مهاجرت کاری ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا

مهاجرت کاری به ایتالیا به چه صورت انجام می شود؟ آیا ایتالیا کشور مناسبی برای سرمایه گذاری می باشد؟ چه کسانی روادید کاری کشور ایتالیا را دریافت می کنند؟ شرایط لازم برای دریافت روادید کاری و سرمایه گذاری ایتالیا چگونه می باشد؟

بسیاری از متقاضیان برای رسیدن به وضعیت مالی مطلوب و داشتن شغل مناسب به کشور های مختلف سفر می کنند.
کشور هایی که از لحاظ صنعتی پیشرفته هستند و شرایط بازرگانی و اقتصادی خوبی دارند، مقصد مهاجران زیادی می باشند. متقاضیانی که از کشور های غیر از حوزه اتحادیه اروپا اقدام به دریافت روادید کاری می کنند، با مشکلات و سختی های زیادی مواجهه می شوند؛ اما دریافت روادید “کاریابی” در کشور های اروپایی مانند دانمارک، آلمان و اتریش بسیار آسان و ساده تر صورت می گیرد. اکثر پزشکان، پرستاران و حتی مهندسان به کشور های اروپایی مناسب و همچنین دانمارک سفر میکنند تا شرایط کاری مطلوب و درآمد کافی داشته باشند.

شرایط دریافت ویزا

افراد و هموطنان زیادی به دنبال کسب اطلاعات دقیق و کامل درباره ی ایتالیا و مهاجرت کاری به ایتالیا هستند.
مشاورین مجرب و کاردان ما در زمینه های مختلف در مورد کشور اروپایی ایتالیا اطلاعات مفید و پرکاربردی را در اختیار شما می گذارند تا با برنامه ی خوب اولین گام خود را به سمت موفقیت بردارید. همچنین برای دریافت روادید کشور ها مختلف و پشت سر گذاشتن مراحل آن به صورت دقیق می توانید با موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

درباره ی کشور ایتالیا

ایتالیا در جنوب قاره ی اروپا می باشد که دین بسیاری از ساکنین آن مسیحی می باشد. این کشور تقریبا شصت و پنج میلیون نفر جمعیت دارد. پول این کشور همانند دیگر کشور های اتحادیه اروپا از واحد یورو پیروی می کند. پایتخت ایتالیا رم می باشد. ایران پنج برابر ایتالیا گستردگی دارد. این کشور دارای وضعیت اقتصادی بسیار مطلوبی می باشد و در صنایع مختلف بسیار موفق می باشد؛ به همین دلیل ایتالیا از قدرت های اتحادیه اروپا محسوب می شود. به دلیل داشتن آثار و اماکن مختلف تاریخی این کشور مقصد بسیاری از مهاجرین و مسافران خارجی از تمام دنیا می باشد.

مهاجرت کاری و شرایط دریافت روادید کاری در ایتالیا

متقاضیانی که قصد اقامت در کشور ایتالیا را دارند، میتوانند از طریق مهاجرت کاری اقدام به این کار کنند؛ سپس برای دریافت تابعیت این کشور مراحل لازم را به صورت رسمی و قانونی پشت سر بگذارند. برای مهاجرا و گرفتن گواهی سکونت در کشور ایتالیا، راه های مختلفی وجود دارد. دریافت روادید تحصیلی، روادید سرمایه گذاری و تاسیس کمپانی از دیگر راه های مهاجرت به ایتالیا می باشند.

لازم به ذکر است که در صورت زاده شدن فرزند در کشور ایتالیا، هیچ گونه تابعیتی صورت نمی گیرد و این قانون در ایتالیا وجود ندارد که با به دنیا آوردن فرزند در ایتالیا گواهی سکونت در این کشور را دریافت کنید. ایتالیا دارای شرایط بسیار مطلوبی در زمینه ی بورسیه تحصیلی میباشد و این امر باعث جذب دانشجویان زیادی به این کشور شده است. برای کسب اطلاعات بیشتر با وکلای درجه یک و مشاورین موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش سعادت در تماس باشید.

مهاجرت کاری به ایتالیا

وضعیت بازرگانی و تجاری کشور های حوزه اتحادیه اروپا و شنگن تقریبا یکسان می باشد. در کشور ایتالیا نیز این مقررات مهاجرت کاری تقریبا همانند کشور های دیگر می باشد؛ به این صورت که افرادی که به دنبال کار فول تایم می باشند، باید توسط کمپانی های معتبر و یا کارفرما های شناخته شده دعوت به کار شوند. برای پیدا کردن  شغل مناسب در ایتالیا، مدرک لیسانس ضروری می باشد. همچنین شما باید هم دعوت نامه و هم پیشنهاد کاری از کارفرما یا کمپانی با اعتبار داشته باشید.

مراحل انتخاب نیروی کار خارجی در بازار کار ایتالیا عبارتند از:

آگهی کردن و اطلاعیه دادن در ایتالیا برای پیدا کردن نیروی داخلی جهت شغل مورد نظر به مدت سه ماه ضروری می باشد اما اگر در این سه ماه نیروی کار داخلی پیدا نشد، همواره این آگهی در اروپا نیز پخش می شود؛ در صورت نبود نیروی کار از کشور های اروپایی، متقاضی قادر به مهاجرت به ایتالیا جهت کار در شغل مورد نظر خود خواهد بود.

پیشنهاد شغلی در ایتالیا

این پیشنهاد ها برای پناهندگان دارای مجوز کار، افراد مقیم اروپا هستند و دانشجویانی که دوره تحصیلی خود را در
اروپا و ایتالیا تمام کرده اند و مجوز کار دارند مناسب می باشد. مهاجرت به کشور های اروپایی دارای سختی های بسیاری می باشد. گرچه بعضی از کشور های حوزه اتحادیه اروپا شرایط بسیار مطلوبی دارند.

بهترین راه مهاجرت به ایتالیا از ایران، می تواند گرفتن روادید تحصیلی باشد. پس از اتمام دوره ی تحصیلی، متقاضی میتواند اقدام به پیدا کردن شغل مورد نظر خود بر اساس توانایی و مهارت خود کند و همچنین پس از این مراحل و گذر مدت زمانی مشخص، درخواست به اخذ اقامت ایتالیا را انجام دهد.

فارغ التحصیل شدن از دانشگاه های معتبر اروپا و ایتالیا موجب ایجاد شرایط عالی برای ورود به بازار کار در اروپا
می شود. شما می توانید به کمک مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت اقدام به اخذ روادید دانشجویی
کنید و گام اول برای مهاجرت کاری به ایتالیا را بردارید. گرچه اولویت نیروی کار در اروپا شهروندان اروپایی می باشند، اما پیدا کردن شغل و ایجاد شرایط مطلوب در ایتالیا و اروپا غیر ممکن نیست و با سپری کردن پروسه ی مهاجرت بطور مطلوب انجام خواهد شد.

شرایط کاری در ایتالیا برای دانشجویان خارجی چگونه است؟

کشور ایتالیا برای دانشجویان مختلفی که شرایط مناسب دارند، بورسیه صادر می کند که ایران متقاضیان زیادی در این زمینه دارد. با گرفتن بورسیه تحصیلی ایتالیا و تحصیل در این کشور، دانشجویان خارجی می توانند به صورت هفتگی 10 تا 20 ساعت مشغول به کار شوند تا از مخارج زندگی خود بکاهند.

مهم ترین و پیشرفته ترین صنایع ایتالیا

 • ساخت هواپیما، کشتی و وسایل نقلیه.
 • مواد غذایی مانند ذرت، گندم، برنج، انگور و غیره.
 • فلزکاریی و ماشین آلات.
 • پوشاک و نساجی.

این کشور از لحاظ اقتصادی در رتبه ی ششم جهان می باشد اما به دلیل نداشتن شرایط رو به رشد نسبت به دیگر کشور های اروپایی، دارای شرایط بسیار سخت برای پیدا کردن کار می باشد.

 تارنما های کاریابی در ایتالیا

 • Wanted in Rome
 • Porta Portese

چه مدراکی برای شروع پروسه مهاجرت لازم است؟

برای مهاجرت به کشور ایتالیا با اهداف مختلف مانند کار، تحصیل، سرمایه گذاری و زندگی می توانید با موسسه حقوقی بین المللی سفیران سروش مهر در تماس باشید. لازم است مدارک زیر را برای شروع پروسه مهاجرت کاری به ایتالیا همراه داشته باشید:

 • کپی صفحات پاسپورت
 • ترجمه ی تمام مدارک
 • ریز نمرات دبیرستان
 • مدارک تحصیلی دانشگاهی
 • مدرک زبان
 • عکس پاسپورتی

موسسه حقوقی و بین المللی سفیران سروش سعادت آماده ی خدمت به تمام هموطنان می باشد و اطلاعات کافی را درمورد مهاجرت به کشور ایتالیا و سایر کشور های اروپا در اختیار متقاضیان محترم می گذارد.

11 دیدگاه برای “مهاجرت کاری به ایتالیا

 1. diana گفت:

  با سلام و درود من عمویی دارم که در ایتالیا زندگی میکنه ایا میتونم از طریق ایشون به ایتالیا مهاجرت کاری انجام بدم؟

 2. hesam گفت:

  برای مهاجرت کاری به ایتالیا چه محدودیت هایی وجود داره ؟

 3. پدرِ پسرشجاع گفت:

  با سلام من عمه ای دارم که در ایتالیا زندگی می کنه. آیا می تونم از طریق ایون به ایتالیا مهاجرت کنم؟

 4. سرو گفت:

  بسیار عالی

 5. sohrab گفت:

  aya kar dar italia anjam pazir mibashad?

 6. پرویز سوری لند گفت:

  سلام خدمت شما پونه و من چطوری میتونیم به ایتالیا سفر کتیم؟

 7. سامان گفت:

  جامع و مفید

 8. لیدا بهرامی گفت:

  عالی بود اطلاعات این مقاله ممنون

 9. amir abbas گفت:

  بابت مطلب خوبتون در مورد مهاجرت کاری به ایتالیا تشکر میکنم اگه امکانش هست در مورد مهاجرت کاری به کشور انگلستان هم مطلب بذارید

 10. Arezoo گفت:

  سلام.
  اگر قصد داشته باشیم برای مهاجرت کاری از خود ایتالیا اقدام کنیم بهتر هستش که اول چه ویزایی بگیریم؟؟
  و از چه راهی اقدام کنیم؟
  با تشکر فراوان.

 11. مهراد گفت:

  کار تو این کشور خیلی سخت پیدا میشه اما باز اگر زبان ایتالیایی بلد باشی میشه یه کارهایی کرد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *