مهاجرت به کشور یونان

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

مهاجرت به یونان

عده زیادی از مهاجران به کشورهای اروپایی از جمله یونان پس از مشقت های فراوان در راه مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی مجددا به کشور خود باز می گردند. موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت این نوع مهاجرت را به هیچ عنوان توصیه نمی نماید. چراکه خطرات بسیار زیادی در این مسیر وجود دارد که علاوه بر این که ممکن است منجر به حصول نتیجه نگردد، بلکه جان پناهجو نیز به خطر بیفتد. پیشنهاد ما مطالعه این مقاله است تا با ریسک ها و دردسرهای این نوع مهاجرت آشنا شوید.

درباره کشور یونان

برای بررسی موضوع مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی بد نیست شرایط و وضعیت کشور یونان را مورد بررسی قرار دهیم. مساحت کشور یونان تقریبا 952/131 کیلومتر مربع می باشد و طبق آمارهای به دست آمده در سال 2014 میلادی، جمعیتی در حدود 557/775/10 نفر را در خود جای داده است. مردم یونان به زبان رسمی یونانی صحبت می کنند و رژیم این کشور بر مبنای جمهوری پارلمانی است. شهر بزرگ آتن به عنوان پایتخت یونان شناخته شده است.

سیستم و نظام حقوقی کشور یونان بر پایه حقوق مدنی و مبتنی بر قانون رم است. نرخ ارز و واحد شمارش پول در این کشور به دلیل اروپایی بودن یونان، به صورت یورو می باشد.میزان تولید ناخالص داخلی سرانه کشور یونان مبغلی معادل 600/23 دلار آمریکا است. کشور یونان این امکان را دارد که شهروندان یونانی بدون اخذ روادید به 167 کشور جهان به سهولت سفر کنند.

آمار جمعیتی کشور یونان

تعداد جمعیت افراد خارجی که در کشور یونان مستقر هستند، بالغ بر 4/8 درصد از کل جمعیت موجود در کشور یونان است. بر طبق آمارها، تعداد نیروی کار شاغل در کشور یونان به میزان 9 الی 11 درصد می باشد که تقریبا 4/4 میلیون نفر آنها نیروی کار خارجی هستند.

همچنین مهاجران این کشور به میزان 25 درصد از حقوق بگیران کشور یونان هستند. رشد جمعیت در کشور یونان منفی است. به همین دلیل تنها زمینه ای که موجب رشد جمعیت در این کشور می گردد، مهاجرت افراد خارجی و همچنین مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی است.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

کشور یونان با قاره های آسیا و آفریقا مرزهای آبی مشترک دارد. از این رو درصد مهاجران پناهنده به این کشور بسیار زیاد است. بر طبق آمارهای به دست آمده از سوی دولت این کشور، در حال حاضر بیش از 60 هزار پناهنده به صورت غیر قانونی وارد خاک یونان شده و در کمپ های این کشور ساکن هستند.  شرایط رفاهی این کمپ ها بسیار نامناسب بوده و از امکانات اولیه زندگی در این کمپ ها بسیار نامطلوب است. آنچنان که شمار زیادی از پناهجویان ناچار هستند همگی در یک اتاق زندگی کنند. شرایط بد دیگری در این کشور برای پناهندگان وجود دارد که می توانید با مشاوره های موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت نسبت به آنها آگاهی یابید.

ثبت نام درخواست پناهندگی

ثبت تقاضاهای پناهندگی در مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی از مهمترین مسائلی است که از سوی دولت یونان مورد توجه قرار گرفته است. از آنجا که شمار زیادی از پناهجویان در این کشور به دنبال کار بوده و در جست و جوی فرصت های شغلی می روند، از این رو دولت برخی از آنان را دستگیر یا بازداشت نموده و اقدام به اخراج آنها از کشور می نماید.

حجم بالای افراد پناهنده به کشور یونان به حدی بالا است که این کشور در ادارات مربوط به پناهندگی دچار کمبود نیروی کارمند شده است. به همین دلیل پردازش، بررسی و ارزیابی تقاضای پناهجویان با تاخیرهای طولانی مدت مواجه گردیده که منجر به اختلالات زیادی در امور اداری در این ادارات شده است. برخی از سازمان های بین المللی در امر مهاجرت پناهجویان در این امر کمک رسانی می کنند. به طوری که احتمال بسیار زیادی وجود دارد که بخشی از پناهجویان به سایر کشورهای اروپایی فرستاده شوند. فقط و عدم وجود فضای کافی و همچنین خدمات پناهندگی نامطلوب از جمله دلایل پراکندگی پناهجویان یونان در سایر کشورهای اروپایی است.

قوانین پناهندگی در یونان و اروپا

همان طور که اشاره شد هر ساله شمار زیادی از افراد قصد مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی را داشته و به سوی این کشور روانه می شوند. به همین دلیل هر سال بر تعداد این افراد افزوده می گردد. دولت یونان و دیگر کشورهای اروپایی نیز به دلیل همین افزایش، در حال تغییر دادن قوانین پناهندگی هستند.

کشور یونان دروازه اصلی هجوم پناهجویان به اروپا به شمار می رود و اکثریت آنها در این کشور مستقر می شوند. ناگفته نماند که پناهجویان سوری به علت این که امنیت در کشورشان حاکم گردیده است، با درخواست پناهندگی آنان موافقت نشده و تعداد زیادی از آنها مجددا به کشورشان باز می گردند.

شرایط صدورکارت برای پناهجویان چیست؟

برای متقاضیان مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی کارت پناهجویی صادر می گردد که مدت اعتبار آن بین 3 الی 4 ماه می باشد. این کارت تا زمانی اعتبار داشته و قابل تمدید می باشد که نتیجه نهایی درخواست پناهندگی فرد پناهجو مشخص گردیده و اعلام شود. رنگ این کارت صورتی بوده و پلیس یونان مسئولیت صادر نمودن آن را بر عهده دارد. ضمنا این کارت درخصوص پرونده هایی که به حالت تعلیق در آمده اند، صادر نمی گردد.

ارگان های درخواست پناهندگی کدامند؟

افرادی که خواستار مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی هستند، می بایست تقاضای خود را به یکی از ارگان های ذیل اعلام نمایند:

وضعیت فعلی پناهندگان دریونان چگونه است؟

اخبارهای اخیر یونان درخصوص وضعیت پناهندگان بسیار اسف بار است. چراکه حقوق آنان رعایت نمی گردد. به طوری که پناهندگان به طور مداوم دست به اعتصاب زده و از وضعیت خود و برآورده نشدن مایحتاج اولیه زندگی خود به حقوق بشر اعتراض می کنند.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی روش مناسبی برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و همچنین یونان نیست. از این رو از سوی موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت پیشنهاد می گردد که روش های دیگری از مهاجرت مانند تحصیل در یونان، اقامت کاری، ازدواج، سرمایه گذاری و سایر روش ها را مد نظر قرار دهید. برای این کار می توانید با مشاوران و وکلای این موسسه صحبت نموده و مشاوره های لازم در این خصوص را از طریق تماس تلفنی رایگان و یا مراجعه حضوری به دفتر موسسه کسب نمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *