ویزای مسافرتی بلغارستان

ویزای توریستی بلغارستان در سال 2019

ویزای توریستی بلغارستان در سال 2019

ویزای توریستی بلغارستان در سال 2019 نسبت به سال های گذشته بیشتر مورد استقبال واقع شده زیرا افراد زیادی هستند که قصد دارند با این کشور آشنا شوند. کشور بلغارستان یکی از کشور های زیبای جنوب شرق اروپاست و سفر به این کشور می تواند خاطراه ای به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان بیاورد. برای سفر به این کشور، به ویزای توریستی بلغارستان نیاز خواهید داشت. در این بخش به بررسی شرایط دریافت ویزای توریستی بلغارستان خواهیم پرداخت و اطلاعات کافی در این زمینه را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

نحوه دریافت ویزای توریستی بلغارستان

همه افرادی که قصد سفر به کشور بلغارستان را دارند، باید یکی از انواع ویزا های این کشور را دریافت کنند. بر اساس قوانین جدید بوجود آمده در کشور بلغارستان و به منظور پیوستن به اتحادیه اروپا، شرایط صدور ویزا دچار تغییراتی شده است. در کشور بلغارستان نیز مانند سایر کشور های اروپایی، سه نوع ویزا وجود دارد؛

به منظور سفر به کشور بلغارستان شما به ویزای نوع C نیاز خواهید داشت. به کمک این ویزا شما می توانید نهایتا تا 90 روز از زمان اولین حضور خود در کشور بلغارستان، در این کشور بمانید.توجه داشته باشید که ویزای شما تنها از طریق سفارت خانه و یا کنسولگری کشور بلغارستان در خاک کشور شما صادر می شود و شما نمی توانید ویزای خود را از درون خاک بلغارستان دریافت کنید.

شهر ساحلی سوزوپل بلغارستان

یکی از قدیمی ترین شهر های کشور بلغارستان که در کناره دریای سیاه قرار گرفته است، شهر سوزوپل است. این شهر به شهر ماهی گیران مشهور است. خانه های این شهر از چوب ساخته شده است. وسعت شهر کوچک است و شما می توانید قدم زنان تمام در این شهر به گردش بپردازید. عمق آب در این شهر منطقه بسیار زیاد است و امکان شنا برای شما وجود ندارد با این وجود شما می توانید در فضای سنگی ساحل از تابش آفتاب لذت ببرید.

هفت دریاچه بلغارستان

یکی از مهم ترین اماکن دیدنی در کشور بلغارستان، هفت دریاچه است. هفت دریاچه در ارتفاعات رشته کوه ریلا واقع شده است. تابستان بهترین زمان برای دیدن این طبیعت زیباست چرا که در زمستان دریاچه ها یخ زده خواهند بود. این دریاچه ها به صورت پلکانی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند. دسترسی به دریاچه ها چندان آسان نیست با این وجود برای دسترسی به دریاچه ها تلِسکی در نظر گرفته شده است. بر اساس افسانه ها، این دریاچه ها از طریق اشک یک زن بزرگ در پشت کوه ها بوجود آمده است.

مدارک لازم برای ویزای توریستی بلغارستان

برای دریافت ویزای توریستی بلغارستان باید مدارک متفاوتی را در اختیار سفارت این کشور قرار دهید. این مدارک عبارتند از؛

 • گذرنامه با اعتبار حداقل 6 ماه
 • فرم تکمیل شده در خواست صدور روادید
 • یک قطعه عکس بیومتریک در قطع پاسپورت
 • کپی تمام صفحات شناسنامه
 • پرداخت هزینه مربوط به امور اداری که باید حتما به صورت نقدی در سفارت پرداخت شود (60 یورو به ازای هر نفر)
 • گواهی تمکن مالی که نشان می دهد شما در طول مدت اقامت خود در کشور بلغارستان توانایی پرداخت هزینه های زندگی خود را خواهید داشت.
 • گواهی گردش مالی شش ماه گذشته
 • بیمه سلامت درمانی به ارزش 30000 یورو
 • گواهی دعوت به کشور بلغارستان
 • گواهی رسمی که نشان می دهد در طول اقامت در بلغارستان در چه مکانی اقامت خواهید داشت.
 • یک گواهی رسمی مانند بلیت هواپیما که نشان می دهد شما در یک زمان مشخص از بلغارستان خارج خواهید شد.

همه ی مدارک ارائه شده باید در قطع A4 تنظیم گردد. در غیر این صورت مدارک شما مورد پذیرش قرار نخواهد گرفت.

اطلاعات بیومتریک مورد نیاز سفارت بلغارستان

در هنگام مراجعه به سفارت بلغارستان، اطلاعات بیومتریک شما نیز دریافت خواهد شد. بر این اساس اثر انگشت هر ده انگشت شما ثبت خواهد گشت. این اطلاعات در بانک اطلاعاتی اتحادیه اروپا ثبت خواهد شد و تاثیری در روند دریافت ویزا نخواهد داشت. همچنین توجه داشته باشید که تصویری که به سفارت تحویل می دهید نیز باید بیومتریک باشد. در این رابطه نیز نکاتی وجود دارد که به صورت روشن در سامانه سفارت بلغارستان به آن ها اشاره شده است؛

 • در صورتی که شخص دارای نقص عضو باشد نیازی به ثبت اثر تمامی انگشت ها نیست
 • کودکان کم تر از 12 سال نیازی به ثبت اثر انگشت نخواهند داشت
 • سران دولت کشورهای دیگر نیازی به ارائه اثر انگشت نخواهند داشت
 • در صورتی که فرد پیش تر به کشور بلغارستان سفر کرده باشد، نیازی به ثبت اثر انگشت مجدد نخواهد داشت.

کشور بلغارستان یکی از کشور های دیدنی شرق اروپاست و با تسهیل شرایط ورود به این کشور در سال های اخیر، فرصت خوبی را برای یک سفر خاطره انگیز برای شما ایجاد کرده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات، بیش از آنچه در این مقاله به آن اشاره کردیم، در ارتباط با ویزای توریستی بلغارستان با مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *