مهاجرت کاری مالزی

ویزای کاری مالزی

ویزای کاری مالزی

متقاضیانی که تمایل به مهاجرت کاری به مالزی دارند باید با توجه به ملیت و کشور محل زندگی، نسبت به اخذ ویزای کاری مالزی اقدام نمایند. جمعیت رو به رشد مالزی تعداد زیادی از مهاجران را شامل می شود که با فرصت هایی برای زندگی و کار در این محیط هیجان انگیز و پر جنب و جوش ایجاد می شود. تعدادی از شهر های بزرگ این کشور با وجود تعداد بالایی از کارگران مهاجر از جمله پایتخت کوالالامپور وجود دارد که از مناطق رو به رشد در زمینه های مختلف کاری و تجاری به شمار می رود. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در ادامه این نوشتار هموطنان عزیز را از شرایط کسب ویزای کاری مالزی، روند دریافت ویزای کاری مالزی، ویزای کارگران خارجی کشور مالزی و سایر موارد مرتبط به صورت کامل آگاه و مطلع خواهند ساحت.

شرایط کسب ویزای کاری مالزی

اقتصاد مالزی به طور پیوسته در حال رشد است و این امر موجب مهاجرت نیروی کار خارجی با دانش و علم بالا به این کشور شده است. برای کار در مالزی به عنوان یک خارجی، متقاضیان خارجی به احتمال زیاد به ویزای کاری مالزی احتیاج خواهند داشت. ورود به کشور مالزی با ویزای توریستی و تغییر شرایط اقامت و کسب مجوز کار در کشور مالزی امکان پذیر می باشد. اما از آنجایی که مسئولین کشور مالزی در مورد کارگران و متقاضیانی که مدارک و اسناد ناقصی دارند بسیار سختگیر می باشند، بهتر است متقاضیان و کارکنان خارجی از مدارک و شرایط مورد نیاز برای مهاجرت کاری، کار در مالزی و کسب ویزای کاری مالزی آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشند.

بخش خدمات مهاجران کشور مالزی، بخشی از اداره مهاجرت مالزی، یکی از بهترین مقاصد جهت مراجعه و کسب اطلاعات مورد نیاز در زمینه های مختلف مهاجرتی به کشور مالزی می باشد. متقاضیان خارجی می توانند با مراجعه به این بخش از شرایط کسب ویزای کاری مالزی نیز اطلاعات بسیار خوبی کسب کنند.

مجوز کار در مالزی

3 نوع مجوز کار در مالزی وجود دارد که کارگران خارجی می توانند در مالزی درخواست دهند. اینها مجوز استخدام، مجوز استخدام موقت و کارت ویزیت حرفه ای هستند. نوع مجوز کار صادر شده توسط دولت به مهارت متقاضی خارجی و همچنین سهمیه باقی مانده برای آن بخش بستگی دارد. این وظیفه شرکت مالزیایی است که از طرف متقاضی خارجی برای مجوز کار اقدام کند. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به مالزی پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مذکور از طریق مراجعه به سایت رسمی خواهد بود.

دولت مالزی به طور کلی 3 نوع مختلف مجوز کار صادر می کند:

نوع مجوز کار شرح
مجوز استخدام این مجوز کار به کارگران خارجی این امکان را می دهد که تحت یک قرارداد خدمات با سازمانی در مالزی مشغول به کار شوند.
مجوز استخدام موقت این مجوز برای یک دوره 12 ماهه معتبر است و کارفرمایان می توانند برای تمدید سالانه حداکثر تا 10 سال درخواست دهند.
کارت ویزیت حرفه ای این افراد فقط می توانند در یک شرکت خارجی در مالزی کار کنند و مجاز به درخواست مجوز برای افراد همراه نیستند.

روند دریافت ویزای کاری مالزی

ویزاهای کاری مالزی توسط اداره مهاجرت در مالزی پردازش می شوند. با توجه به نوع کار متقاضیان، ویزای های کاری مختلفی به آن ها ارائه می شود. فرآیند کسب ویزای کاری کشور مالزی ممکن است با توجه به مراحل اداری طولانی تر شود؛ اما متقاضیان و مهاجران خارجی می توانند قبل از اقدام به درخواست ویزای کاری کشور مالزی، مدارک و اسناد مورد نیاز را به صورت کامل و بدون نقص جمع آوری کنند تا به روند دریافت ویزای کاری کشور مالزی سرعت بخشند. در خصوص اطلاع از شرایط اخذ اقامت مالزی پیشنهاد ما به شما مطالعه مقاله مشخص شده می باشد.

اخذ ویزای کاری مالزی

رایج ترین گزینه در بین ویزای های کاری کشور مالزی، نوع ویزای مهاجران برای افرادی است که بیش از 8000RM (رینگیت مالزی) در ماه در مشاغل حرفه ای درآمد کسب می کنند. با این وجود، لیستی از شغل هایی وجود دارد که کسب این نوع ویزای کاری برای مشغول به کار شدن در آن زمینه ها و مشاغل کاری امکان پذیر نمی باشد. با توجه به شغل متقاضیان و مهاجران خارجی، ممکن است کارفرمای آنها ابتدا نیاز به تأیید از یک نهاد دولتی برای ورود یک خارجی به تجارت داشته باشد. ارگان های مختلف دولتی وظیفه تصدیق شغل ها در بخش های مختلف را دارند. کارفرمای متقاضیان باید ثابت کند که شغلی که در حال انجام آنها هستند برای تجارت حیاتی است و یافتن فرد مناسب برای مشغول به کار شدن در نقش و شغل مورد نظر به راحتی امکان پذیر نمی باشد.

بعد از اینکه کارفرمای متقاضیان این کار را انجام داد، لازم است متقاضیان مدارک خود را برای تأیید آنها به مقامات ارائه دهند. هنگامی که درخواست متقاضیان تأیید نهایی شد، به تمامی کارکنان خارجی و متقاضیان برگه و یا مجوز اشتغال ارائه می شود. برای تمدید برگه یا مجوز اشتغال متقاضیان باید حداقل 18 ماه قبل از انقضاء گذرنامه خود اقدام کنند. با توجه به شرایط متقضایان، این برگه ها با مدت زمانی متفاوت از یک سال تا 5 سال صادر می شوند.

ویزای کارگران خارجی مالزی

نوع ویزای کارگران خارجی برای مهاجران می باشد که در بخش های کم درآمد به جای مشاغل حرفه ای کار می کنند. صلاحیت ویزای کار بستگی به نوع نقش و فرد خاص متقاضی دارد. به عنوان مثال، خارجی ها فقط قادر به کار در بخش های ثابت هستند و هنگام درخواست ویزا فقط به افراد زیر 45 سال صادر می شود. برای کسب ویزای کاری کشور مالزی متقاضیان بایستی هزینه های جداگانه پرداخت کنند. این مورد بسته به نوع ویزا، محل کار و شغل متقاضیان دارد. علاوه بر هزینه اصلی، هزینه های اداری دیگری نیز وجود دارد که توسط متقاضی یا کارفرما قابل پرداخت می باشد. جهت مطلع شدن از شرایط مربوط به هزینه زندگی در کشور مالزی می توانید به نوشتار مراجعه کنید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری مالزی

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری مالزی

برای کسب ویزای کاری مالزی، متقاضیان باید مدارک خاصی از جمله موارد زیر را ارائه دهند:

  • فرم درخواست تکمیل شده که با قرارداد کار متقاضیان مرتبط می باشد.
  • عکس های گذرنامه
  • پرونده سابقه های کاری
  • مدارک تحصیلی
  • کپی گذرنامه معتبر
  • نامه شرکت حمایت کننده که تأیید می کند که حقوق و درآمد مالیاتی کارمندان را پرداخت می کند.
  • اثبات عدم مطابقت شرکت حمایت کننده از شرایط نظارتی برای صنعت

برای برنامه های افزودنی، متقاضیان باید رسید مالیات بر درآمد را نیز اثبات کنند که پرداخت را اثبات می کند. اگر متقاضی ویزای مهاجران هستید و بیش از 8000RM (رینگیت مالزی) در ماه درآمد دارید، باید درخواست شما طی یک روز به طور خودکار تأیید شود. اگر برای مشغول به کار شدن در مشاغل حرفه در مدت زمان کمتر از 12 ماه با کشور مالزی سفر می کنید، می تواند اقدام به کسب مجوز کار حرفه ای کوتاه مدت کنند. در حال حاضر فرصت های شغلی فصلی در کشور مالزی بسیار کم می باشند. به همین دلیل اکثر متقاضیان اقدام به کسب ویزای کاری بلند مدت در این کشور می کنند.

شرایط کسب ویزای کارآفرین در مالزی

سازمان سرمایه گذاری توسعه مالزی گزینه های مختلف ویزا برای کارآفرینان بسته به شرایط آن ها ارائه می دهد. اگر می خواهید قبل از شروع کار، در جستجوی گزینه های کسب و کار یا مجوز بازدید (اشتغال موقت) باشید، می توانید از ویزای بازدید کوتاه مدت (اجتماعی) استفاده کنید. با کسب این ویزای متقاضیان می توانند تا 2 سال در مالزی اقامت داشته باشند. همچنین یک ویزای ویزیت (حرفه ای) وجود دارد که به متقاضیان و کارآفرینان امکان کارآفرینی و شرکت در فعالیت های مختلف تجاری را می دهد. اگرچه دولت مالزی آماده پذیرش کارگران و سرمایه گذاری های خارجی می باشد، اما اولویت در اشتغال محلی نیز وجود دارد. بنابراین، برخی از بخش های کاری مخصوص به شهروندان کشور مالزی می باشد. جهت مهاجرت به کشور مالزی متقاضیان نیز می توانند با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایند.

5/5 - (1 امتیاز)

1 دیدگاه برای “ویزای کاری مالزی

  1. هادی قره گوزلو گفت:

    آیا با ویزای کاری مالزی می توان به اقامت دائم این کشور رسید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.