مهاجرت تحصیلی روسیه

هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه

هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه

روسیه دارای دانشگاه های فوق العاده معتبر و با کیفیتی است و دانشجویان زیادی طرفدار تحصیل در این کشور می­باشد. هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مناسب تر می­باشد. از همین رو دانشجویان زیادی با اخذ ویزای تحصیلی روسیه به این کشور سفر نموده و تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان را تجربه می­نمایند. دوستان عزیز می­توانند جهت آگاهی از چگونگی پذیرش و ورود به این دانشگاه ها با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نموده و با راهنمایی این مجموعه براحتی وارد دانشگاه های معتبر روسیه گردند. تحصیل در دانشگاه های معتبر روسیه یکی از آرزوهای بسیاری از دانشجویان است. این دانشگاه ها از امکانات بسیار پیشرفته و مناسبی برخوردار هستند.

تدریس در دانشگاه های روسیه به سه زبان انگلیسی- فرانسوی و روسی امکان پذیر است و برای ورود به این دانشگاه ها نیازی به ارائه مدرک زبان نمی­باشد. می­توان گفت دانشگاه ها روسیه یک انتخاب عالی برای ادامه تحصیل می­باشد. از طرفی هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه بگونه ای است که با توجه به کیفیت بالای آموزشی در این دانشگاه ها هز دانشجویی شیفته تحصیل در این دانشگاه ها خواهند شد. دانشجویانی که قصد دارند به زبان انگلیسی و یا فرانسوی به تحصیل ادامه دهند، ابتدا مصاحبه ای از آنان جهت سنجیدن مهارت زبان اخذ می­گردد و دانشجویانی که تحصیل به زبان روسی را برگزیده اند، می­باید یک دوره آموزش زبان روسی را در دانشگاه مورد نظر خود بگذارنند.

درباره در رشته دندان پزشکی در روسیه

دانشجویان خارجی جهت تحصیل در دانشگاه های پزشکی همانند سایر کشورها می­باید ابتدا مدارک تحصیلی و درخواست خود را به دانشگاه مورد نظر خود در روسیه ارسال نمایند. هر دانشگاهی جهت پذیرش دانشجو دارای شرایطی می­باشد. مسئولین مربوطه مدارک دانشجویان را بررسی و ارزیابی نموده و در صورت تأیید از سوی هیئت داوران برای دانشجوی مورد نظر موافقتنامه تحصیلی ارسال می­گردد. پس از آن دانشجو می­تواند براحتی جهت اخذ ویزای تحصیلی روسیه اقدام نماید. عدم ارائه مدرک زبان انگلیسی و هزینه های مقرون به صرفه و در عین حال کیفت بالای آموزشی در دانشگاه های پزشکی روسیه باعث شده است تا دانشجویان زیادی متقاضی تحصیل در این کشور باشند. هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه نسبت به دیگر کشورها بسیار مناسب تر و متعادل تر است و بطور متوسط سالانه 10000-12000 دلار تخمین زده شده است.

هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه

زبان تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

دانشجویان در دانشگاه های کشور روسیه می­باید بصورت تمام وقت و حضوری به ادامه تحصیل بپردازند. تدریس در دانشکده های دندان پزشکی روسیه به زبان انگلیسی ارائه می­گردد و دانشجویان در برخی از رشته ها همچون داروسازی و پزشکی می­توانند به زبان های روسی و فرانسوی نیز تحصیل نمایند. لازمه تحصیل به زبان روسی گذراندن یک دوره 4-6 ماهه آموزش زبان روسی در دانشگاه های پزشکی کشور روسیه می­باشد.

هزینه تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

دانشجویان با تحصیل در روسیه می­توانند از برخی حمایت های این دولت بهره­مند گردند. بطوریکه پس از صدور کارت دانشجویی، آنان می­توانند از تخفیفات استفاده از وسایل نقلیه عمومی- کتابخانه ها- رستوران ها و خوابگاه های دانشجویی برخوردار باشند. می­توان گفت دیگر هزینه های دانشجویی در روسیه نیز مقرون به صرفه است و دانشجویان با توجه به سطح زندگی شان دارای مخارج زندگی متفاوتی هستند، اما بطور متوسط 300-500 دلار در ماه هزینه زندگی دانشجویی برآورده شده است.

همچنین هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه10-12 هزار دلار تخمین زده شده است که دانشجویان ملزم هستند تا سالانه این مبلغ را پرداخت نمایند. دانشجویان عزیز توجه داشته باشند، دانشگاه های کشور روسیه در میان برترین و مطرح ترین دانشگاه های جهان قرار دارد و مدارکی که دانشگاه های روسیه به دانشجویان اعطا می­نماید از اعتبار ویژه ای در کشورهای جهان برخوردار است.

مزایای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در روسیه

تحصیل در دانشگاه های مسکو نسبت به تحصیل در دانشگاه های انگلستان و آمریکا هزینه های کمتری را در بردارد. در ضمن استفاده از خوابگاه های روسیه بصورت نیمه رایگان است. از طرفی دانشجویان می­توانند ابتدا به کشور روسیه سفر نموده و پس از گذراندن دوره های زبان در این کشور، جهت ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور اقدام نمایند.  پذیرش در دانشگاه های پزشکی روسیه محدود به بالا بودن معدل نیست. همچنین دانشگاه های این کشور دارای آزمون ورودی نمی­باشند. مدت زمان تحصیل در دوره های دندان پزشکی 5 سال و تحصیل در رشته های پزشکی به مدت 6 سال طول خواهد کشید. تنها دانشجویان برای ورود به دوره های فوق می­باید یک دوره 6-9 ماهه را در کالج های این کشور جهت کسب مهارت لازم زبان بگذرانند. پذیرش در دانشگاه های روسیه هر ساله در ماه های مهر- آبان و آذر آغاز می­گردد.

مدارک لازم جهت پذیرش در دانشگاه های روسیه

همانطور که در بخش های قبل بیان نمودیم دانشجویان باید درخواست پذیرش خود را به دانشگاه مورد نظر خود در روسیه ارسال کنند. این درخواست می­باید بهمراه مدارک زیر باشد:

  • مدارک تحصیلی دوران متوسطه اعم از دیپلم- پیش دانشگاهی بهمراه ریز نمرات آنها
  • اصل پاسپورت معتبر
  • کپی مدارک شناسایی ( کارت ملی- شناسنامه)
  • تکمیل نمودن فرم مخصوص درخواست پذیرش

دانشگاه های معتبر پزشکی در روسیه

روسیه دارای دانشگاه های پزشکی معتبر بسیاری است و با توجه به هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی روسیه ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور متقاضیان بسیاری دارد. ما در این بخش به معرفی دانشگاه های روسیه خواهیم پرداخت. دانشگاه پرم از قدیمی ترین دانشگاه های دولتی و پزشکی روسیه است که هم اکنون میزبان دانشجویان بسیاری می­باشد. دانشگاه اوگانربرگ و تور استیت نیز از دیگر دانشگاه های پزشکی در روسیه است که هر ساله دانشجویان زیادی را در رشته دندان پزشکی پذیرش می­نماید. دانشگاه سیبری یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور است که توانسته رتبه 5 را در میان دانشگاه های پزشکی روسیه بخود اختصاص دهد.

از دیگر دانشگاه های پزشکی روسیه می­توان دانشگاه های مسکو- کراسک استیت- مرکز تحصیل پزشکی شمال روسیه- روستو را نام برد. یکی از بیشترین سوالات دانشجویان در زمینه تحصیل در این کشور اینست که چگونه بورسیه در روسیه بگیریم؟ کارشناسان ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی تمامی سوالات عزیزان در این زمینه می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *