مهاجرت به کشور ژاپن

پناهندگی در ژاپن

پناهندگی در ژاپن

پناهندگی در ژاپن از جمله روش های مهاجرتی است که به علت خطرناک بودن این روش به هیچ وجه مورد تایید وکلا موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نمی باشد. با وجود این تفاسیر در صورتی که شما هم علاقه مند به اطلاع داشتن از شرایط این نحوه پر خطر مهاجرتی می باشید در ادامه این مقاله همراه ما باشید. جهت اخذ اقامت این کشور، بهترین گزینه استفاده از روش های مهاجرتی قانونی خواهد بود. روش های مهاجرت قانونی به این کشور عبارتند از:

 • مهاجرت از طریق روش تحصیلی
 • مهاجرت از طریق روش کار
 • مهاجرت از طریق ازدواج و تولد
 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

قوانین مربوط به سیستم پناهندگی در ژاپن

براساس ماده (A) 1 کنوانسیون 1951 که مربوط به وضعیت پناه جویان می باشد. شرایط خاصی را برای کسی که قصد گرفتن اقامت ژاپن از طریق پناهندگی را دارد را وضع نموده که این شرایط عبارتند از :

 • وجود آزار و اذیت به خاطر وجود دلایلی نظیر تبعیض نژادی
 • اختلافات مذهبی
 • داشتن ملیتی خاص
 • عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا داشتن عقاید سیاسی

دولت مردان این کشور که به کنوانسیون 1951 پیوستن و اقدام به امضاء نمودن پروتکل 1967 کردند. در نتیجه مقامات ژاپنی برای تعیین وضعیت پناهندگی در ژاپن صلاحیت دارند. بر اساس این قوانین متقاضیان پناهندگی در ژاپن باید برای پناهندگی در اداره مهاجرت و وزارت دادگستری این کشور درخواست پناهندگی خود را مطرح نمایند. یک خارجی می تواند ادعای پناهندگی خود را به دولت ژاپن به صورت رایگان و قانونی ارائه دهد. اما فردی که به طور نامنظم وارد ژاپن شود یا دارای مجوز اقامت باشد.

شرایط متقاضیان در خصوص مهاجرت غیر قانونی در ژاپن

طبق قانون مهاجرت این کشور درخواست پناهندگی باید ظرف 60 روز پس از ورود متقاضی به ژاپن یا ظرف 60 روز از تاریخی که وی از این واقعیت آگاه شد به اطلاع مراجع ذی صلاح این کشور برسد. متقاضیان پناهندگی در ژاپن در کشور قبلی خود به صورت مستقیم و بی واسطه دارای تحدیدات ذکر شده باشند. صرف ترس از این عوامل کفایت نمی کند. در صورتی که متقاضیان پناهندگی در ژاپن توسط وزارت دادگستری به عنوان پناهنده شناخته شده باشند. دراین صورت این اشخاص مجاز به اقامت مجدد در ژاپن می باشند. البته در صورتی این اشخاص دارای مجوز اقامت مناسب باشند. در باب مهاجرت به ژاپن و کسب اطلاعات جامع مقاله مذکور را بررسی بفرمائید.

شرایط متقاضیان در خصوص مهاجرت غیر قانونی در ژاپن

آشنایی با انجمن پناهندگی در ژاپن

اگر درخواست متقاضیان پناهندگی در این کشور رد شود، در این صورت این اشخاص حق درخواست تجدیدنظر دارند درخواست تجدیدنظر در اداره مهاجرت این کشور مورد تجدید نظر خواهی قرار خواهد گرفت. در این صورت، این اشخاص باید ظرف 7 روز از زمانی که از رد شدن در خواست خود مطلع می شوند باید اقدام به در خواست تجدیدنظر خواهی نمایند.

بیان این نکته حائز اهمیت می باشد که بستن قرار داد با یک وکیل می تواند مفید باشد. چرا که وکیل برای حمایت نمودن از پرونده تجدید نظر این اشخاص می تواند اقدام به فعالیت های زیادی نماید. اگر درخواست تجدید نظر این اشخاص رد شود بررسی بیشتر تجدید نظر خواهی تنها از طریق دادگاه این کشور امکان پذیر است در این صورت داشتن یک وکیل الزامی می باشد. همچنین جهت اطلاع از شرایط اقامت ژاپن مطالعه مقاله مذکور خالی از لطف نخواهد بود.

مدارک مورد نیاز برای در خواست پناهندگی در ژاپن

متقاضیان پناهندگی در ژاپن در مورد ادعای پناهندگی خود و در هنگام رسیدگی به تقاضای خود باید مدارک زیر را به همراه داشته باشند.

 • وجود برگه ای که حاوی اظهارات این اشخاص باشد
 • ارائه تمام مستندات برای مورد حمایت بودن از درخواست پناهندگی در این کشور
 • ارائه کلیه مدارک شناسایی
 • ارائه مدارکی که بیانگر انجام خدمت سربازی متقاضیان پناهندگی در کشور خود باشند
 • ارائه گواهینامه های تولد
 • ارائه مدارکی که بیانگر آزادی از بازداشت و نداشتن سابقه کیفیری این اشخاص باشد.

 براساس قوانین پناهندگی فردی که با اعلام بیانیه ای صوری به عنوان پناهنده شناخته می شود. با مجازات شلاق یا زندان تا مدت 3 سال و یا جریمه نقدی به میزان ¥300000 (ین) رو به رو خواهد شد. با توجه به آشنایی شما با شرایط و خطرات موضوع پناهندگی در ژاپن در صورتی که شما هم تمایل به داشتن اطلاعاتی در رابطه با سایر روش های مهاجرت به کشور ژاپن دارید این فرصت را داریید تا با مراجعه به سایر لینک های موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت کاری به ژاپن به اطلاعات جامعی دست یابید.

3/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *