شرایط هلند

هزینه زندگی در کشور هلند

هزینه زندگی در کشور هلند

هلند کشوری در شمال غربی اروپاست که در لیست 20 اقتصاد قدرتمند در جهان قرار دارد. مردم این کشور از امکانات رفاهی بسیار مناسبی برخوردار هستند. هزینه زندگی در کشور هلند در شهرهای مختلف این کشور متفاوت است. این کشور دارای جمعیتی برابر با 17 میلیون نفر است و بیشترین تراکم جمعیت در شهرهای روتردام، آمستردام و لاهه مشاهده می گردد. نرخ بیکاری در هلند 1.2% گزارش شده است و اقتصاد این کشور نقش موثری در اقتصاد اروپا دارد. مردم این کشور به زبان هلندی که شاخه ای از زبان آلمانی است صحبت می نمایند.  گل های لاله و آسیاب های بادی کشور هلند از شهرت جهانی برخوردارند و علاوه بر این دیگر جاذبه های گردشگری در این کشور موجب جذب گردشگران بسیاری به این کشور شده است.

آمستردام پایتخت این کشور است و هزینه زندگی در کشور هلند در این شهر نسبت به دیگر شهرها گران تر است. هلند از دانشگاه های معتبری برخوردار است که سالانه دانشجویان بین المللی زیادی را در رشته ها و مقاطع مختلف پذیرش می نمایند. هزینه تحصیل در هلند بسته به رشته و مقطع تحصیلی دانشجویان متفاوت است و بطور میانگین شهریه تحصیلی دانشجویان در این کشور بین 2000 تا 15000€ (یورو) در سال تخمین زده شده است. البته دانشجویان می بایست هزینه هایی را بابت مخارج زندگی خود در این کشور نیز در نظر داشته باشند. کارشناسان خبره موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اطلاعات مفید و جامعی در زمینه بهترین گزینه های مهاجرتی در اختیار متقاضیان عزیز قرار می دهند.

بررسی هزینه زندگی در کشور هلند

بطور طبیعی هزینه زندگی در کشور هلند در شهرهای کوچک این کشور نسبت به شهرهای بزرگ تر و پرجمعیت تر، کمتر است. البته افراد در شهرهای بزرگ با فرصت های شغلی بیشتری روبرو هستند. میزان دستمزد و حقوق با توجه به هزینه زندگی به نسبت به میانگین جهانی کم است. بیشترین هزینه زندگی در کشور هلند مربوط به هزینه های اقامت و اجاره آپارتمان ها می باشد. مهاجرینی که از توانائی مالی برای خرید خانه برخوردار هستند با خرید ملک می توانند هزینه های زندگی خود را به نسبت زیادی کاهش دهند. اکثر مهاجرین در هلند در شهرهای آمستردام و لاهه سکونت دارند.

شهرهای زیر از جمله بهترین شهرهای کشور هلند برای زندگی معرفی شده اند:

  • آمستردام
  • اوترخت
  • هارلم

هزینه زندگی در شهر آمستردام (پایتخت هلند)

همانطور که در مقدمه ذکر شد آمستردام پایتخت و یکی از گرانترین شهرهای کشور هلند است. البته پایتخت سیاسی کشور هلند شهر لاهه بشمار می رود. با توجه به اینکه قیمت اجاره در این شهر اکثر افراد بدنبال محل اقامتی در حومه های این شهر هستند. طبق آمارهای بدست آمده هزینه زندگی در شهر آمستردام در مقایسه با شهرهای مادرید و مونیخ به ترتیب 36% و 16% بیشتر و نسبت به شهرهای لندن و نیویورک 17% و 23% ارزانتر برآرود شده است. با توجه به اجاره بهای آپارتمان ها در این شهر تقریباً 20% از دانشجویان که در دانشگاه های این شهر مشغول به تحصیلند، جهت کاهش هزینه های زندگی خود در خوابگاه های دانشجویی این اقامت دارند. هزینه زندگی دانشجویی در این شهر 300 تا 700€ (یورو) تخمین زده شده است.

هزینه های زندگی در شهر لاهه

با توجه به اینکه شهر لاهه پایتخت سیاسی هلند است، اکثر سفارتخانه ها، دیوان بین المللی دادگستری و برخی از سازمان های غیر دولتی و دولتی در این شهر واقع شده اند. کیفیت زندگی در این شهر در سطح بالایی قرار دارد و هزینه زندگی در لاهه نسبت به برخی از دیگر شهرهای این کشور گرانتر است. هزینه زندگی در این شهر 23% و 13% گرانتر از شهرهای مادرید و برلین و 10%، 25% و 30% به ترتیب نسبت به شهرهای پاریس، لندن و نیویورک برآورد شده است. هزینه زندگی دانشجویان در هلند 10500€ (یورو) در سال تخمین زده شده است. در تمامی شهرهای هلند مدارس بین المللی در دسترس هستند و هزینه های تحصیل در این مدارس 5000 تا 15000€ (یورو) تخمین زده شده است.

بررسی ریز هزینه زندگی در کشور هلند

بررسی ریز هزینه زندگی در کشور هلند

همانطور که می دانید مخارج افراد بسته به سطح زندگی آنها دارد. ما برخی از ریز هزینه ها را در جدول زیر نشان داده اییم:

سوپر مارکت هزینه به € (یورو)
شیر (یک لیتر) 90/0
برنج (10 کیلو گرم) 25
سیب (یک کیلو گرم) 02/2
پرتغال (یک کیلو گرم) 21/1
موز (یک کیلو گرم) 81/1
پیاز (یک کیلو گرم) 30/1
گوشت قرمز 12 تا 12
سینه مرغ 5/3
یک فنجان قهوه 2
یک وعده غذا در رستوران معمولی 8

همچنین هزینه اجاره بها در هلند به قرار زیر است:

آیتم هزینه به € (یورو)
اجاره یک خانه مستقل 420
زندگی دانشجویی با هم اتاقی 572
زندگی در خوابگاه های دانشجویی 350

و در ادامه هزینه های حمل و نقل در هلند به شرح زیر است:

حمل و نقل هزینه به € (یورو)
بلیط تک سفره آزاد 2
بلیط تکی اتوبوس (کارت های اعتباری) 1
تاکسی های شهری 5
دوچرخه دست دوم 70

مزایا و معایب زندگی در هلند

هلند کشوری زیبا و با جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد. افراد زیادی به طرق مختلف از جمله کار، تحصیل، ازدواج و یا سرمایه گذاری در هلند اقامت این کشور را اخذ و به هلند مهاجرت می نمایند. از آنجائیکه هلند یکی از کشورهای اروپایی و از کشورهای شینگن می باشد افراد با اخذ ویزای این کشور امکان تردد و سفر به دیگر کشورهای شینگن را نیز خواهند داشت. افراد با اخذ اقامت موقت هلند به طرق مختلف می توانند اقامت دائم و سپس تابعیت این کشور را اخذ نمایند.

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده زندگی در هلند با مزایای زیر همراه است:

  • کیفیت بالای آموزشی موسسات و مراکز آموزشی در هلند
  • کشوری کوچک و مناسب برای تفریح و گردشگری
  • امکان بهره مندی از خدمات بهداشتی رایگان

در مقابل مزایای فوق زندگی در هلند با معایبی همچون مالیات بالا، کمبود مسکن و هزینه بالای قیمت خودرو در این کشور مواجه است. متقاضیان مهاجرت به هلند و دیگر کشورهای اروپایی و جهت آگاهی از شرایط زندگی در دیگر کشورها می توانند با کارشناسان مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و از پیشنهادات مفید مهاجرتی این مجموعه آگاهی یابند.

3 دیدگاه برای “هزینه زندگی در کشور هلند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *