مهاجرت تحصیلی سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

مهاجرت تحصیلی به سوئیس

با  اقدام به مهاجرت تحصیلی به سوئیس میتوان فرصت بدست آوردن اقامت در این کشور را بدست آورد . در صورتی که شما هم متمایل به کسب اطلاعاتی در زمینه مهاجرت تحصیلی به سوئیس می باشید. با خواندن این مقاله  و مراجعه به سایت موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت و هم چنین مشاوره با وکلا و مشاورین  این موسسه این فرصت را دارید تا به اطلاعات جامعی در زمینه گرفتن اقامت کشورهای مختلف و کلیه امور مهاجرتی  به خصوص در موضوع مهاجرت تحصیلی به سوئیس دست یابید.

شرایط جغرافیایی کشور سوئیس

این کشور که  از جمله کشورهای سر سبز و زیبای قاره اروپا می باشد.  مکان جغرافیایی این کشور در اروپای غربی  میباشد. و در بر گیرنده جمعیتی بیشتر از  هفت ونیم ملیون نفر نسبت به  دیگر کشورهای با جمعیت متراکم واقع در قاره اروپا می باشد .

پایتخت کشور سوئیس ومعتبر ترین دانشگاه های کشورسوئیس

این کشور را می توان بعنوان کشوری نام برد که از حیث اقتصادی ،توریستی و دانشگاهی  در میان کشورهای مهم در قاره اروپا میباشد بزرگ ترین و مهم ترین شهر این کشور شهر زوریخ میباشد ولی  پایتخت این کشور برن  نام دارد. در مورد معتبر ترین دانشگاه های این کشور می توان گفت که  دانشگاه شهر زوریخ این کشور در میان  برترین دانشگاههای  معروف دنیا واقع شده و  برای هر ساله تعداد  افراد زیادی  موفق به گرفتن ویزای تحصیلی این کشور میشوند  به صورت کلی می توان بیان نمود که کشور سوئیس  از جمله کشورهایی میباشد که در برگیرنده دانشگاه های معروفی می باشند.

و از حیث رتبه بندی دانشگاه های این کشور در سطح بین المللی دارای جایگاه خوبی می باشند. از  جمله دانشگاه های مطرح این کشور به جز شهر زوریخ می توان به دانشگاه هایی به مانند دانشگاه  لوزان، دانشگاه برن، دانشگاه بازل، دانشگاه ژنو و نام برد و امکان این وجود دارد که به  علت وجود داشتن این دانشگاه ها در این  کشور ویزای تحصیلی سوئیس برای  هر سال درخواست شود.

انواع ویزاهای کشور سوئیس

برای ورود به این کشور ویزاهای گوناگونی وجود دارند که  برای نمونه می توان به ویزا های زیر اشاره نمود :

  1. ویزای تحصیلی سوئیس
  2. ویزای توریستی سوئیس
  3. ویزای نمایشگاهی

لازم به ذکر است که انواع ویزاهای دیگر هم برای گرفتن اقامت این کشور وجود دارد. تلاش ما در مقاله برای این است که نشان دهیم که چگونگی وارد شدن افراد به این کشور از روش مهاجرت تحصیلی را مورد بررسی قرار دهیم.

 بررسی شرایط تحصیلی  در کشور سوئیس

این کشور از جمله دیگر کشورهایی میباشد که دارای شرایط رفاهی عالی و  فوق العاده ای میباشد . لازم به ذکر است که  این شرایط برای تحصیل نمودن  افراد دو برابر می باشد و به این دلیل گرفتن  ویزای تحصیلی سوئیس یکی از مشکل ترین کارها است. این کشور معمولاً به ندرت اقدام به صدور  بورسیه های تحصیلی  میکند و اکثر این بورسیه ها در مقطع دکترا برای اشخاص  درخواست دهنده صادر می شوند.

شرایط تحصیلی  در این کشور بسیار عالی و خوب میباشد  و اشخاص متقاضی که موفق به  گرفتن ویزای تحصیلی سوئیس را دریافت نمایند را می توان جز افراد  بسیار خوش شانس قلمداد کرد. این  اشخاص دارای اطمینان باشند که  قادر بر این هستند که که بعد از تحصیلشان در هر مقطعی در این کشور یکی از مدارک بین المللی تحصیلی را بتوانند دریافت نمایند و از حیث  جایگاه علمی در مرتبه بالایی قرار خواهند گرفت.

بررسی شرایط گرفتن  بورسیه تحصیلی کشور سوئیس

از آنجا که در متن فوق ذکر شد  گرفتن ویزای تحصیلی  این کشور و  اقدام به تحصیل نمودن در  در این کشور بسیارمشکل  می باشد. در  میان این دشواری ها برای  گرفتن ویزای تحصیلی  این کشور راه ها ی مختلف  و روزنه های امیدی  نیز وجود دارد. نکته حائز اهمیت برای اشخاص متقاضی ویزای تحصیلی این کشور این میباشد که ملزم به  درخواست ازحیث بار علمی بار علمی میباشند و میبایست درجایگاهی خوبی قرار داشته باشند.

به طور معمول اشخاصی که موفق به گزینش شدن میشوند ملزم به داشتن یک سری نوشته ها و یا نوآوری هایی که  ثبت شده باشند میباشند .  در نهایت میتوان نتیجه گرفت  که اشخاص متقاضی که رویای دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور را در سر دارند ملزم به توجه  به این نکات میباشند.اشخاصی که موفق به قبولی در دانشگاه های  این کشور می شوند می توانند  این امید را داشته باشند که از حیث  مخارج تحصیلی دارای کمترین مشکل  باشند و  طریقی کمک هزینه هایی نیز به این اشخاص در همه مقاطع داده شود.

 برسی وضعیت تحصیل در مقاطع مختلف در کشور سوئیس

همانطور که در متون بالا ذکر شده ویزای تحصیلی این کشور در مقاطع گوناگونی در این کشور صادر می شود و اشخاص متقاضی قادر به این هستند ت با در نظر گرفتن  میزان رعایت قوانین و  برسی ضوابط که بستگی به هر مقطع تحصیلی که می خواهند شرکت نمایند. مقاطع تحصیلی  که افراد  قادر به تحصیل در آن میباشند بپردازند.

این مقاطع  عبارتند از مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا که البته مقطع دکترا در بر گیرنده  بیشترین  متقاضی درخواست بورسیه را دارد. لازم به ذکر است که میزان  هزینه های تحصیلی در هر یک  از این مقاطع مختلف است و شرایطی که گرفتن  ویزای تحصیلی این کشور می طلبد این میباشد که افراد از  تمکن مالی  کافی برای پرداخت نمودن  این سری هزینه ها را  به همراه داشته باشند.

برسی مدارک لازم جهت ویزای تحصیلی کشور سوئیس

برای گرفتن ویزای تحصیلی  این کشور که در بر گیرنده همه انوع  ویزاهای موجود این کشور میباشد  یک سری مدارک نیاز می باشد،  برخی از این مدارک  عبارتند از:

  1. به همراه داشتن مدرک شناسایی
  2. به همراه رونوشت گرفته شده  از همه صفحات شناسنامه
  3. به همراه داشتن ترجمه نمودن این مدارک
  4. به همراه داشتن سه قطعه عکس با ویژگیهای  تمام رخ و بدون هیچ گونه آرایش و عینکی
  5. مدارک مالی و بانکی که نشان دهنده تضمین تمکن مالی  اشخاص متقاضی باشد
  6. تحویل دادن آخرین مدرک تحصیلی به انضمام ترجمه آن
  7. تحویل پذیرش نامه صادر شده دانشگاه مقصد

و سایر مدارکی که اشخاص متقاضی مهاجرت تحصیلی به سوئیس برای گرفتن ویزای تحصیلی این کشور مورد نیاز می باشند.

Related Posts

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *