مهاجرت سرمایه گذاری در انگلستان

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

ویزای سرمایه گذاری انگلستان

بسیاری از افراد با ملیت غیراروپایی تصمیم به سرمایه‌گذاری در انگلستان که یک کشور اروپایی قدرتمند است می‌گیرند. دولت انگلستان این امکان را برای آنان فراهم نموده و نوعی ویزای سرمایه گذاری انگلستان را برای این دسته افراد خارجی در نظر گرفته است که شرایط ایده‌ آلی دارد. از مزیت‌هایی که در این امر وجود دارد دسترسی به اقامت دائمی انگلستان است که با سرمایه‌گذاری در این کشور و پس از گذشت چند سال تجارت در انگلستان حاصل می‌گردد. از سویی دیگر خانواده فرد سرمایه‌گذار نیز مجاز هستند به‌عنوان همراه و نزدیکان وی به کشور انگلستان مهاجرت نموده و در این کشور اقامت بلندمدت داشته باشند. اگر به دنبال اخذ شرایط لازم در این زمینه هستید، با کمک گرفتن از وکیل مهاجرت که پیشنهاد ما موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به‌عنوان موسسه مهاجرتی برتر و برگزیده می‌باشد، در این مسیر قدم برداشته و شرایط لازم را به دست آورید.

انواع روش های سرمایه گذاری در انگلستان

برای مهاجرت به انگلستان از طریق دریافت ویزای سرمایه گذاری انگلستان، روش های مختلفی وجود دارد. در هر یک از روش ها مبالغ متعدد و مختلفی جهت سرمایه گذاری در این کشور تعیین گردیده است. به روش های سرمایه گذاری ذیل توجه نمایید:

 • سرمایه گذاری در انگلستان با مبلغ 2.000.000£ (پوند)
 • سرمایه گذاری در انگلستان با مبلغ 2.000.000£ (پوند)
 • سرمایه گذاری در انگلستان با مبلغ 200.000£ (پوند)
 • سرمایه گذاری در انگلستان با مبلغ 50.000£ (پوند)

برای اقدام به سرمایه گذاری در انگلستان از هر یک از روش های فوق الذکر شرایط و قوانین مختلفی وجود دارد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای سرمایه‌گذاری در انگلستان

معمولا جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان می بایست از داخل کشور مبدا اقدام نمود. مگر این که شرایط خاص و ویژه ای داشته باشید که به شما اجازه داده شود در کشور انگلستان ویزای سرمایه گذاری Tier1 بگیرید. مدارکی که جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان از شما خواسته می شود، عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت (گذرنامه) دارای اعتبار یا هر مدرک مسافرتی
 • ارائه عکس به صورت پاسپورتی
 • تکمیل نمودن فرم مربوط به درخواست ویزای سرمایه گذاری
 • چنانچه جزو شهروندان کشورهایی باشید که احتمال ابتلا به بیماری سل یا بیماری های واگیردار در شما وجود داشته باشد، می بایست نتیجه آزمایش پزشکی خود را ارائه دهید.
 • اسناد و مدارکی که استعلام سابقه کیفری شما را نشان داده و مشخص گردد هیچ گونه سوء پیشینه ای ندارید.
 • هزینه درخواست ویزای سرمایه گذاری انگلستان به م بلغ 1.561£ (پوند) می باشد که بایستی آن را پرداخت نموده و قبض پرداختی را ارائه دهید.

ویزای سرمایه‌گذاری 2 میلیون پوندی انگلستان (Tier1)

هر فردی به عنوان یک سرمایه گذار خارجی ممکن است تمایل به سرمایه گذاری در کشورهای اروپایی مانند انگلستان داشته باشد. یکی از انواع ویزای سرمایه گذاری انگلستان، ویزای Tier1 است. افراد واجد شرایطی که موفق به دریافت این ویزا می شوند، آزادی های بسیاری در قلمروی این کشور دارند. تحصیل در مقاطع مختلف یکی از امتیازت اخذ این ویزا می باشد. با داشتن این ویزا می توان همه نوع فعالیت های قانونی اعم از تجاری، تحصیلی و کاری در خاک کشور انگلستان انجام داد.

اما دقت داشته باشید برای اخذ این نوع ویزا ضروری است مبلغ 2 میلیون £ (پوند) را به عنوان سرمایه در زمینه های ذیل سرمایه گذاری نمایید:

 • اوراق قرضه دولتی
 • فاند سهام
 • فاند وام
 • معامله شرکت های ثبت شده انگلستان

دولت انگلستان، اعتباری که برای این ویزا در نظر گرفته است، 3 سال و 4 ماه بوده و در صورتی که مجددا صلاحیت فرد خارجی به اثبات برسد، قابل تمدید خواهد بود.

شروط صلاحیت اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان

شروط صلاحیت اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان

صلاحیت فرد خارجی به منظور دریافت این ویزا زمانی به اثبات می رسد که شرایط زیر را دارا باشد. در صورتی که کلیه شرایط ذیل برای دولت انگلستان ثابت و محرز گردد، ویزای سرمایه گذاری برای وی صادر می شود:

 • فرد متقاضی باید حداقل 18 سال داشته باشد.
 • فرد متقاضی باید از اتباع کشورهای ثالث و جزو شهروندان کشورهای غیر اروپایی (EU/EEA) باشد.
 • فرد متقاضی باید ثابت نماید که توانایی اختصاص سرمایه 2 میلیون £ (پوندی) را داشته و کاملا از عهده آن بر می آید.
 • فرد متقاضی باید نسبت به افتتاح حساب بانکی در یکی از بانک های انگلیسی جهت امور مربوط به سرمایه گذاری اقدامات لازم را به عمل آورد.
 • اثبات نمودن قابلیت انتقال فاندها به کشور انگلستان.
 • فرد متقاضی می تواند جزو دانشجویانی باشد که در گذشته به صورت اسپانسر شده به انگلستان آمده است.

ویزای سرمایه گذاری انگلستان 50 هزار پوندی

ممکن است جزو دانشجویانی باشید که اکنون به تحصیل در انگلستان مشغول می باشید. اما این فکر اقتصادی را در ذهن می پرورانید که پس از اتمام تحصیلات خود در این کشور سرمایه گذاری نمایید. دولت انگلستان برای این دسته از دانشجویان نوعی ویزای سرمایه گذاری قرار داده است که با توجه به وضعیت دانشجویی و کم درآمد بودن، می توانند با مبلغ کمتری استارت سرمایه گذاری در این کشور را بزنند. این ویزا به ویزای سرمایه گذاری 50000£ پوندی انگلستان معروف است. در واقع دانشجویان با اختصاص دادن مبلغ 50000£ (پوند) می توانند در این کشور سرمایه گذاری نموده و به تجارت بپردازند.

ارائه نمودن ایده اقتصادی یا همان بیزینس پلان یا طرح تجاری و همچنین سایر مدارک لازم از جمله مدارک تحصیلی به اتاق تجارت و بازرگانی کشور انگلستان از ضروریات این امر محسوب می گردد. دانشجویان گرایش های مختلف مدیریت و تجارت شانس بیشتری در اخذ این نوع ویزا اقدام خواهند داشت.

کلیات ویزای سرمایه گذاری انگلستان

این احتمال وجود دارد که با درخواست متقاضی جهت اخذ ویزای سرمایه گذاری انگلستان موافقت نگردد. در این صورت وی حق اعتراض خواهد داشت. شخص متقاضی اعتراض خود را ارائه می نماید و برای مدت 28 روز کاری می بایست منتظر بماند تا نتیجه بررسی اعتراض، به او اعلام شود. در مجموع کشور انگلستان دارای اقتصاد قدرتمندی است و هر گونه سرمایه گذاری در این کشور با موفقیت روبرو می گردد. با مطالبی که گفته شد امکان دسترسی به اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری در این کشور میسر است. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت همواره آمادگی لازم را در جهت ارائه خدمات مشاوره ای و مهاجرتی داشته و در کلیه مراحل مهاجرتی همراه متقاضیان و مهاجران گرامی خواهد بود. شما از طریق تماس تلفنی رایگان یا مراجعه حضوری به دفتر این موسسه می توانید ارتباط برقرار نموده و هر نوع مشاوره مهاجرتی را کسب نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *