مهاجرت کاری مجارستان

هزینه ویزای کار مجارستان

هزینه ویزای کار مجارستان

افرادی که متقاضی کار در مجارستان هستند ضرورت دارد که از میزان هزینه ویزای کار مجارستان نیز اطلاعات کاملی داشته و آگاه باشند. این مقاله مختص همین موضوع از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تنظیم و تدوین گردیده است که شما را به خواندن آن دعوت می نماییم. متقاضیانی که دارای اقامت مجارستان یا اتحادیه اروپا نبوده اما در این کشور به فعالیت شغلی مشغولند، بایستی اجازه کار دریافت نمایند. بنابراین برای این امر، بایستی قرارداد شغلی از سوی کارفرما برای فرد متقاضی انعقاد و ارسال گردد. اما افرادی که از اتباع اتحادیه اروپا بوده و در مجارستان کار می کنند، به ویزای کار نیاز نیاز نداشته و می توانند به کار خود در مجارستان ادامه دهند. لازم است بدانید در این مورد استثنا وجود دارد که می توان به نظامیان غیر اروپایی اشاره نمود. آنان به عنوان مدیر در کسب و کار مشغول فعالیت هستند.

بررسی هزینه ویزای کار مجارستان

برای ویزای کار مجارستان باید هزینه ویزای کار مجارستان پرداخت گردد. این هزینه ها به شرح ذیل هستند:

پارامترهزینه به یورو
دریافت مجوز کار و اخذ اقامت€900
دریافت کارت امنیت اجتماعی€100
افتتاح حساب بانکی€100
دریافت شماره مالیاتی هزینه ای€100
پست مدارک به مجارستان€200
هزینه مربوط به سفارت کشور مجارستان€60
هزینه های زندگی در مجارستان€500 الی 700€

مدارک لازم و هزینه ویزای کار مجارستان

در رابطه با هزینه ویزای کار مجارستان قصد داریم در مورد مدارکی که برای دریافت ویزای کار مجارستان لازم است صحبت کنیم. شخص متقاضی کار در مجارستان بایستی در ابتدا ویزای کار مجارستان را دریافت نماید. مدارک لازم برای اخذ ویزای کار به شرح زیر بوده که باید تهیه و ارائه گردد:

 • تکمیل و ارائه فرم درخواست ویزای مجارستان همراه با کپی آن
 • تعداد 2 قطعه عکس به صورت پاسپورتی
 • ارائه گذرنامه دارای اعتبار به مدت حداقل 6 ماه و همچنین دارای حداقل دو صفحه خالی
 • گواهی بیمه ویزای مسافرتی به مبلغ حداقل 30000€ (یورو) جهت پوشش
 • رزرو بلیت هواپیما با مشخص نمودن تاریخ و شماره پرواز
 • مدارکی دال بر رزرو هتل جهت اقامت در این کشور
 • اثبات وضعیت مدنی مانند سند ازدواج، سند طلاق، فوت همسر و سایر
 • اثبات تمکن مالی و توانایی پرداخت هزینه های اقامت در مجارستان
 • ارائه مدارک و سوابق تحصیلی ترجمه شده به زبان مجارستانی
 • ارائه اجازه کار در مجارستان

مدارک لازم و هزینه ویزای کار مجارستان

اقامت در مجارستان

فردی که از طریق دریافت ویزای کاری به کشور مجارستان مهاجرت می کند، در ابتدا به صورت ویزای موقت به مدت 1 سال برای وی صادر می گردد. اما چنانچه قادر باشد در مجارستان به صورت مستمر و پیوسته به فعالیت شغلی بپردازد، می تواند پس از گذشت 4 الی 5 سال اقامت دائم این کشور را بگیرد. مشروط بر این که کلیه مالیات ها به موقع پرداخت از سوی وی پرداخت گردد. اگر ابهامی در این خصوص و در مورد موضوع مقاله هزینه ویزای کار مجارستان دارید، با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید.

چنانچه در شرکت خود، کارمند آن شرکت هستید، بایستی مدارک ذیل را داشته باشید:

 • تصویر مجوز کسب و کار
 • نامه و گردش حساب بانکی 6 ماهه آخر
 • پرداخت مالیات بر درآمد

مدارک لازم پس از استخدام متقاضی:

 • ارائه قرارداد کاری فی مابین کارفرما و فرد متقاضی
 • گردش حساب بانکی 6 ماهه آخر
 • گواهی عدم اعتراض از سوی کارفرما
 • فرم پرداخت مالیات بر درآمد یا گواهی آن که در حقوق و دستمزد محاسبه گردیده باشد.

روش ‌های اخذ دعوتنامه کاری از مجارستان

قبلا اشاره شد که افرادی که دارای دعوت نامه کاری از سوی کارفرمای مجارستانی هستند، شانس بیشتری برای دریافت ویزای کار دارند. این دعوت نامه از دو روش برای متقاضی قابل دستیابی است:

 1. از طریق آگهی مشاغل مورد نیاز از سوی کارفرما: این روش برای اخذ ویزای کار دشوار است. چراکه پروسه ای دارد که به ندرت می توان در آن موفق گردید. چنانچه در مدت 3 ماه انتشار آگهی در مجارستان توسط کارفرما شخصی برای اخذ شغل مورد نظر یافت نشد، همین آگهی را در اتحادیه اروپا به مدت 3 ماه دیگر منتشر می نماید. در صورتی که باز هم هیچ فردی مراجعه ننمود، می تواند از نیروی کار خارجی استفاده نماید. در صورتی که نیروی کار خارجی مورد تایید کارفرما قرار گیرد، وی دعوت نامه شغلی برای انجام فعالیت کاری در مجارستان را برای متقاضی ارسال می نماید.
 2. از طریق تحصیل در مجارستان: این روش بهترین روش اخذ ویزای کار است. بدین صورت که دانشجویانی که در مجارستان مشغول تحصیل هستند، اجازه کار ضمن تحصیل را دارند. بنابراین می توانند همزمان با ادامه تحصیل، به فعالیت شغلی به صورت پاره وقت بپردازند. چنانچه پس از فارغ التحصیلی تصمیم به کار در این کشور را داشته باشند، مجاز هستند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری در مجارستان تبدیل نموده و مشغول کار شوند.

دستمزد و هزینه ویزای کار مجارستان

کار در کشور مجارستان و حقوق دریافتی برای آن به متقاضیان امکان زندگی در این کشور را می دهد. متقاضیان با بررسی این فاکتور می توانند از مهاجرتی آگاهانه برخوردار شوند. درآمد کارکنان در این کشور بر اساس تجربه آن ها ازایش می یابد. میزان تاثیر تجربه کاری در این کشور بر درآمد کارکنان ذیلا برررسی شده است.

افزایش حقوق بر اساس تجربه کاری در مجارستان

میزان حداقل حقوق دریافتی کار در مجارستان در سال 2023 میلادی برای هر فرد شاغل در این کشور 541€ (یورو) به صورت ماهیانه است. این مبلغ به طور سالیانه مبلغی معادل 5336€ (یورو) تخمین زده می شود. ضمن این که فرد کلیه 12 ماه در یک سال را حقوق دریافت کند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت می تواند بهترین مشاوره حقوقی را در زمینه مهاجرت به مجارستان و همچنین هزینه ویزای کار مجارستان به شما متقاضیان گرامی ارائه نماید. بدین ترتیب می توانید برای مهاجرت به این کشور بهترین انتخاب را داشته باشید. کسب مشاوره های حقوقی و تخصصی از طریق مراجعه به صورت حضوری و تماس تلفنی رایگان میسر خواهد بود.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *