مهاجرت به کشور آمریکا

مهاجرت قاچاقی به آمریکا

مهاجرت قاچاقی به آمریکا از جمله روش های ممکن برای مهاجرت به این کشور پیشرفته و صنعتی می باشد اما این روش پر خطر به هیچ وجه مورد تائید وکلا و مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نمی باشد.در صورتی که شما هم علاقه مند به کسب نمودن اطلاعاتی در زمینه خطر های ناشی از مهاجرت قاچاقی به آمریکا هستید با مطالعه نمودن این مقاله می توانید به اطلاعات جامعی دست یابید.

آشنایی با سابقه تاریخی مهاجرت قاچاقی به آمریکا

در تاریخ اولیه کشور، با افرادی که از این روش وارد این کشور می شدند با خشونت و آزار و اذیت رفتار می شد. میلیون ها نفر از اروپایی هایی که در قرن نوزدهم به ایالات متحده وارد شدند شامل پناهندگان سیاسی و اقلیت های مذهبی که در کشور خود با ظلم مواجه شده بودند و هم چنین کسانی بودند که به دنبال فرصت های اقتصادی بهتر بودند.از این روش وارد کشور آمریکا شدند.

در دهه 1920، اغلب قانون گذاران این کشور اقدام به اعطای مجوزهای شدید به مهاجران کاتولیک و یهودی از کشورهای اروپای شرقی و جنوبی کرده اند . سناتور دیوید رید (R-Pa)، که از قوانین سهمیه ای حمایت می کرد نظرش بر این بود که  اشخاصی که ازروش مهاجرت قاچاقی به آمریکا  می آیند اکثرا دچار بیماری و گرسنگی می  باشند بنابراین این اشخاص قادر به کمک به اقتصاد آمریکا نیستند و قادر به انطباق با فرهنگ آمریکایی نیستند. وی گفت که قانون مهاجرت ایالات متحده باید از “کسانی که از علاقه مند به نگهداری سهام آمریکایی تا بالاترین حد استاندارد هستند محافظت کند”، یعنی افرادی که در اینجا متولد شده اند.

آشنایی با تاریخ ممانعت از مهاجرت قاچاقی به امریکا

این سیستم سهمیه صدها هزار یهودی و دیگر اروپایی ها را متوقف کرد که سعی در فرار از آزار و اذیت نازی ها از آمدن به آمریکا داشتند. افکار عمومی در برابر پذیرش مهاجران بیشتر حتی در برابر جنایات نازی همچنان محکم باقی ماند. در نظرسنجی گالوپ که دو هفته پس از سازمان کریستال نچت انجام شد، یک سری از افراد ضد یهودی در آلمان و اتریش اقدام به مهارت قاچاقی به آمریکا کردند.

در این زمان 72 درصد از آمریکایی ها بر این باور بودند که که ایالات متحده نباید اجازه دهد “تعداد بیشتری از  یهودی ها  از آلمان برای آمدن به ایالات متحده” وارد این کشور شوند، ایالات متحده آمریکا ویزا را فقط از  27370 نفر از آلمان و اتریش دریافت کرد و بیش از 300 هزار نفر در لیست انتظار قرار داشتند. در همان سال، یکی از هواپیما های آلمان،  به مقصد سنت لوئیس، که 937 مسافر عمده پناهندگان یهودی را حمل می کرد، خواستار اجازه فرود در فلوریدا شد. که دولت روزولت از این کار خودداری کرد.

بررسی دلایل تغییر قوانین مهاجرت قاچاقی به امریکا

جنگ جهانی دوم، حداقل 7 میلیون نفر در اروپا آواره شدند. و به همین علت بسیاری از ای افراد رو یه مهاجرت قاچاقی به آمریکا آورده اند.در این زمان قانون گذاران ایالات متحده اولین قوانین رسمی راجع به پناهندگان  در این کشور را ایجاد کردند. قانون مجاهدین سال 1948 میلادی این کشور با در خواست حدود 400000 پناهنده اروپایی را در این کشور موافقت کرد در همین حال، سازمان ملل که تازه تأسیس شده بود حقوق پناهندگان را در سایر کشورها به رسمیت شناخت. در سال 1951 قانونی در شهر نیویورک وضع شده که پناهندگان این کشور دیگر نمی توانند به کشور خود بازگردند “به علت اصلی وضع این قانون وجود ترس درست از آزار و اذیت به دلایل نژادی، مذهب، ملیت، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا عقاید سیاسی”. بود  ایالات متحده در سال 1967 به پروتکل پناهندگان U.N.  پیوست ، و در نهایت و در سال 1980اقدام به ایجاد یک سیستم جامع برای صدور پناهندگی کرد.

آشنایی با وقایع خطرناک ناشی از مهاجرت قاچاقی به آمریکا

در طول دهه 1980، میلادی گارد ساحلی ایالات متحده 23،000 نفر از متقاضیان مهاجرت قاچاقی به آمریکا از کشور هائیتی را که برای فرار از رژیم سرکوب گر ژان کلود دوالویه اقدام به ورود به کشور آمریکا را کردند را دستگیر و بازداشت کردند. از آن جمعیت تنها هشت نفر در این کشور پناهنده شدند. در همین دهه، نزدیک به یک میلیون نفر از سایر کشور های آمریکایی مرکزی از مرز های ایالات متحده  به علت وجود جنگ داخلی عبور کرند. و فقط با در خواست 3 درصد از پناهندگان کشور های گواتمالا و سالواداران در سال 1984 مورد تایید قرار گرفت، که این میزان اختلاف در مقایسه با 40 درصد از افرادی که ازکشور  شوروی فرار کرده بوده اند چشم گیر بوده است و به این علت بود کهدولت مردان این کشور اقدام به ایجاد نمودن کنگره در سال 1990 برای برنامه های وضعیت حفاظت موقت برای افرادی که تحت تاثیر درگیری های مسلحانه یا بلایای طبعیی بودند کرد.

بررسی قوانین مهاجرت قاچاقی به آمریکا

بر اساس قوانین این کشور و سایر قوانین بین المللی، هر کسی که به صورت فیزیکی وارد خاک ایالات متحده  می شود حق درخواست پناهندگی را دارد. در مرحله بعد این اشخاص ملزم به شرکت نمودن در یک مصاحبه می باشند. اگر برای مأموران مهاجرت این کشور  مشخص  شود که که امکان  موافت با در خواست این اشخاص وجود دارد در این صورت متقاضیان باید ثابت کنند که در کشور خود مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و سابقه آسیب دیدگی جدی دارند، در این صورت پرونده آنها به دادگاه مهاجرت برای تصمیم نهایی ارسال می شود. در سال 2018، با در خواست حدود حدود 89 درصد از پناه جویان موافقت شد اما طبق قواعد بسیار سختگیرانه ای که توسط دولت ترامپ اعمال شده است، قضات مهاجرت تنها 17 درصد از موارد را به پناهندگی اختصاص می دهند.

با توجه با اتمام مقاله مهاجرت قاچاقی به آمریکا و در صرتی که شمل هم با خطرات ناشی از مهاجرت قاچاقب به ابن کشور مطلع شدید و علاقه مند به کسب نمودن اطلاعات بیشتری در مورد سایر روش های مهاجرت به این کشور شدید این فرصت رادارید تا با مراجعه نمودن به سایر مقالات موجود در سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نظیر مهاجرت تحصیلی به آمریکا و یا (مهاجرت کاری به آمریکا ) به اطلاعات جامعی دست یابید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *