مهاجرت کاری سوئیس

ویزای کار در سوئیس

ویزای کار در سوئیس

مهمترین دلیل برای مهاجرت به کشور سوئیس پیدا کردن کار با در آمد خوب و اقامت در کشوری آرام و دارای امنیت و توسعه یافته می باشد. امروزه افراد زیادی در تلاش برای اخذ ویزای کار در سوئیس هستند که از مهم ترین قوانین آن می توان به داشتن پیشنهاد کاری اشاره داشت. کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت با سابقه درخشان در عرصه مهاجرت در این مقاله سعی دارد ویژگی ها و قوانین و شرایط اخذ ویزای کار در سوئیس را مورد بررسی قرار می دهد، و نکاتی مهم را در این مقاله می گنجاند تا متقاضیان با آگاهی بتوانند به این کشور مهاجرت کرده و اقامت سوئیس را دریافت نمایند.

اقتصاد سوئیس

در کشور توسعه یافته سوئیس اقتصاد بر پایه نیروهای کار ماهر و استوار می باشد. در این کشور بیشترین نیروی کار در شغل هایی مثل: فن آوری، میکروتکنولوژی، بیوتکنولوژی، بانکداری، داروسازی و بیمه مشغول به کار هستند. باید این نکته را بدانید که شرکت ها و موسسات در کشور سوئیس در بازار های جهانی رقابت های بسیاری دارند.

بیشتر محصولاتی که از این کشور صادر می شود، شکلات، پنیر، ساعت و … می باشد. شغل هایی مانند: مهندسی برق، مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک بخش زیادی از در آمد های حاصل از صادرات محصولات کشور سوئیس را به خود اختصاص می دهند. در حالی که بخش بیمه، مشاوره، بانکداری و گردشگری بیشترین نرخ از تجارت های بین المللی را شامل می شود.

در کشور سوئیس به دلیل وجود مراکز تحقیقاتی مستقل در عرصه بین المللی شهرت زیادی دارد. سطح آموزشی در این کشور در سطح خوبی قرار دارد و مطابق استاندارد های بین المللی می باشد و 10 دانشگاه استانی و موسسات آموزشی و تحقیقی معتبری در این کشور وجود دارد، به همین دلیل دانشجویان زیادی در سراسر جهان علاقه دارند در این کشور ادامه تحصیل دهند. یکی از طرق مهاجرت به کشور سوئیس که معتبر و قانونی می باشد کار در این کشور می باشد. پس از آن که متقاضی بتواند ویزای کاری را کسب کند، بعد از مدتی و با رعایت قوانین می تواند اقامت و تابعیت کشور سوئیس را کسب کند.

وضعیت کار در کشور سوئیس

جمعیت بین المللی در این کشور گسترده می باشد به صورتی که 22% از جمعیت این کشور را افراد خارجی و بین المللی تشکیل می دهند. کشور سوئیس یکی از بیشترین GDPS و بزرگترین طرفدار سرمایه سالانه در تمامی دنیا می باشد. نرخ بیکاری در این کشور در سطح پایین قرار داد و طبق بررسی ها نرخ بیکاری در سوئیس 4.3% می باشد.

از نظر اقتصادی این کشور اقتصاد رقابتی در دنیا را به خود اختصاص داده است. زوریخ بالاترین نرخ دستمزد تولید ناخالصی و خالصی در دنیا را کسب کرده است. از نظر کیفیت زندگی کشور سوئیس جایگاه دوم را به خود اختصاص می دهد. در سال 2012–2013 میلادی از نظر رقابت پذیری جهانی رتبه اول را به دست آورده است. در سال 2011 از نظر گردشگری و سفر توانست رتبه اول را به خود اختصاص دهد.

یافتن شغل در کشور سوئیس

در این کشور این امکان وجود دارد که شغل مورد نظر را از آگهی های روزنامه، موسسات کاریابی، وب سایت های تخصصی و مجلات کاریابی پیدا کرد. در کشور سوئیس قانون کار مختص به این کشور وضع شده است، متقاضی باید قبل از شروع به کار در رابطه با شرایط و قوانین کار تحقیق کند و اطلاعات لازم را به دست بیاورد. یافتن کار حقوقی در این کشور و دیگر کشور های قاره اروپا و در آمریکا بسیار سخت می باشد. کار در رشته های IT و کار های حسابداری جزء مشاغلی می باشد که دارای فراوانی بیشتری نسبت به سایر مشاغل می باشد. شرایط کاری در رشته های فنی و مهندسی نسبت به سایر رشته های تحصیلی مناسب تر است.

متقاضیانی که از طریق ویزای تحصیلی وارد این کشور شده اند می توانند در طول تحصیل به صورت پاره وقت و تمام وقت مشغول به کار شده و هزینه های زندگی و تحصیل خود را به دست آورند. کار دانشجویی در این کشور ممکن است اما دانشجو یاید پیش از شروع به کار اجازه کار را دریافت نماید. دانشجویان با توجه به مقطع تحصیل اجازه دارند به صورت تمام وقت و یا پاره وقت مشغول به کار شوند.

لینک شغل های پاره وقت و یا کار آموزی در کشور سوئیس به شرح زیر می باشد:

 • http://www.students.ch
 • http://www.cusmic.ch/de
 • http://www.euraxess.ch/maincontent/jobs.html

 

بررسی ویزای کار در سوئیس

بررسی ویزای کار در سوئیس

جهت دریافت ویزای کار سوئیس متقاضیان باید مدارکی را ارائه نمایند، در ادامه به معرفی مدارک لازم برای نام نویسی اشاره خواهیم کرد.

 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه فتوکپی از قرارداد جهت اثبات آدرس
 • ارائه چند قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه قرار داد استخدام

بررسی مدارک ویزای کار در سوئیس

متقاضیانی غیر اروپایی برای کسب ویزای کاری باید مدارک بیشتری را ارائه نمایند. هر یک از شرکت ها و موسسات مدارک متفاوتی را از فرد تقاضا می کنند. پس افراد باید از مدارک و شرایط کار در محل کار مورد نظر اطلاع داشته باشند. هر چه فرد مدارک کامل تری را ارائه دهد شانس بیشتری برای به دست آوردن اقامت کشور سوئیس دارد. کارفرمایان می توانند با ارائه مدارک مورد نیاز و در زمان مشخص نقش موثری برای اخذ ویزای کاری داشته باشند، این مدارک به شرح زیر می باشد.

 • دریافت فرم درخواست نامه که در برخی از مواقع این مرحله باید به صورت آنلاین انجام شود.
 • پاسپورت معتبر
 • کارفرما باید ثابت نماید که نیروی کار اروپایی برای کار مورد نظر وجود ندارد.
 • ارائه رزومه و اثبات مهارت و توانایی در شغل مورد نظر
 • علت مهاجرت و کار در کشور سوئیس
 • ارائه قرارداد کاری

بهتر است بدانید که مهاجرت کاری یکی از روش های مهاجرت می باشد. روش های دیگری برای مهاجرت به کشور سوئیس وجود دارد، به طور مثال متقاضیان می توانند از طریق تحصیل در دانشگاه های این کشور، سرمایه گذاری و ثبت شرکت و خرید ملک در سوئیس به این کشور مهاجرت کنند. توجه داشته باشید که کسب تابعیت از طریق ازدواج با فردی با تابعیت کشور سوئیس و تولد فرزند در این کشور وجود ندارد. برای اطلاع بیشتر در رابطه با ویزای کار سوئیس می توانید با کارشناسان با تجربه در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در تماس باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید مقاله هزینه تحصیل و زندگی در سوئیس و مقاله راه های مهاجرت به سوئیس را مطالعه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *