مهاجرت کاری جمهوری چک

ویزای کاری چک

ویزای کاری چک

ویزای کاری چک از جمله موضوعاتی است که ممکن ذهن برخی از هم وطنانمان را به خود مشغول کرده باشد. در مقاله ای که پیش روی شما قرار دارد تیم ترجمه موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به ارائه اطلاعاتی در خصوص ویزای کاری چک پرداخته اند که امید است مطالعه آن برای شما عزیزان مفید باشد.

درباره کشور چک

در سال ۱۹۹۰ میلادی جمهوری چک که در اروپای مرکزی واقع است و پایتخت آن پراگ است از کشور چکسلواکی سابق جدا شد. کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه ی چک هستند. یکی از مهمترین و جذاب‌ترین شهرهای جمهوری چک شهر پراگ است که هر سال مورد استقبال توریست‌های اروپایی قرار می‌گیرد.

  • جمهوری چک دارای آب و هوایی بسیار متنوع است.
  • آسمان چک ابری است و تابستان‌های گرم و زمستان‌های سرد دارد.
  • جمعیت این کشور به حدود 10 میلیون نفر می‌رسد
  • نرخ رشد جمعیتش منفی است.
  • زبان رسمی مردمانش چکی است.
  • جمهوری چک ویزای شنگن را داراست و جزء اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

کار در چک

همانگونه که بیان شد برای کار در جهوری چک و دریافت ویزای کاری چک لازم است حتما کارفرمایی از داخل کشور چک برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید و غیر از این شدنی نخواهد بود. عملاً گرفتن ویزای کار چک امکان‌پذیر نیست چرا که اگر در این کشور به نیروی متخصصی نیاز شد، ابتدا به مدت سه ماه برای آن نیرو در کشور خود آگهی می‌کنند. اگر نیرویی جذب نشد به کشورهای اتحادیه اروپا رو آورده و پس از آن نیز نوبت به آمریکا و سپس به آسیا خواهد رسید.

در مورد ویزای کاری چک(Czech Republic)

دریافت ویزای کاری چک از راه‌های گوناگونی امکان‌پذیر است. یکی از این راه‌ها این است که از کشور چک کارفرمایی که واجد شرایط است و دارای شرکت معتبری در این کشور است برای شما دعوتنامه کاری ارسال نماید.

به این طریق که کارفرما برای شغل مورد نظر در چک 3 ماه آگهی داده و در صورت رجوع نکردن شخصی این بار در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه آگهی داده و باز در صورت پیدا نشدن نیروی مورد نظر از ایران یا کشورهای دیگر نیرو را جذب می‌کنند. در صورت پذیرفته شدن در این آگهی می‌توان برای اخذ ویزای کار چک اقدام نمود.

کارفرمای مورد نظر پس از دادن آگهی برای شغل مورد نظر باید حقوقی را برای متقاضی در نظر بگیرد که کفاف زندگی او و خانواده‌اش را پس از کسر مالیات بدهد. در واقع باید گفت گرفتن ویزای کاری در جمهوری چک بدون داشتن اسپانسر امری نشدنی و عملا غیر ممکن است.

مقایسه ویزای چک با کشور های دیگر

اگر قصد آن را داشته باشید که قانونی اقدام نمایید کل مسیر گرفتن ویزای کاری برایتان بین 2 تا 9 ماه طول خواهد کشید که بعد از گذشت تقریبا 2 تا 5 سال می‌توانید تقاضای اقامت دائم نمایید. که با قوانین موجود این کار به راحتی امکان‌پذیر است. گرفتن این ویزا در کشورهای مختلف متفاوت است مثلا در کشور آلمان بسیار راحت تر است.

پروسه ویزای مهارت به طور کلی در اکثر کشوها خیلی طول می‌کشد و کشوری که نسبت به بقیه راحت‌ تر است کشور دانمارک است که حدود 7 تا 9 ماه به طول می‌انجامد. در نهایت باید گفت مسیر اخذ ویزای کار در چک کمی مشکل است. اما راههایی برای تسهیل آن وجود دارد.

یکی از مسیرهایی که بتوانیم کارفرمایی در این کشور پیدا کنیم و از طریق قانونی اقدام کنیم این است که دانشجوی این کشور شویم و چون در ضمن تحصیل اجازه کار نیمه‌وقت خواهیم داشت به محض آگهی شدن کاری جدید آن را درخواست می‌نماییم.

صبر می‌کنیم زمانی که فارغ‌التحصیل شدیم از کارفرما در این کشور درخواست کار می‌کنیم. این راه از مسیرهای بسیار راحت‌تر است چرا که پس از ورود به کشور چک به عنوان دانشجو فرصت پیدا خواهید کرد که شغل مناسب پیدا کرده و پس از تحصیلات نیز آن را ادامه داده تا زمانی که از طریق همان شغل اقامت کاری بگیرید.

اقدام برای مهاجرت کاری چک

در صورت اقدام برای دانشگاه‌های معتبر کشور چک موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در کنار شما خواهد بود. منتظر تماس شما برای کسب آگاهی بیشتر و مشاوره رایگان اولیه هستیم. همین‌طور در صورت اقدام برای تابعیت و اقامت کاری در چک، کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را با شرایط، روش‌ها و گزینه‌های مناسب آگاه می‌سازند. همچنین در زمینه ویزای کار چک نیز برای آگاهی بیشتر و پرسیدن سوال‌هایتان صمیمانه در کنارتان خواهیم بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *