مهاجرت کاری سوئیس

ویزای کار در سوئیس

ویزای کار در سوئیس

اشتغال زایی در کشورهای اروپایی به خصوص سوئیس اخذ اقامت و تابعیت متقاضی را به همراه خواهد داشت.از این رو ویزای کار در سوئیس به عنوان اولین و مهم ترین گام جهت کار قانونی برای متقاضیان بین المللی و اروپایی در این کشور می باشد. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه درخشان در عرصه مهاجرت در این مقاله سعی دارد ویژگی ها و قوانین و شرایط اخذ ویزای کار در سوئیس را مورد بررسی قرار می دهد. از این رو نکاتی مهم را در این مقاله می گنجاند تا متقاضیان با آگاهی بتوانند به این کشور مهاجرت کرده و اقامت سوئیس را دریافت نمایند.

شرح اقتصاد کشور سوئیس

کشور توسعه یافته سوئیس اقتصاد بر پایه نیروهای کار ماهر و استوار می باشد. در این کشور بیشترین نیروی کار در شغل هایی مثل: فن آوری، میکروتکنولوژی، بیوتکنولوژی، بانکداری، داروسازی و بیمه مشغول به کار هستند. باید این نکته را بدانید که شرکت ها و موسسات در این کشور در بازارهای جهانی رقابت های بسیاری دارند. بیشتر محصولاتی که از این کشور صادر می شود، شکلات، پنیر، ساعت و غیره می باشد. شغل هایی مانند: مهندسی برق، مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک بخش زیادی از در آمدهای حاصل از صادرات محصولات کشور سوئیس را به خود اختصاص می دهند. در حالی که بخش بیمه، مشاوره، بانکداری و گردشگری بیشترین نرخ از تجارت های بین المللی را شامل می شود.

در این کشور به دلیل وجود مراکز تحقیقاتی مستقل در عرصه بین المللی شهرت زیادی دارد. سطح آموزشی در این کشور در سطح خوبی قرار دارد و مطابق استانداردهای بین المللی می باشد. 10 دانشگاه استانی و موسسات آموزشی و تحقیقی معتبری در این کشور وجود دارد. به همین دلیل دانشجویان زیادی در سراسر جهان علاقه دارند در این کشور ادامه تحصیل دهند. یکی از طرق مهاجرت به کشور سوئیس که معتبر و قانونی می باشد کار می باشد. پس از آن که متقاضی بتواند ویزای کاری را کسب کند، بعد از مدتی و با رعایت قوانین می تواند اقامت و تابعیت کشور سوئیس را کسب کند.

وضعیت کار در کشور سوئیس

جمعیت بین المللی در این کشور گسترده می باشد به صورتی که 22% از جمعیت این کشور را افراد خارجی و بین المللی تشکیل می دهند. کشور سوئیس یکی از بیشترین GDPS و بزرگترین طرفدار سرمایه سالانه در تمامی دنیا می باشد. نرخ بیکاری در این کشور در سطح پایین قرار داد. طبق بررسی ها نرخ بیکاری در سوئیس 4.3% می باشد.

از این رو نرخ بیکاری در این کشور در نمودار زیر به تصویر درآمده است:

نرخ بیکاری در سوئیس

از نظر اقتصادی این کشور اقتصاد رقابتی در دنیا را به خود اختصاص داده است. زوریخ بالاترین نرخ دستمزد تولید ناخالصی و خالصی در دنیا را کسب کرده است. از نظر کیفیت زندگی کشور سوئیس جایگاه دوم را به خود اختصاص می دهد. در سال 2012–2013 میلادی از نظر رقابت پذیری جهانی رتبه اول را به دست آورده است. در سال 2011 از نظر گردشگری و سفر توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد. جهت زندگی در این کشور اروپایی مقاله هزینه زندگی در سوئیس را مطالعه بفرمائید.

یافتن شغل در کشور سوئیس

در این کشور این امکان وجود دارد که شغل مورد نظر را از آگهی های روزنامه، موسسات کاریابی، وب سایت های تخصصی و مجلات کاریابی پیدا کرد. در کشور سوئیس قانون کار مختص به این کشور وضع شده است. متقاضی باید قبل از شروع به کار در رابطه با شرایط و قوانین کار تحقیق کند و اطلاعات لازم را به دست بیاورد. یافتن کار حقوقی در این کشور و دیگر کشور های قاره اروپا و در آمریکا بسیار سخت می باشد. کار در رشته های IT و کارهای حسابداری جزء مشاغلی می باشد. دارای فراوانی بیشتری نسبت به سایر مشاغل می باشد. شرایط کاری در رشته های فنی و مهندسی نسبت به سایر رشته های تحصیلی مناسب تر است.

متقاضیانی که از طریق ویزای تحصیلی سوئیس شده اند می توانند در طول تحصیل به صورت پاره وقت و تمام وقت مشغول به کار شده و هزینه های زندگی و تحصیل خود را به دست آورند. کار دانشجویی در این کشور ممکن است اما دانشجو باید پیش از شروع به کار اجازه کار را دریافت نماید. دانشجویان با توجه به مقطع تحصیل اجازه دارند به صورت تمام وقت و یا پاره وقت مشغول به کار شوند.

لینک شغل های پاره وقت و یا کار آموزی در کشور سوئیس به شرح زیر می باشد:

 • http://www.students.ch
 • http://www.cusmic.ch/de
 • http://www.euraxess.ch/maincontent/jobs.html

بررسی ویزای کار در سوئیس

بررسی ویزای کار در سوئیس

جهت دریافت ویزای کار این کشور متقاضیان باید مدارکی را ارائه نمایند، در ادامه به معرفی مدارک لازم برای نام نویسی اشاره خواهیم کرد.

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه فتوکپی از قرارداد جهت اثبات آدرس
 • ارائه چند قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه قرارداد استخدام

بررسی مدارک ویزای کار در سوئیس

متقاضیانی غیراروپایی برای کسب ویزای کاری باید مدارک بیشتری را ارائه نمایند. هر یک از شرکت ها و موسسات مدارک متفاوتی را از فرد تقاضاء می کنند. پس افراد باید از مدارک و شرایط کار در محل کار مورد نظر اطلاع داشته باشند. هر چه فرد مدارک کامل تری را ارائه دهد شانس بیشتری برای به دست آوردن اقامت کشور سوئیس دارد. کارفرمایان می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز و در زمان مشخص نقش موثری برای اخذ ویزای کاری داشته باشند.

این مدارک به شرح زیر می باشد.

 • دریافت فرم درخواست نامه که در برخی از مواقع این مرحله باید به صورت آنلاین انجام شود.
 • پاسپورت معتبر
 • کارفرما باید ثابت نماید که نیروی کار اروپایی برای کار مورد نظر وجود ندارد.
 • ارائه رزومه و اثبات مهارت و توانایی در شغل مورد نظر
 • علت مهاجرت و کار در کشور سوئیس
 • ارائه قرارداد کاری

بهتر است بدانید که مهاجرت کاری یکی از روش های مهاجرت می باشد. روش های دیگری برای مهاجرت به کشور سوئیس وجود دارد. به طور مثال متقاضیان می توانند از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و خرید ملک در سوئیس به این کشور مهاجرت کنند. توجه داشته باشید که کسب تابعیت از طریق ازدواج با فردی با تابعیت کشور سوئیس و تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. برای اطلاع بیشتر در رابطه با ویزای کار سوئیس می توانید با کارشناسان با تجربه در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله راه های مهاجرت به سوئیس را مطالعه نمایید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.