فرانسه

پناهندگی در فرانسه

پناهندگی در فرانسه

پناهندگی در فرانسه

 

پناهندگی در فرانسه که یکی  از روش های مهاجرت نمودن  به این کشور می باشد فرایند  درخواست نمودن  پناهندگی در  این کشور که در سال  دو هزار و پانزده و  در راستای  تسهیل و  آسان نمودن  روند  درخواست پناهندگی در فرانسه مورد  تغییر و تحول   قرار گرفته است با این وجود، این روند همچنان دارای پیچیدگی های بسیاری بوده و در بعضی  از موارد نیز  موردها و گزینه های پناهندگی قابل درک نمودن  و اقناع شدن  نمی باشد.

در  مبحث پناهندگی در فرانسه  این امکان وجود دارد که  فرایند درخواست نمودن  پیچیده تر و طولانی تر  شود، از این  حیث  اشخاص متقاضی پناهندگی در فرانسه ملزم به این می باشند که خود را  در راستای حمایت نمودن  از جانب  انجمن آماده نمایند .

به صورت کلی  فرایند تقاضای پناهندگی در فرانسه بدین صورت  می باشد که  ،  در ابتدا لازم می باشد که  به  قسمت پذیرش پناهندگان  یعنی  PAda  مراجعه  نمایند و  به صورت مستقیم قادر به این نمی باشند که  اداره استان داری یا به اداره پناهندگی در  این کشور (Ofpra) مراجعه نمایند .و در  حالتی که هر چه سریع تر خود را به بخش پذیرش معرفی نمایند و در نهایت  اعلام  نمایند که بیشتر از  یک صدو بیست  روز  می باشد که  درون خاک فرانسه شده اید.

 

برسی وظایف بخش پذیرش

وظیفه اول : دادن اطلاعات  جامع در  راستای آگاه سازی روشن نمودن  اشخاص متقاضی پناهندگی در فرانسه و هم چنین  در اختیار گذاشتن  برگه هایی که  به وسیله سازمان مهاجرت این کشور که یک ارگان دولتی می باشد .

وظیفه دوم : کمک نمودن  در راستای تکمیل نمودن برگه درخواست پناهندگی که در بر گیرنده سوالاتی  به مانند مشخصات فردی به مانند نام و نام خانوادگی، ملیت، وضعیت تاهل این اشخاص و غیره می باشد و همچنین مشخص نمودن  مسیر سفر از کشور مبدا،  و روشن نمودن  راه وارد شدن به این کشور می باشد ، و  مشخص نمودن این مسئله که آیا  از قبل تقاضای پناهندگی در  این کشور و یا در قاره  اروپا را  کرده اید یا خیر؟

 وظیفه سوم : بررسی نمودن  درخواست ها  در راستای  مطمئن شدن از نحوه  تکمیل  در خواست به همراه چهار قطعه عکس واجد شرایط  و هم چنین  ارسال آن به استانداری یا اداره پناهندگی  این کشور .

لازم به ذکر است که تمامی این اطلاعات  به صورت مستقیم وبی واسطه به اداره پناهندگی کشور  فرانسه خواهد بود..

 

برسی اقدامات اولیه  که برای تقاضای پناهندگی در  فرانسه

 

  1. انتخاب نمودن اشخاص متقاضی به وسیله استان داری کشور فرانسه  که این روند یک روند روبه رشد و عادی می باشد .
  2. در استان داری اثرانگشت اشخاص متقاضی پناهندگی در فرانسه گرفته می شود تا بتوانند متوجه  شوند که اسم  این اشخاص در فهرست یوروداک Eurodac به ثبت  رسیده است یا خیر.
  3. به اشخاص متقاضی پناهندگی در فرانسه یک فرم که نشان دهنده تاییدیه درخواست پناهندگی باشد  داده خواهد شد.

 

 توضیحاتی راجع به سازمان مهاجرت فرانسه OFII

سازمان مهاجرت این کشور  یک سازمان دولتی می باشد  که از جمله  وظایفی که  این ساز مان دارد می توان به این موارد اشاره نمود که این وظایف عبارتند از :

کلیه اشخاص پناهجو را  را از حق و حقوق شان آگاه ساخته و مسئولیت سکونت و کمک مالی آنها را برعهده می گیرد.

نا گفته نماند که در این خصوص سازمان مهاجرت به اشخاص متقاضی پناهندگی در فرانسه پیشنهاد می دهد که در راستای بهره مندی از حق مسکن و دیگر کمک های مالی اقدام به امضائ نمودن  فرمی  کنند که در این حالت  این اشخاص قادر به استفاده از امکاناتی که فراهم شده است می باشند.

 برسی مواردی که موجب قطع شدن کمک های مالی کشور فرانسه می شود

  1. این اشخاص پیشنهاد داده شده از جانب دولت فرانسه در زمینه مسکن را بدون داشتن هیچگونه دلیل موجهی رد کرده باشند.
  2. در صورتی که این اشخاص متقاضی  نتوانند از وقت ملاقات خود در استان داری و یا یا سازمان مهاجرت  این کشور  استفاده نموده باشند.
  3. در صورتی که این اشخاص اقدام به ترک نمودن مسکنی که از جانب کشور فرانسه تدارک دیده شده است  کنند. با این توضیح که این مدت باید بیش تر از پنج روز باشد

 

توضیحات روشهای پناهندگی در کشور فرانسه

به صورت کلی دو روش پناهندگی در کشور  فرانسه وجود دارد که عبارتند از :

یکی معمولی و نرمال، که بهترین تضمین را دارد.

1 – روش به صورت معمول و استاندارد

2 – روش به صورت با اولویت

که هم اکنون قصد داریم که به برسی نمودن این دو روش بپردازیم

 

روش عادی

در این روش که به صورت عمومی و  کلی برای افرادی مناسب می باشد  که اقدام به  پناهندگی در مرکز را درخواست  می کنند ، یا برای کسانی که تصمیم به ترک خاک فرانسه را دارند، و این روش  سریع تر و  از ضمانت کمتری بر خور دار  می شود

لازم به ذکر می باشد در صورتی که پناهندگی منطبق با  روش دوم انجام شود ،  حتی مقام ریاست فرانسه  قادر به این نمی باشد  که شخص متقاضی پناهندگی را روانه باز داشت گاه نماید.

 برسی نحوه تحویل درخواست به سازمان پناهندگی

پس از پایان مهلت ملاقات  اشخاص متقاضی پناهندگی در فرانسه  در استان داری  این اشخاص ملزم به تکمیل نمودن  فرم مختص به درخواست پناهندگی خود  که به زبان به زبان فرانسوی باشد می باشند  و  هم چنین این اشخاص موظف اند که فرم مربوطه را به سازمان پناهندگی تحویل دهند .

نا گفته نماند که قید تاریخ و امضا  نمودن این فرم توسط اشخاص امری واجب و ضروری می باشد  با این توضیح که فقط در ظرف بیس و بک روز از زمان  گرفتن تاییدیه درخواست پناهدگی  به وسیله پست سفارشی و همراه با تاییدیه دریافت این فرم اقدام به ارسال  آن به سازمان پناهندگی  کنید و یا این فرصت را دارید که خود شخصا اقدام به  تسلیم نمودن این فرم کنید .

کلام آخر

در صورتی که شما هم با خواندن این مقاله در رابطه با موضوع پناهندگی در کشور فرانسه علاقه مند به این موضوع شدید این امکان برای شما محیا شده که با مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و مشاوره با وکلا و مشاورین این موسسه که در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی دارای تخصص می باشند از اطلاعات جامعی در این زمینه بهره مند شوید.

 

 

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *