اتریش

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل در کشور اتریش

بسیاری از علاقه مندان مهاجرت به اتریش قصد دارند از طریق تحصیلی اقدام نمایند و هزینه تحصیل در اتریش نخستین سوالی است که پیش می آید. چراکه با توجه به امکانات رفاهی و سطح بالای شرایط اجتماعی زندگی در اتریش قطعا انتخاب اتریش برای اخذ ویزای تحصیلی نسبت به سایر کشور های اروپایی تقاضای بیشتری خواهد داشت. با توجه به این که سه کشور برتر علمی جهان دارای گران ترین هزینه های زندگی و محدودیت های فراوانی برای پذیرش ایرانیان هستند قطعا ویزای تحصیلی اتریش اهمیت بیشتری می یابد و میتواند جایگزین مناسبی شناخته شود. برای مثال انگلستان هزینه های سرسام آور تحصیلی و زندگی در آن باعث میشود کمتر فردی قصد تحصیل در آنجا را داشته باشد. حال در چنین شرایطی کشوری مانند اتریش که سطح کیفی بالایی دارد و از لحاظ علمی نیز جایگاه خوبی دارد می تواند نظر بیشتر محصلان را به خود جلب کند. هرچند که افراد زیادی برای مهاجرت تحصیلی گزینه تحصیل در کانادا را بخاطر شرایط فوق العاده آن انتخاب میکنند با این حال در ادامه این مقاله به دلیل تقاضای شما خوانندگان عزیز در خصوص هزینه تحصیل در اتریش مطالبی را ارئه خواهیم داد.

درباره اتریش

اتریش در قلب اروپا قرار دارد و عضو اتحادیه اروپا است. بیش از 8.8 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند، اتریش به طور مداوم به عنوان یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان از لحاظ شاخص های اقتصادی انتخاب شده است. اتریش در زمینه رفاه اجتماعی استاندارد های خود را بسیار توسعه داده است. جالب است بدانید بی طرفی دائمی اتریش در امور سیاست خارجی و بین المللی زبان زد است با باعث شده اتریش را به عنوان یک کشور صلح طلب بشناسند. اتریش دارای جاذبه های توریستی فراوان با یک تاریخ طولانی و چشمگیر است. شهرهای مدرن و توسعه یافته آن، با اقتصاد ودرآمد بالای شهروندان؛ فضایی مناسب برای دانشجویان بین المللی را رقم زده و به دنبال امکانات شهری فوق العاده ، مناظر شگفت انگیز و مراکز سرگرمی همه و همه باعث جذابیت این کشور شده. پایتخت این کشور یعنی وین بیش از 1.8 میلیون نفر جمعیت دارد. میزبانی سازمان های بین المللی نظیر سازمان ملل، این شهر را مرکز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در اتریش و حتی جامعه بین الملل کرده است. در وین چندین موسسه آموزش عالی معروف جهانی وجود دارد. یکی از آن ها آکادمی هنرهای زیبای وین است. شما همچنین دانشگاه ملی وین را که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دنیاست  را در صدر دانشگاه های معروف در اتریش خواهید دید. زبان رسمی اتریش آلمانی است، اما زبانهای دیگر نیز وجود دارد. مجارستانی، اسلوونی و بورگنلند کرواسی.

هزینه تحصیل در اتریش

هزینه تحصیل و زندگی در اتریش موضوعی است که در ادامه این مقاله به آن پرداخته شده است.

واحد پولی استفاده شده در اتریش یورو است. هزینه تحصیل در اتریش بستگی به بیش از یک متغیر دارد ، یعنی عوامل مختلفی به میزان هزینه های تحصیل در اتریش بستگی دارد. یکی از این  متغیر ها ، مکانی است که در اتریش ساکن هستید و مورد دیگر این است که آیا در دانشگاه دولتی  پذیرش شده اید یا خصوصی. پذیرش در دانشگاه های دولتی خود به تنهایی نوعی بورسیه محصوب میشود چراکه هزینه های تحصیل در دانشگاه های دولتی بسیار ارزان و مقرون به صرفه است و بطور قابل توجهی کمتر از دانشگاه های خصوصی خواهند بود.

اگر دانشجویان ، یک شهروند در کشور های عضو اتحادیه اروپا  EEA باشند، ملزم به پرداخت هزینه تحصیل نیستند تا زمانی که دوره خود را در یک بازه زمانی مشخص و نه بیشتر با نمره قبولی پشت سر بگزارند. اگر در این بازه زمانی با نمره های قبولی در دانشگاه ترم های تحصیلی خود را به پایان نرسانند، باید برای هر دوره ترم تحصیلی که در آنجا ثبت نام کرده اند، حدود 363.36 یورو در هر ترم پرداخت کنند.

اما برای دانشجویان بین الملل که در حقیقت شهروندان هر کشوری غیر از اعضای اتحادیه اروپا هستند ، معمولا به طور میانگینی از تمام رشته ها و دانشگاه ها در حدود 726.72 یورو برای هر ترم تحصیلی باید پرداخت نمایند. جدا از این مبلغ شهریه هزینه های جانبی دیگری نیز وجود دراد. برای مثال هر دانشجوی بین المللی و اتحادیه اروپا  EEA باید مبلغ عضویت عضویت دانشجویان را پرداخت کنند، که به طور معمول حدود 18 € در هر ترم است. هزینه دیگری که دانشجویان بین المللی باید از آن آگاهی داشته باشند، بیمه درمانی است. اگر از یک کشور اتحادیه اروپا و ذلرنده کارت EHIC  باشید، می توانید به مراقبت های بهداشتی سطح یک جهانی به عنوان شهروندان اتریش بدون دریافت بیمه درمانی دسترسی پیدا کنید. اگر از برخی کشورهای دیگر مانند بوسنی و هرزگوین، مقدونیه، مونته نگرو، صربستان ، ترکیه و ایران باشید، برای تهیه بیمه درمانی باید برای هر سال مبلقی پرداخت نمایید که سالیانه این مبلغ متفاوت است.  همچنین حتی اگر دانشجوی بین الملل در یک دانشگاه خصوصی هستید برای کمک به تأمین مالی تحصیلات خود، ممکن است بتوانید برای بورس تحصیلی درخواست کنید یا یک شغل نیمه وقت دریافت کنید. البته گاها دانشگاه ها و موسسه تحصیلی شما ممکن است شما را مجبور کند تنها یک ساعت مشخص در هفته کار کنید یا تنها در فضای علمی دانشگاه مثل بوفه ها کتابخانه ، سلف و یا مراکز تجاری وابسته به دانشگاه کار کنید.

 

شهریه دانشگاه های اتریش 

شهریه های دانشگاه های اتریش برای شهروندان ایرانی که قصد تحصیل در اتریش را دارند تحت عنوان دانشگاه های خصوصی و دانشجوی بین الملل قرار میگیرد. البته افرادی که دارای شرایط علمی بسیار فوق العاده باشند ( مانند مقالات علمی بین المللی ثبت شده ، تسلط کامل به زبان انگلیسی و داشتن مدارک سطح بالای آیلتس و تافل) می توانند در دانشگاه های دولتی اتریش نیز تحصیل نمایند. به طور کلی در مورد شهریه دانشگاه های خصوصی حدود 700 تا 1000 یورو می تواند متغیر باشد. همچنین به یاد داشته باشید این مبلغ حدودا برای هر سال تحصیلی در اروپا می باشد.  در کنار این مبلغ و جدا از هزینه های تحصیل در اروپا ، یک دانشجوی بین الملل  حد اقل ماهیانه مبلغ 400 تا 500 یورو نیز جهت هزینه های مسکن و خوراک نیاز مند است. البته این مبلغ با در نظر گرفتن زندگی در شرایط دانشجویی و حضور در خوابگاه های دانشجویی است. پیشنهاد می کنیم جهت پی بردن به هزینه های زندگی در کشور اتریش ، مقاله های هزینه زندگی در اتریش که در سایت های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگاشته شده را مطالعه نمایید. در ادامه این متن نیز نگاهی به لیست بهترین دانشگاه های اتریش می اندازیم :

Universität für Musik und darstellendeKunst Graz

Akademie der bildendenKünste Wien

Vienna University of Technology

University of Vienna

University of Innsbruck

Universität Klagenfurt

Technische Universtiät Graz

Montan universität Leoben

Universitiät Salzburg

Universität für Musik und darstellende Kunst Wien

Universität für künstlerische und industrielle Gestaltung Linz

Universität für Bodenkultur Wien

Universität für angewandte Kunst Wien

Wirtschaftsuniversität Wien

Veterinärmedizinische Universität Wien

Universität Mozarteum Salzburg

اوضاع مهاجرت تحصیلی به اتریش

در این مقاله سعی شد تا اطلاعاتی در خصوص هزینه تحصیل در اتریش در اختیار شما خوانندگان محترم قرار گیرد. همچنین پیشنهاد میکنیم سایر مقالات مرتبط با این موضوع را از سایت های وابسته به موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مطالعه نمایید. با توجه به توضیحاتی که در این مقاله خدمت شما عزیزان داده شد می توان چنین گفت که شرایط ویزای تحصیلی اتریش از لحاظ کیفیتی مناسب بوده اما در مقایسه با سایر کشور هایی که هم هزینه های کمتری داشته و هم در رده بندی علمی دانشگاهی جایگاه بالاتری دارند و هم فرصت های بورسیه بیشتری دارند ، اتریش نمیتواند دست کم به عنوان یک گزینه کاملا مطلوب شناخته شود. به هر جهت چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات در خصوص کشور های برتر در حوزه ویزای تحصیلی و یا هر سوال مرتبط مهاجرتی هستید می توانید از وکلای مجرب موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت یاری جویید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *