مهاجرت کاری فنلاند

مهاجرت کاری به فنلاند

مهاجرت کاری به فنلاند

ورود به کشور فنلاند و اخذ اقامت این کشور یکی از رویاهای بسیاری از افراد می­باشد. مهاجرت کاری به فنلاند راهی است که افراد از این طریق می­توانند اقامت دائم خود در این کشور را بدست آورند. کشور فنلاند از شرایط اقتصادی بسیار مناسبی در بین کشورهای اروپایی برخوردار است. اقتصاد این کشور بر پایه صادرات می­باشد و تقریباً 60% تجارت کل اروپا در دست کشور فنلاند است.

درباره فنلاند

نرخ بیکاری در کشور فنلاند5.8% تخمین زده شده است. تجارت کشور فنلاند بیشتر با کشورهایی همچون آلمان، چین، روسیه، آمریکا، هلند و سوئد می­باشد. اقتصاد کشور فنلاند بر پایه کشاورزی و صنعت است، همچنین این کشور صادر کننده ماشین آلات صنعتی، آهن آلات، الوار چوب و مواد شیمیایی به کشورهای فوق الذکر می­باشد. ناگفته نماند کشور فنلاند موادی همچون نفت خام و فرآورده های نفتی، مواد غذایی، مواد شیمیایی، پارچه و الیاف را از کشورهای دیگری مانند آلمان و روسیه، بریتانیا و دانمارک به کشور خود وارد می­نماید.

اخذ ویزای کاری کشور فنلاند

طبق قوانین کشور فنلاند افرادی که عضو اتحادیه اروپا هستند می­توانند بدون دریافت مجوز کار وارد کشور فنلاند شده و به مدت 3 ماه در این کشور کار انجام دهند. در صورتیکه این افراد قصد انجام کار بیش از 3 ماه در این کشور را داشته باشند بایستی اقدام به دریافت مجوز کار در این کشور نمایند.

کشور فنلاند با کشورهای استرالیا و نیوزلند توافقاتی در این زمینه نموده است، که طبق این توافقنامه شهروندان استرالیایی و نیوزلند می­توانند برای انجام کار در این کشور به مدت 1 سال اقامت گزینند. اما در رابطه با افراد خارج از اتحادیه اروپا که قصد مهاجرت کاری به فنلاند را دارند باید بدانند که جهت ورود به این کشور باید ویزای کار این کشور را دریافت نمایند.

علاوه بر این افراد خارج از اتحادیه اروپا در صورت انجام کار در این کشور بایستی مجوز اقامت شغلی را نیز دریافت نمایند. این افراد پس از دریافت مجوز کاری در یک تخصص این حق را دارند که بدون تغییر مجوز کاری در تخصص دیگر شغل خود را در این کشور تغییر دهند. همچنین این افراد بایستی بدانند که اگر بدون دریافت ویزای کار به انجام دادن کار در این کشور بپردازند در صورت مطلع شدن دولت از این موضوع فرد و کارفرما مورد جریمه قرار خواهند گرفت.

مجوز اقامت کشور فنلاند

کشور فنلاند به افراد به دو صورت مجوز اقامت اعطا می­نماید:

 1. مجوز اقامت موقت
 2. مجوز اقامت دائم

مجوز اقامت موقت

این مجوز به افرادی داده خواهد شد که برای انجام کار وارد این کشور شده اند. اعتبار اولیه این مجوز بمدت 1 سال می­باشد که قابلیت تمدید به مدت یکسال دیگر را نیز خواهد داشت. در برخی موارد کشور فنلاند به افراد مجوز اقامت موقت مستمر اعطا می­نماید که در این صورت فرد قادر است مجوز اقامت خود را به مدت 4 سال دیگر تمدید نماید.

مجوز اقامت دائم

کشور فنلاند به افراد در صورتیکه شرایط اخذ اقامت دائم که مهمترین آنها حضور فرد به مدت4 سال بطور مستمر در کشور فنلاند باشد را بدست آورند، اقامت دائم اعطا می­نماید.

مهاجرت کاری به فنلاند

افرادی که قصد کار کردن در کشور فنلاند را دارند بایستی مجوز اقامت در این کشور متناسب با نوع اشتغال خود را بدست آورند. همانطور که می­دانید یکی از روشهای مهاجرت به کشور فنلاند دریافت ویزای کاری این کشور می­باشد. همچنان در بعضی موارد افراد با داشتن ویزای شینگن اجازه اقامت بدون ویزا در این کشور را داشته و اجازه کار در مشاغل خاص به مدت محدود را خواهد داشت.

در برخی موارد دولت فنلاند مجوزهای اقامتی به افراد اعطا می­نماید که  فرد اجازه کار در این کشور را خواهد داشت. همچنان بعضی افراد که قربانی قاچاق انسان شده اند، دولت فنلاند به آنها مجوز اقامتی اعطا می­نماید که بصورت نامحدود قادر به انجام کار در این کشور خواهد بود.

اشتغال به کار درفنلاند بدون کسب مجوز کار چگونه است؟

در کشور فنلاند برخی از افراد می­توانند بدون اخذ مجوز کار در این کشور بمدت محدود کار انجام دهند:

 • معلمان، استادان، مترجمین
 • کارکنان حمل ونقل بین المللی و کارکنان کشتی های خارجی که در کشور فنلاند مستقر شده اند.
 • کارکنان اتحادیه اروپا که برای انجام کارهای تجاری خود به این کشور برای مدت محدود سفر نموده اند.
 • افرادی که دارای دعوتنامه از سوی نهاد و یا شخصی معتبر داشته باشند.
 • افرادی که درخواست پناهندگی کشور فنلاند دارند و دارای پاسپورت با اعتبار حداقل سه ماه باشند.
 • پناهندگانی که دارای پاسپورت معتبر نیستند نیز در صورتی که بمدت 6ماه اقامت در کشور فنلاند داشته باشند می­توانند بدون مجوز کار در این کشور کار انجام دهند.

کار در فنلاند برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا چگونه است؟

کشور فنلاند اقامت نوع A به افراد خارجی که قصد انجام کار در این کشور را دارند اعطا می­نماید. این مجوز معمولاً برای افراد با مشاغل خاص صادر می­گردد که فرد اجازه حرکت در بین مشاغل را دارد. در کشور فنلاند افراد خارجی اگر با اهداف بشر دوستانه وارد این کشور شوند می­توانند بدون مجوز کار دراین کشور کار انجام دهند. همچنان افرادی که بعنوان هنرمند و ورزشکار وارد کشور فنلاند می­شوند نیازی به دریافت اقامت این کشور ندارند.

مهاجرت به فنلاند از طریق سرمایه گذاری در فنلاند چگونه است؟

یکی دیگر از روشهای مهاجرت کاری به فنلاند سرمایه گذاری در این کشور می­باشد، کشور فنلاند یکی از اهداف سرمایه گذاران خارجی محسوب می­شود. سرمایه گذاران برای مهاجرت به این کشور بایستی  ویزای سرمایه گذاری (خوداشتغالی) کشور فنلاند را دریافت نمایند.

افرادی که با ویزای خود اشتغالی به کشور فنلاند سفر می­نمایند، آزآنجائیکه اهداف آنها ایجاد کسب وکار در این کشور است نیازی به دریافت مجوز اقامت کشور فنلاند را ندارند. دولت فنلاند با درخواست مجوز اقامت افراد درصورتی موافقت می­نماید که فرد صاحب سهام یک شرکت تجاری باشد، همچنان بایستی انجام کار توسط شخص در شرکت تجاری فنلاند بصورت فیزیکی باشد.

افراد در رابطه با مهاجرت کاری به فنلاند با سوالات زیادی از قبیل:

 • برای دریافت ویزای کاری فنلاند چگونه باید اقدام نمود؟
 • دستمزد و حقوق در کشور فنلاند چگونه است؟
 • آیا افراد با دریافت ویزای کاری می­تواند با اعضای خانواده خود به کشور فنلاند سفر نمایند؟

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پاسخگوی همه­ی سوالات عزیزان در زمینه مهاجرت کاری به فنلاند می­باشد. افراد می­توانند جهت مشاوره و راهنمایی با این موسسه ارتباط برقرار نمایند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *