مهاجرت تحصیلی ژاپن

مهاجرت تحصیلی به ژاپن

مهاجرت تحصیلی به ژاپن

ژاپن یکی از برجسته ترین کشورهای جهان است. همین مسئله روند مهاجرت به این کشور را افزایش داده است. مهاجرت تحصیلی به ژاپن یکی از مهم ترین روش هایی است که مهاجران خارجی برای ورود قانونی جهت تحصیلات عالی از آن استفاده می کنند. تعداد قابل توجهی از دانشگاه های ژاپن در جمع 200 دانشگاه برتر جهان قرار گرفته اند. همین مسئله باعث جذابیت بیشتر تحصیل در این کشور شده است. ما در این مقاله شرایط مهاجرت تحصیلی به ژاپن که حاصل تحقیقات موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت است را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

شرایط تحصیل در ژاپن

یکی از مهم ترین مسائلی که قبل از مهاجرت تحصیلی به ژاپن باید مد نظر شما قرار گیرد، شرایط تحصیل در کشور ژاپن است. تحصیل در ژاپن یکی از بهترین گزینه های ممکن برای علاقمندان به تحصیل در خارج از کشور است. چرا که دولت این کشور تمایل به جذب دانشجویان بین المللی دارد. در سال 2003 و در زمانی که تنها 100 هزار نفر از دانشجویان بین المللی در این کشور مشغول به تحصیل بودند. دولت این کشور برنامه ای برای رسیدن به حضور 300 هزار دانشجوی بین المللی در دانشگاه های این کشور را تدوین کرد. در پی این تصمیمات، دانشگاه های این کشور تمرکز خود را به سمت جذب این دانشجویان سوق داده است. بسیاری از رشته های تحصیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه داده اند. در حدود 780 دانشگاه در کشور ژاپن وجود دارد. تقریبا 80% این دانشگاه ها به صورت خصوصی اداره می شوند.

شرایط مالی جهت مهاجرت تحصیلی به ژاپن

باید توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل و زندگی در کشور ژاپن، در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی، بسیار بیش تر است. شما باید انتظار پرداخت هزینه های بیش تری را داشته باشید. البته دولت این کشور بورسیه های تحصیلی مختلفی را در نظر گرفته است تا بتواند شرایط تحصیل دانشجویان بین المللی را فراهم آورد. البته باید توجه داشته باشید که هزینه های تحصیل یا زندگی شما در کشور ژاپن با استفاده از این بورسیه های تحصیلی نیز به صفر نزدیک نمی شود. شهریه دانشگاه در کشور ژاپن از 535800¥ (ین) شروع می شود. در برخی از دانشگاه های خصوصی از 40000$ (دلار) در سال نیز تجاوز می کند.

هزینه زندگی شما در طول یک سال نیز حدودا 9000$ الی 11000$ (دلار) خواهد بود. از طریق بورسیه های تحصیلی و همچنین کار در این کشور می توانید بخشی از آن را کاهش دهید. مطالعه مقاله هزینه های زندگی در ژاپن به شما کمک خواهد کرد تا با توجه به شرایط زندگی خود، اطلاعات بیش تری در این زمینه به دست آورید.

شرایط مالی جهت مهاجرت تحصیلی به ژاپن

معرفی برترین دانشگاه های کشور ژاپن

زمانی که قصد مهاجرت تحصیلی به ژاپن را دارید، حتما به جایگاه دانشگاه های برتر این کشور در رده بندی های مختلف جهانی توجه داشته باشید. رزومه تحصیلی شما نقش بسزایی در آینده تحصیلی شما در کشور ژاپن خواهد داشت. در حقیقت به دلیل آنکه برترین دانشگاه های کشور ژاپن در جمع 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارند، اخذ پذیرش در آن ها نیز دشوار است.

مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به بررسی شرایط دانشگاه های برتر کشور ژاپن پرداخته و نتایج حاصل از آن را در جدول زیر ارائه کرده ایم:

نام دانشگاه رتبه US رتبه QS
دانشگاه توکیو 62 23
دانشگاه کیوتو 119 35
دانشگاه اوساکا 215 67
دانشگاه توهوکو 227 77
دانشگاه ناگویا 272 111
موسسه تکنولوژی توکیو 289 58
دانشگاه کیوشو 327 126

ویزای تحصیلی ژاپن

زمانی که قصد دارید به عنوان یک دانشجوی بین المللی مهاجرت تحصیلی به ژاپن را تجربه کنید، باید ویزای تحصیلی این کشور را نیز دریافت کنید. ویزای تحصیلی ژاپن به شما اجازه خواهد داد که بتوانید در یکی از دانشگاه های این کشور نام نویسی کرده است. پس از آن اجازه اقامت خود در این کشور را دریافت کنید. پیش از اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی در کشور ژاپن، باید از یکی از دانشگاه ها پذیرش رسمی دریافت کنید. هزینه دریافت ویزای تحصیلی ژاپن برای یک ورود 3000¥ (ین) است. برای ویزای تحصیلی با اجازه 2 ورود باید 6000¥ (ین) پرداخت کنید.

برای به دست آوردن ویزای تحصیلی کشور ژاپن باید مدارک خود را در اختیار سفارت یا کنسولگری ژاپن در محل اقامت خود قرار دهید. مهم ترین مدارک مورد نیاز شما برای دریافت ویزای تحصیلی به شرح زیر است.

  • گذرنامه قانونی با 2 صفحه سفید
  • فرم تکمیل شده درخواست ویزای تحصیلی
  • یک قطعه عکس در سایز 2*2 با بک گراند سفید مربوط به 6 ماه گذشته
  • گواهی دریافت پذیرش از دانشگاه ژاپن و یک سری کپی آن
  • مدرک تحصیلی آخرین دوره آموزشی به انضمام شماره تلفن و آدرس موسسه آموزشی
  • رزومه تحصیلی و کاری

شرایط فرهنگی در شرق آسیا با بسیاری از کشورهای جهان متفاوت است. بسیاری از افراد به همین دلیل قادر نخواهند بود تا تحصیلات خود در این کشور را به پایان برسانند. به همین منظور توصیه می کنیم که پیش از تصمیم گیری در رابطه با تحصیل در ژاپن با مشاورین موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس حاصل فرمایید.

Rate this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.