مهاجرت به کشور سوئد

مهاجرت قاچاقی به سوئد

مهاجرت قاچاقی به سوئد 

در اینجا می‌‌خواهیم قوانین پذیرش درخواست پناهندگی در سوئد و مهاجرت قاچاقی به سوئد در سال 2018 را تشریح نماییم.این مقاله صرفا جهت آگاهی از معایب و خطرات پناهندگی است. ولی هیچ گونه خدمات و حتی مشاوره‌ای در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت در خصوص پناهندگی ارائه نخواهد شد.

آیا مهاجرت به سوئد از طریق قاچاق درست است؟ آیا برای مهاجرت به سوئد تنها راه مهاجرت قاچاقی است؟ به غیر از مهاجرت قاچاقی چه راه ‌هایی برای مهاجرت به سوئد وجود دارد؟ آیا مسیر های مهاجرت قاچاقی به سوئد خطر دارد؟ آیا مسیر های مهاجرت قاچاقی از راه‌ های آبی و خاکی خطر دارد؟ چه خطراتی در مسیر مهاجرت قاچاقی به سوئد وجود دارد؟

پناهندگی در سوئد

در این مقاله خواهان آنیم که به مسائلی همچون مسیرهای مهاجرت به سوئد، خطرات مهاجرت قاچاقی به سوئد رسیدگی نماییم. همچنین در مورد اقدامات لازم برای مهاجرت قاچاقی به سوئد صحبت خواهیم کرد.

همان‌ گونه که در جریان هستید مهاجرت قاچاقی به سوئد، پرخطر ترین مسیر مهاجرت به سوئد می ‌باشد. خیلی از افراد در این مسیر به غیر از پول، زندگی و حیای خود را نیز می ‌بازند. مسیر مهاجرت قاچاقی توسط قاچاقچیان انجام می ‌شود که هیچ نشانی از حضور و مکان شخص در دست نخواهد بود. در بهترین و خوش شانس‌ترین حالت، مهاجرت قاچاقی منجر به پناهندگی می ‌شود که در زیر به آن خواهیم پرداخت.

حمایت کشور سوئد از پناهندگان

کشور سوئد در لیست کشور هایی است که از پناهندگان دنیا حمایت می‌ کند. این حمایت در دو حالت کلی در خاک و سفارت امکان ‌پذیر است. توجه داشته باشید از هر کشوری در اروپا به جز دو کشور وارد خاک اروپا شوید، بازگشت خواهید خورد. در ضمن درخواست شما برای پناهندگی به منزله پذیرش شما نیست. شما باید صبر کنید تا شما را تایید کنند.

 مراحل تأیید پناهندگی

برای تایید شدن باید مراحل زیر را طی نمایید. ابتدا شما را احراز هویت می‌ کنند. شما باید یک مدرک شناسایی از خود برای احراز هویت داشته باشید. این مدرک می‌ تواند هر چیزی مثلاً پاسپورت، شناسنامه، کارت ملی و یا هر مدرک دیگری باشد. مدرک باید شامل تاریخ و محل تولد، نام و نام خانوادگی و اطلاعات مربوطه دیگر در آن باشد. دولت سوئد در صورت نداشتن هویت افراد یا مخفی کردن هویت افراد به وسیله خودشان قادر است آن‌ها را نپذیرد.

در مرحله بعدی متقاضی باید مدارکی را برای درخواستش ارائه دهد. در اینجا شما باید دلایل کافی برای ترک وطن و نبود امنیت جانی و مالی در وطن خویش ارائه دهید. برای این‌که مورد استماع قرار گیرید، دلایلی که می ‌آورید باید یکی از موارد زیر باشند.

همجنس گرایی، نژاد پرستی، ملیت، ادیان، مذاهب، جنسیت، گرایش ‌های سیاسی و یا عضویت در فرقه ‌های خاص. در کل مواردی این‌ چنین که شامل وضعیت این دسته از افراد شود. شما باید نشان دهید در صورت برگشت به وطن خویش جان و مالتان تحت تأثیر قرار خواهد گرفت. یا خودتان مورد ظلم و ستم قرار می‌ گیرد.

 انگشت‌نگاری

مرحله بعدی در پناهندگی سوئد، مرحله انگشت ‌نگاری است. برای تمامی افراد بالای 14 سال مرحله انگشت نگاری اجرایی می ‌شود. به این دلیل که مسیرهای ورود به شنگن مورد بررسی قرار گیرد. همچنین رزومه قبلی از شنگن در دست باشد.

انگشت‌ نگاری در کشور سوئد به وسیله‌ی سیستم sIS انجام پذیر است. با این سیستم قادر خواهند بود که همه‌ی اطلاعات شخص را در شنگن ثبت کنند. در واقع این سیستم پس از ثبت شدن اطلاعات شخص، تمام سابقه‌ی او را در شنگن مشخص خواهد کرد.

 کارت LMA چیست؟

  • مرحله بعدی، مرحله گرفتن کارت LMA در کشور سوئد می ‌باشد.
  • پس از ثبت درخواست پناهندگی از سوی شما پس از چند روز برای شما کارتی به نام LMA صادر خواهد شد.
  • با این کارت اجازه اقامت موقت خواهید داشت. همچنین این کارت نشان‌ دهنده درخواست پناهندگی قانونی به کشور سوئد است.
  • این کارت تا زمانی که پاسخ اداره مهاجرت به درخواست پناهندگی شما قطعی نشده باید همراهتان باشد.
  • پس از مشخص شدن پاسخ اداره مهاجرت می ‌بایست به این اداره تحویل داده شده و باطل گردد.

تست سلامت و اسکان

  • و باز در مرحله بعدی گرفتن تست سلامت از پناهندگان را خواهید داشت. این کار در کشور سوئد به صورت رایگان انجام شده و برای مشخص کردن سلامت فرد متقاضی پناهندگی است.
  • در مرحله‌ بعدی، محل اسکان و کمک ‌هزینه‌های اقامت پناهنده مشخص خواهد شد.
  • در این مرحله اداره مهاجرت یکی از استان‌ های کشور سوئد را برای سکونت شخص مشخص خواهد کرد.
  • اگر فرد پناهنده هیچ پولی حتی برای امرار معاش و خوراک خود نیز نداشته باشد به او اجازه‌ی باز کردن حساب بانکی داده خواهد شد تا برایش مستمری و مقرری به حسابش واریز نمایند.
  • این مستمری برای افراد رشید 71 کرون به صورت روزانه و برای افراد غیر رشید 43 کرون روزانه خواهد بود.

خدمات پزشکی پناهندگان

برای پناهندگان در سوئد خدمات پزشکی به شرح زیر ارائه خواهد شد و اگر برای شخص پناهنده اتفاق اورژانسی‌ای بیفتد، در این صورت شخص قادر خواهد بود از خدمات پزشکی به طور رایگان استفاده نماید.

 نکته بسیار مهم

بسیار روشن است که بدترین و پرخطرترین راه در میان مسیرهای مهاجرت، پناهندگی است. شرایط و عواقب بسیار بدی پیش روی شخص درخواست دهنده خواهد بود. به این ترتیب خواستار آنیم قبل از انجام هر کاری با یک وکیل و یا یک مشاور حقوقی حرفه‌ای در تماس باشید. از مسیر های قانونی مهاجرت همچون: کار، تحصیل، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و راه‌‌های دیگر اطلاعات دقیق به دست آورید. از وکیلان و مشاوران حقوقی بخواهید تا شرایط شما را بررسی نمایند. همچنین خواستار آن باشید مسیری سهل و آسان، همچنین تند و کم خرج را برایتان در نظر بگیرند. از هر چیزی مهم‌تر این است که مسیری قانونی و درست را پیش پایتان بگذارند.

در این مقاله سعی بر آن داشتیم که مقدار کمی از خطرات و مشکلات مهاجرت قاچاقی و غیر قانونی را برایتان بازگو کنیم. گفتیم مهاجرت قاچاقی در خوش شانس ترین حالت، منجر به پناهندگی می شود. این را در نظر بگیرید که در خوش شانس ترین حالت، منجر به پناهندگی می‌شود. در درخواست پناهندگی امکان رد شدن درخواست شما وجود دارد و حتی مشکلات بزرگ‌تر و اگر همچنان با تمام اطلاعات بالا برای عدم انجام مهاجرت قاچاقی قانع نشده‌اید با ما تماس بگیرید. مشاوران ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت شما را راهنمایی می‌کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *