مهاجرت تحصیلی دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک

مهاجرت تحصیلی به دانمارک موضوعی فراگیر در سال های متوالی می باشد که توانسته درصد قابل توجهی متقاضی در سال 2019-2020 به خود اختصاص دهد. بسیاری از دانشجویان برای اخذ این نوع ویزا اقدام می کنند ولی متاسفانه تعداد کمی از این دانشجویان می توانند ویزای تحصیلی را دریافت کند. تحصیل در کشور دانمارک از این لحاظ برای انشجویان خارجی حائز اهمیت است که این کشور از برترین نظام آموزشی در سطح جهان از نظر علمی قرار دارد.

همچنین دانشجویان با تحصیل در این کشور تا حد زیادی می توانند آینده شغلی خود را تضمین کنند. زیرا این کشور از نرخ پایین بیکاری برخوردار است و از نیروی کار ماهر خارجی حمایت به عمل می آورد. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت سعی دارد تا در قالب مقاله پیش رو به بررسی زوایای مختلفی از امر تحصیل در کشور دانمارک بپردازد تا متقاضیان بتوانند با مطالعه این مطلب به جمع بندی جامع و کلی دست پیدا کنند.

متقاضیان مهاجرت تحصیلی به دانمارک

اگر شخصی قصد ادامه تحصیل در کشور دانمارک را دارد ابتدا باید بررسی به عمل آورد که رشته و دانشگاه مورد نظر چیست و در چه سطحی از نظر علمی قرار دارد. به علاوه این که باید تحقیقات کند تا به این نتیجه برسد که آیا این دانشگاه به او به عنوان یک دانشجوی خارجی، پذیرش می دهد یا خیر. اگر شخصی تمایل دارد که به کشور دانمارک وارد شود و در آن کشور به تحصیل بپردازد، باید ویزا تحصیلی دانمارک را به دست آورد.

رشته های دامپزشکی و کشاورزی را می توان به عنوان 2 رشته ایی نام برد که بازار کار بسیار خوبی در این کشور دارد. به حدی رقابت در این 2 رشته در بین دانشجویان زیاد است که ورود به آن ها قطعا کار آسانی نخواهد بود. دانمارک کشوری مهاجرپذیر می باشد که دانشجویان زیادی هر سال برای ویزای تحصیلی به دانمارک اقدام می کنند.

ویزای تحصیلی دانمارک

در ابتدا این امر حائز اهمیت است تا با مقاطع مختلف تحصیلی در این کشور و شرایط تحصیل در آن ها آشنایی یابیم. تحصیل در دوره کارشناسی در کشور دانمارک به صورت 4 سال می باشد که متقاضی با دریافت ویزای تحصیلی دانمارک این امکان را دارد که به تحصیل خود ادامه دهد.

یکی از مزیت های تحصیل در دانمارک این است که در دوره های بالاتر، امکان این وجود دارد که دانشجو، بدون امتحان وارد دوره دیگری شود. البته باید نمرات خوبی در دوره های پایین کسب کرده باشد که بتواند از این شانس استفاده کند. تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در دانمارک به صورت 2 ساله می باشد که دانشجویان بعد از دریافت ویزای تحصیلی دانمارک این امکان را دارند که به تحصیل خود در این دوره ادامه دهند.

مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

برای ورود به کشور دانمارک از لحاظ تحصیلی مانند سایر کشوره ابتدا لازم است که دانشجو بتواند از یک دانشگاه سطح بالا در کشور دانمارک پذیرش دریافت کند. پس از آن که برای اخذ ویزای تحصیلی در این کشور پذیرش دانشگاه را دریافت کرد، باید مدارک زیر را نیز تهیه کند و به سفارت تحویل دهد:

 • مدارک هویتی مانند پاسپورت، شناسنامه که هر 2 باید ترجمه شود.
 • مدارک تمکن مالی باید حداقل هزینه 1 سال تحصیل و زندگی را داشته باشد و اثبات کنند.
 • درخواست فرم تقاضا ویزا و ارائه به سفارت
 • 1 عدد قطعه عکس 5*3 و 5*4 به طور رنگی
 • بیمه درمانی سفر شنگن
 • مدارک تحصیلی دانشجویان

مهاجرت تحصیلی به دانمارک برای دوره کارشناسی

مهاجرت تحصیلی به دانمارک برای دوره کارشناسی

دانشجویان برای دریافت ویزای تحصیلی دانمارک باید به زبان رسمی کشور دانمارک مسلط باشند تا بتواند به تحصیل خود ادامه بدهند. زیرا اکثر دروس در مقطع کارشناسی، به زبان دانمارکی ارائه می گردد. بعد از اتمام دوره کارشناسی (لیسانس) باید دانشجویان پایان نامه ارائه دهند. دانشجویان خارجی حق کار ضمن تحصیل در دانمارک را دارند. در کشور دانمارک در هنگام تحصیل در مقطع کارشناسی، این امکان را دارند که در هنگام تحصیل به کار هم مشغول شوند و به هزینه های زندگی خود کمک کنند. یکی از مسئله های که دانشجویان با آن مواجه می شوند این است که باید به زبان رسمی دانمارکی مسلط باشند. در امر کاریابی در کشور دانمارک، تسلط به زبان دانمارکی، امری حیاتی محسوب می گردد.

مهاجرت تحصیلی به دانمارک برای دوره کارشناسی ارشد

دریافت ویزای تحصیلی دانمارک در دوره کارشناسی ارشد نسبت به دوره کارشناسی آسان تر است چون احتیاجی به آزمون ورودی ندارد. دانشجو با ریزنمرات و کمک از استاد راهنما این امکان را دارد که ویزای تحصیلی دانمارک را به دست آورید. پس مجددا لازم به ذکر است که برای ورود به این مقطع، داشتن نمرات بالا در دوره های قبل به شدت تاثیرگذار است.

موارد لازم برای تحصیل کارشناسی ارشد و تحصیل در دانمارک به شرح زیر است:

آیتم شرح
نمره زبان (IELTS) 6 یا 6.5
زبان تحصیل انگلیسی یا دانمارکی

مهاجرت تحصیلی به دانمارک در دوره دکتری

تحصیل در دوره دکتری همانند کشورهای دیگر اروپایی از مزیت های زیادی برخوردار است. یکی از بهترین مزیت های این دوره این است که به دانشجویان بورسیه تحصیلی داده می شود و این باعث شده که مورد استقبال بسیاری از دانشجویان قرار بگیرد.

تحصیل در دوره دکتری به 2 صورت امکان پذیر می باشد:

 • تحصیل در مقطع دکتری با بورسیه تحصیلی
 • تحصیل در دوره دکتری بدون بورسیه تحصیلی

در این کشور افرادی که تمایل دارند در دوره دکتری در دانشگاه های دانمارک ادامه تحصیل کند. هزینه ای معادل 2.000$ (دلار) برای کمک هزینه تحصیلی را در نظر بگیرند. دانشجویان بسیاری برای اخذ ویزای تحصیلی دانمارک رقابت زیادی باهم دارند. البته اخذ بورسیه تحصیلی در این دوره هم شرایط خودش را دارد که این شرایط شامل موارد زیر می باشد:

 • ارائه مدرک لیسانس و فوق لیسانس از دانشگاه های مورد تایید
 • داشتن یک استاد راهنما بابت کمک و حمایت دانشجو
 • دریافت نمره آزمون زبان آیلتس 6.5
 • داشتن مقالات حرفه ای، بین المللی و کتاب

برای مهاجرت تحصیلی به دانمارک دارا بودن تمامی شرایط بالا الزامی می باشد. مراحل اخذ پذیرش به شرح زیر است:

 • ابتدا شما باید رشته و دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب کنید.
 • از دانشگاه موردنظر پذیرش تحصیلی دریافت کنید.
 • سپس برای پروسه ویزای خود اقدام کنید.

شما می توانید با مشاوران ارشد و حرفه ای ما در موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت به صورت تلفنی و حضوری مشاوره شوید. با توجه به شرایط شما مشاوران ارشد ما بهترین راه مهاجرت به شما عزیزان مشاوره می دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *