شرایط انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان

هزینه تحصیل در انگلستان به میزان زیادی به مقطع تحصیلی و دوره آموزشی دانشجو وابسته است. به طور مثال؛ کمترین شهریه ها مربوط به دانشجویان رشته های علوم انسانی و اجتماعی می باشد. علی رغم رشته های ذکر شده؛ رشته هایی هم چون علوم آزمایشگاهی و رشته های بالینی از شهریه زیادتری برخوردار هستند.

کشور انگلستان یکی از مدرن ترین کشور های جهان می باشد. لندن؛ پایتخت این کشور از جمله گران ترین شهر های جهان به حساب می آید. هزینه زندگی در پایتخت انگلستان، 3 برابر بیشتر از سایر شهرهای این کشور می باشد.

هزینه مقاطع آموزشی

  • شهریه دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی حدود 10000 پوند تا 35000 پوند در سال می باشد.
  • شهریه پایه های کلاسی  حدود 9700 پوند تا حدود 32000 پوند در سال می باشد.
  • شهریه پایه های آزمایشگاهی حدود 9900 پوند تا حدود 25000 پوند در سال می باشد.

با اطلاعات داده شده و مقایسه هزینه تحصیل در انگلستان با هزینه تحصیل در کانادا؛ این طور به نظر می رسد که هزینه تحصیل در  کشور انگلستان زیاد باشد. نکته ای که باید به آن توجه نمود، طول دوره تحصیلی در این کشور ها می باشد. تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور انگلستان 3 سال به طول می انجامد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور انگلستان 1 سال به طول می انجامد. در حدود 1 سال تفاوت دوره تحصیلی در کشور انگلستان و سایر کشور های دیگر نظیر کانادا می باشد. به دلیل کوتاه تر بودن مدت تحصیل در این کشور؛ در هزینه زندگی و هزینه تحصیل در انگلستان تا حدودی صرفه جویی می شود.

در نتیجه؛هزینه تحصیل در انگلستان به دلیل کوتاه بودن طول تحصیل با سایر کشور ها تفاوت چندانی نخواهد داشت. دانشجویان بین المللی که تمایل به تحصیل در شهر لندن را دارند؛ برای دریافت ویزای تحصیلی خود باید هزینه هایی را پرداخت نمایند.

هزینه ماهانه تحصیل در شهر لندن: 1265 پوند می باشد. هزینه ماهانه تحصیل در سایر شهر های انگلستان: 1015 پوند می باشد. توجه؛ این هزینه ها به عنوان اثبات موجودی حساب دانشجو؛ جهت اطمینان از تامین مالی وی به عنوان هزینه تحصیل در انگلستان می باشند.

هزینه زندگی در انگلستان

در جدول زیر حداقل و حداکثر هزینه های لازم برای زندگی در کشور انگلستان آورده شده است. در واقع میزان هزینه زندگی به هر شخص و نحوه الگوی مصرف و عادت های او بستگی خواهد داشت. لیست هزینه های ذکر شده در جدول به صورت ماهانه مدون شده اند. شما می توانید با توجه به جدول؛ و بر اساس طول مدت سفر خود؛هزینه اقامت در انگلستان را به طور ماهانه و سالیانه حساب نمایید.

توجه؛ هزینه تحصیل در انگلستان جزو هزینه های ذکر شده نخواهد بود و باید به طور مجزا بررسی و محاسبه شود.

موارد مصرفی حداقل هزینه ( پوند ) حداکثر هزینه ( پوند )
اجاره 380 750
خوراک 140 250
برق/ گاز 50 80
مبایل یا تلفن همراه 10 50
اینترنت 20 60
بهداشت شخصی/ خشکشویی 10 40
لوازم التحریر/ فتوکپی و پیرینت 25 50
مجموع هزینه ماهانه 635 1280

توجه؛ از مزیت های خوابگاه های دانشجویی تحت پوشش قرار دادن هزینه های اجاره، قبوض برق و گاز می باشد. به همین دلیل صرف هزینه در این موارد برای دانشجو الزامی نخواهد بود.

هزینه های اولیه تحصیل

با آغاز زندگی دانشجویی به طور معمول دانشجو متحمل پرداخت هزینه های اولیه ای می شود. به همین منظور در ادامه مطالب عنوان شده ؛ نکات دیگری نیز آورده شده است. در نتیجه هر دانشجو با توجه به این نکات می تواند هزینه تحصیل در انگلستان را برای خود برآورد نماید.

هزینه مکان مورد نظر برای اقامت دانشجو؛ هرشب 50 پوند می باشد. هزینه بیعانه برای مکان مورد نظر دانشجو؛ به طور معمول معادل 1 ماه پرداخت اجاره می باشد. توجه؛ نیازی به پرداخت بیعانه برای دانشجویانی که در خوابگاه اقامت دارند؛ نیست. هزینه لازم برای تهیه نمودن لوازم خواب دانشجو؛ از قبیل ملحفه، بالشت و… حدود 25 تا 40 پوند میباشد.

توجه؛ دانشجو می تواند لوازم خواب مورد نیاز خود را از قبل و به صورت آنلاین در خوابگاه دانشگاه سفارش دهد. توجه؛ دانشجو موظف به پرداخت هزینه لازم برای تهیه نمودن مبلمان و لوازم منزل در آپارتمان خود می باشد. هزینه لازم جهت بیمه دانشجویی؛ تحت پوشش هزینه اجاره و مربوط به دانشگاه می باشد.

توجه دانشجویانی که اقدام به زندگی در آپارتمان های شخصی می نمایند باید هزینه بیمه  را خودشان پرداخت کنند. هزینه ثبت نام دانشجویان اتباع ایرانی 34 پوند می باشد. توجه؛ثبت نام در اداره پلیس،بخشی از هزینه تحصیل در انگلستانرا برای اتباع ایرانی که ویزای تحصیلی انگلستان دارند؛ به خود اختصاص داده است. هزینه کسب مجوز تلویزیون برای دانشجویانی که در آپارتمان شخصی خود دارای تلویزیون هستند 1455 پوند می باشد.

هزینه های جانبی

برای کسب اطلاع بیشتر شما؛ برخی از هزینه های جانبی که باید به آنها نیز توجه نمایید در ذیل آورده شده اند. هم چنین با توجه به نوع عادات زندگی و بودجه افراد؛ محاسبه هزینه های جانبی از ملزومات کسب آمادگی برای پرداخت هزینه تحصیل در انگلستان یا اقامت در این کشور می باشد.

توجه؛ دانشجو باید هزینه لازم برای مسافرت به انگلستان و بازگشت به وطن را پیش بینی و بررسی نماید. هم چنین لازم است بدانید؛ هزینه اتوبوس برای هر نفر 160 پوند می باشد. هزینه هر فرد برای تهیه بلیط روزانه اتوبوس 4 پوند و برای تهیه بلیط ماهانه آن 45 پوند می باشد. هزینه پیش بینی شده برای پکیج اینترنت یا تلویزیون برای هر نفر 35 تا 85 پوند در ماه محاسبه می شود. هزینه پیش بینی شده برای خرید لباس برای هر فرد به طور متوسط در ماه 40 تا 100 پوند می باشد. هزینه ثبت نام در باشگاه ورزشی و بدن سازی در حدور 16 تا 50 پوند در ماه محاسبه می شود.

برخی از هزینه های امور اجتماعی

هزینه اصلاح موی سر 10 تا 15 پوند
هزینه ناهاردر رستوران 10 تا 15 پوند
هزینه شام در رستوران 15 تا 30 پوند
هزینه بلیط سینما 7 تا 10 پوند

کلام آخر

مقاله پیش رو مطالبی را در خصوص هزینه تحصیل در انگلستان به شما ارائه نمود. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط مهاجرت به انگلستان؛ با وکلا و مشاوران حقوقی ما در مؤسسه سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایید. افتخار همکاران ما در مؤسسه سفیران سروش سعادت، همراهی شما تا رسیدن به مقاصدتان می باشد.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *