شرایط کره جنوبی

هزینه اقامت کره جنوبی

هزینه اقامت کره جنوبی

افرادی که قصد مهاجرت به کره دارند، مهم ترین نکته ای که باید در نظر داشته باشند، هزینه اقامت کره جنوبی در سال 2021 می باشد. در این مقاله، موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت قصد دارد تا هزینه اقامت کره جنوبی را در سئول و کره بررسی کند.

هزینه اقامت کره جنوبی در سال 2021

متوسط ​​هزینه اقامت کره جنوبی معقول است. اگرچه این کشور مانند کشورهای آسیایی دیگر از جمله لائوس یا چین ارزان نمی باشد ولی با این وجود به اندازه سنگاپور یا ژاپن گران نیست. به طور کلی، گران ترین هزینه های اقامت در کشور در پایتخت سئول تأمین می شود. در هر جای دیگر، مهاجران می توانند انتظار داشته باشند که دستمزد مناسبی کسب کنند و مقدار زیادی از آن را پس انداز کنند بدون اینکه نیازی به خرج دادن سکه ای داشته باشند یا با بودجه سخت زندگی کنند.

همانطور که در بیشتر کشورها معمول است، بیشترین هزینه زندگی در کره مسکن شما خواهد بود. اگرچه قیمت ها نجومی نیستند، به خصوص وقتی با دیگر مقاصد محبوب مهاجران مقایسه می شوند، مهاجران باید آماده باشند که 30% تا 40% حقوق ماهانه خود را برای یک مکان خوب پرداخت کنند.

در جدول زیر هزینه اجاره خانه را در شهرهای مختلف کره مشاهده می کنید:

نام شهر هزینه اجاره خانه 3 خوابه به دلار
سئول 2200$
اینچئون 1000$
جزیره ججو 1000$
بوسان 1000$

بررسی هزینه اقامت کره جنوبی

هنگام مقایسه شهرهای کره جنوبی، مهاجران بالاترین هزینه اقامت کره جنوبی را در سئول پیدا می کنند. با این حال، این هنوز به این معنی نیست که هزینه اقامت در پایتخت بسیار زیاد است. مخصوصا کسانی که مهاجرت به کره جنوبی را انتخاب می کنند. هزینه اضافی و اقامت در ساختمان های بلندمرتبه و مهاجرت محور را در اختیار دارند وگرنه می توانید در حومه شهر در جوامع محلی بیشتری زندگی کنید.

بعد از سئول، دیگر گران ترین مکان های زندگی در کره اینچئون، جزیره ججو و بوسان است. در زیر به طور متوسط ​​هزینه های ماهانه اقامت برای هر مکان نگاهی می اندازیم:

نام شهر هزینه اقامت به دلار
سئول 600$
اینچئون 560$
جزیره ججو 460$
بوسان 590$

در سطح ملی، یک خانواده 4 نفره می تواند به طور متوسط ​​2.300.000₩ (وون) در ماه (2000$ (دلار)) برای هزینه های زندگی (به استثنای اجاره) هزینه کند. یک فرد مهاجر می تواند انتظار داشته باشد که ماهانه 652.000₩ (وون) (560$ (دلار)) (به استثنای اجاره) بپردازد.

برای مثال برای یک وعده غذا، یک ناهار ارزان بین 1000$ تا 3000$ (وون) هزینه خواهد داشت. برای یک وعده کوچک در یک رستوران ارزان قیمت، می توانید 5000₩ تا 7000₩ (وون) بپردازید. رستوران های معمولی کره ای معمولا برای هر نفر بین 10₩ تا 15000₩ (وون) است. اگر به دنبال غذای خارجی هستید، گران تر می شود. وعده های غذایی معمولاً در گروه 20000₩ (وون) یا بیشتر قرار دارند.

زندگی در پایتخت کره جنوبی

قیمت های کلی کالاها در کره کاملا مشابه است. اما یک چیز در سئول بسیار گران تر از جاهای دیگر است که آن مسکن می باشد. مسکن دلیل اصلی این است که سئول اغلب در 10 لیست گران ترین شهرهای جهان ظاهر می شود. این لیست ها اغلب با فرض اینکه شما به یک خانه جداگانه با یک باغ احتیاج دارید، کج و معوج است، چیزی که از مدیران عامل سامسونگ و بازیگران مشهور در سئول است. در نمودار زیر توزیع هزینه اقامت در پایتخت کره را مشاهده می کنید:

توزیع هزینه اقامت در پایتخت کره جنوبی

اکثر مردم در آپارتمان های کوچک زندگی می کنند. و یک آپارتمان یک اتاقه می تواند شما را از 300000₩ (وون) در ماه تا بیش از 1000000₩ (وون) در ماه بازگرداند. بسته به موقعیت آپارتمان ارزان تر بودن شهر، امکانات و اینکه آیا یک ساختمان جدید است یا یک ساختمان قدیمی قیمت ها متفاوت می باشد.

در خارج از سئول، اوضاع بسیار ارزان تر می شود. حتی برخی از شهرهای اقماری سئول مانند Uijeongbu تقریبا نیمی از قیمت سئول است. شهرهای استان های دیگر به ویژه محله های قدیمی تر هنوز ارزان تر هستند.

وقتی خانه خود را مرتب کردید، به دلیل ارزان بودن حمل و نقل و غذا، هزینه اقامت کره جنوبی می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. هزینه سفر استاندارد با اتوبوس یا مترو بسته به مسافت بین 1000₩ تا 2000₩ (وون) خواهد بود. و انتقال بین انواع مختلف حمل و نقل رایگان است. برای مسافت های کوتاه نیز تاکسی مقرون به صرفه است. به خصوص اگر در کابین با دوستان خود اشتراکی دارید. یک سفر تاکسی در نیمه راه سئول (مثلا از ایتاون به جامسیل) معمولا حدود 15000₩ (وون( هزینه دارد. قیمت تاکسی بعد از نیمه شب گران تر است.

هزینه اقامت و بهداشت و درمان در کره جنوبی

هزینه اقامت و بهداشت و درمان در کره جنوبی

کره جنوبی دارای یک سیستم بهداشت عمومی عالی است. همه باید به این طرح پرداخت کنند. به طور متوسط می توانید انتظار داشته باشید که هر ماه حدود 30% از حقوق خود را به عنوان بیمه سلامت ملی (NHI) بپردازید. در سطح ملی، این حدود 120000₩ (وون) (100$ (دلار)) در ماه است. در عوض، NHI حدود بین 50% تا 80% از هزینه های پزشکی شما را پرداخت خواهد کرد.

اگر بیمه درمانی خصوصی را انتخاب کنید، هر ماه تقریباً همان مبلغ برنامه بیمه سلامت عمومی اجرا می شود که حدود 114000₩ (وون) (100$ (دلار)). اگرچه در بیمه های درمانی عمومی این کشور به طور گسترده مورد استفاده قرار نمی گیرد، اما بسیاری از ساکنان کره برای تکمیل هزینه هایی که بیمه عمومی پوشش نمی دهد، بیمه خصوصی را انتخاب می کنند.

حمل و نقل در کره جنوبی

یکی از اصلی ترین هزینه اقامت کره جنوبی، حمل و نقل می باشد. هزینه های حمل و نقل در کره به عوامل مختلفی بستگی دارد. سوالاتی که باید از خود بپرسید عبارتند از:

  • آیا شما حالت حمل و نقل خود را مانند ماشین یا موتور دارید؟
  • آیا به حمل و نقل عمومی متکی خواهید بود؟

اگر از وسیله نقلیه شخصی خود استفاده کنید، یک لیتر بنزین حدود 1460₩ (وون) یا 5840₩ (وون) برای هر گالن کار می کند. برای حمل و نقل عمومی، سفر بین شهرهای کره بین 17860₩ تا 60000₩ (وون) یک طرفه خواهد بود. مترو داخل شهرها برای هر سواری حدود 2300₩ (وون) خواهد بود. تاکسی ها با نرخ پایه 3500₩ (وون) شروع می شوند و می توانند برای یک مسافرت 30 دقیقه ای از 24000₩ (وون) بالاتر بروند.

در این مقاله اطلاعات کلی درباره هزینه زندگی در کره جنوبی توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در اختیار شما عزیزان قرار گرفت. چنانچه تمایل به مهاجرت به کره دارید می توانید با این موسسه تماس بگیرید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *