مهاجرت تحصیلی سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس، یکی از راه های مهاجرتی می باشد. کشور سوئیس با توجه به شرایط و امکانات رفاهی بالا نسبت به کشور های دیگر برای اخذ ویزا دشوار است. شرایط تحصیل در این کشور با کم ترین اندازه جرم و جنایت را دارد. کشور سوئیس یکی از بهترین کشور اروپایی می باشد که به طور دوره ای می باشد. در دوره ی دکترا شانس رسیدن به دکترا بالاتر میباشد. به معنا نیست که دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد بورسیه ندارد گرفتن بورسیه در این دوره ها خیلی دشوار است.

تحصیل قبل از دانشگاه کشور سوئیس

تحصیل در سوئیس از سن 6 تا 8 سالگی می باشد. مدت زمان این مقطع 8 تا 9 سالگی می باشد. تحصیل در این مقطع به دو قسمت ابتدایی و دبیرستان تفکیک می شود. شرایط ورود به موسسات آموزشی عالی و دانشگاه های سوئیس مدرک دیپلم را باید دارا باشید.

تحصیل در سوئیس دوره کارشناسی

دوره لیسانس در کشور سوئیس به مدت زمان 4 سال می باشد کسانی که وارد به این دوره می شوند باید مدرک دیپلم را دارا باشند و این امکان را دارید که در این دوره شرکت کنید. در مقطع لیسانس اکثر دانشگاهها به زبان المانی و گاهی هم به زبان فرانسوی تدریس میکنند.

اگر در کشور ایران مدرک خود را کسب کردید و سپس به کشور سوئیس قصد مهاجرت تحصیلی داشته باشید باید مقطع کالج های زبان آلمان و فرانسه را در کشور سوئیس را داشته باشید. برای تحصیل در یکی از دانشگاه های سوئیس باید پذیرش از دانشگاه را دریافت کنید و برای سفارت لازم است که ارائه دهید.

مجوز کار

دانشجویان دوره کارشناسی کشور سوئیس اجازه کار را در یک هفته 10 ساعت را دارد. متوسط حقوق افراد تقریبا بین 12 تا 15 فرانک در هر ساعت می باشد. حقوق یک ماهه دانشجو برای کارهای خدماتی حدود 1200 فرانک میباشد.

هزینه زندگی

دولت سوئیس این مجوز را به دانشجویان داده است که یک هفته این امکان را دارند که 10 ساعت کار کنند. و در ازای هر ساعت 20 تا 30 فرانک دریافت می کنند که این امکان را دارند قسمتی از هزینه های زندگی خود را تامین کنند. مخارج زندگی در کشور گران سوییس به صورت ماهانه هزار فرانک میباشد که بیشترین هزینه، هزینه اسکان می باشد. که اگر در شهر های ژنو و زوریخ در شهر سوئیس ساکن باشید باید در یک ماه 2000 فرانک درآمد داشته باشید.

لازم به ذکر است افرادی که تمایل دارند پس از اتمام تحصیل خود در کشور سوئیس به کار تمام وقت مشغول شوند باید به زبان رسمی این کشور مسلط باشند و مقطع تحصیلی خود را سپری کرده باشند و اقامت دائم سوئیس را دریافت کنند و بعد از اقامت دائم این امکان را دارند که برای گذرنامه سوئیسی خود اقدام کنند.

تحصیل در سوئیس دوره کارشناسی ارشد

در این دوره حتما باید دانشجویان مدرک کارشناسی داشته باشند تا این امکان را داشته باشند در این دوره شرکت کنند. مدت زمان کارشناسی ارشد در دانشگاه های سوئیس دو سال می باشد. در این دوره باید دانشجویان پایان نامه ارائه دهند. زبان آلمان، انگلیسی، فرانسه زبان آموزش در این دوره می باشد. و باید مدرک آیلتس 6.6.5 را برای پذیرش از دانشگاه ارائه دهند.

مجوز کار در دوره کارشناسی ارشد

دولت سوئیس به دانشجویان در دوره کارشناسی ارشد مجوز 20 ساعت در یک هفته بابت کار کردن داده است. که در ازای هر ساعت کار 20 تا 30 فرانک داده می شود و این هزینه به هزینه های زندگی دانشجو کمک می کنند. هزینه زندگی در سوئیس حداقل 1000 فرانک در یک ماه دارا می باشد که همانند دوره کارشناسی بیشترین هزینه بابت هزینه مسکن می باشد.

لازم به ذکر است که ما به شما عزیزان پیشنهاد می کنیم اگر به فکر مهاجرت تحصیلی به سوئیس هستید باید از تمکن مالی خوبی برخوردار باشید زیرا که هزینه یک سال زندگی در کشور سوئیس را داشته باشید. و جای نگرانی نیست شما در حین تحصیل مجوز کار کردن در کشور سوئیس را دارید که باعث می شود به هزینه تحصیل و زندگی شما کمک کند.

تحصیل در سوئیس دوره دکترا

این دوره  مورد استقبال دانشجویان زیادی قرار گرفته است زیرا در این دوره بورسیه تحصیلی به راحتی داده می شود. و این باعث شده که هزینه های تحصیل را در دانشگاه خیلی پایین تر کند.

تحصیل در سوئیس با بورسیه تحصیلی

  • داشتن مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه مورد تایید
  • داشتن مدرک زبان آیلتس حداقل نمره 6.5
  • داشتن یک استاد راهنما بابت پشتیبانی
  • داشتن مقالات مورد تایید
  • داشتن موارد بالا امتیازات فرد را افزایش می دهد.

زبان تدریس

زبان آموزش در دوره دکترا به زبان انگلیسی می باشد که یکی از مزیت های دیگر این دوره می باشد.

مجوز کار در دوره دکترا

دولت سوئیس به دانشجویان دوره دکترا این امکان را داده است که در مدت یک هفته مجوز 30 ساعت کار را داشته باشند و در ازای هر ساعت کار 8 تا 10 یورو دریافت می کنند که این باعث شده است که به دانشجویان در هزینه های زندگی و تحصیل کمک کنند. هزینه زندگی در کشور سوئیس بستگی به دانشجویان دارد ولی اغلب بین 700 تا 900 یورو در ماه می باشد که همانطور که در ابتدای مقاله گفته شد اگر به فکر مهاجرت تحصیلی به سوئیس هستید باید هزینه یک سال زندگی در این کشور را داشته باشید.

مهاجرت تحصیلی به سوئیس، ابتدا باید پذیرش از دانشگاه مورد نظر را داشته باشید و سپس برای ویزای اقدامات لازم را انجام دهید.برای اطلاعات بیشتر این امکان را دارید که با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرید و با مشاوران ارشد و حرفه ما به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. مشاوران ارشد و حرفه ای ما شرایط شما را بررسی می کنند و بهترین راه مهاجرت به شما عزیزان پیشنهاد می دهند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *