شرایط ایسلند

هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند

هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند

ایسلند کشوری اروپایی و با مساحت103 هزار کیلومتر می­باشد. این کشور در سال 2008 با بحران اقتصادی شدیدی روبرو گردید. ما در این مقاله قصد بررسی هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند را داریم. این کشور نسبت به کشورهای مجارستان و پرتقال بزرگتر و نسبت به کره جنوبی کوچکتر می­باشد.

درباره کشور ایسلند

آب وهوا در کشور ایسلند به گونه ایی است که در فصول تابستان دارای آب و هوای بسیار گرم و زمستانهای سردی دارد. در این کشور آتشفشان ها را می­توان بطور مستقیم مشاهده نمود. بطور کلی در این کشور 300 چاه بخار وجود دارد که این کشور از آنها برای تولید برق انرژی استفاده می­نماید.

کشور ایسلند همچنان دارای دریاچه های بسیاری است که می­توان پنگوئن ها را بطور مستقیم در کنار این دریاچه ها مشاهده نمود. همانطور که می­دانید هزینه های زندگی افراد با یکدیگر متفاوت است و این بستگی به سطح زندگی افراد و این که در کدام مکان زندگی می­نماید بستگی دارد. از عزیزانی که قصد آگاهی از هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند را دارند، دعوت می­نمائیم تا این مقاله را به دقت مطالعه نمایند.

هزینه زندگی در ایسلند و ریکیاویک

پایتخت کشور ایسلند شهر ریکیاویک می­باشد. افرادی که به این کشور مهاجرت می­نمایند بهتر است بدانند هزینه های زندگی در این شهر بطور متوسط حدود180550 کرونا در ماه است. البته میزان این مبلغ بستگی به نوع زندگی افراد دارد.

برآورد هزینه های زندگی در ایسلند

مسکن حد(کرونای ایسلند) حد بالا(کرونای ایسلند)
آپارتمان های شخصی (یک خوابه) 70000-
خورد وخوراک 44000- 88000-
تفریح احتمالا جزء اجاره است 15000-
تلفن و اینترنت 3000- 10000-
وسایل حمل ونقل عمومی 6300- 10900-
مجموع 119300- 323900-

هزینه های پرداختی

هزینه هایی که در جدول زیر نشان داده شده است ممکن است برای افراد مختلف متفاوت باشد.

هزینه تخمین هزینه (کرونای ایسلند)
هزینه صدور اقامت، مدارک و ویزا 12000- تا 35000-
هزینه مسکن یک تا دوماه پیش پرداخت اجاره بها
هزینه رفت و آمد به فرودگاه 1950-
هزینه یک شب ماندن در هتل 4000- تا 12000-
وسایل خانه(فنجان، ظروف و…) 4000- تا50000-
کتب درسی و هزینه ترم 35000- تا 60000-
مجموع 56950- تا158950-

سایر هزینه های زندگی در ایسلند

یک فنجان قهوه 350- تا 600-
یک لیوان آب جو (نیم لیتری) 800- تا 1200-
شام (رستوران) 4000- تا 10000-
بلیط سینما 1200- تا 1400-
عضویت باشگاه (هرماه) 890- تا12900-
تاکسی( در شهر ریکیاویک) 1500- تا 5000-
استخر شنا( یک جلسه) 900 کرونا

هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند

افراد زیادی علاقمند به مهاجرت به کشور ایسلند می­باشند. زیرا در این کشور هزینه های تحصیل رایگان می­باشد و وضعیت کار در این کشور مناسب است. افراد زیادی از طریق کار در ایسلند اقامت این کشور را کسب نموده اند. هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند در مقایسه با کشور سوئد بسیار مناسب تر می­باشد.

بطوریکه هزینه های زندگی در ایسلند را 970 یورو در ماه تخمین زده اند که این هزینه در برابر هزینه زندگی که درسوئد که برابر با 1100 یورو می­باشد مناسب تر است. هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند در شهرهای مختلف با یکدیگر متفاوت است. هزینه های زندگی در شهر ریکیاویک پایتخت این کشور بالاتر از سایر شهرهای این کشور می­باشد.

تحصیل در دانشگاههای این کشور بصورت رایگان است و دانشجویان تنها بایستی هزینه اجاره خوابگاه و هزینه ثبت نام خود در دانشگاه ها را بپردازند. دانشگاههای کشور ایسلند به دانشجویان خوابگاههایی را جهت اقامت در اختیارشان قرار می­دهد اما دانشجویان باید اجاره بهای این خوابگاهها را پرداخت نمایند. هزینه های اجاره در دانشگاه های خصوصی بخصوص دانشگاه ریکیاویک نسبت به سایر دانشگاهها بیشتر است.

آموزش عالی در ایسلند چگونه می­باشد؟

در کشور ایسلند تنها 7 مرکز تحصیلات عالی وجود دارد. زیرا جمعیت  دانشجویان این کشور نیز محدود می­باشد. دانشگاه ایسلند و ریکیاویک بزرگترین دانشگاههای این کشور هستند. در دانشگاه ایسلند 13000 دانشجو مشغول به تحصیل می­باشد. دانشگاههای فوق الذکر هر دو در پایتخت ایسلند و در شهر ریکیاویک واقع گردیده اند. این دانشگاهها رشته های تحصیلی زیادی را هر ساله ارائه می­نمایند.

از دیگر دانشگاههای کشور ایسلند میتوان دانشگاه آکوریری، دانشگاه بیفروست و دانشگاه کشاورزی ایسلند را نام برد. کشور ایسلند از کسانی که از طریق مهاجرت تحصیلی به این کشور سفر می­نمایند استقبال گرمی ­می­نماید. به همین منظور اکثر دانشگاهها تدریس به زبان انگلیسی ارائه می­گردد. ناگفته نماند دانشگاههای دولتی در این کشور برای تمامی افراد به صورت رایگان می­باشد. ولی دانشجویان باید هزینه های ثبت نام در دانشگاهها را پرداخت نمایند.

تحصیل در دانشگاههای خصوصی رایگان نیست و دانشجویان باید برای تحصیل در این  دانشگاهها شهریه پرداخت نمایند. شهریه دانشگاههای خصوصی بسته نوع دانشگاه با یکدیگر متفاوت هستند.

هزینه تحصیل و ثبت نام در دانشگاههای ایسلند چگونه است؟

دانشجویان جهت ثبت نام در دانشگاههای ایسلند باید مبلغی حدود75000 کرونا به دانشگاه پرداخت نمایند. همچنین دانشجویانی که در رشته های وایکینگ ها و اسکاندیناوی به تحصیل در دانشگاههای کپنهاگ و آرهوس مشغولند نیز تنها هزینه ثبت نام را به دانشگاه پرداخت می­نمایند. همانطور که پیش تر بیان نمودیم دانشجویان برای تحصیل در دانشگاههای خصوصی ایسلند ملزم به پرداخت شهریه هستند. متوسط شهریه دریافتی در دانشگاههای خصوصی 45000-8000 کرونا برآورد شده است.

هزینه درخواست پذیرش تحصیلی چگونه است؟

دانشجویان پس از اینکه درخواست پذیرش به دانشگاههای ایسلند دادند باید هزینه ایی را بابت بررسی پرونده خود به این دانشگاهها پرداخت نمایند. هزینه بررسی پرونده دانشجویانی که خارج از اتحادیه اروپا  ومنطقه تجارت آزاد اروپا به دانشگاههای ایسلند برابر با 50 یورو معادل با 8000 کرونای ایسلند می­باشد. در ضمن پرداخت این وجه تنها از طریق ویزا کارت، مستر کارت امکان پذیر می­باشد. همچنان در صورتی که دانشگاه با درخواست دانشجو موافقت ننماید این هزینه قابل برگشت نمی­باشد.

افرادی که قصد ادامه تحصیل در کشور ایسلند را دارند با سوالاتی رو برو می­شوند از جمله:

  • هزینه های زندگی برای افرادی که با اعضای خانواده خود به این کشور مهاجرت می­نمایند چگونه است؟
  • آیا شهریه های تحصیلی در دانشگاههای خصوصی در رشته های مختلف با یکدیگر متفاوت است؟
  • شرایط دریافت اقامت و تابعیت کشور ایسلند چگونه است؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان می­باشد. جهت اطلاعات بیشتر و مشاوره در زمینه هزینه های تحصیل و زندگی در ایسلند می­توانید با این موسسه ارتباط برقرار نمائید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *