مهاجرت تحصیلی اسلوونی

مهاجرت تحصیلی به اسلوونی

یکی از روش های مهاجرت به کشور اسلوونی در سال 2019 مهاجرت تحصیلی به اسلوونی می باشد، سیستم آموزشی در این کشور در سطح بسیار خوبی قرار دارد. متقاضیان می توانند از طریق موسسه مهاجرتی سفیران سروش سعادت جهت اخذ مشاوره در رابطه با تحصیل در این کشور با موسسه در تماس باشند. در این کشور شرایط تحصیلی به گونه ای می باشد که هر ساله متقاضیان زیادی مهاجرت تحصیلی به اسلوونی را انتخاب کرده و به این کشور مهاجرت می نمایند. شرایط تحصیل و زندگی در این کشور به گونه ای است که متقاضیان می توانند به راحتی از هزینه ها را بپردازند. متقاضیان با اخذ ویزای تحصیلی کشور اسلوونی می توانند به راحتی به کشور های منطقه شنگن سفر کنند، و بعد از فارغ التحصیلی با تغییر ویزای تحصیلی به ویزای کار فرد می تواند در این کشور در شغلی مشغول به کار شود. قوانین وضع شده برای دریافت ویزا از این کشور نسبت به سایر کشور ها آسان تر می باشد.

کشور اسلوونی

کشور اسلوونی در اروپا مرکزی واقع شده است، حدود 2 میلیون نفر در این کشور زندگی می کنند. کشور های مجارستان، ایتالیا، اتریش و کروواسی با این کشور هم مرز می باشند. بخش زیادی از این کشور کوهستانی می باشد. این کشور جزء کشور های اتحادیه اروپا می باشد، واحد پول رایج در این کشور یورو می باشد. مردم این کشور به زبان اسلوونی به مکالمه می پردازند همچنین بیشتر شهروندان این کشور به زبان انگلیسی نیز تسلط دارند. بیشتر مردم این کشور پیرو آیین مسیحیت می باشند. آب و هوای این کشور در نقاط مختلف متنوع می باشد، در شمال این کشور آب و هوا سرد بوده و در جنوب این کشور آب و هوا معتدل می باشد.

در سال های اخیر اقتصاد این کشور توانسته در وضعیت خوبی قرار گیرد و ثبات داشته باشد. بخشی از اقتصاد این کشور از طریق صنعت گردشگری تامین می شود. این کشور دارای ذخایر ذغال سنگ، قلع، روی و سنگ های ساختمانی می باشد. بخش دیگری از اقتصاد این کشور از طریق کشاورزی در این کشور تامین می شود.

مزایا تحصیل در کشور اسلوونی چیست؟

دانشجویانی که ویزای تحصیلی این کشور را دریافت می نمایند از مزایای نیز برخوردار می شوند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد:

  • تحصیل در یکی از کشور های اتحادیه اروپایی که سطح رفاه مردم در این کشور در شرایط خوبی قرار دارد؛
  • امکان رفت و آمد به کشور های منطقه شنگن بدون دریافت ویزا؛
  • متقاضیان بعد از قارف التحصیل شدن با تغییر ویزای خود می توانند در این کشور اقامت داشته باشند؛
  • هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور نسبت به دیگر کشورهای اروپایی پایین می باشد؛
  • افراد می توانند بدون مدرک زبان از دانشگاه های این کشور پذیرش دریافت کنند.

شرایط تحصیل

در دانشگاه های این کشور امکان تحصیل در تمامی رشته های تحصیلی و مقاطع مختلف امکان پذیر می باشد، برای ادامه تحصیل در دانشگاه های این کشور احتیاج به ارائه مدرک زبان نمی باشد، تمامی رشته های تحصیلی به جزء چند رشته به زبان انگلیسی تدریس می شود.به دلیل معتبر بودن دانشگاه های این کشور هرساله تعداد زیادی دانشجو برای تحصیل در مقطع دکترا وارد دانشگاه های کشور اسلوونی می شوند.

برای تحصیل در این کشور محدودیت سنی در نظر گرفته نشده است. به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل، امکان دریافت بورسیه تحصیلی در مقطع لیسانس وجود ندارد. برای دریاقت مشاوره های بیشتر در رابطه با شرایط تحصیل در اسلوونی با کارشناسان مجرب موسسه سفیران سروش سعادت در ارتباط باشید.

مقاطع تحصیلی در دانشگاه های اسلوونی

افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به اسلوونی دارند باید از شرایط مقاطع تحصیلی در این کشور نیز آگاه باشند. متقاضیانی که قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی را دارند باید به مدت 4 سال مشغول به تحصیل باشند، متقاضیان باید برای ثبت نام در این مقطع مدرک دیپلم خود را ارائه دهند. امکان تحصیل به صورت نیمه وقت و تمام وقت وجود دارد، در مقطع لیسانس دروس به زبان اسلوونی تدریس می شوند اما رشته های دندان پزشکی، پزشکی، دارو سازی و مدیریت به زبان انگلیسی میز تدریس می شود. برای تحصیل به زبان انگلیسی باید مدرک زبان معتبر ارائه شود، شهریه سالانه تحصیل در این دوره 2 هزار یورو می باشد.

مقطع کارشناسی در دانشگاه اسلوونی

مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد دو سال می باشد، رشته های تحصیلی در این دوره به زبان انگلیسی و اسلوونی تدریس می شود. در این مقطع دانشجویان می توانند بورسیه تحصیلی نیز دریافت نمایند. اعطا بورسیه تحصیلی با توجه به رزومه شخص صورت می گیرد. ارائه مدرک زبان معتبر در پذیرش فرد تاثیر به سزایی خواهد داشت. دانشجویان باید سالانه مبلغ 3 هزار یورو برای تحصیل در مقطع فوق لیسانس بپردازند. مدت تحصیل در  مقطع دکترا 4 الی 5 ساله می باشد. ارائه موضوع پایان نامه قوی و همین طور رزومه می تواند به پذیرش و اعطا بورسیه به فرد کمک کند. متقاضیان باید مدرک معتبر زبان ارائه دهند، همچنین اگر معدل دوره کارشناسی ارشد فرد بالا باشد شانس پذیرش بیشتر می شود. شهریه سالانه تحصیل در این مقطع تحصیلی حدودا 5 هزار یورو می باشد.

هزینه خوابگاه

متقاضیانی که قصد مهاجرت تحصیلی به اسلوونی را دارند و می خواهند در خوابگاه های دانشجویی اقامت داشته باشند هزینه های کمتری را نسبت به اقامت در آپارتمان ها می پردازند، هزینه خوابگاه دانشجویی در کشور اسلوونی به شرح زیر می باشد:

 

نوع خوابگاه

 

اجاره ماهانه

هزینه ماهانه خوابگاه مبلغی بین 80 تا 160 یورو
هزینه ماهانه سوئیت – دو نفره مبلغی بین 100 تا 130 یورو
هزینه ماهانه سوئیت – یک خواب مبلغی بین 120 تا 160 یورو

کار در دوران تحصیل

دانشجویان که قصد مهاجرت تحصیلی به اسلوونی دارند باید بدانند که می توانند در طول دوران تحصیلی در کارهای نیمه وقت کار کنند، متقاضیان می توانند از طریق سایت های کاریابی دانشجویی کار مورد علاقه خود را پیدا کنند. دانشجویان مقطع کارشناسی می توانند در طول هفته بین 10 تا 20 ساعت کار کنند.

دانشجویان مقطع تحصیلی فوق لیسانس اجازه کار بین 20 تا 30 ساعت در هفته را دارند.دانشجویان مقطع تحصیلی دکترا می توانند در طول هفته به مدت 30 الی 40 ساعت به کار کردن بپردازند. دانشجویان به ازای هر یک ساعت کار مبلغی بین 8 تا 10 یورو دریافت می نمایند. دانشجویان با دیافت این مبلغ می توانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را بپردازند.

در این مقاله سعی شد در رابطه با مهاجرت تحصیلی به اسلوونی اطلاعات مختصری در اختیار شما عزیزان قرار داده شود، برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید به سایت موسسه سفیران سروش سعادت مراجعه کرده و مقاله ( بورس تحصیلی در اسلوونی) را مطالعه نمایید و یا با مشاوران و وکلاء مجرب موسسه در تماس باشید و مشاوره های لازم را دریافت نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *