مهاجرت به کشور یونان

مهاجرت قاچاقی به یونان

مهاجرت به یونان

در سالیان اخیر تقاضا مهاجرت به کشور یونان در حال افزایش بوده است، روش های زیادی برای مهاجرت به صورت قانونی به کشور یونان وجود دارد، اما یک روش غیر قانونی برای ورود به این کشور وجود دارد که مهاجرت قاچاقی به یونان می باشد.

مهاجرت از طریق پناهندگی که در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است، روشی غیر قانونی می باشد. موسسه سفیران سروش سعادت به هیچ عنوان مهاجرت قاچاقی به یونان را به افراد پیشنهاد نمی کند، زیرا مهاجرت قاچاقی به این کشور در سال 2019 بسیار خطر ناک بوده و مشکلات زیادی برای متقاضی به همراه دلرد. برای مطالعه بیشتر جهت آگاهی از روش های مهاجرت به این کشور می توانید مقاله مهاجرت به یونان  را مطالعه نمایید.

کشور یونان

کشور یونان در جنوب شبه جزیره بالکان و جنوب شرقی قاره اروپا واقع شده است.این کشور از سمت شمال با کشور آلبانی، از قسمت جنوب و شرق با دریای مدیترانه، از غرب با دریای یونان هم مرز می باشد. کشوری که لغب مهد تمدن مغرب زمین را به خود اختصاص داده است، کشور یونانمی باشد.کشور یونان کشوری پیشرفته می باشد که از سال 1981 به عضویت کشورهای اتحادیه اروپا در آمده است.در این کشور حدود 6 هزار جزیره وجود دارد که در 227 جزیره مردم سکونت دارند.در این کشور رشد تولید ناخالص داخلی در بین بسیاری از کشور های عضو اتحادیه اروپا در سطح بالایی قرار گرفته است. یکی از منابع های عمده در آمد زایی در این کشور صنعت گردشگری می باشد.مساحت این کشور حدودا 132 هزار کیلومتر مربع می باشد، و جمعیت این کشور حدودا 11 میلیون نفر می باشد.

مهاجرت قاچاقی به یونان

کشور یونان یکی از کشورهایی می باشد که تعداد زیادی از پناهجویان هر ساله به دلیل قرار گرفتن در مرز آبی با قاره های آسیا و آفریقا به آن مراجعه می کنند.طبق آمار های انجام شده در اردوگاه های این کشور حدودا تعداد شصت هزار نفر پناهجو در این اردوگاه ها مستقر شده اند. وضعیت این اردوگاه ها در شرایط بسیار بد و نامطلوبی قرار دارد، و در بعضی از اتاق های این اردوگاه ها تعداد زیادی از افراد با ملیت های مختلف کنار هم مستقر شده اند.

دلایل مهاجرت قاچاق

یکی از دلایل مهاجرت قاچاقی به یونان به دست آوردن شرایط بهتر و ایده آل تر، کسب در آمد بیشتر و زندگی بهتر می باشد.افراد به امید به دست آوردن اقامت دائم برخی از کشور ها بدون دانشتن قوانین و مقررات برای اعطا اقامت مهاجرت قاچاقی را انتخاب می کنند.

ولی متقاضیان باید توجه داشته باشند که مهاجرت قاچاقی به یونان غیر قانونی بوده و خطرات بسیاری را مثل اخراج از یونان، دستگیر شدن فرد، اعمال محدودیت برای فرد به همراه دارد.یکی دیگر از دلایل مهاجرت قاچاقی به یونان به دلیل فقر و تنگ دستی می باشد. از دلایل دیگر می تواند به وجود جنگ اشاره کرد، مردم برخی از کشور ها به دلیل جنگ و نا امنی به سایر کشور ها مهاجرت می کنند.برخی از افراد به دلایل مذهبی، نژادی، عضو اتحادیه خاصی بودن و سایر دلایل که تحت تعقیب می باشند و یا آزار های جسمی و روانی دیده اند و یا تهدید به مرگ شده اند به کشور های دیگر مهاجرت می کنند.

کنوانسیون پناهندگی

طبق قوانین های .ضع شده در کنوانسیون کشور ها باید حداقل شرایط را جهت برخورداری از حقوق نسبی برای پناهجویان فراهم نمایند.اما در سال های اخیر به دلیل افزایش پناهندگی به این کشور امکان فراهم آوردن این امکانات برای دولت یونان بسیار مشکل می باشد. بیشتر پناهجویان از کشور های مثل سوریه و عراق به دلیل جنگ داخلی و همین طور از کشور های سومالی، افغانستان، پاکستان، ایران و … می باشند.باید به این موضوع اشاره کرد که اگر درخواست فردی برای پناهندگی رد شود فرد از همین میزان حقوق کم نیز برخوردار نمی شود.

قانون دابلین

طبق قانون دابلین در رابطه با پناهجویان اگر فردی در یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست پناهندگی خود را ارائه دهد و سپس کشور خود را تغییر دهد به کشوری که درخواست پناهندگی ارائه داده است برگردانده می شود.مهاجرت قاچاقی به یونان می تواند برای فرد مشکلات بسیاری زیادی را مثل نبود امکانات کافی، نبود جای خواب مناسب، بهداشتی نبودن محل های نگهداری پناهجویان برای پناهندگان به وجود آورده است.

وضعیت پناهندگان در یونان

طبق آمار ها بیشتر مردان پناهجو در این کشور به دلیل دست یافتن به حقوقی به میزان ده یورو مجبور به تن فروشی شده اند.به دلیل رعایت نشدن حقوق پناهندگان در این کشور در بیشتر مواقع پناهجویان دست به اعتصاب و اعتراض می زنند.برای مطالعه بیشتر می توانید به مقاله  پناهندگی در یونان  که توسط موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نگارش شده است مراجعه کنید.

مشکلات مهاجرت غیر قانونی

افرادی که مهاجرت قاچاقی به یونان را انتخاب می کنند مشکلات و خطر ها بسیاری برایشان وجود دارد. از جمله:

 • تحت تعقیب بودن
 • رد شدن درخواست پناهندگی و اخراج از کشور یونان
 • محل اسکان نامناسب
 • عدو دسترسی به خدمات
 • پناهجویان در بیشتر مواقع اجازه کار کردن را ندارند
 • عدم امکانات بهداشتی
 • عدم استفاده از مسائل آموزشی

درصد افراد خارجی که در کشور یونان زندگی می کنند به نسبت شهروندان این کشور 7.1 درصد می باشد.جمعیت متشکل از نیروهای مهاجر و خارجی در این کشور 4 میلیون نفر می باشد.در سال های اخیر بسیاری از افراد پناهجو به دلایل سیاسی مهاجرت قاچاقی به یونان را انتخاب کرده اند.

در سال 2015 به دلیل جنگ داخلی در سوریه تعداد زیادی از افراد از طریق راه های آبی وارد کشور یونان شده اند و حدود 860 هزار نفر از طریق راه های آبی خود را به این کشور رسانده اند که این تعداد در مقایسه با سال 2014 حدود پنج درصد افزایش داشته است.بیشتر مهاجران که وارد کشور یونان می شوند شهروندان کشور های سوریه و افقانستان می باشند.

طرق و راه های قانونی موجود کشور یونان

در پایان پیشنهاد می شود متقاضیان از طریق راه های قانونی مثل :

 • مهاجرت از طریق تحصیل در یونان
 • مهاجرت از طریق کار
 • مهاجرت از طریق ثبت شرکت یا سرمایه گذاری
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند
 • مهاجرت از طریق ازدواج

را با توجه به شرایط و علاقه خود انتخاب کنند و بعد از دریافت مشاوره به کشور یونان مهاجرت کنند.مشاوران و وکلا مجرب در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آمادگی دارند تا شما را در این امر راهنمایی کرده و مشاوره های رایگان در اختیار شما عزیزان قرار دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *