مهاجرت به کشور سوئیس

مهاجرت قاچاقی به سوئیس

مهاجرت قاچاقی به سوئیس

مهاجرت قاچاقی به سوئیس یکی از راه های مهاجرتی می باشد اما راهی سخت و طاقت فرسا می باشد. کسانی که قصد دارند برای اقامت در سوئیس را داشته باشند باید شرایطی را طی کند که اقامت در این کسور اروپایی را راحت تر می توانید دریافت کنید.

راه های مهاجرتی دیگری وجود دارد که به صورت قانونی می باشد مانند :

 • مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تولد
 • مهاجرت به سوئیس از طریق خرید ملک
 • مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به سوئیس از طریق کار
 • مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت قاچاقی به سوئیس

کسانی که به مهاجرت از راه قاچاقی فکر می کنند باید درخواست خود را به اداره امور مهاجرت در کشور سوئیس بدهد. اداره مهاجرت به صورت دقیق مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهند که دلیل متقاضی برای مهاجرت قاچاقی چه بوده؟ آیا قابل رسیدگی و قبول می باشد؟

اگر دلیل منطقی و دلیل موجه باشد و اداره مهاجرت این کشور تایید می کند می تواند پناهنده کشور سوئیس بماند. اما اگر درخواست شان رد شود باید هر چه سریع تر این کشور را ترک کنند در صورتی که مجوز اقامت به کشور خود را نداشته باشد می تواند با مجوز به صورت موقت در این کشور بماند تا تکلیف نهایی شان مشخص شود.

مهاجرت قاچاقی به سوئیس

بیشتر کسانی که علاقه مند به سفر و اقامت به کشور های اروپایی و پیشرفته جهان می باشند برای مهاجرت این کشور را انتخاب می کنند، در مورد راه های مهاجرتی باید تحقیق کنند. بیشتر افراد و متقاضیان مهاجرت به این کشور در مورد راه های غیر قانونی از ما سوالاتی دارند

مسئله مهم این است که پناهندگی در بیشتر کشور های اروپایی مشکلات و مسائل زیادی را به همراه دارند. شخصی که به عنوان پناهنده وارد کشور اروپایی شوند، اغلب طبق قانون جدیدی که بین کشور های اروپایی و کشوری که عضو کشور های شنگن باشد. ابتدا افراد را به اولین کشوری که عضو شنگن هستند می فرستند سپس درخواست و دلایل پناهندگان را بررسی و ارزیابی می کند.

اصول مهاجرت قاچاقی به سوئیس

در مورد این نوع مهاجرت در این کشور به دلیل دریافت پناهندگی، وضعیت حقوقی مهاجران قاچاقی باید از افراد پناهنده نیاز به کمک و حمایت دارند و نمی توانند وارد کشور مبدا شان شوند. در ماده سوم قانون اداره مهاجرت پناهنده شخصی می باشد که در کشور مبدا خود نمی توانند زندگی کنند و در وضعیت نامناسب و ترس جدی وجود دارد و به دلیل ملیت افراد چه کسانی که در گروه های مختلف هستند و چه کسانی که عقاید سیاسی دارند. اداره مهاجرت تقاضای مردم را به صورت یکسان بررسی و ارزیابی می کند اگر دلیل موجه و منطقی وجود داشته باشد موافقت می کند و بهشون اعلام می شود.

راه های وارد شدن قاچاقی به سوئیس

بر طبق اعلام این دولت بیشتر کسانی که از طریق غیر قانونی و یا قاچاقی وارد این کشور می شوند باید از راه ویزای توریستی آمده باشند. بعد از گذشت مدت زمان تعیین شده در ویزا، اقدام به خارج شدن از خاک این کشور نمی کنند. آمار این راه تقریبا بالا می باشد و نزدیک به 63 درصد از مردم این کار را انجام داده اند.

یکی دیگر از راه های غیر قانونی به این کشور توسط بیشتر ساکنان آمریکای مرکزی و جنوبی می باشد که به دلیل هدف های اقتصادی وارد این کشور می شوند و از این کشور خارج نمی شوند نزدیک به 43 درصد از جمعیت این کشور تقریبا از این راه وارد کشور شده اند. لازم به توضیح می باشد که مهاجرانی که قاچاقی وارد این کشور شده اند باید تا زمانی که نتیجه درخواست پناهندگی شان داده شود در این کشور در کمپ هایی برای پناهندگان سکونت دارند.

اسامی برخی از کمپ های به شرح زیر می باشد:

 • Altstätten (Canton of St. Gallen)
 • Basel (Canton of Basel)
 • Kreuzlingen (Canton of Thurgau)
 • Vallorbe (Canton of Vaud)
 • Chiasso (Canton of Ticino); and
 • Berne (Canton of Berne)

 اصول مهاجرت قاچاقی به سوئیس

کنوانسیون مربوط به رسیدگی وضعیت پناهندگان در سال 1951 منعقد شد، سند اصلی برای تضمین و رسیدگی به وضعیت پناهندگان می باشد. در این قانون که 147 کشور دنیا در حال عمل کردن می باشد به این اشاره دارد که پناهندگان در یک کشور خارجی اگر مورد آزار و اذیت در کشور مبدا (کشور مادری) کشوری که اقامت داشته است قرار بگیرد. می توانند ویزای پناهندگی خود را در کشور خارجی دریافت کند.

پناهنده در کشور سوئیس

کشور سوئیس یکی از کشور های مهاجرت قاچاقی پذیر می باشد به همین دلیل کمپ هایی برای این افراد در نظر گرفته است و از این افراد حمایت می کنند. البته باید مراحل این راه طی شود. ابتدا متقاضیان تقاضا بدهند و دلایل منطقی ارائه دهند سپس اگر موافقت شود می توانند مودر حمایت قرار بگیرند. معاینات فردی خاصی را دارد که جز اداره مهاجرت کسی توانایی انجام آن را ندارد.

ماموران اداره مهاجرت دلایل تمامی مهاجران را به درستی و یکسان مورد ارزیابی و بررسی قرار می دهند و سپس جواب به این افراد داده می شود. اگر با تقاضای این افراد موافقت شود می تواند پناهنده این کشور باشند و از مزایای این کشور بهره مند شوند. اگر با تقاضا ی شخص موافقت نشود هر چه سریع تر باید این کشور را ترک کنند. لازم به ذکر است نه تنها در این کشور بلکه در تمامی کشور های دنیا به افراد پناهنده نگاه خوش بینانه ای وجود ندارد و افراد مورد بی مهری شهروندان قرار می گیرند.

موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت درباره ی مهاجرت قاچاقی به سوئیس هیچ خدماتی ندارد. این مقاله فقط برای آگاهی شما عزیزان و سختی و دشواری و طاقت فرسا این راه مهاجرت می باشد. شما می توانید با مشاوران ارشد ما در مورد راه های قانونی مهاجرت که در ابتدای این مقاله گفته شد در ارتباط باشید. مشاوران با تجربه و وکلای حقوقی ما بر اساس شرایط شما راه های قانونی مهاجرتی را به صورت رایگان مشاوره تلفنی می دهند و در کنار شما عزیزان هستند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *