شرایط آرژانتین

هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین

هزینه تحصیل و زندگی در کشور آرژانتین

هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین یکی از مهم ترین مواردی می باشد که متقاضیان و دانشجویانی که می خواهند از طریق روادید تحصیلی به این کشور مهاجرت کنند در نظر داشته باشند؛ زیرا در صورتی که متقاضی از هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین آگاه نباشد، دچار مشکلات جدی خواهد شد و شما عزیزان اگر قصد دارید تا از هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین مطلع شوید، می توانید با هماهنگی های قبلی به دفتر موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کنید.

کشور آرژانتین یکی از کشور های لاتین می باشد که دانشگاه های با کیفیت زیادی در این کشور تاسیس شده اند و هر ساله دانشجویان و متقاضیان زیادی برای تحصیل به این کشور مهاجرت می کنند و سپس بعد از تحصیل اقدام به کسب تابعیت و اقامت کشور آرژانتین می کنند. اکثر مردم کشور آرژانتین و افرادی که مقیم این کشور هستند و در آرژانتین سکونت دارند، به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و در صورتی که متقاضیان خارجی بخواهند برای زندگی، تحصیل یا کار به این کشور مهاجرت کنند، باید زبان اسپانیایی را حتما یاد بگیرند تا بتوانند با مردم این کشور لاتین ارتباط برقرار کنند.

لازم به ذکر است که مهاجرت به آرژانتین نیز از راه های مختلفی امکان پذیر می باشد و این راه ها و روش های مهاجرتی به صورت زیر میباشند:

  • تحصیل.
  • سرمایه گذاری.
  • کار.
  • ازدواج.

هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین

تحصیل در کشور آرژانتین

تحصیل در آرژانتین در سه دوره ی تحصیلی در مراکز تحصیلی مختلف انجام می شود:

  • تحصیلات ابتدایی
  • تحصیلات متوسطه
  • تحصیلات دانشگاهی

افرادی که از شش تا چهارده سال سن دارند، باید در دوره ی ابتدایی در مدارس مربوطه مشغول به تحصیل شوند و تحصیل در این دوره اجباری می باشد بعد از پایان دوره ی اول، متقاضیان می توانند وارد دبیرستان های کشور آرژانتین شوند و به مدت چهار الی پنج سال در این دوره مشغول به تحصیل شوند و سپس مدرک دیپلم و یا فوق دیپلم دریافت کنند.

برای ورود به دانشگاه های کشور آرژانتین، متقاضیان باید مدرک دیپلم و یا فوق دیپلم خود را به همراه ریز نمرات آن ارائه دهند و به یاد داشته باشید که ورود به دانشگاه های کشور آرژانتین نیازی شرکت در آزمون ورودی نیست و مدت تحصیل در دانشگاه ها بستگی به رشته و دوره ی تحصیلی دانشجو دارد. دانشگاه های کشور آرژانتین به دو بخش خصوصی و دولتی تقسیم می شوند و متقاضیان در صورتی که بخواهند در دانشگاه های خصوصی مشغول به تحصیل شوند، علاوه بر پرداخت هزینه های سکونت، باید توان پرداخت هزینه های تحصیلی و شهریه را نیز داشته باشند؛ زیرا هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی هر کشوری بالاتر از هزینه ی تحصیل در دانشگاه های دولتی می باشد.

تحصیلات دانشگاهی

تحصیلات دانشگاهی در کشور آرژانتین به سه دوره لیسانس، فوق لیسانس و دکترا تقسیم می شوند و در صورتی که متقاضیان دوره ی اول را سپری کنند و مدرک لیسانس را کسب کنند، می توانند وارد دوره ی فوق لیسانس شوند. دوره ی فوق لیسانس حداقل از دو الی سه سال به طول می انجامد و متقاضیان با پایان این دوره می توانند وارد دوره ی دکترا شوند.

دوره ی دکترا از پروژه های تحقیقاتی تشکیل می شود و متقاضیان برای مهاجرت تحصیلی به آرژانتین و تحصیل در این دوره باید روادید تحصیلی آرژانتین را کسب کنند. قبل از ورود به دانشگاه های کشور آرژانتین و مهاجرت به این کشور، می توانید با یاری متخصصان موسسه سفیران سروش سعادت از هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین به صورت کامل مطلع شوید.

مخارج زندگی در کشور آرژانتین

مهاجرت به آرژانتین و اقامت در این کشور همانند مهاجرت به سایر کشور های جهان همراه با مخارج و هزینه های مختلفی می باشد که متقاضیان باید از این هزینه ها مطلع باشند و توان مالی کافی برای پرداخت آن ها را داشته باشند تا مجبور به بازگشت به کشور خود نشوند. در این بخش به ریز هزینه های زندگی در کشور آرژانتین اشاره می شود:

هزینه های خوراک

هزینه مورد
یازده و نیم دلار یک وعده خوراک در رستوران ارزان
چهل و دو دلار یک وعده خوراک در رستوران معمولی (دو نفر)
هفت دلار یک عدد مک دونالد
سه دلار و پنجاه سنت یک فنجان کاپوچینو
یک و نیم دلار 300 سی سی نوشابه
یک و نیم دلار 300 سی سی آب معدنی

خرید از سوپر مارکت

قیمت مورد
یک دلار و بیست سنت یک لیتر شیر
یک دلار و شصت سنت یک قرص نان فرانسوی
یک دلار و هشتاد سنت یک کیلو برنج
دو دلار و بیست سنت یک شانه تخم مرغ
هشت دلار و هفتاد و پنج سنت یک کیلو پنیر محلی
شش دلار و پنج سنت یک کیلو گوشت سینه
نه دلار و هفده سنت یک کیلو گوشت ران
دو دلار و بیست سنت یک بسته سیگار

قیمت میوه و سبزیجات

قیمت مورد
۳.۶۰ دلار یک کیلو سیب
۲.۸۶ دلار یک کیلو موز
۱.۳۵ دلار یک کیلو پرتقال
۲ دلار یک کیلو گوجه
۱ دلار یک کیلو سیب زمینی
۱.۳۱ دلار یک کیلو پیاز

هزینه رفت و آمد و وسائل نقلیه

هزینه مورد
چهل و سه سنت بلیط مترو
یک دلار و پنجاه و شش سنت تاکسی
یک دلار و یست و پنج سنت تاکسی تا یک کیلومتر
بیست دلار تاکسی تا یک ساعت انتظار

هزینه تفریح و ورزش

هزینه مورد
چهل دلار در ماه اشگاه بدن سازی
هشت و نیم دلار بلطی سینما

پوشاک

قیمت مورد
نود و پنج دلار یک شلوار جین
شصت و شش دلار یک دست لباس ورزشی
صد و شش دلار یک جفت کفش نایک
صد و بیست دلار یک جفت کشف چرمی مردانه

هزینه ی سکونت

هزینه مورد
چهارصد و بیست دلار جاره آپارتمان ۱ خوابه در مرکز شهر
سیصد و سی دلار اجاره آپارتمان ۱ خوابه در حومه شهر
هشتصد و پنجاه دلار اجاره آپارتمان ۳ خوابه در مرکز شهر
ششصد و پنجاه دلار اجاره آپارتمان ۳ خوابه در حومه شهر
دو هزار و هفتصد دلار یمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر
دو هزار دلار قیمت هر متر مربع آپارتمان در حومه شهر

هزینه های تحصیلی و دانشجویی

به طور کلی همانطور که می دانید هزینه های تحصیل در یک کشور به دانشگاه های آن کشور بستگی دارد و هزینه ی زندگی و سکونت نیز به روش زندگی متقاضیان بستگی دارد؛ اما به طور کلی دانشجویان در کشور آرژانتین می توانند سالانه با پنج هزار دلار آمریکا زندگی خوبی داشته باشند. تحصیل در دانشگاه های کشور آرژانتین رایگان است اما برخی از دانشگاه های کشور آرژانتین برای دانشجویان خارجی هزینه هایی در نظر گرفته اند که این هزینه تقریبا از دو الی پنج هزار دلار در سال می باشد. در دانشگاه های خصوصی دانشجویان باید شهریه پرداخت کنند و شهریه های دانشجویی در این دانشگاه ها از پنج هزار دلار شروع می شود و تا بیست هزار دلار ادامه دارد و مقدار شهریه بستگی به رشته و دوره دانشجویی دارد.

کلام پایانی

به طور کلی تحصیل در کشور آرژانتین با مزایای زیادی همراه می باشد و شما عزیزان برای تحصیل در این کشور بهتر است از هزینه تحصیل و زندگی در آرژانتین حتما آگاه باشید. در صورت نیاز برای انجام امور مهاجراتی خود می توانید با مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و کارشناسان ما با کمال میل و با افتخار آماده ی انجام امور مهاجرتی شما عزیزان می باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *