مهاجرت کاری قبرس

ویزای کار قبرس

ویزای کار قبرس

علاقه مندان به کار در کشور قبرس باید ویزای کار قبرس را قبل از ورود به این کشور دریافت کنند. در این نگارش به بررسی این موضوع می پردازیم. از آنجایی که قبرس در سال 2014 به عضویت اتحادیه اروپا درآمد شهروندان کشورهای عضو اتحادیه اروپا به همراه شهروندان سوئیس، لیختن اشتاین و نروژ برای کار در قبرس نیازی به اخذ ویزای کار قبرس ندارند. قبرس یکی از کشورهای توریستی منطقه دریای مدیترانه است و این جزیره میزبان بیش از 200 هزار خارجی است. در هر صورت برای کار در قبرس و مهاجرت کاری به این کشور مجوز کار و ویزای کاری دریافت کنید که مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در قالب این مقاله درباره آن توضیح داده اند.

زندگی در قبرس

قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه است. اگر کار در قبرس را انتخاب کنید از هوای گرم و دلپذیر لذت خواهید برد. همچنین بسیاری از غذاهای لذیذ خوشمزه، جمعیتی دوستانه و بسیاری از دانشگاه ها و سایر مدارس عالی را روبروی خود خواهید داشت. قبرس همچنین دارای یک سیستم بانکی بسیار کارآمد و ارتباطات از راه دور مدرن و سریع است. همچنین ارتباط های هوایی به همه مقصد وجود دارد. سرانجام منابع انسانی عظیم هزاران دانشگاه تحصیل کرده است. اگر می خواهید در قبرس کار کنید مجوز کار قبرس را دریافت کنید. در آنجا مشاغل زیادی وجود دارد که می توانید انتخاب کنید اگر در قبرس کار کنید. قبرس کشوری بسیار پیشرفته است و به همین ترتیب یک جامعه چند فرهنگی است.

در نمودار زیر نرخ بیکاری در قبرس در سال های 2010 تا 2020 را می توانید ببینید:

نرخ بیکاری در قبرس

انجام تجارت با ویزای کار قبرس

اداره یك هتل یكی از بهترین مشاغلی است كه می توانید در قبرس انجام دهید زیرا هر ساله گردشگری زیادی را به خود اختصاص می دهد. تجارت و مسافرت نیز چنین است. رستوران نیز تجارت خوبی است. بار، کافه تریا، شرکت فارکس، شرکت بازرگانی، شرکت واردات و بسیاری دیگر نیز می تواند انتخاب شما باشد. به زودی سرویس های فنی نیز تقاضای زیادی خواهند داشت زیرا بخش های نفت و گاز آماده می شوند تا به زودی فعالیت خود را آغاز کنند. بخش انرژی فرصت های زیادی را ارائه می دهد. مزارع خورشیدی یا توربین های بادی می توانند یکی از بهترین سرمایه گذاری ها در قبرس باشند. کار یا مشاغلی وجود دارد که شما برای آنها نیازی به مجوز خاصی ندارید اما برای برخی از آنها نیز نیاز به مجوز ویژه خواهید داشت.

انواع ویزای کار قبرس

افرادی که نیاز به ویزای کار برای قبرس دارند، ابتدا باید درخواست اجازه کار دهند. این قانون در قبرس گزینه های بیشتری را در رابطه با مجوزهای استخدام موجود، طراحی شده برای اهداف عمومی استخدام و برای کارمندان با مهارت بالا ارائه می دهد. اول، لازم به ذکر است که شهروندان اتحادیه اروپا (EU) نیازی به درخواست ویزای کار برای قبرس ندارند زیرا آنها با توجه به همان قوانینی که برای شهروندان قبرس در نظر گرفته شده در اینجا کار می کنند. یک خارجی که تابعیت یک کشور غیر اتحادیه اروپا را داشته باشد معمولا باید برای ویزا اقدام کند. در مورد ویزاهایی که برای اهداف شغلی صادر می شوند، روند کار با درخواست مجوز کار آغاز می شود، که در صورت رعایت شرایط خاص می توان آن را دریافت کرد.

علاوه بر الزامات اساسی که باید توسط متقاضی تأمین شود، در صورت تکمیل جنبه های خاص، وزارت کار، رفاه و بیمه های اجتماعی قبرس سند را صادر می کند. به عنوان مثال، اگر شرکتی که اشتغال به کار دارد قادر به یافتن یک شهروند قبرس یا یک شهروند اتحادیه اروپا برای انجام آن فعالیت کاری نیست، می تواند ویزای کار قبرس را برای یک خارجی درخواست دهد.

انواع ویزای کار در قبرس شامل موارد زیر می باشد:

دسته شرح
دسته A برای افرادی که خواهان خود اشتغالی در بخش کشاورزی هستند.
دسته B برای افرادی که خواهان خود اشتغالی در استخراج و کار معدن هستند.
دسته C یا D برای افرادی که خواهان خود اشتغالی در تجارت و کسب و کار خود هستند.
دسته E برای افرادی که خواهان استخدام در یک شرکت در قبرس هستند.
دسته F افرادی که خواهان دریافت ویزای بازنشستگی هستند.

مراحل اخذ ویزای کار قبرس

قبل از داشتن حق ویزای کار در قبرس، فرد خارجی باید واجد شرایط بودن برای انواع مجوزهای کار صادر شده در اینجا را بررسی کند. طبق قوانین مهاجرتی قبرس افرادی که به عنوان مدیر اجرایی کار می کنند (و حداقل حقوق سالیانه آنها 41000€ (یورو)، کسانی که در مشاغل مدیریت میانی، با حقوق سالانه یورو، 21000€ تا 40000€ (یورو) و کسانی که می توانند به عنوان کارمند پشتیبانی واجد شرایط شوند می توانند مجوز کار در دسترس خارجی ها را بگیرند.

مراحلی که متقاضی برای دریافت اجازه کار در اینجا باید انجام دهد، توسط وکلای مهاجرتی می تواند به طور کامل ارائه شود. در زیر برخی از جنبه های اساسی را که فرد خارجی باید در طول این روند انتظار داشته باشد شامل:

 • فرد خارجی باید با شرکتی که در قبرس فعالیت می کند قرارداد کاری داشته باشد.
 • وزارت کار در قبرس باید موافقت خود را با درخواست ارائه دهد.
 • پس از آن، درخواست باید در اداره ثبت احوال و اداره مهاجرت ثبت شود.
 • اداره ثبت احوال و مهاجرت درخواست را در مدت 4 تا 6 هفته پردازش می کند (به عنوان یک قاعده کلی).
 • متقاضی برای دریافت ویزای کار برای قبرس باید فرم های درخواست را به همراه قرارداد کار و سایر اسناد شخصی ارائه دهد.

تنها پس از اتمام این مراحل و پس از تأیید موسسات محلی در مورد درخواست، فرد خارجی می تواند تشریفات مربوط به صدور ویزای کار برای قبرس را انجام دهد. سند را نمی توان قبل از درخواست مجوز کار دریافت کرد.

مراحل اخذ ویزای کار قبرس

اخذ اقامت قبرس از طریق کار

پس از انجام تشریفات مربوط به صدور مجوز کار، فرد خارجی می تواند به نزدیکترین سفارت یا کنسولگری قبرس مراجعه کرده و جلسه ای را برای صدور ویزا تعیین کند. ویزای کار برای قبرس درصورتیکه متقاضی اسناد اضافی مانند گواهی ترخیص پزشکی، گواهی ترخیص پلیس و سایر موارد را ارائه دهد، صادر می شود. افرادی که برای اهداف شغلی به قبرس می روند باید موارد زیر را بدانند:

 • یک فرد خارجی می تواند اجازه کار با اعتبار 4 سال را دریافت کند.
 • با این حال، کسانی که برای کار در زمینه هایی مانند کشاورزی به قبرس نقل مکان می کنند می توانند برای مدت 6 سال اجازه کار بگیرند.
 • در سال 2018، قبرس در مجموع 16.970 اجازه اقامت صادر کرده است (اجازه کار نوعی اجازه اقامت است.)
 • از این تعداد، مقامات محلی به دلایل استخدام 7835 مجوز صادر کردند.
 • این 43.5% از کل مجوزهای مقامات محلی را به خود اختصاص داده است.

بیشترین تقاضای خارجی های غیر اتحادیه اروپا که مایل به مهاجرت به قبرس هستند، در مورد ملیت های زیر مشاهده شد:

 • هندی ها (18،1% از کل مجوزها)
 • روسی ها (13،8%)
 • سوری ها (10،6%)

وکلای مهاجرتی ما می توانند اطلاعات بیشتری درباره تشریفات ویزا برای کشورهای مختلف را ارائه دهند.

استخدام در قبرس با ویزای دسته E

اگر در قبرس کار تمام وقت به شما پیشنهاد شود، می توانید مجوز کار قبرس و ویزای دسته E را دریافت کنید. شرایط این نوع ویزا:

 • حداقل یک سال قرارداد کار تمام وقت ارائه دهید.
 • گذرنامه شما باید حداقل به مدت 3 سال تمدید شود.
 • آپارتمانی برای زندگی در شما
 • یک حساب بانکی شخصی در قبرس
 • بیمه نامه شما و خانواده شما ضروری است
 • گواهی سوابق کیفری پاک را از کشور خود دریافت کنید.
 • فرمهای لازم را تکمیل کنید.

درخواست شما در حدود 2-4 هفته توسط اداره مهاجرت بررسی می شود. اگر نوع خاصی از کار بر نیروی کار محلی تاثیر نگذارد، اجازه کار اعطا می شود. برنامه هایی برای مشاغل علمی، آشپزی در رستوران های عجیب و غریب اعطا می شود. این امر برای مهندسان هواپیمای هوایی، متخصصان بخش انرژی، کارگران متخصص سیستم عامل نفت یا گاز و غیره نیز اعمال می شود. برای بررسی مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در قبرس مقاله لینک شده را کلیک کنید.

استخدام در شرکت های خارجی در قبرس

کلیه شرکتهای دارای منافع خارجی برای کسب تأیید اداره ثبت احوال و مهاجرت و توانایی استخدام شهروندان غیر اتحادیه اروپا نیاز به انجام برخی شرایط دارند. توصیه ای برای استخدام بیگانگان پس از آن توسط وزارت کار و بیمه اجتماعی ارائه می شود. برای این کار شرایط زیر اعمال می شود:

 • اکثر سهامداران این شرکت خارجی باشند و قبرسی نباشند.
 • مبلغ 170860€ (یورو) باید در صورتی ارائه شود که خارجی ها 50٪ یا کمتر از سهام شرکت را در اختیار داشته باشند.
 • شرکتی که فقط خدمات ارائه می دهند مورد بررسی قرار می گیرد زیرا ممکن است نیاز به سرمایه گذاری بالاتر در شغل آنها نباشد.
 • شرکتهای جدید باید اسناد بانکی و سایر اسناد را برای اثبات سرمایه مستقیم خارجی که حداقل 170860€ (یورو) می باشد و سرمایه اصلی در قبرس مستقر است، ارائه دهند.

همه شرکت های علاقه مند باید در دفاتر مستقلی در قبرس که در فضاهای مناسب مستقر هستند و نه به عنوان بخشی از یک اقامتگاه خصوصی یا دفتر کار کنند. اگر شغل تجاری اجازه اشتغال افراد در خانه را بدهد، این موارد به صورت جداگانه بررسی می شود. شرکت های دارای منافع خارجی می توانند از اتباع کشورهای ثالث به موقعیت های زیر استخدام کنند:

 • مدیران ارشد
 • مدیران و سایر کارکنان
 • ستاد پشتیبانی

کلیه شرکتهای علاقمند باید از طرف وزارت کار و بیمه اجتماعی تاییدیه بگیرند تا بتوانند یک فرد غیر اتحادیه اروپا را استخدام کنند. برای دستیابی به این هدف یک برنامه همراه با مدارک مورد نیاز باید به دفتر کار منطقه ارسال شود. برای اطلاع از شرایط و نحوه کار در قبرس مقاله ارائه شده را مطالعه کنید. همچنین می توانید از خدمات مهاجرتی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با برقراری تماس استفاده کنید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.