتریش

یافتن کار در کشور اتریش شرایط خاصی دارد و کارفرما باید شرایط اولیه کار شما را فراهم کند. بر اساس قوانین کشور اتریش، کارفرما باید ابتدا در یک آگهی عمومی در طول نود روز از میان نیرو های آماده به کار در کشور اتریش کادر مورد نظر خود را تکمیل کند. در صورتی که نتواند تمام نیروهای مورد نیاز خود را بیابد، در مرحله ی دوم، که یک دوره ی نود روزه است، باید نیروی کار خود را از میان شهروندان اتحادیه اروپا تکمیل کند. در صورتی که مجددا نتواند کادر مورد نظر خود را تکمیل کند، می تواند از نیروی کار سایر کشور ها استفاده کند. بنابراین می توان نتیجه گرفت که یافتن کار در کشور اتریش کار دشواری است و فرصت های شغلی برای نیروهای کار خارجی محدود تر است.

در صورتی که شما دوره تحصیل خود را در دانشگاه های اتریش سپری کنید، فرصت شغلی بیشتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت و شما می توانید در مشاغل مختلف برای یافتن کار اقدام کنید. شما می توانید در دوره ی تحصیل نیز، به صورت پاره وقت مشغول کار شوید. در این صورت شما همچنین فرصت خواهید داشت تا یک اسپانسر مناسب برای خود پیدا کنید و به کمک آن ساده تر شغل مورد نظر خود را بیابید.

کار در اتریش

روش دیگری نیز برای کاریابی در اتریش وجود دارد که در آن کشور اتریش به شما ویزای جست و جوی کار شش ماهه ارائه می دهد و شما به کمک آن می توانید در کشور اتریش شغل مورد نظر خود را بیابید. البته شما باید از شرایط مصوب دولت اتریش برای کار 70 امتیاز از 100 امتیاز موجود را کسب کنید. در صورتی که اداره ی کار به شما اجازه ی کار بدهد شما می توانید برای یک سال در کشور اتریش بمانید و از کارت قرمز- سفید- قرمز استفاده کرده و اجازه ی اقامت دریافت کنید. پس از دریافت اجازه ی اقامت می توانید همسر و فرزندان خود را نیز همراه خود به اتریش ببرید. در جدول زیر نحوه ی امتیاز دهی و مدارک مورد نیاز جهت کاریابی در اتریش به طور کامل ارائه شده است.

چگونگی کاریابی در اتریش

توصیه ما به شما آن است که برای کاریابی در اتریش، حتما از تمامی راه های موجود استفاده کنید. اگر به روزنامه های بین المللی نیز دسترسی دارید، حتما آن ها را نیز مطالعه کنید تا بتوانید در کمترین بازه ی زمانی شغل مورد نظر خود را بیابید. در صورتی که شخصی را در کشور اتریش می شناسید حتما از او کمک بخواهید تا بعنوان یک حامی مسیر دستیابی شما به شغل را هموار تر کند. در اینجا بخشی از راه های کاریابی در اتریش را معرفی می کنیم.

  • سرویس استخدام اتریش (AMS)

این موسسه دولتی است و به افراد بیکار کمک می کند تا کار مورد نظر خود را پیدا کنند. شرکت های مختلف فرصت های شغلی خود را به این موسسه ارائه می دهند و AMS نیز به صورت همزمان لیست نیروهای کار را بررسی می کند و نیروی کار مورد نیاز هر شرکت را به آن ها معرفی می کند. هر شخص بیکار باید رزومه ی کاری خود را در اختیار این موسسه قرار دهد.

  • جستجوی کار از طریق اینترنت

کاریابی در اتریش از طریق اینترنت آسان، سریع و ارزان قیمت است. سایت های مختلف کاریابی در اینترنت وجود دارد و شما می توانید بر اساس دسته بندی شغل های مورد نظر خود را بررسی کنید. شما همچنین این امکان را خواهید داشت که پروفایل شخصی خود را در سایت های مختلف تنظیم کنید تا صاحبان شغل بر اساس نیاز خود با شما تماس بگیرند. تمامی سایت های کاریابی در اتریش به زبان آلمانی هستند پس باید حتما زبان آلمانی خود را تقویت کنید یا از افراد مسلط به زبان آلمانی در این مسیر استفاده کنید.

همانطور که گفته شد، سایت های زیادی وجود دارد که چنین خدماتی را ارائه می دهند. برای آنکه بدانید درکدام یک از سایت ها باید جستجو کنید، برخی از این سایت ها را به شما معرفی می کنیم.

این وبسایت یکی از پربازدید ترین سایت های کاریابی در اتریش است. شما می توانید رزومه ی خود را در این سایت بارگذاری کنید و هر هفته لیستی از فرصت های شغلی مناسب برای خود را بیابید. در این سایت هزاران فرصت شغلی وجود دارد.

این وبسایت یکی از بهترین موتور های جستجو را دارد. شما می توانید در این سایت بر اساس موقتی یا دائمی بودن کار، شغل مورد نظر خود را بیابید.

این سایت تنها برای جستجوی کار طراحی نشده است و شما همچنین می توانید از طریق این درگاه، برای اجاره ی خانه و ماشین نیز اقدام کنید. این سایت به یکی از معتبر ترین رسانه های اتریش یعنی کلاین زایتونگ تعلق دارد.

این وبسایت متعلق به موسسه AMS است که پیش تر در رابطه با آن صحبت کردیم و همه ی خدمات مربوط به آن موسسه در وبسایت آن ها نیز موجود است. این موسسه یکی از بهترین موسسات کاریابی در اتریش برای خارجی هاست. البته همه ی خدمات این سایت عمومی نیست و شما برای دسترسی به این امکانات حتما باید یک شماره ی شهروندی معتبر داشته باشید.

در این مقاله سعی برآن داشتیم تا چگونگی کاریابی در اتریش و مدارک مورد نیاز آن و همچنین ارزش هر کدام از آن ها را بیان کنیم. همچنین برخی از مهم ترین سایت های کاریابی در اتریش را نیز به شما معرفی کردیم تا بتوانید مشاغل موجود در کشور اتریش را نیز بررسی کنید. شما همچنین می توانید با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در رابطه با چگونگی کاریابی در دراتریش و مدارک مورد نیاز آن تماس حاصل فرمایید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *