دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک :

مهاجرت تحصیلی به دانمارک به تازگی مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. بسیار از دانشجویان در هر سال برای اخذ این نوع ویزا اقدام می کنند ولی متاسفانه تعدادی از این دانشجویان می توانند ویزای تحصیلی را دریافت کند.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک :

اگر قصد ادامه تحصیل به کشور دانمارک را دارید ابتدا باید بدانید که رشته و دانشگاه مورد نظر شما چه می باشد که آیا این دانشگاه به شما پذیرش می دهد و اگر تمایل دارید که به کشور دانمارک وارد شوید باید ویزا تحصیلی دانمارک را بدست آورید و رشته های دامپزشکی، کشاورزی این دو رشته بازار کار بسیار خوبی دارد به حدی که رقابت در این دو رشته بین دانشجویان زیاد است.

کشور دانمارک کشوری مهاجرت پذیر می باشد که دانشجویان زیادی هر سال برای ویزای تحصیلی به دانمارک اقدام می کنند.

دریافت ویزای تحصیلی دانمارک :

تحصیل در دوره کارشناسی در کشور دانمارک به صورت 4 سال می باشد که شما با دریافت ویزای تحصیلی دانمارک این امکان را دارید که به تحصیل خود ادامه دهید.

یکی از مزیت های تحصیل به دانمارک این است که در دوره های بالا تر امکان این را دارید که بدون امتحان وارد دوره دیگری شوید الته باید نمرات خوبی در دوره های پایین کسب کرده باشید که بتوانید از این شانس استفاده کنید.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانمارک به صورت 2 ساله می باشد که دانشجویان بعد از دریافت ویزای تحصیلی دانمارک این امکان را دارند که به تحصیل خود در این دوره ادامه دهند.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی دانمارک :

در ابتدا برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور باید پذیرش دانشگاه را دریافت کنید و بعد مدارک های زیر را تهیه کنید:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت، شناسنامه که هر دو باید ترجمه شود
 • مدارک تمکن مالی باید حداقل هزینه یک سال تحصیل و زندگی را داشته باشد و اثبات کنند.
 • درخواست فرم تقاضا ویزا و ارائه به سفارت
 • یک عدد قطعه عکس 5*3 و 5*4 به طور رنگی
 • بیمه درمانی سفر شنگن
 • مدارک تحصیلی دانشجویان

تحصیل در دوره لیسانس کشور دانمارک :

دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک باید به زبان رسمی کشور دانمارک مسلط باشند تا بتواند به تحصیل خود ادامه بدهند و بعد از اتمام دوره کارشناسی (لیسانس) باید پایان نامه ارائه دهند و این امکان را دارند که در هنگام تحصیل به کار هم مشغول شوند و به هزینه های زندگی خود کمک کنند. یکی از مسئله های که دانشجویان با آن مواجه می شوند این است که باید به زبان رسمی دانمارکی مسلط باشند.

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) دانمارک :

دریافت ویزای تحصیلی دانمارک در دوره کارشناسی ارشد نسبت به دوره کارشناسی آسان تر است چون احتیاجی به آزمون ورودی ندارد. شما با ریزنمرات و کمک از استاد راهنما این امکان را دارید که ویزای تحصیلی دانمارک را بدست آورید. در ضمن برای وارد شدن به دوره کارشناسی ارشد باید حنما نمره آزمون زبان آیلتس 6 یا 5 را داشته باشید. یکی از مزیت های این دوره زبان آموزش در دانشگاه به زبان انگلیسی می باشد. در این دوره دانشجویان باید پایان نامه ارائه دهند. هدف این دانشجویان این است که بعد از فارغ التحصیل به کار مورد نظرشون دست پیدا کنند.

تحصیل در دوره دکترا کشور دانمارک :

تحصیل در دوره دکترا همانند کشور های دیگر اروپایی از مزیت های زیادی برخوردار است. یکی از بهترین مزیت های این دوره این است که به دانشجویان بورسیه تحصیلی داده می شود و این باعث شده که مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار بگیرد.

تحصیل در دوره دکترا به دو صورت می باشد:

 1. تحصیل در مقطع دکترا با بورسیه تحصیلی
 2. تحصیل در دوره دکترا بدون بورسیه تحصیلی

در این کشور افرادی که تمایل دارند در دوره دکترا در دانشگاه های دانمارک ادامه تحصیل کند. هزینه ای معادل 2.000 دلار برای کمک هزینه تحصیلی را در نظر بگیرند و دانشجویان بسیاری برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک رقابت زیادی باهم دارند. البته اخذ بورسیه تحصیلی در این دوره هم شرایط خودش را دارد که این شرایط شامل موارد زیر می باشد :

 1. ارائه مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های مورد تایید
 2. دریافت نمره آزمون زبان آیلتس 6.5
 3. داشتن یک استاد راهنما بابت کمک و حمایت دانشجو
 4. داشتن مقالات حرفه ای، بین المللی و کتاب

دارا بودن تمامی شرایط بالا الزامی می باشد.

سخن آخر:

مهاجرت تحصیلی به دانمارک، ابتدا شما باید رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید و از دانشگاه مورد نظر پذیرش تحصیلی دریافت کنید و سپس برای پروسه ویزای خود اقدام کنید.

شما می توانید با مشاوران ارشد و حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. و با توجه به شرایط شما مشاوران ارشد ما بهترین راه مهاجرت به شما عزیزان مشاوره می دهند.

 

Related Posts

یک دیدگاه برای “مهاجرت تحصیلی به دانمارک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *