مهاجرت به کشور انگلستان

پناهندگی در انگلستان

پناهندگی در انگلستان

پناهندگی در انگلستان یکی از روش های غیر مجاز و غیر قانونی برای مهاجرت به این کشور می باشد که افراد می بایست دلیلی دال بر این موضوع داشته باشند. پناهجویان به دلایل مختلفی مانند: مذهب، نژاد، عضویت در گروه های خاص اجتماعی یا سیاسی و … در کشور مبدأ مورد آزاد و اذیت قرار می گیرند و تصمیم به پناهندگی در کشورهای مختلف می گیرند. پناهندگی یک حق محسوب می شود که توسط کنوانسیون پناهندگی ژنو در سال 1951 میلادی به رسمیت شناخته شد.

متقاضیان باید به این نکته توجه داشته باشند که برای پناهندگی روال و قوانینی وجود دارد که رعایت آن برای تمامی افراد الزامی می باشد. در این مقاله سعی داریم به بررسی شرایط پناهندگی در انگلستان بپردازیم و اطلاعاتی در این خصوص در اختیار متقاضیان قرار دهیم. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت هیچگونه فعالیتی در عرصه پناهندگی انجام نداده و این مقاله صرفا در جهت اطلاع رسانی به نگارش در آمده است، امیدواریم با مطالعه این مقاله پاسخ سوالات خود را به دست آورید.

پناهندگی به چه معنایی می باشد؟

تاریخچه پناهندگی به جنگ جهانی دوم برمیگردد، در راستا وقوع جنگ جهانی قوانین حمایت از حقوق بشر وضع شد. قوانین پناهندگی برای حمایت از افرادی می باشد که به دلایل مختلفی که به آن اشاره شد امکان زندگی در کشور خود را ندارند. متقاضیانی که قصد دارند در کشوری پناهنده شوند باید مدارکی برای اثبات شرایط خود ارائه نمایند. دقت نمایید که اگر مدارک دروغین ارائه دهید درخواست شما رد می شود و باید به کشور مبدأ بازگردید.

شرایط پناهندگی در انگلستان

با توجه به افزایش درگیری ها در منطقه خاورمیانه و شرایط اقتصادی نامناسب ایران متقاضیان زیادی از کشورهای ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و غیره به کشور انگلستان پناهنده می شوند. برای پناهندگی در انگلستان لازم است متقاضی درخواست پناهندگی خود را ارائه نماید. برای آنکه واجد شرایط پناهندگی باشید باید از کشور خود به صورت غیرقانونی خارج شده باشید و قادر به بازگشت نباشید. متقاضیانی که قصد دارند برای کار، تحصیل و سرمایه گذاری به کشور انگلستان وارد شوند باید ویزای مربوطه را دریافت کنند.

متقاضیان برای پناهندگی در انگلستان باید به محض ورود به کشور انگلستان درخواست خود را اعلام کنند. اگر مدت طولانی از ورود شما به این کشور گذشته باشد درخواست شما رد می شود. پس از ارائه درخواست ابتدا با افسر مهاجرتی (با نام غربالگری) و پس از آن با کارگزار ملاقات خواهید کرد. طول روند بررسی درخواست شما برای پناهندگی در انگلستان معمولا 6 ماهه می باشد.

متقاضیانی که ارائه نادرست و دروغین ارائه می دهند ممکن است به مدت 24 ماه زندانی شوند و یا اینکه مجبور شوند کشور انگلستان را ترک کنند. در طول زمانی که درخواست شما بررسی می شود اجازه کار کردن در کشور انگلستان را ندارید. اگر به هر دلیلی درخواست شما توسط مقامات کشور انگلستان رد شد و مورد تایید قرار نگرفت فرصت تجدید نظر برای شما وجود دارد. در این مرحله لازم است اطلاعات بیشتر و دقیق تری جهت اثبات درخواست خود ارائه نمایید. پس از بررسی درخواست تجدید نظر ممکن است درخواست شما پذیرفته شود و یا رد شود. به این نکته توجه داشته باشید که رأی ارائه شده در مرحله تجدید نظر قطعی می باشد و اگر در این مرحله با درخواست شما موافقت نشود باید کشور انگلستان را ترک کنید.

شرایط پناهندگی در انگلستان

مدارک لازم جهت اعلام درخواست پناهندگی در انگلستان

بعد از تکمیل فرم مربوط به اعلام درخواست پناهندگی در مصاحبه ای که توسط بخش مرزبانی وزارت انگلستان برگزار می شود، لازم است پناهجو به سوالات زیر پاسخ کامل و دقیقی بدهد و مدارک لازم را ارائه نماید:

  • اعلام تاریخ و مرزی که از طریق آن وارد خاک انگلستان شده اید.
  • ارائه مدارک و مستنداتی که به دلیل آن کشور خود را ترک کردید.
  • به چه دلیل نمی توانید وارد کشور مبدأ شوید یا به عبارت دیگر با بازگشت به کشور مبدأ چه خطری شما را تهدید می کند.

ارائه توضیح دقیق و منطبق با اطلاعات فرم اولیه و پاسخگویی صادقانه به سوالات شانس شما را برای پذیرش درخواست افزایش می دهد. اما اگر تناقصی با ارائه اطلاعات اولیه وجود داشته باشد شانس شما از بین می رود. بدیهی است برای اثبات تمام ادعاهای خود باید دلایل قابل استناد و محکمی را ارائه نمایید. در مصاحبه برگزار شده تمامی اطلاعات صورت جلسه می شود و نسخه ای از آن در اختیار پناهجو قرار داده می شود. پس از انجام مصاحبه اول اخذ عکس و انگشت نگاری کارت درخواست پناهندگی برای پناهجو صادر می شود. با مجوزی که در اختیار فرد قرار داده می شود وی می تواند در کشور انگلستان تردد داشته باشد. شما می توانید با مطالعه مقاله قوانین پناهندگی انگلستان اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آورید.

اخذ تابعیت و پناهندگی در انگلستان

پس از آنکه با درخواست پناهندگی متقاضی موافقت شد، متقاضی از تمامی حقوق شهروندی کشور انگلستان مانند: کار، ادامه تحصیل، ازدواج و کمک های دولتی بهره مند می شود. پس از گذشت 5 سال از اقامت مستمر در کشور انگلستان پناهجو می تواند اقامت دائم کشور انگلستان را به دست آورد. متقاضیان با یادگیری زبان انگلیسی و شرکت در آزمون مربوطه می توانند تابعیت انگلستان را به دست آورند.

با مطالعه این مقاله از در خصوص پناهندگی در انگلستان به دست آوردید، اگر قصد مهاجرت به کشور انگلستان را دارید پیشنهاد می شود سایر روش های ممکن را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه مقاله شرایط مهاجرت به انگلستان را مطالعه کنید. همچنین متقاضیان می توانید همه روزه با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشند و اطلاعات کاملی در رابطه با شرایط مهاجرت به کشور انگلستان کسب نمایند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *