مهاجرت تحصیلی استرالیا

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

کشور استرالیا دارای دانشگاههای فراوانی است و 8 دانشگاه در این کشور جزء 100 دانشگاه برتر جهان محسوب می­گردد. مهاجرت تحصیلی به استرالیا علاقمندان زیادی دارد. دانشجویان زیادی این کشور را جهت ادامه تحصیل انتخاب می­نمایند و از طریق ویزای تحصیلی استرالیا  می­توانند به همراه اعضای خانواده خود به این کشور سفر نمایند. کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت آگاهی های لازم در زمینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا را در اختیار عزیزان قرار می­دهد. اعضای خانواده فرد از امتیازات تحصیل و انجام کار بصورت تمام وقت در این کشور برخوردار خواهند بود. همچنان دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در دانشگاههای استرالیا می­توانند با بدست آوردن شرایطی جهت کسب تابعیت این کشور اقدام نمایند.

درباره تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا سومین رتبه را در جذب دانشجویان خارجی پس از انگلیس و آمریکا به خود اختصاص داده است. تحصیل در دانشگاههای کشور استرالیا بصورت رایگان نمی­باشد ودانشجویان ملزم به پرداخت شهریه تحصیلی هستند. اما دولت استرالیا بورسیه های تحصیلی فراوانی را جهت جذب دانشجویان بین المللی ایجاد نموده است. برخی از این بورسیه های تمامی هزینه های تحصیل و زندگی دانشجویان را پوشش داده بطوریکه دانشجویان می­توانند بصور رایگان به تحصیل در این کشور بپردازند. دانشگاههای کشور استرالیا کسب 15 جایزه نوبل را در تاریخ خود دارد. همچنین مهمترین اکتشافات جهان در زمینه های زیست- شیمی و ریاضیات مربوط به دانشگاههای این کشور است.

هزینه تحصیل در استرالیا

تحصیل در کشور استرالیا بصورت رایگان نمی­باشد و دانشجویان باید قبل از شروع دوره تحصیلی خود در دانشگاههای این کشور شهریه تحصیلی خود را پرداخت نمایند. شهریه تحصیلی دانشجویان با توجه به رشته تحصیلی آنان و مرکز تحصیلی شان با یکدیگر متفاوت است. کودکان از سن 7 الی 16 سالگی ملزم به تحصیل اجباری هستند و والدین برای تحصیل دانش آموزان در مدارس بطور متوسط 7800 الی 30000 دلار باید پرداخت نمایند. شهریه تحصیلی در مراکز فنی و حرفه ای استرالیا 4000 دلار تا 22000 دلار می­باشد. شهریه تحصیلی در مراکز تحصیلات عالی در دوره های مختلف متفاوت است بگونه ای که دانشجویان در دوره­ی کارشناسی15000 -33000 دلار در سال و دانشجویان در مقطع کارشناسی ارشد20000-37000 دلار و در مقطع دکترا باید 14000 تا 37000 دلار پرداخت نمایند.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا در دوره­ی کارشناسی

افرادی می­توانند در دوره­ی کارشناسی دانشگاههای استرالیا به تحصیل بپردازند که دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی با نمرات قابل قبول برای دانشگاههای این کشور باشند. همچنین دانشجویان باید دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 6 باشند.ناگفته نماند دانشجویانی که دارای نمره قابل قبول در مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی خود نباشند باید دوره ای بنام Foundation را قبل از ورود به مقطع کارشناسی سپری نمایند.

تدریس در مقطع کارشناسی در تمامی رشته ها از جمله رشته های علوم انسانی- فنی و مهندسی و علوم پایه به زبان انگلیسی ارائه میگردد. امکان تحصیل در تمامی دانشگاههای استرالیا از جمله دانشگاه ملبورن و سیدنی که دارای مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی هستند فراهم است. ناگفته نماند تحصیل در این دوره به مدت 4 سال بطول می­انجامد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا در دوره­ی کارشناسی ارشد

دانشجویان جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد استرالیا باید مدرک کارشناسی خود را اخذ نموده باشند و دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره5.6-7 باشند. دوره­ی کارشناسی ارشد در دانشگاههای این کشور 2 سال است و دانشجویان رشته مدیریت تنها امکان تغییر رشته خود را به دیگر رشته های نامرتبط دارند.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا

همانطور که بیان نمودیم کشور استرالیا دارای دانشگاههای فراوانی است. بطوریکه این دانشگاهها دارای رتبه های جهانی می­باشند. از مهمترین دانشگاههای این کشور دانشگاه ملبورن- کوئیزلند- استرالیای غربی- جیمز کوک را می­توان نام برد. دانشگاه ملبورن در استرالیا دارای رتبه 42 جهان و دارای 47000 دانشجو می­باشد. این دانشگاه از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاههای این کشور است. دانشگاه سیدنی نیز یکی از بهترین دانشگاههای استرالیا است که دارای رتبه 46 در جهان می­باشد. این د انشگاه از جمله زیباترین دانشگاههای استرالیا محسوب می­گردد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به استرالیا در دوره دکترا چیست؟

پذیرش در دوره­ی دکترای دانشگاههای کشور استرالیا نسبت به دیگر دوره ها کمی دشوارتر است و دانشجویان باید دارای رزومه تحصیلی قوی و همچنین توصیه نامه ای از سوی دو استاد راهنما در دوره­ی کارشناسی ارشد باشند. از دیگر شرایط پذیرش در دوره­ی دکترا در استرالیا برخورداری از معدل بالا و فارغ التحصیلی از دانشگاههای معتبر می­باشد. تحصیل در دوره دکترا به مدت 3 سال طول خواهد کشید و دانشجویان برای ورود به این دوره بایستی دارای مدرک زبان انگلیسی آیلتس با حداقل نمره 7 باشند. دانشجویان جهت اطلاع از بورسیه های تحصیلی استرالیا می­توانند با کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت ارتباط برقرار نمایند.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی استرالیا کدامند؟

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور استرالیا را دارند می­بایست ابتدا نامه ای مبنی بر پذیرش دانشجو در دانشگاههای استرالیا را اخذ نمایند. بدین منظور دانشجو باید مدارک زیر را به دانشگاه مورد نظر خود در استرالیا ارسال نمایند:

 • ارائه پاسپورت معتبر دانشجو به همراه ترجمه آن
 • ارائه تمامی مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات آنها که بایستی تمامی مدارک ترجمه گردیده باشند.
 • ارائه رزومه تحصیلی و رزومه کاری دانشجو
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی استرالیا کدامند؟

پس از اینکه دانشجویان موفق به اخذ پذیر تحصیلی دانشگاههای استرالیا شدند، می­توانند برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا اقدام نمایند. دانشجویان باید مدارک زیر را به سفارت استرالیا در کشور مبدأ خود تحویل نمایند:

 • ارائه مدارک شناسایی دانشجو به همراه ترجمه آنها
 • ارائه پاسپورت و یک نسخه کپی
 • ارائه 4 قطعه عکس پاسپورتی
 • ارائه فیش سفارت استرالیا
 • ارائه نامه پذیرش تحصیلی
 • ارائه مدرک زبان انگلیسی آیلتس
 • ارائه مدارکی مبنی بر توانایی مالی دانشجو
 • ارائه رزومه تحصیلی
 • انگیزه نامه
 • تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در استرالیا

امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در کشور استرالیا برای تمامی دانشجویان بین المللی وجود دارد. به دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در این رشته مدرک لیسانس داده می­شود. دانشجویان برای ورود به این دوره آموزشی باید ابتدا در آزمون GAMSAT شرکت نموده و نمره قبولی آزمون را کسب نمایند. تدریس در این دوره به زبان انگلیسی ارائه میگردد و امکان پذیرش دانشجویان بدون مدرک زبان انگلیسی در این دوره وجود ندارد. دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور استرالیا را دارند با سوالات متفاوتی در زمینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا روبرو می­شوند از جمله:

 • بورسیه های تحصیلی استرالیا کدامند؟
 • آیا دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در استرالیا می­توانند ویزای کاری این کشور را اخذ نمایند؟
 • آیا امکان استخدام دانشجویان در ادارات دولتی کشور استرالیا وجود دارد؟

کارشناسان موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت مفتخر به پاسخگویی تمامی سوالات عزیزان در زمینه مهاجرت تحصیلی به استرالیا می­باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *