مهاجرت به کانادا
صفحه اصلی » کشورها » انگلستان » ویزای توریستی انگلستان

ویزای توریستی انگلستانکشور انگلستان را جهت کسب اطلاعات برای ویزای توریستی انگلستان در این مقاله تحلیل میکنیم.برای رسیدن به ویزای توریستی انگلستان این کشور چه از منظر پیشینه تاریخی و فرهنگی خود و چه از منظر طبیعت چشم نواز و فوق­العاده زیبایی که کیلومترها نوار ساحلی، غارهای باستانی، صخره های رویای، شهرهای زیبا و میزبانی از بزرگترین پایتخت اروپا، تنها بخش کوچکی از آن­ها است، همواره به عنوان یک مقصد مهم گردشگری برای گردشگران سراسر دنیا مطرح بوده است. گردشگران ایرانی نیز از دیرباز نسبت به سفر به این کشور زیبا مشتاق بوده­اند. طبیعی است که برای سفر به انگلستان، همچون سفر به سایر کشورهای اروپایی داشتن ویزا الزامی است. نوشتار پیش رو تلاش خواهد کرد تا حد امکان راهنمای مناسبی برای متقاضیان ویزای توریستی انگلستان باشد.

علاوه بر گردش و تفریح، مسایل دیگری همچون، انجام امور پزشکی و درمانی، دیدار با اقوام و دوستان، شرکت در کنفرانس­های علمی، جلسات و یا دوره های آموزشی، حضور در مسابقات ورزشی، حضور در محافل هنری، انجام فعالیت­های تجاری و …، می­تواند بهانه­ای برای دریافت ویزای توریستی انگلستان و در نهایت سفر به این کشور باشد.

انواع مختلف ویزا برای توقف­های کوتاه مدت در انگلستان و دیدن آن کشور وجود دارد، که این بخش به  معرفی مختصر آن­ها می­پردازد:

 • ویزای توریستی استاندارد (Standard Visitor visa):

درخواست این ویزا، می­تواند به جهت یک سفر تفریحی، دیدار با خانواده یا دوستان، فعالیت تجاری، شرکت در مسابقات ورزشی یا رویدادهای خلاقانه یا دریافت خدمات درمانی و پزشکی، باشد. با داشتن این ویزا امکان کار کردن اغلب وجود ندارد اما امکان یک دوره آموزشی، نهایتاً تا 30 روز (البته به شرطی که هدف اصلی سفر نباشد) مقدور است. بیشترین مدت اقامت تا 6 ماه است که هزینه دریافت این ویزا برای این مدت 93 پوند می­شود.

 • ویزای تحصیلی کوتاه مدت (Short-term study visa):

درخواست این ویزا برای گذراندن یک دوره آموزشی کوتاه مدت در کشور انگلستان، صورت می­گیرد. با داشتن این ویزا امکان کار کردن وجود ندارد. نهایت اقامت با این ویزا 6 ماه یا 1 سال است که هزینه برای دوره 6 ماهه، 97 پوند و برای دوره 11 ماهه، 186 پوند است.

 • ویزای ترانزیتی برای عبور از انگلستان (Visa to pass through the UK in transit):

این ویزا برای عبور از انگلستان، در راه کشور دیگر، درخواست می­شود. این که چه مدت امکان اقامت وجود دارد و چقدر هزینه ویزا خواهد شد، بستگی به این دارد که آیا دارنده ویزا از طریق کنترل مرز انگلیس عبور می کند یا خیر؟ اگر از طریق کنترل مرزی عبور کند، مدت اقامتش، 48 ساعت و هرینه آن، 64 پوند می­شود.

 • Permitted Paid Engagement visa:

درخواست این ویزا می­تواند به این دلیل باشد که از شخص به عنوان متخصص در حرفه خودش، برای انجام کاری در انگلستان، دعوت شده باشد. بیشترین مدت اقامت برای این حالت 1 ماه و هزینه آن 93 پوند است.

 • ویزای بازدید کننده به منظور ازدواج (Marriage Visitor visa):

درخواست این ویزا برای حالتی است که شخص قصد دارد در انگلستان ازدواج کند یا برای یک شغل مدنی ثبت نام کند، حتی اگر معمولا نیازی به ویزا برای بازدید از انگلستان ندارد. بیشترین مدت اقامت برای این حالت 6 ماه و هزینه آن 93 پوند است.

 • ویزای والدین فرزندی که tier4 دارد (Parent of a Tier 4 child visa):

درخواست این ویزا مختص والدینی است که فرزند آنها با داشتن ویزای سطح 4 در انگلستان مشغول تحصیل است. نهایت مدت اقامت این ویزا 6 یا 12 ماه است و هزینه آن نیز، 516 پوند می­باشد.

 • دیدار از انگلستان در قالب گروه تور چین(Visit the UK in a Chinese tour group):

این ویزا مخصوص شهروندان چینی است. مدت اقامت آن تا یک ماه و هزینه ویزا برای این میزان اقامت 93 پوند است.

با توجه به اینکه تمرکز اصلی این مقاله بر ویزای توریستی انگلستان است، در اینجا چند نمونه از بایدها و نبایدهای ویزای  Standard Visitor، تشریح شده است:

شرکت در هرگونه فعالیت تجاری، البته بر اساس قوانین بازدیدکنندگان کشور انگلستان، مطالعه و آموزش تا حداکثر 1 ماه (تا آنجاییکه به عنوان هدف اصلی سفر محسوب نشود)، شرکت در یک برنامه مبادله یا بازدید آموزشی (برای افراد زیر 18 سال)، گذر از انگلستان در راه رسیدن به کشور دیگری، همگی جز فعالیت­های مجاز ویزای توریستی انگلستان است. از سوی دیگر انجام کار چه با دستمزد و چه بدون آن، زندگی طولانی در انگلستان، از طریق بازدیدهای مکرر، دریافت وجه عمومی یا خدمات دولتی و ازدواج کردن، جزء موارد ممنوع در این ویزا هستند.

اگر فردی برای مدت طولانی به طور مرتب از انگلیس بازدید می کند، می تواند برای یک ویزای استاندارد طولانی مدت به مدت 2، 5 یا 10 سال، درخواست دهد. در هر بازدید امکان ماندن حد اکثر تا 6 ماه وجود دارد. هزینه یک ویزای استاندارد 93 پوند است اما این هزینه برای ویزا­های 2، 5 و 10 سال به ترتیب برابر با 350، 636 و 798 پوند است.

شایستگی­های مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی استاندارد عبارتند از:

 • ترک انگلستان در پایان دوره مجاز.
 • توانایی پرداخت هزینه­های خود و اطرافیان در زمان بازدید.
 • توانایی پرداخت هزینه­های سفر بازگشت خود و اطرافیان.
 • شخص مجاز توسط قوانین بازدید کننده­ها، باید توانایی اثبات مدارک کسب و کار یا فعالیت های دیگری را که می خواهد در انگلستان انجام دهد، داشته باشد.

شخصی که خواهان ویزای استاندارد طولانی مدت است، باید بتواند اثبات کند که صرفاً برای به عنوان مثال، تعطیلات، شرکت در جلسه، دیدن خانواده و … به انگلستان باز می­گردد و در پایان هر دوره قصد ترک آن­جا را دارد.

چنانچه فرد متقاضی زیر 18 سال سن دارد علاوه بر دارا بودن شرایط عمومی مانند سایرین، نیازمند داشتن رضایتنامه والدین است. همینطور اگر تنها سفر می­کند، نیاز است والدین نسبت به فراهم کردن اطلاعات کامل تماس، محل مناسب اقامت، توضیح کامل رابطه فردی که به دنبال او می­آید و آدرس دقیق محل اقامتش، اقدام نمایند. اگر هم فرد بزرگسالی همراه متقاضی زیر 18 سال سن، حضور دارد، باید مشخصات کامل او در فرم درخواست ویزا و نامش در خود ویزا باشد. در اینصورت از ورود فرد بدون حضور بزرگسال همراه ممانعت خواهد شد.

مدارکی که برای دریافت ویزا باید ارائه شود:

 • پاسپورت.
 • وجود صفحه خالی در پاسپورت در هر دو سمت برای ویزا.
 • ترجمه هر مدرک مورد نیازی که به زبان انگلیسی نیست.
 • کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه
 • دو قطعه عکس۵*۳ یا ۵*۴ با زمینه‌ی سفید و تمام رخ
 • پرینت گردش حساب
 • رزرو هتل در انگلستان
 • رزرو بلیط رفت و برگشت
 • اصلمدرک شغلی مانند گواهی اشتغال به کار، پروانه کسب، مدارک دانشجویی، حکم و کارت بازنشستگی و…
 • سند ملکی، در صورت موجود بودن
 • در صورت داشتن دعوتنامه، همراه داشتن اصل یا کپی آن
 • در صورت متاهل بودن، همراه داشتن سند ازدواج
 • گرفتن وقت از سفارت انگلستان و تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزا

متقاضیان گردشگری در کشور انگلستان برای کسب اطلاعات تخصصی تر در رابطه با شرایط سفر و اخذ ویزای توریستی انگلستان می توانند با کمک  کارشناسان وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت که از بهترین موسسات اعزام گردشگر به انگلستان است و در این امرسابقه درخشان دارد به راحتی و در کمترین زمان ویزای توریستی انگلستان را دریافت کنند. جهت پرسش سوال و کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

لازم به ذکر است موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت جزو بهترین موسسات حقوقی کشور می باشد، این موسسه آماده پاسخگوی و مشاوره تلفنی (رایگان) و حضوری به شما دوست و هموطن عزیز و انجام کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و همراهی در تمامی مراحل اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل را دارد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *