مهاجرت تحصیلی مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

هزینه تحصیل در مجارستان

یکی از روش های مهاجرت به کشور مجارستان و اخذ اقامت از این کشور تحصیل در دانشگاه ها مجارستان می باشد.هزینه تحصیل در مجارستان و همین طور هزینه های زندگی در این کشور مقرون به صرفه و ارزان قیمت می باشد. به همین دلیل متقاضیان زیادی هر ساله به این کشور مهاجرت می کنند و ویزای تحصیلی مجارستان را دریافت م کنند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در مقاله پیش رو در ارتباط با هزینه تحصیل در مجارستان در سال 2019 مطالبی را در اختیار شما متقاضیان محترم قرار داده است. برای مطالعه بیشتر در رابطه با اقامت این کشور می توانید مقاله ( شرایط اقامت مجارستان ) را مطالعه نمایید.

کشور مجارستان

کشور مجارستان کشوریست دموکراتیک و جمعیت این کشور بیش از ده میلیون نفر می باشد. شهر های مهم این کشور پچ، سگد، بوداپست، کچکمت می باشند که شهر بزرگ بوداپست به عنوان پایتخت کشور مجارستان انتخاب شده است. جمعیت این شهر بزرگ حدودا 2 میلیون نفر می باشد. در کشور مجارستان معتبر ترین دانشگاه ها قرار دارد و شرایط نسبتا راحتی برای تحصیل در دانشگاه ها این کشور در نظر گرفته شده است. کشور مجارستان از نظر امنیت در رتبه خوبی قرار دارد و میزان جرم و جنایت و کلاهبرداری در این کشور درصد کمی دارد. در دانشگاه های این کشور رشته ها مختلف تحصیلی تدریس می شود، رشته هایی مثل پزشکی، دندان پزشکی، دارو سازی، دامپزشکی، مهندسی و … .

این کشور با مبالغی که از اسکان دانشجویان به دست می آورد به دنبال افزایش تجهیزات دانشگاهی و ارتقاء سطح آموزشات می باشد. این کشور در منطقه شنگن قرار دارد و همچنین عضو اتحادیه اروپا می باشد و این خود جزء مزیت های این کشور محسوب می شود. با اینکه کشور مجارستان عضو اتحادیه اروپا می باشد، ولی واحد پول رایج در این کشور یورو نمی باشد. واحد پول این کشور فورینت با حرف اختصاصی FT می باشد، هر 330 فورینت برابر است با 1 دلار و هر 240 فورینت برابر است با 1 یورو.

شهریه برخی از دانشگاه ها در کشور مجارستان

شهریه های دانشگاهه های کشور مجارستان به قرار زیر می باشد :

 • شهریه دانشگاه علوم پزشکی سملوایز در شهر بوداپست مبلغی بین 5000 تا 8000 یورو می باشد؛
 • شهریه دانشگاه علوم پزشکی پچ حدودا 7000 یورو می باشد؛
 • شهریه در نظر گرفته شده برای دانشگاه علوم پزشکی آلبرت مبلغی بین 4000 تا 10000 یورو می باشد؛
 • شهریه دانشگاه دبرسن با توجه به رشته فرد مبلغی بین 4000 تا 8000 یورو می باشد؛
 • شهریه سالانه دانشگاه اتوش لوندر در شهر بوداپست مبلغ 5000 تا 6000 یورو می باشد؛
 • شهریه دانشگاه دامپزشکی سنت اشتوان مبلغی بین 5 هزار تا 10 هزار یورو می باشد؛

برای دریافت اطلاعات بیشتر در رابطه با شهریه دانشگاه ها مجارستان این امکان برای شما وجود دارد که از مشاوران موسسه سفیران سروش سعادت مشاوره رایگان دریافت نمایید.

هزینه تحصیل در دوره پیش دانشگاهی

هزینه تحصیل در مجارستان در دوره های پیش دانشگاهی در رشته های مختلف به شرح زیر می باشد.

 • هزینه دوره پیش دانشگاهی برای رشته ها علوم پزشکی حدودا مبلغ 6000 یورو می باشد؛
 • هزینه دوره پیش دانشگاهی برای رشته ها فنی و مهندسی برابر است با 6400 یورو؛
 • هزینه تحصیل در دوره پیش دانشگاهی برای رشته زبان انگلیسی مبلغ 5500 یورو می باشد.

شهریه رشته های پزشکی

هزینه تحصیل در مجارستان در رشته های پزشکی به شرح ذیل می باشد.

 • رشته پزشکی: افراد برای دریافت مدرک پزشکی باید به مدت 6 سال مشغول به تحصیل باشند. شهریه در نظر گرفته شده برای هر سال مبلغ 15 هزار تا 18 هزار دلار می باشد؛
 • رشته دندان پزشکی: مدت تحصیل در این رشته پنج سال می باشد. شهریه سالانه این رشته مبلغی بین 15000 تا 18000 دلار می باشد؛
 • رشته داروسازی: متقاضیان تحصیل در رشته دارو سازی باید در مدت پنج سال مشغول به تحصیل باشند. دانشجویان باید سالانه مبلغ 9500 تا 12000 دلار بابت شهریه دانشگاه بپردازند.
 • رشته دامپزشکی: دانشجویانی که برای ادامه تحصیل رشته دامپزشکی را انتخاب می کنند باید به مدت پنج سال مشغول به تحصیل باشند و سالانه مبلغ 15 هزار یورو بابت شهریه دانشگاه بپردازند.

هزینه های تحصیل در رشته های فنی و مهندسی

مدت تحصیل در رشته های فنی مهندسی با توجه به رشته متقاضی بین 6 تا 8 ترم می باشد . دانشجویان باید برای شهریه هر ترم حدودا مبلغ 3200 یورو بپردازند. برای مطالعه بیشتر در رابطه با تحصیل در رشته های فنی و مهندسی به مقاله ( تحصیل مهندسی در مجارستان ) رجوع کنید.

هزینه سایر رشته ها

هزینه تحصیل در مجارستان در رشته های مدیریت، هنر و رشته های علوم انسانی برای هر ترم مبلغ 2500 تا 3 هزار یورو می باشد و مدت تحصیل در این رشته ها با توجه به رشته تحصیلی فرد بین 6 تا 8 ترم در نظر گرفته می شود.

هزینه های جانبی دانشجویان

متقاضی باید ماهانه مبلغی را بابت هزینه ها جانبی تحصیل در نظر بگیرد، هزینه های جانبی ممکن است هزینه هایی به شرح زیر باشد.

 • هزینه های مربوط به کارت دانشجویی مبلغ 10 یورو؛
 • دانشجویان باید برای هزینه کارت عضویت در کتابخانه مبلغ 10 یورو در نظر بگیرند؛
 • هزینه خرید شارژ موبایل حدودا مبلغ 10 یورو می باشد؛
 • هزینه ها ماهانه مربوط به آب، برق و گاز با توجه به مصرف فرد مبلغی بین 60 تا 100 یورو است؛
 • هزینه ماهانه برای دریافت اینترنت مبلغ 100 یورو می باشد؛
 • دانشجو باید برای خرید خط تلفن مبلغ 100 یورو بپردازد؛
 • هزینه سالیانه برای وسایل آموزشی مبلغ 300 یورو می باشد؛
 • هزینه های مربوط به تهیه کتاب و لازم تحریر با توجه به مصرف فرد حدودا مبلغی بین 200 تا 400 یورو می باشد؛
 • هزینه ماهانه خرید بلیط رفت و آمد وسایل نقلیه عمومی 15 یورو می باشد.

طبق قرارداد های بیمه با بیمارستان های این کشور هزینه های دارو تحت پوشش بیمه نمی باشد و فرد باید هزینه های دارو را پرداخت نماید.

اجاره مسکن

اجاره ماهانه برای سوئیت مبله 30 تا 70 متری در شهر بوداپست با توجه به فاصله تا دانشگاه و سایر امکانات مبلغی بین 300 تا 500 یورو می باشد. اجاره ماهانه در نظر گرفته شده برای خوابگاه های شهر بودا مبلغ 300 یورو می باشد. اجاره مسکن در بودا یعنی بخش شمال رودخانه دانوب و در منطقه های 1، 2، 11 و 12 گرانتر از بخش جنوبی رودخانه دانوب می باشد. اجاره ماهانه مسکن در سایر شهرها در کشور مجارستان حدودا 200 یورو می باشد. حال با توجه به مطالب گفته شد در رابطه با هزینه تحصیل در مجارستان می توانید با آگاهی بیشتر و با توجه به شرایط و علاقه خود بهترین دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کنید. همچنین شما می توانید برای انتخاب بهتر دانشگاه با کارشناسان موسسه سفیران سروش سعادت مشورت کنید.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *