مهاجرت کاری مالزی

مهاجرت کاری به مالزی

مهاجرت کاری به مالزی زمانی برای یکی از شهروندان خارجی ممکن می شود، که وی موفق شود تا در بازار کار مالزی یک شغل برای خود پیدا کند.

با صنعتی شدن این کشور در سال های اخیر، روند رو به رشدی در اقتصاد این کشور و همچنین ثبات شغلی دیده شده است. اما این مسئله به معنی آزادی حضور در بازار کار مالزی به عنوان یک فرد خارجی نیست چراکه بازار کار برای نیروی کار خارجی در کشور مالزی دارای محدودیت است.

با این وجود اگر یک شغل مناسب پیدا کنید، کارفرمای شما وظیفه خواهد داشت تا تمامی مجوز های ممکن برای حضور شما در کشور مالزی را دریافت کند. پروسه دریافت اجازه کار در کشور مالزی بسیار سخت و زمان بر است.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت کاری به مالزی خواهند پرداخت تا بتوانید اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید.

کار در مالزی

شرایط کار در مالزی به طور کامل روشن است و قوانین آن به طور دقیق اجرا می شود. در 14سالگی اجازه کار برای افراد در این کشور صادر می شود اما افرادی که بین سن 14 تا 16 سال هستند، با محدودیت های فراوانی روبرو هستند. یکی از آن ها محدودیت های زمانی کار به مدت 6 ساعت در روز است. آن ها همچنین نباید در کارهایی که فعالیت شدید بدنی در آن وجود دارد، به کار گمارده شوند.

محدودیت های کاری برای زنان در کشور مالزی نیز وجود دارد. زنان در کشور مالزی نمی توانند در بخش های صنعتی و کشاورزی فعالیت داشته باشند. همچنین کارهای شبانه از ساعت 10 تا 5 بامداد برای زنان به طور کلی ممنوع است.

ساعت کاری عادی در کشور مالزی از ساعت 9 صبح تا ساعت 5 بعد از ظهر است و روز های شنبه و یکشنبه به عنوان تعطیلات آخر هفته شناخته می شود. در برخی از شرکت های خصوصی اما روزهای شنبه نیز به صورت نیمه وقت کارمندان باید در محل کار خود حاضر شوند.

بدون تردید مطالعه مقاله «کار در مالزی» که در همین رابطه نگارش شده است به شما کمک خواهد کرد تا اطلاعات خود در این زمینه را افزایش دهید.

تعطیلات رسمی در مالزی

در کشور مالزی به کارمندان اجازه داده می شود که در طول یک سال، حداقل 10 روز را به عنوان مرخصی استحقاقی در محل کار خود حاضر نشوند. اگرچه ممکن است این تعداد روز در دید شما اندک به نظر بیاید اما حقیقتا تعطیلی ها رسمی در کشور مالزی بسیار زیاد هستند.

شاید کمتر کشوری در جهان دیده شود که ادیان مختلف را به رسمیت بشناسد اما در مالزی، ادیان اسلام، مسحیت، هندو و بودا به طور کامل مورد حمایت دولت هستند و تمامی مراسمات مذهبی مربوط به آن ها مورد احترام است. از همین رو اعیاد و مراسمات مربوط به این ادیان به عنوان روزهای تعطیلی رسمی در کشور مالزی شناخته می شود.

اجازه کار در مالزی

یکی از مسائل بسیار مهمی که در رابطه با مهاجرت کاری به مالزی باید مورد توجه قرار گیرد، اجازه کار در این کشور است. زمانی که شما به عنوان یک خارجی شغلی در کشور مالزی برای خود پیدا می کنید، می توانید از طریق سایر ویزاهای این کشور راهی مالزی شده و در این مسیر خانواده خود را نیز به همراه داشته باشید.

با این وجود شما باید حتما اجازه کار خود را در کشور مالزی بدست آورید چرا که کشور مالزی یکی از سخت گیر ترین کشورها در زمینه برخورد با افراد متخلف در این زمینه است. بنابراین توصیه مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این است که تا زمان دریافت اجازه کار در کشور مالزی هیچ گونه اقدامی برای شروع کار خود انجام ندهید.

برای اینکه بتوانید اجازه کار در کشور مالزی را بدست آورید، گذرنامه شما باید حداقل یک سال و 6 ماه اعتبار داشته باشد. همچنین نیروی کار خارجی که قصد دارد وارد کشور مالزی شود، باید حداقل 27 سال سن داشته باشد(محدودیت سنی متخصصان IT،23سال است). این اجازه کار نسبت زیادی با توانایی شما دارد چرا که ممکن است تنها برای 6 ماه در اختیار شما قرار گیرد. از طرف دیگر، بلند ترین بازه زمانی صدور اجازه کار در مالزی، 5 ساله است.

توصیه می کنیم که مقاله «ویزای کاری مالزی» را نیز مورد مطالعه قرار دهید چرا که از این طریق نیز می توانید اطلاعات تکمیلی در این رابطه را بدست آورید.

انواع اجازه کار در مالزی

با توجه به نوع شغل و همچنین مهارت هر فرد، اجازه کار مختلفی در کشور مالزی طراحی شده است که در این قسمت به آن خواهیم پرداخت.

  • اجازه کار برای نیروی کار: این مجوز بیشتر برای افراد متخصص صادر می شود که دارای مهارت های ویژه فنی و مدیریتی هستند. کمترین بازه زمانی مجوز کار برای چنین افرادی دو سال است.
  • اجازه کار موقتی: افرادی که برای کار های موقتی که کمتر از دوسال به طول می انجامد یا دستمزد ماهیانه آن ها کمتر از 5000رینگیت مالزی است، اقدام به مهاجرت کاری به مالزی می کنند، چنین اجازه کاری صادر خواهد شد.
  • اجازه کار دیدار حرفه ای: این اجازه کار زمانی صادر می شود که مسئولان یک شرکت مادر، فردی را برای بازدید از شعبه شرکت خود در کشور مالزی، یا هر فعالیت اداری دیگری مامور می کنند تا به کشور مالزی مهاجرت کند. طول مدت این اجازه کار در کشور مالزی 6 ماهه است و قابلیت تمدید نخواهد داشت.

کلام پایانی

با توجه به محدودیت هایی که در کشور مالزی برای استخدام نیروی کار خارجی در این کشور اعمال شده است، می توان اشاره داشت که مهاجرت کاری به مالزی یکی از دشوارترین روش های مهاجرت کاری در قاره آسیاست. افرادی که دارای تخصص های ویژه به خصوص در زمینه های فنی و مدیریتی در این کشور هستند، بدون شک شانس بیش تری برای دریافت شغل در این کشور خواهند داشت.

شما برای اینکه بتوانید مهاجرت کاری به مالزی را تجربه کنید، باید یک شغل مناسب برای خود یافته و قرارداد اولیه خود را با صاحبان آن شغل به امضا برسانید. سپس آن ها از طریق مراجع قانونی باید نسبت به دریافت اجازه کار شما در این کشور اقدامات لازم را انجام دهند. پیش از اقدام برای یافتن شغل در کشور مالزی، حتما محدودیت های سنی یاد شده را در نظر داشته باشید.

مشاورین ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص انجام کلیه امور مهاجرتی شما به کشور مالزی، از آمادگی کامل برخوردار هستند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *