مهاجرت به کشور کانادا

مهاجرت قاچاقی به کانادا

کشور کانادا از جمله کشور هایی می باشد که هر ساله افراد زیادی به این کشور سفر می کنند. یکی از روش های مهاجرت به کشور کانادا در سال 2019 مهاجرت قاچاقی به کانادا می باشد. در سال های اخیر افراد زیادی از این طریق به این روش مهاجرت میکنند.

کشور کانادا جزء کشورهایی می باشد که ایرانیان بسیاری به این کشور مهاجرت می کنند، و اقدامات لازم را جهت اخذ اقامت این کشور انجام میدهند. دلیل اینکه افراد زیادی به کشور کانادا مهاجرت می کنند این است که بازار کاری در این کشور در شرایط خوبی قرار دارد، همچنین سطح اقتصادی در این کشور در شرایط خوبی قرار دارد.

موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت در زمینه مهاجرت قاچاقی به کانادا هیچ فعالیتی انجام نمی دهد و هدف از نگارش این مقاله اطلاع رسانی به افراد می باشد.

برنامه ای برای حفاظت از پناهندگان

کشور کانادا به مظور حفاظت از پناهجویان دو برنامه اصلی در نظر گرفته است.

1: پناهجویانی که خارج از خاک کانادا هستند برای اسکان مجدد در کشور کانادا وارد خاک این کشور می شوند. پناهجویان برای اقامت و اسکان در این کشور باید در اردوگاه های پناهندگی زندگی کنند. و ممکن است برای مدت چند سال در این پناهگاه ها اقامت داشته باشند.

نکته: باید به این نکته اشاره کنیم در صورتی که متقاضی مرتکب جرم و جنایتی نشده باشد، مسائل امنیتی نداشته باشد و از سلامت کامل برخوردار باشد. کشور کانادا اجازه اسکان مجدد به آن ها را می دهد.

2: از پناهندگانی که در کشور کانادا حضور دارند حمایت می شود. در این مورد سخت گیری هایی وجود دارد و می توان به این نکته اشاره کرد که هر فردی شرایط پناهنده شدن را ندارد.

در صورتی که متقاضی که در این کشور می باشد و درخواست پناهندگی خود را ارائه دهد دو حالت وجود دارد:

حالت اول: در بدو ورود به خاک کانادا فرد باید درخواست خود را ارائه نماید. به این افراد 15 روز مهلت داده می شود تا دلایل خود را برای پناهندگی در این کشور اعلام نمایند.

حالت دوم: پناهجو مستقیما به اداره شهروندی و مهاجرت کشور کانادا مراجعه می کند و درخواست خود را برای پناهندگی و دلایل پناهندگی اش را ارائه می دهد.

ارائه خدمات به پناهجویان

پناهجویان باید این مورد را در نظر داشته باشند، زمانی که درخواست پناهندگی می کنند اجازه کار کردن و ادامه تحصیل در این کشور را ندارند. ولی اگر مدت زمان رسیدگی به درخواستشان بیشتر از 6 ماه طول بکشد می توانند از دولت این کشور مجوزی جهت کار برای گذراندن زندگی خود دریافت نمایند.

بین 4 تا 6 هفته اول ورود پناهجو به این کشور خدماتی به او ارائه می شود، این خدمات به شرح زیر می باشند:

 • ارائه خدمات مربوط به پذیرش پناهجویان
 • اسکان به صورت موقت در اقامتگاه های مربوط به پناهندگی
 • پشتیبانی از پناهجویان جهت اسکان و اقامت دائم
 • آموزش زبان انگلیسی و فرانسوی
 • ارائه خدمات پشتیبانی مثل مراقبت و نگهداری از کودکان، کمک های حمل و نقل و ترجمه مدارک و ارائه مشاوره های کوتاه مدت
 • نیاز های اولیه پناهجویان بررسی خواهد شد

روش های مهاجرت غیر قانونی به کشور کانادا

متقاضیان و پناهجویانی که قص ورود به صورت غیر قانونی به این کشور را دارند، معمولا از 3 روش وارد این کشور می شوند.

1: ورود به کشور با وسایل حمل و نقل قانونی و ارائه مدارک قانونی: افراد این گشوره دارای مدارک و مستندات معتبر برای ورود به این کشور هستند. این پناهجویان برای ورود به کشور کانادا از وسایل حمل و نقل که قانونی هستند، استفاده می کنند. و با عنوان مسافر یا خدمت کار وارد کشور می شوند. این روش نسبت به روش های دیگر امن تر می باشد و خطری جان فرد را تهدید نمی کند.

2: استفاده از وسایل غیر قانونی و مدارک و مستندات جعلی: این متقاضبان با استفاده از مدارک غیر قانونی هویت جعلی برای خود می سازند، سپس با استفاده از این مدارک اقدامات لازم را برای سفر انجام می دهند. همچنین با وسایل حمل و نقل به صورت قانونی وارد خاک کانادا می شوند.

3: نداشتن مدرک و مستندات و استفاده از وسایل قاچاقی و غیر قانونی: در این گروه افراد به دلیل نداشتن مدارک و مستندات سعی می کنند از راه های قاچاق وارد خاک کانادا شوند. این نوع از تلاش برای ورود به کشور بسیار خطرناک بوده و جان و مال افراد در خطر قرار دارد. در هر سال افراد زیادی که از این روش اقدام به مهاجرت غیر قانونی به کانادا می کنند، جان خود را از دست داده اند.

بررسی درخواست پناهندگی

طبق قوانین این کشور برای مهاجرت قاچاقی به کانادا شرایط و قوانینی وضع شده است. در صورتی که فردی قصد دارد از این طریق وارد این کشور شود بهتر است از ای شرایط آگاه باشد.

جهت اخذ پذیرش موانع هایی نیز وجود دارند، اگر در درخواست فرد موانع ذیل وجود داشته باشد درخواست پناهندگی به اداره مهاجرت و پناهندگی ارسال نمی شود. این موانع عبارتند از:

 • متقاضی قبلا درخواست پناهندگی ارائه داده باشد و درخواست او رد شده باشد
 • متقاضی در کشور دیگری درخواست پناهندگی داده باشد و درخواست او درحال بررسی باشد
 • در کشور هایی درخواست پناهندگی ارائه شده باشد که عضوء پیمان وتو نباشند، و همین طور درخواست پناهندگی آن ها رد شده باشد
 • فرد قوانین حقوق بشر را نقص کرده باشد و اقدامات تروریستی انجام داده باشد
 • از طریق کشور آمریکا وارد خاک کانادا شده باشد
 • اگر فردی قبلا درخواست پناهندگی ارائه کرده باشد و سپس آن را پس گرفته باشد

اگر فردی این موانع را نداشته باشد درخواستش به اداره مهاجرت و پناهندگی ارائه شده و سپس بررسی های لازم انجام می شود. متقاضیانی که از نظر پزشکی سلامتیشان تایید نشود، افرادی که دارای سوابق جنایی و کیفری هستند و سوء پیشینه دارند. و برای امنیت و سلامت کشور کانادا تهدیدی محسوب شوند درخواستشان برای پناهندگی رد می شود.

اگر با درخواست فرد برای پناهندگی موافقت نشود، پناهجو می تواند در خاک این کشور حضور داشته باشد و اعتراض خود را ارائه نماید. برای مطالعه بیشتر پیشنهاد می شود مقاله پناهندگی در کانادا را نیز مطالعه نمایید.

همان طور که مقاله فوق را مطالعه کردید اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت قاچاقی به کانادا در اختیار متقاضیان قرار داده شد. پیشنهاد موسسه سفیران سروش سعادت به افرادی که قصد مهاجرت به کشور کانادا دارند این است که از روش های قانونی و مجاز وارد این کشور شوند.

برای اطلاع از این شرایط می توانید با مشاوران ما در موسسه درتماس باشید تا بهترین راه با توجه به شرایطتان به شما پیشنهاد شود. همچنین این امکان برای شما وجود دارد تا با مراجعه به سایت موسسه مقاله مهاجرت به کشور کانادا را مطالعه نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *